Hľadám kočík pre väčšie dieťa

mojong
1. feb 2013

Ahoj hladam "idealny kocik " pre vacsie dietatko aby sa zmestilo v pohode a netrcali mu nozicky. Idealne rozmery by mohli byt dlzka okolo 90 cm aspon v lahu a sirka aspon 30 cm keby bolo viac bolo by lepsie. Dalsie kriteria vysoke madlo pre tlacenie kocika, vacsi nakupny kosik, moznost dat korbu v smere aj v protismere jazdy, velka strieska aby nesvietilo a nefukalo, lahka skladnost aby sa zmestilo aj do maleho auta, a kolieska otocne nie fixne ale zaaretovatelne a dost velke na to aby presli aj terenom a hlavne snehom. Som zvedava ci nejaky takyto kocik existuje, piste svoje skusenosti hadam pomozete nie len mne 🙂 Dakujem vsetkym.

mojong
autor
8. apr 2013

@ifkael tomu nerozumiem velmi.....ak myslis ze ked je dieta lezmo a strech pesahuje plochu na lezanie ked je sklopena tak to viem,.....ide mi o to ze ked dcerka spi v kociku trcia jej z neho dost nohy a ked dam prec fusak co uz dufam bude zanedlho tak jej budu visiet a bude spat s nohami ohnutimi v kolenach..... co je dost nepohodlne.....takze hladam nejaky mozny a vyhovujuci kocik na "slovenske cesty" a teutonia mi pride celkom ok..... pri sedeni stieska nezavadzia a ked spi tak je aj tak vytiahnuta hore v zime kvoli snehu a chladu a v lete kvoli slniecku.....ale ak s nim mas viac skusenosti budem rada ak sa podelis.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mojong
autor
8. apr 2013

@kinna myslim ze by bol kratky, videla som ho nazivo a nic moc.

ifkael
8. apr 2013

@mojong no chvalabohu nemam.. Skusali sme v obchode. Vacsie dieta do neho nedas. Ked chces kocik pre vacsie dieta - bjcm elite alebo od maclarenu xlr...

perla1
8. apr 2013

Ahoj a prečo, keď máš cortinu je malá otočená chrbtom? My ju máme tiež a dá sa predca otočiť smerom k tebe aj od teba.

fukasova
8. apr 2013

@anjelicek26 ahoj to čo je za značka kočíka

mata0812
8. apr 2013

@anjelicek26 čo je to za značku?

mojong
autor
8. apr 2013

@ifkael dakujem za radu.....

mojong
autor
8. apr 2013

@perla1 lebo mam este tu neotocnu staru verziu,.....inak viac veci na nom nemam rada....

veronicka1901
8. apr 2013

A neuvazovala si nad Hauck Viper? Ja ho tiez chcem kupit, dcerka ma 1,5 roka.

mojong
autor
8. apr 2013

@ifkael bjcm je fajn ale na moj vkus drahy,.... a maclaren xlr je golfac ten nechcem..... nevyhovuju mi rucky a tazko sa mi s golfacmi chodi lebo maju divne tazisko a dieta mam tazke.

mojong
autor
8. apr 2013

@veronicka1901 velmi nie ma ho suseda a teda rozhegany je az moc na moj vkus, pri kazdej jamke vrzga a kolise sa ako by sa chcel rozpadnut, a ked si predstavim dceru v nom so skoro 14 kilami,.....radsej nie 🙂

karchinka
8. apr 2013

@mojong my máme Valco Snap a je dost prostorný - je podobný tomu Britaxu B-Agile a BJ Citi mini, navíc je lehounký

veronicka1901
8. apr 2013

@mojong Tak pre aky si sa rozhodla? Vraj je dobry aj Nuna od Mamas and Papas, má ho známa a vozí v ňom 2,5 ročného syna. Lenze mna brzdia bohuzial financie.

