Kočík Bugaboo. Máte ho odskúšaný?

cicushka
3. máj 2007

Prosim, mate niekto odskusany tento kocik. Povodne som bola rozhodnuta pre Quinny Buzz, ale ked som si tento dokladne na internete prestudovala, velmi ma ocaril. Preto by som este rada pocula nazor mamiciek alebo oteckov, ktory ho maju. Dakujem za pomoc pri rozhodovani.

liv1
26. júl 2017

@nektarik to sa vzdy kyve neboj. To je vraj naschval a zvyknes si na to 🙂. Aj nove sa kyvu

dapo
27. júl 2017

@nektarik rucka je preklapacia a preto musi mat urcitu volu, takze kyvanie je v poriadku...ale tak ked si bola v predajni tak si sa na to mohla spytat a vysvetlili by ti to

nektarik
27. júl 2017

@liv1 dakujem 🙂
@dapo dakujem. No mala len mne to az potom napadlo lebo kopec veci nam k nemu este ukazovala a som na to zabudla. 😀

adriannasvk
27. júl 2017

Je to naschval,mna jedna pani v meste raz pristavila,ze ci sa to aj mne na kociku kyve rucka😀a som jej vysvetlovala,ze je to tak naschval,musi mat rucka trosku volu,tie kociky su fantasticke,preziju snad vsetko🙂

lenivica
4. aug 2017

Ahojte, prosím vás od koľkých mesiacov ste dávali drobcov do športovej časti? My mame 4 mesiace a krpec sa jeduje, lebo chce vidieť. A ďalšia otázka, aký fusak na zimu mam kúpiť? Aký najlepšie sedí? Mame cameleon3. Ďakujem veľmi pekne.

adriannasvk
4. aug 2017

@lenivica ja som davala od cca 6-7 mesiacov obe deti do sportovej ale davala som len do polosedu🙂maly sa mozno jeduje,ze mu je aj teplo teraz🙂4 mesiace su este malinko no. Ja som mala letnu striezku takze ked deti lezali v sportovej aj tak videli po stranac co sa deje🙂
Ja som mala fusak original k bugaboo cameleon 3 abola som spokojna

daniela106
5. aug 2017

Ja mam fusak elodie details, dufam ze tiez bude pasovat. Uz nechcem kupovat iny, som s nim velmi spokojna

lenivica
6. aug 2017

@adriannasvk jasne, že ho ešte teraz nedám do športovej časti, najskôr som myslela že od septembra. Keď uz bude mat aspoň 5,5 alebo 6 mesiacov. A ten fusak máš ten univerzálny Bugaboo, alebo ten arctic? A fusak je potrebný len jeden, alebo mam kúpiť aj nieco tenšie ako napr Lodger? Ako potom na jeseň dať dieta do kočíka?

adriannasvk
7. aug 2017

@lenivica,bugaboo ma super tu strednu polohu,dietatko tak nezatazuje chrbatik,takze ked ho das aj o trosicku skor aby mohol kukat tak to bude ok🙂 ja mam ten arctic,ale je v podstate taky isty ako univeezalny len ma navyse tu arkticku vlozku. Podla mna ti staci uplne jeden. Ja som na jesen dala deku do kocika a ked uz bolo chladnejsie tak som dala fusak a podla pocasia bud zapla viac alebo menej🙂 a bud dom pridala tu arkticku vlozku alebo dala dole😀 a potom daj babo do kocika,striedaj len tu polohu lezmo a tu strednu kde je tak v polosede aby mohlo kukat svet🙂ja som to tak robila pri oboch 🙂

luba_buba
8. aug 2017

@liv1
@adriannasvk
@dapo
Zienky, prosim poradte. Mame 4,5 mesiaca., kocik cam 2 nevyuzivame, lebo mala sa tam jeduje. Celkovo nevydrzi hockde dho. Ale vo vajicku v aute je v pohode, lenze mame znacku peg perego a to vraj nepasuje na bugaboo. Rozmyslam kupit z druhej ruky vajicko, co by zapasovalo, poradte prosim, napr. maxi cosi, myslite, ze zapasuje hocijaky typ? Treba dokupit aj nejaky adapter?
Dakujem!!

liv1
8. aug 2017

@luba_buba naj je podla mna maxi cosi cabriofix (je najvacsie) a ano potrebujes adapter - mozno 20,30 eur

dapo
8. aug 2017

@luba_buba na cam idu rozne vajicka, ale vsetky len s adaptermi, najbeznejsie je asi maxi cosi cabriofix, ale nechapem uplne na co to chces, to chces dieta kocikovat vo vajicku? Lebo vajicko ako take je pre dieta nevhodne, je vyvinute aby poskytlo bezpecnost v pripade autohavarie, nie aby bolo zdrave pre "kocikovanie"... na tvojom mieste by som skusila dat malu do sportiaka do lahu, max polosedu, ta poloha v korytku je lepsia ako vajicko - mala sa asi jeduje lebo nevidi a z vajicka ma dobry vyhlad, zo sportiaku bude mat tiez ovela lepsi vyhlad a nozno bude spokojna

