Je lepší kočík Mutsy Evo alebo Igo?

meluela
3. feb 2016

Ahojte, mate nejake dobre argumenty preco kupit radsej igo nez evo?
Ja som jediny podstatny rozdiel rozdiel videla v teleskopickej rucke (evo ma klbovu), mozno trosku menej vypadavajuci spodny kosik.
Inak sa mi pacia oba, takze dumam nad tym ci by mal byt igo o 200-300e "lepsi".
Budem rada akymkolvek skusenostiam a dovodom pre kupu jedneho ci druheho modelu 😉

michaelkanr
3. feb 2016

My sme mali evo (vtedy este igo nebol). Boli sme velmi spokojny, pouzivali sme ho 2,5r, ani som nekupovala buginu. Igo som videla, viem, ze ma kozenkovu rucku, co je vyhoda. Evo ma penovu, ktora je lahko zaspinitelna (aj vycistitelna, ale kozenka je podla mna lepsia).

monfol
10. feb 2016

Ahoj🙂 my mame IGO pure, s odlahcenou vanickou a je super - lahulinky, dobre manevrovatelny, do auta sa pekne zmesti a hlavne ani ja nemam problemy ho dvihat... A byvame na 3. poschodi bez vytahu a ked mi dcerka (7m) este spi a nechcem ju budit, tak ju v poho viem vo vanicke aj vyniest. Kosik je trochu nizko a dost sa spini - hlavne v takomto necase, ale vlkhou handrickou sa da krasne ocistit a zmesti sa do neho celkom velky nakup alebo takmer hocico (spiace dieta sice nie - ako som prednedavnom videla maminu so stokke kocikom a spiacim dietatom v kosiku;). Ak budes mat letne babo, ocenis aj sietku proti hmyzu, ktora je k Igu. Ja by som nemenila - ked som skusala kociky inych znaciek a mozem to porovnat, boli tazke, nemotorne akoby rozhegane... Kamoska ma Evo a hovorila, ze ak by si mohla vybrat este raz, tak berie Igo. Odporucam vyskusat si v obchode, ci ti bude viac vyhovovat Evo akebo Igo🙂 prajem stastnu volbu 🙂

victory06
10. feb 2016

My sme sa tiež dlho rozhodovali, či kúpiť EVO alebo iGO. Nakoniec sme kúpili iGO. U nás zavážilo hlavne to odpruženie kolies, ktoré má iGO, takže zvláda aj náročný terén (bývame pri lese, chodíme do lesa na prechádzky s kočíkom, a naozaj ľahší terén zvláda bez najmenších problémov. Tiež tá odľahčená vanička je super, takisto nemáme výťah a malú vo vaničke vynesiem po schodoch bez problémov. Ja oceňujem aj rozmery zloženého podvozku, zmestí sa do malého kufra v aute. U nás spokojnosť maximálna. Jediná nevýhoda by mohla byť vo veľkosti vaničky, iGO ju má trochu menšiu. Myslím, že 6-mesačné dieťa vo fusaku by už bolo dosť stiesnené v tej vaničke.

zuzanka_111
29. feb 2016

vravíte dievčata že už len si vybrať. mne osobne sa viacej paci ta Evo verzia. ale lepsie je raz chytit ako 100razy pozriet. som zo stredného slovenska neivete poradit kde by som si mohla tuto nadheru pozriet ? chytit do ruky. termin mam az v auguste ale tento kocik ma zatial najviac oslovil dizajnom lahkostou.... a jednoduchostou. tiez ma trosku mili ta mala vanička v IGU. mimi bude mat v decembri 4 mesiace ci ho natlacim s fusakom do vaničky.

