Kočík pre 1. dieťa. Hlboký, alebo 3-kombinácia?

leto79
8. okt 2011

Ahojte, chcem vás všetky poprosiť o pomoc. Na trhu je neskutočný výber kočíkov a naozaj je ťažké sa zorientovať. Chcela by som, aby ste napísali, aký kočík máte, ste mali- značku (tako, camarelo, bexa....) a ako ste spokojné, resp. aká kočík odporúčate. Ide mi o kúpu prvého kočíka pre bábätko - t.j. buď hlboký alebo 3-kombinácia.
Ďakujem všetkým za opodveď.

babulka123
8. okt 2011

@leto79 ahoj, ja keby som mala mat este jedno babatko co asi nie, tak by som si najprv kupila hlboky a potom poriadny sportovy.. 3 kombinacia je super, ale hlboky potrebujes tak max 6 mes. { u nas 5 lebo uz vedela sama sediet a uz nechcela lezat } a tak mi to doslo dost zbytocne..
ja som mala PP PLiko a bola som max spokojna.. teraz som ho predala lebo mi stacia uz len golfky a kupila som geslein swift .. tiez velmi spokojna..

naty1987
8. okt 2011

@leto79 najskor by som myslela na cenu v akej sa chces pohybovat potom ze ci chces trojkombinaciu a aky podvozok s tromi alebo 4 kolieckami......tie kociky co si ty vymenovala su si skoro podbone je dobre ked si pozres viac stranok a farebnych kombinacii ze ktore by sa ti viac pacili................

u mna vyhrava Tako mne sa paci aj farbou aj podvozkom maju nafukovacie kolecka co je dobre aj do terenu a kedykolvek si ich mozes dofukat a mat ich tvrdsie,dole maju aj velky kosik co je super ked ides na nakup, a co je naj je ze je to cela 3kombnacia za super cenu a ma nanoznik aj vajicko 😉

zuzanamv
8. okt 2011

Ahoj, mala som uz zopar kocikov, tak snad budem vediet pomoct.
Zavisi od toho, co od kocika ocakavas, kde byvas, ci ho budes vela nakladat do auta, do autobusu, po schodoch, alebo budes chodit po narocnom terene, do kopca, kolko chces investovat, ci chces mat aj kompatibilnu autosedacku, je toho vela.
Vidim, ze mas termin v novembri, takze budes potrebovat dobry kocik na zimu, kde je babo dobre chranene a prejdes aj po snehu. Ja som mala prveho syna v oktobri, a zvolila som moznost obycajny hlboky kocik s velkou vanickou, riadnou strechou, velkymi kolesami, dobre odpruzeny - klasicky hlboky Steggi. Kupila som ho za par korun z druhej ruky a bola to velmi dobra volba. Lenze - nemali sme vtedy este auto, nepotrebovala som ho nakladat denno-denne, ani chodit po schodoch. Potom na jar som riesila sportak, ktorych som vyskusala niekolko, ale na to budes mat este casu dost aj potom.
Ak skor potrebujes kocik niekam vynasat, zmestit ho do auta a podobne, budes musiet skusit nejaky lepsie skladny, ktory ale bude mat urcite mensie kolesa a preto sa s nim bude horsie manipulovat v snehu...
Ja som mala asi 8 kocikov a dospela som k zaveru, ze univerzalny kocik neexistuje, pretoze bud je dobry do terenu a teda ma velke kolesa a potom je menej skladny, alebo je super skladny, lahky, ale horsie sa s nim chodi v terene...
Teraz mam termin v decembri, a mam dva kociky, do zimy a do terenu gesslein trend, a do auta, do zimy bez snehu, a potom od jari bugaboo bee...
Snad som pomohla 🙂

exupery
8. okt 2011

Zalezi kde,ako,v akom terene budes pouzivat kocik,ci mas auto,ci budes vyuzivat MHD,ci si v meste,ci na dedine,ci ste s mm skor na sport alebo na pasivitu a podla toho si treba zvazit kriteria a vybrat a samozrejme,podla financii,kolko mas k dispozicii...no a potom,ked budes vediet asi tak co hladas,daj kriteria a baby ti tu poradia konkretnu znacku,ktora podla ich skusenosti by ich mohla splnit,aspon ja som tak vyberala...

naty1987
8. okt 2011

@zuzanamv kazdy kocik je uz dobre skladny nech je akykolvek ved ked ho potrebujes zmestit do auta a nemesti sa tak sa daju lahko odmontovat predne alebo aj zadne koliecka a naco kupovat tolko kocikov??

ked mas predne koliecka trosku mensie ako ma camarelo tak si ich v snehu zaaretujes a krasne prejdes nafuklovacie koliecka maju vyhodu tu ze ked si v terene tak mozu by troska makksie a ked si v meste tak dofukas aby boli tvrde a hned sa ide dobre nie ako ti plastove s tymi nepohnes

kazdy kocik ma svoju vahu najlahsie su klasicke buginy ale ta asi novorodenca tazko das.takze ked aj budes chodit MHD a kupila by si si len klasicku hlbokuu cast aj tak to nebude najlahsi kocik
skor by som este myslela aj na to ze ci chces invsetovat jednorazovo do 3kombinacie ktora bude mat vsetko alebo vymyslat kazdu chvilu nad novym kocikom
aj tak neskor ked bude dieta vecsie skoncis pri bugine !!!