adriannasvk
8. aug 2017

@luba_buba uplne suhlasim s
@dapo . Radsej daj malu do sportiaku. Vajicko je uplne nevhodne na bezne kocikovanie,ja ked to vidim ma ide slak trafit😅
Bugaboo ako som.uz pisala ma super tu strednu polohu,z nej bude aj vidiet aj chrbatik nebude trapit. Ja som mala sedacku cybex,a bola iba v aute,vobec som neuvazovala,ze adapter a podobne veci. Kocik je kocik a vajicko je vajicko,to patri do auta. Ak sa mala jeduje radsej si kup ergonomicky nosic a supni dole do kosika v kociku a ked sa bude zlostit daj si ju do nosica na chvilku. Videla som vela zien takto,ze ked uz nebolo inej cesty dieta dali do nosica kocik tlacili a ked bolo uz ok tak dali do kocika🙂

luba_buba
8. aug 2017

@liv1
@dapo
@adriannasvk
Dakujem vám za rady, asi skúsime sportiak aj ked nechápem celkom čo je ta stredná poloha, sa mi zdá, ze ma len dve polohy, ale možno ked to skúsim, tak mi to trkne 🙂
V ergo nosiči sa nosíme, ale mala tam nevydrzi viac ako dve hodky...preto som chcela to vajíčko, na krátke prevozy, od auta na nákup, od auta k lekárovi a podobne. Mala ma 9 kg a uz ju nevládzem brat v autosedacke, keď sa niekde potrebujeme nakrátko premiestniť. A takisto v tom nosiči toľko s ňou nevládzem, tak hľadám moznosti, ako si to uľahčiť.

misscelaneous
8. aug 2017

@luba_buba my sme malu na prevozy z auta doktorke, nakupy a tak mali v pohode vo vajci maxicosi cabriofix, s adaptermi na cam3. Ked ju mas aj s vajcom vlacit v ruke, radsej asi kup vhodnu autosedacku a klikaj ju na podvozok. Keby som si mala vybrat, ci dieta niest 5 minut vo vajci v rukach, alebo zakazdym rozkladat cely kocik, naklikavat vanicku a dieta prekladat alebo kliknut vajco na podvozok, odpoved je jasna ;) Samozrejme ze vajicko nie je vhodne na dlhe prechadzky a kocikovanie, no na kratke premiestnenia nie je absolutne ziadny problem. Ved vajicka su robene na dlhe cesty, kym v nom nie je dieta dlhsie ako hodinu vkuse, je to ok.

adriannasvk
8. aug 2017

@luba_buba vyskusaj a jasne,ze ti trkne🙂 dvw hodky je nahodou suoer ak tam vydrzi ale je to obtiazne tam babo davat. Ja som k dr maleho uz potom vybrala zo sedacky ked som nevladala ho vo vajicku vlacit. A to sa obaja narodili s hmotnostou 4150 g😅 a ja mam cca 50 tak si vies predstavit😀 ale pokial ide o nakup tak ja som s detmi do supermarketov nechodila ked boli take male,snazila som sa vzdy vsetko kupit cez vikend ked bol muz doma,do mraznicky dala co sa dalo. Je tam tolko bacilov atd,ze az. Ma ukamenuju asi niektore zeny,zw kde bacily nie su,ale zodpovedne,ani z ihriska sme takw choroby ako z obchodu nenavlacili....😠 takze ja som k dr dieta vybrala zo sedacky ked som uz mala dost vlacenia,a na prechadzky aom chodila s kocikom iba a do obchodu a posta a podobne cez vikendy😉

dapo
8. aug 2017

@luba_buba tak jasne, ja som k lekarovi a pod. vzdy naklikavala vajicko na kocik, vanicku som sa sebou ani nebrala a vlacit vajicko s dietatom v rukach si ani nechcem predstavit...
Sportiak na camovi ma tri polohy, uplny lah (hlava a nohy v jednej rovine, zadok podsadeny v korytku), uplny sed, a potom jedna poloha uprostred, ale ak mas letnu striesku s prieduchmi na boku tak postaci aj uplny lah, lebo dieta ma vyhlad cez tie prieduchy, moje urevane decko z vanicky sa zo dna na den zmenilo znova na pohodaka ked som ju v necelych 6 mesiacoch strcilo do sportiaku s letnou strieskou 😂

nektarik
9. aug 2017

Ahojte 🙂 striesky z Bee zrejme nesedia aj na Cameleon, ci ? Dakujem

adriannasvk
9. aug 2017

@nektarik ahoj,no veru ze nie, tam su tvarom uplne ine tie striesky. Na kazdom doplnku ci nahradnom diely od bugaboo mas vzdy vypisane na aky typ bugaboo je co vhodne😉