adaja1715
2. máj 2016

Ahojte mamičky. Chcem vás aj ja poprosiť o informáciu ku kočíku Mutsy Igo... Naše bábätko sa má narodiť v novembri... Veľmi sa mi zapáčil kočík Mutsy ale keď som ho dnes videla naživo príde mi tá vanička nejaká malá :( Keď si predstavím bábo v zime s fusakom, obávam sa aby sa tam necitílo nepohodlne. Prosím vás je aj nejaká verzia Mutsy kočíkov s väčšou vaničkou? Ďakujem vám za vaše pripomienky

ajsa4
13. máj 2016

tak my mame Igo a kocik pouzivame uz o sto sest a uplna spokojnost, vybrala som ho preto lebo sa mi dizajnovo pacil viac ako Evo a vela ludi pozera ze aky pekny kocik mame taky sme este nevideli. super sa s nim manipuluje, krasne otaca,lahko sa sklada. Vanicka by mohla byt ocosi vacsia ale tak nas je riadny dlhan. Myslim ze existuje len jeden typ velkosti vanicky. podla mna zalezi ake velke bude babatko. nas mal 4kg takze ja by som ho v zime tam do 5mesiacov urcite nenarvala aj s fusakom by mu to vydrzalo max do 3mes. Ak cakate babo v novembri tak budete kocikovat vo fusaku celu zimu preto by som radsej volila kocik s veeeelkou vanickou a potom od marca si mozete kupit len sportak plus konstrukciu viem ze tomv niektorych shopoch predavaju aj takto separe.

espritka29
4. júl 2016

Nájde sa tu mamička, ktorá má auto VW Polo? Zmestí sa doň EVO alebo IGO? Ďakujem.

khojova
22. aug 2016

@monfol ahojte dievčata kde by som si mohla osobne pozriet chytiť kociky mutsy aj Evo aj igo. Viete my poradiť obchod? Som zo stredného Slovenska. Dakujem

eternityz
22. aug 2016

@khojova kociky.sk na zlatych, my sme ho tam aj kupovali, lebo konene predajna, kde nam niekto aj ochotne vsetko predviedol a ukazal! 🙂

eternityz
22. aug 2016

@meluela Zdravim, my sme brali Evo Urban Nomad 🙂 pacil sa mi viac, IGO na mna posobi ako kosacka 🙂 ale ma viac farebnych moznosti, je to proste vec vkusu.

Mame ho rok a pol a pisem svoje postrehy :

+ je kraaaasny
+ lahky
+ lahko sa sklada
+ penove kolecka (mam v nom uz rok zapichnuty srob, nehrozi teda defekt, su sice uz opotrebene, ale nerozpadli sa, trosku sa len osupali na kraji, orezala som, su funkcne)
+ kocik fakt vela znesie a aj odnesie (ano, troska ho obcas pretazujem, ale niekedy si clovek bohuzial nevyberie, aky nakup spravi)
+ vyborne sa s nim kocikuje, obratny
+ Nas prcek bol 5 mesiacov vo vani (feb-maj) a potom na lezaka v sportovej casti, bolo velmi teplo, tak preco ju trapit 🙂 Sportova sa da dat na lezaka a pripadne mierne zvysene, ak ma babo reflux, super.
+ vyberatelne penove kola - super vec - vyberiete, vycistite, (ocenite najma, ak mate stastie a prejdete koleckom to, co nechcete :-P
+ penove nemaju defekt a fakt vydrzia, priznavam sa, nejazdim s nim, ako by som ho chcela este predat 🙂
+ aj Evo ma odpruzenie vzadu, vidno, ako to tam pri kosiku pruzi