mojong
autor
8. apr 2013

@veronicka1901 este som sa nerozhodla stale hladam a uvazujem, ja tiez musim pozerat aj na financie takze kupim urcite pouzity uz, nuna sa mne osobne nepaci kvoli polohovaniu noziciek a malym kolieskam u nas by cesty neprezila.

veronicka1901
8. apr 2013

@mojong no to je pravda, ak byvate v clenitom terene. Teraz si ma zneistila s tym Hauckom, bola som rozhodnuta a teraz neviem, co a ako 🙂

mojong
autor
8. apr 2013

@veronicka1901 no u nas je teren az moc clenity miestami :D,..... s tym hauckom ak mas moznost ho pozriet tak riadne ho prekukni a odskusaj, neviem mozno len suseda ma nejaky divny ;)

perla1
8. apr 2013

Fukasova, Mata 812 - Cortina je od značky CAM. Je to kočík, ktorý má najdlhšiu aj najširšiu časť nielen vaničky ale aj športovej časti. Dokonca vanička má úchyty na sedadlá v aute, teda dá sa použiť miesto autosedačky. Ja som musela meniť kočík 3x, pretože malá bola veľmi veľká a v zime, keď som dala do vaničky fusak, tak bola v ostatných kočíkoch ako "hurka". Teraz máme 2,5 roka a ešte stále má kopec miesta v kočíku - športovej časti. No už ho predávam, sme už veľký na kočík. Teraz začneme už jazzdiť na bicykli, tak ako minulé leto.

perla1
8. apr 2013

Inak, Cortina má veľké kolesá, ja mám 3-kolku a je super či už v teréne alebo v zime. Chodila som s ňou aj korčuľovať a dá sa tam super nastaviť pruženie podľa terénu. Ja som veľmi spokojná, kúpený bol v 8/2010 a stále je super, žiadne hrkotanie, brzdy fungujú super, nič sa nezlomilo, proste všetko funguje ako má. A to prežil 3 zimy a výlety po kopcoch>¤

veronicka1901
8. apr 2013

@perla1 Mozem poprosit info cez IP za kolko ho predavate? My chcele trojkolku a ak sa nemylim, tieto su trojkolky. Dakujem.

mojong
autor
8. apr 2013

Myslim ze ostanem pri britaxe, cena + rozmer kym nezacneme iba behat......musi stacit.

perla1
8. apr 2013

veronicka1901 a co je to IP? Ja sa tu moc nepohybujem, ďakujem.

mata0812
8. apr 2013

@anjelicek26 vdaka kuknem páči sa mi,vystriedali sme ich 8, ale ani jeden nebol naj

mojong
autor
10. apr 2013

nuz tak som sa predsalen vratila k tej teutonii okukla som si, sedi mi ....aj male hadam bude, je to v podstate akurat ako ten co mame len jej nebudu visiet nozky, ......btw posledny tyzden jej to zacina evidentne vadit lebo ked zaspi stale si sucha nohy hore a opera si ich o madlo......tak ju davam do polosedu ale to tiez nie je dobra poloha na spanie a dlho si nepospi..... no uz aby dosla materska a bol ten druhy doma 🙂

mojong
autor
22. apr 2013

tak teutonia je super, krasne sa do nej vojdeme .....len mala v nom nechce sediet.....vystre ma.... 😠 ☹ 🙄 😨

madormi
22. apr 2013

no za mě rozdhodně brio go!

ada222
29. apr 2013

britax b-agile

mojong
autor
24. máj 2013

ano nakoniec sme skoncili pri britaxe b-agile, a lutujem ze som ho nemala skor.

demeterka
24. máj 2013

Nám sa osvedcil Espiro Magic, je velmi maly ked sa zlozi, ale ked sa rozlozi je dost priestranny a velky ze som tam v pohode ulozila aj trojrocnu starsiu dcerkku ked nemohla chodit a namahat sa po chorobe a nemala strechu nalepenu na cele, pekne priestranne.