damiani
9. aug 2017

@luba_buba ja som mala s dcerou to iste, v hlbokom sa stale jedovala plakala, nikde sme nemohli chodit ale vo vajicku bola kludna tak sme kupili adaptery a v aute sme mali bazu na sedacku a sme si ju prehadzovali nic lepsie nebolo 🙂 bugaboo je najlepsi kocik a to som ich vystriedala dost a teraz planujem kupit zas

luba_buba
10. aug 2017

@misscelaneous
@adriannasvk
@dapo
@damiani
Žienky, tak skúsila som športiak a po pravde, aj v tej strednej polohe mi to dosť pripomína sed, a to je na 4,5 mes. bábo podľa mna veľmi skoro. Tak som vrátila naspäť vaničku. Tak neviem, chytá ma trochu zúfalstvo. Boli sme teraz tri dni na dovolenke, malá len v nosiči, moje kríže ubolene, a keď tam spustila rev, lebo jej tam už bolo dlho, tak potom niesť na rukách ako dilino :( Ale pritom nie je na rukách odchovaná, napr. uspávam ju pri mne v posteli a vždy pekne zaspí. Len asi potrebuje tú blízkosť alebo čo. V kočíku sa len mrví, až sa to tak vystupňuje, že nehrozí, aby som ju tam nechala. S úžasom sledujem tie kľudné bábätká, čo ležia v kočíku a hrajkajú sa alebo len tak pozerajú...

adriannasvk
10. aug 2017

@luba_buba a bola aspon mala kludna ked bola v tej polohe a mohla kukat? Lebo ak ano tak uz len potom jedine dokupit letnu strisku,ta ma boky sietkovane,dat na sportiak a tam moze byt aj v polohe lezmo a moze kukat. Ale chapem ta. Moj brat bol taky,ze v kociku ani za ten svet nie takze kocik prazdny a dieta na rukach...a to sa narodil 4,5 kg tak si vies predstavit. Ani spat v nom nechcel. Max vypil caj,mlieko a rev. Este obcas zabralo ked mama zlozila striesku a vozila ho popod stromy,to sa mu este celkom zapacilo,ze aj ked lezal vo vanicke aspon co to videl.....takze prvy polrok o nervy a potom sup do sportiaku a uz bolo lepsie trosku ale ani to mu nejak dlho nevydrzalo....
Ostava ti to uz len nejak vydrzat,1,5 mesiaca ujde rychlo pri najhorsom😉

misscelaneous
10. aug 2017

@luba_buba skus jej podlozit chrbatik vacsim vankusom a sprav pololez vo vanicke? Mozno zaberie, nas tak mamina vozila ked sme boli male

luba_buba
10. aug 2017

@adriannasvk
v tej uplne leziacej polohe to bolo spociatku celkom fajn, len potom sa vzpierala s nozickami a vselijako pokrutena tam bola. Asi jej vadilo, ze tie nozicky mala tak dohora. Ale chrbatik bol fajn, to je pravda. Nieco vymyslim s vanickou.
@misscelaneous
presne idem skusit urobit taku sikmu plochu vo vanicke z niecoho, aby bola na rovnom, ale sikmo. Skoda, ze kocik nema taku miernejsiu sikmu polohu, v tej strednej polohe sa mi uz sucha dole a je to nebezpecne.

dapo
10. aug 2017

@luba_buba aj vanicka by sa mala dat naklonit, rovnako ako sa polohuje sportiak, ja som to ale nikdy neskusala...kazde dieta je ine, moje baby korytko milovali, uz vo vanicke si vykladali nohy na madlo, takze poloha v korytku bola pre ne ako stvorena, s letnou strieskou aj v uplnom lahu nali syper vyhlad, tak v tomto veku boli este v kociku spokojne

aknavij
14. aug 2017

Prosim vas pokukavam po fusaku do kocika, mam cameleona a chcem sa spytat aky iny fusak okrem originalu sem sadne? Bugaboo ich ma krasne, ale ja chcem aj tak inu farbu, tak pozeram este po inych, len teda aby sedeli a vydrzali dlho. dakujem vam 🙂

adriannasvk
14. aug 2017

@aknavij ja som videla v bugaboo cameleon este fusak elodie details tak snad tam aj sedel. Ja som mala original k bugaboo len je veru skoda,ze ma tak malo farieb na vyber.

aknavij
14. aug 2017

@adriannasvk no ved to, ja som zatazena na taviu hnedu farbu. Dakujem, popozeram teda 🙂

adriannasvk
14. aug 2017

@aknavij pripadne skus popozerat aj zahranicne stranky,tam obcas maju aj viac farieb bugaboo fusakov,pripadne limitovanych edicii.🙂 alebo uz tu znacku vyssie co som ti pisala ak najdes v tej tvojej oblubenej farbe🙂

aknavij
14. aug 2017

no nasla som veru ellodie maju tu farbu, no len ta cena, fiiii. To je dilema 🙂