Postrehy a minusy
- kozenkove madlo sa po zime (mala som teply rukavnik) obsuchalo a zisla hneda farba
- NEKUPUJTE (!!!!) si prsak na sportovu cast! Je strasne neprakticka, nema ani otvor, akoby ste sa lahko dostali k dietatu, mam univerzalny prsak z DM za 5 eur, ci kolko stal a som spokojna, sice nesedi, ako original, ale je 10000x praktickejsi
- predne kolecko nam trosku sucha, ale je dost mozne, ze tam je nieco zasprajcnute
- strieska mi pride trosku kratsia, ako napriklad Bebeto Nico ma brutalnu strechu. Mozno to vsak len tak posobi, Mutsy neposobi tak mohutne, je to skor dizajnove a ciste 🙂 a krasne :D
- na nasom urban nomade v tmavej sedej sa tazsie cisti ten potah, mne to pride, ze tam vidno vsetko, ale treba cistit len cistou vodou a handrickou
- zimny fusak - ma taky prehyb vpredu, ktory sa ale neda dvihnut a prichytit o striesku, alebo konstrukciu, aby chranil decko, aby mu nefucalo, ked napr. v zime zaspi a je na lezaka - dali sme na tie hacky gumicku a tu zachytili okolo strechy
- nanoznik podla mna nedrzi dobre, stale pada, mala ho aj tak skopava, cize u nas nula bodov
- taska mi pride neprakticka, radsej som vsetko nosila v kabelke 🙂 nejak ma neohurila :D

Ako pisem, my ho teda nesetrime, zbadala som ho v babymarkete a som sa zalubila, isla som len po nom. Ale pristup v Shopping Palace v kocikoch predcil moje ocakavania.

Papa 🙂

katka119844
25. aug 2016

Ahojte,my mame Evo urban nomad tmavosivy. Podla nas je to uplne uzasny kocik. Je velmi elegantny a pritom prakticky a zvladol hocijaky teren,ci piesok na plazi alebo lesnu cesticku. Kocik na prvy pohlad posobi maly, ale nie je to tak. Nam sa narodil 4,5 kg a 54 cm chlapcek a v hlbokej vanicke nam bez problemov vydrzal az do pol roka. Jedine minus je trochu kratsia strieska na sportovej casti,ked je v uplnom lahu,ale vyriesili sme to peknou clonou na 2 suche zipsy,ktoru sme dokazali stiahnut az ku nozickam,takze maly bol uplne chraneny.Maloktory kocik z trojkombinacie ma dlhu striesku.Kocik je lahucky,perfektne manipulovatelny aj jednou rukou a kosik velky na nezaplatenie,odviezla som velke nakupy a vobec nic nevypadava,aj ked to na prvy dojem tak posobi,ze kosik je otvoreny. Udrzba je perfektna vdaka materialu,ktory nic do vnutra nenasava,takze stacilo len utriet handrickou.Na kozenej rucke som v zime mala rukavnik a farba je bez poskodenia.Z nasho pohladu je to perfektny pomer vzhadom na cenu,kvalitu a dizajn, takze my odporucame 🙂

evicaveverica
25. aug 2016

Baby caute, predavam evo urban nomad dark grey v 2kombinacii - cierna konstrukcia, sportova cast + vanicka (pouzita asi 3x) a k tomu fusak, prsiplaste pre obe nasady, moskytiera pre sportak, taska, slanecnik. Ak mate zaujem komtaktujte ma do spravy. Model 2016. Nasej malej sa pacilo v inom kociku tak som musela riesit iny. Inak sme boli velmi spokojny, je dost skladny.

alleke
18. okt 2016

Baby aká auto sedačka posuje na nu?

alleke
18. okt 2016

@alleke autosedacka

monfol
18. okt 2016

Ahoj🙂 My mame maxi cosi cabriofix, je ale potrebne dokupit nastavce. Dcerka vo vajicku celkom dlho vydrzala, takmer do 14mm. 🙂

eternityz
19. okt 2016

Neviem, ako ostatne maminy, ale my uz Mutsy nevyuzivame moc, nakolko mam pocit, ze je malej tesny.

Nemate tip, ako predlzit ten "podnoznik"? Mala si moc nohy nevyklada a trcia jej od kotnikov dolu.

Na zimu som vzala som concord fusion z bazara, je oproti mutsy obrovsky a neporovnatelne lepsie sa ovlada, ale moje srdce pisti za mutsym .... je to srdcovka, na tom sa zhodneme vsetci asi

meluela
autor
19. okt 2016

@alleke maxi cosi cabriofix alebo cybex aton4, na oboje treba adaptery v cene cca. 20eur. Cybec aton4 mal pri tomto modeli nadlimitne mnozstva skodlivin, kupila som preto maxi cosi. Vajicko je ok, tu isofix zakladnu by som roztrieskala ako debilny system to je. Ale ked som sa pokusala premontovat cybex pallas z 9-18 na 18-36 tak to bolo rovnako sprosto urobene, mozno vsetky sedacky su take

evicaveverica
19. okt 2016

@alleke maxicosi cabriofix...
@meluela ja zas na tu zakladnu nedam dopustit..co ti vadilo?

meluela
autor
19. okt 2016

@evicaveverica ta vysuvacia tycka sa strasne zle pouziva, velmi lahko zbehne uplne dolu a potom nejde naspat a navod je totalne nepouzitelny. raz sme ju takto davali do auta, potom sa mi to este zasprajclo a ostalo visiet na jednom isofixe, dvaja sme s tym nevedeli pohnut, meskali sme do poradne 40 minut a na rukach som mala modriny. ked je napevno v aute tak ok, ale davat ju tam a spat je zufalstvo

evicaveverica
24. okt 2016

@meluela tam je taky trik..na tej sedej casti to stlacis a vtlacis ..hej ide to trosku tazsie ale nieje to take zle..

veeronika85
24. jan 2017

@katka119844 prosím ta vedela by si mi poslať fotku ako ste nadrobili tu clonu na striesku? Mne sa zdá tiež dosť krátka a za chvilu ideme do športového a neviem si to predstaviť ako ste to spravili 🙂 ďakujem pekne.ináč my máme tiež evo a zatiaľ sme spokojni.malá ide mať pomaly 8 mesiacov a stále je vo vanicke ale narodila sa menšia/2400g a 48cm/ preto sa tam ešte zmesti.teraz nosí oblečenie 68 a začína 74.keby sa narodila väčšia tak už tam teda nie sme...

przu
24. jan 2017

ahojte, my mame mutsy evo, je krasny, lahky, mam vw golf, krasne sa don zmesti.
ale - maly ked mal 3 mesiace, sa nam uz nedal do vanicky a kupovali sme nahradny kocik. maly sme aj reflux a vanicka nie je polohovatelna, cize zas problem.
v siestich mesiacoch mu zistili problem so svalstvom, cize sme este nesedeli a sportova cast sa neda dat do uplneho lahu, co bol pre nas velky problem.
teraz v zime, maly ma vyse 1,5 roka, je v sportovej casti kratka cast na nozicky. fusak trci z kociku a mne sa to velmi nepaci.
vajicko sme maly cibex a maximalne spokojny, maly v nom vydrzal do 13 m.
ale osobne si myslim, ze ziadny kocik nie je uplne dokonaly. a ani my sme nepredpokladali, ze niektore funkcie, ktore mutsy nema, budeme potrebovat.

evicaveverica
25. jan 2017

@veeronika85 ja som dokupila slnecnik a dooky clonu - taku plienku so snurkami a kruzkami a toe som potom sprajcla na striesku podla potreby a snurky som uviazala na podvozok.

mikaelita
30. máj 2017

My máme 3 kombináciu Igo Urban Nomad svetlo sivú s celou výbavou a tiež sme spokojní. Jedna mamina tu už písala, že žiadny kočík nie je dokonalý a to je pravda. Súhlasím s maminou ohľadom pláštenky, tá im nevyšla, ale používame ju. Vaničku sme využívali do 5. mesiaca ( bývame bez výťahu, po schodoch na 4 poschodie, takže super lebo bola odľahčená ) potom mi už syn nechcel len ležať, tak šup do športovej časti, je fakt super. Skladanie je super, aj manipulácia... no proste sme spokojní.

meluela
autor
16. jún 2017

Nakoniec sme kupili evo a kedze sa uz s nim pomaly lucim, pofotila som ho a ked sa niekomu zapaci tak poputuje k inemu babatku, mozem zhrnut ako to dopadlo ...

- som velmi rada ze sme nekupili igo a to hlavne preto ze sa mi narodilo totalne nekocikove dieta ;-D .. kebyze to viem vopred, ze ju budem vkuse vlacit v satke tak dostane staru sunku a nie novucky mutsy .. ale musim priznat ze som ho kupovala hlavne kvoli sebe 🙂 Bugynu uz dostala staru po starsom a reve aj v tej. Prve dieta bolo uplne krasne kocikove, takze toto ma dost zaskocilo.

- tazko zhodnotim odolnost, kedze tento kocik som takmer nepouzivala na rozdiel od gessleinu ktory som mala pri prvom. po tych par jazdach co sme s nim urobili, aj to najma s nakliknutym vajickom lebo to bol iste pekne odobie sposob ako si zakocikovat vyzera stale ako novy. Vynimkou su dve male a nie velmi napadne znacky ktore nakliknute vajicko vysuchalo na konstrukcii. V zime sme sa vozili trochu v sportovej casti s fusakom, takze textilie tiez nemali beznu zataz, ale aj tie co boli vystavene slniecku drzia super a vyzeraju ako nove.

- hlavnou vyhodou je jeho skladnost, v pohode vojde aj do kufra bezneho auta, na hlboky kocik je aj pomerne lahky - to bolo moje hlavne kriterium aby bol lahsi nez gesslein, v nudzi som vedela konstrukciu aj sama nadvihnut, maly vytah bol pre neho tiez malina ... ja vsak som fakt fanusik golfiek a znovu aj tentoraz akonahle sa uz dieta dalo strcit aj do nich, kocik ostal stat na chodbe

- velkostne bol myslim ok .. dcerka je velkostou priemerna a kebyze v nom chce byt, tak ju mozem vozit aj vo vanicke dlho aj v sportovej, teraz ma 15m a stale v pohode

- fusak som nemala original ale ten co mi ostal z gessleinu a odporucam urcite taky co bude rozmerovo sediet .. mna to dost rozculovalo ze je vacsi ale na to nase "jazdenie" to bolo az-az tak som to uz nechala tak

- krasne sa s nim da manevrovat, ide lahucko, dobre zvlada zakruty aj v stiesnenejsich priestoroch, v terene bol myslim o nieco sebavedomejsi velkokolesovy tank gesslein f6, nema rad najma vacsie kamene a korene stromov, ale bezny clovek sa predsalen s kocikom viac pohybuje v meste nez v horach

- co mi oproti gessu trochu chybalo a myslela som dovtedy ze aka blbost je preklapacia rucka ktoru ma len f6 gess a aj kvoli tomu je taky tazky, Nastastie sa da sportova cast nakliknut v oboch smeroch, co je dobra funkcia

jaja0209
24. jún 2017

@mikaelita ahojky mozem sa spytat, ci ta vanicka je dostatocne velka pre babatko, ktore sa narodi zaciatkom novembra a teda par tych mesiacov bude musiet byt vo fusaku? Dakujem

dominika7990
24. jún 2017

ja som mala v januári a úplne v pohodicke. A to som dávala perinku a nato fusak .Na tejto foto mala 4m a podľa mna by sa fusak ešte zmestil 🙂

jaja0209
24. jún 2017

@dominika7990 juj super a co je to v com lezka? To neni sucastou kocika vsak?

mikaelita
25. jún 2017

@jaja0209
Nas syn bol vo fusaku este v zime ako 4 mesacny a potom som ho daka do sportoveho, lebo uz vo vanicke nuda 😀 ja si myslim, ze teraz uz celkovo robia vanicky mensie, co je fajn 👍

dominika7990
25. jún 2017

@jaja0209 je to súčasť 🙂 to je vo vnútri taký ,,mantinel" s matracom