zuzanamv
8. okt 2011

@naty1987 jasne, kazdy kocik sa da zlozit do auta, len je rozdiel v tom, ako jednoducho to ide. Myslela som to tak, ze, ak treba nakladat kazdy den niekolkokrat, este pripadne do maleho kufra, tak nie je velmi prakticke stale montovat kolieska.

p.j.jacky
8. okt 2011

Ahoj ,ja som mala X.lander a spokojna som nebola.
1-uzka vanicka
2-siroky podvozok,nezmestila som sa s kocikom cez balkonove dvere a problem ho dat aj do kufra auta a to mame kombi
3-sportova cast sa nedala smerovat proti smeru jazdy(nemozny vizualny kontakt)
4-neda sa vobec hojkat,tvrdy,nepruzny
Nakoniec som kupila Aston Mikado a spokojna som.Velka priestranna vanicka,da sa hojkat,prejdem cez dvere na balkon,zmestime sa do auta a sportak sa da prehadzovat.

zuzanamv
8. okt 2011

Este jedna vec ma napadla.
Je idealne si vyskusat, ako sa manipuluje s kocikom, ked v nom sedi dieta. (Ak mas moznost vyskusat s dietatom kamaratky, niekoho z rodiny). Lebo niektore kociky maju zle tazisko a tazko sa s nimi napr. vychadza na obrubnik, ked v nich sedi vacsie dieta, pripadne tam mas aj nakup. V predajni sa ti moze zdat super, lahucky, ale realne v terene je problem.
Nestaci skusit, ako sa s kocikom chodi dolava-doprava, ale aj ako ho zdvihnes na obrubnik. Raz som mala kocik, ktory bol super moderny, drahy (bebe confort Streety), ale kupila som len cez net, podla obrazku, a bolo nemozne ho jednou rukou naklonit, ked som vychadzala na obrubnik.

leto79
autor
8. okt 2011

vidim, baby, ze je to fakt cela veda 😅 Dakujem vam vsetkym za rady, je vela faktorovov, ktore som si ani neuvedomovala... My potrebujeme kocik na zimu, teda aby bol dost pevny a s velkou vanickou, ale tym padom bude asi tazsi a tazsie aj skladny, ale treba asi zvolit mensie zlo. MHD vyuzivat nebudem, potrebujem kocik na sidlisko, do tazkeho terenu nie. Co sa tyka prenasania v aute, myslim, ze ani to velmi nevyuzijeme, ved na prepravu dietata vystaci vajicko, ci nie? A mame aj velke auto (dodavku), takze by to problem nebol. Na internete je fakt uzasny vyber, len je pravda, ze kocik nevidite, nemozete si ho vyskusat, zistit, ci je lahky, odpruzeny a pod. Tiez sa mi pacia kociky Tako, myslim, ze pre moje potreby bude vyhovovat a asi uz budem volit trojkombinaciu, ved rozdiel medzi hlbokym a trojkomibnaciou je v cene minimalny. Chceme investovat tak 300-400 Eur. A rovnako si myslim, ze na leto budeme kupovat dobru buginu, co zasa bude dilema 😀 Co sa tyka jedneho kolieska v predu, nepocula som nic dobre, ale asi tiez zalezi od znacky. Budem rada, ak budete dalej pripisovat svoje skusenosti, snad uz nejako vyberieme 😉

zuzanamv
8. okt 2011

Ja som sice kocik Tako nemala, takze z osobnej skusenosti hovorit nemozem, ale co som pocula, tak co ja viem, vela dobreho toho nebolo... Su hrozne tazke. A krajina povodu, Polsko, to ma od nich tiez vzdy odradzalo.
Skus si este pozriet nemecke kociky, ako Gesslein, Teutonia, Hartan a podobne. Su super odpruzene, velmi lahucko sa s nimi manipuluje a je to nemecka kvalita.
Moj gesslein uz odvozil niekolko deti a stale je super.
Ale hlavne chod do nejakej vacsej predajne a popozeraj si viac kocikov nazivo, chyt si ich do ruky.
Drzim palce.

pici
8. okt 2011

@leto79 radsej by som si kupila kvalitny a jazdeny, ako novy a o nicom :D

lencul
8. okt 2011

Ahoj,
my sme kocik este nemali dovod kupovat 🙂 , ale mam kamosku, s ktorou som bola nie raz kocikovat a hrozne dobry kocik mi prisiel ten, ktory mala ona pre svoje babo - Quinny speedi a jednym kolieskom vpredu. Ona s tym kocikom pochodila snad celu BA a tiez RK a okolie, ked isli k rodicom a vobec si nestazovala - a aj mne sa dobre s tym kocikom islo. Lahko sa ovladal, bol dobre skladatelny, predne koliesko sa dalo zafixovat a tiez vsetky kolieska sa daju nafukat. Svagrovci maju zas nejaky kocik so 4 pevnymi kolieskami a to je des a hroza, s tym sa neda ten kocik otocit a ked ho chces zdvihnut na zadne kolieska pri obrubniku clovek ma pocit, ze sa kocik zlomi na polovicu. Quinni bol fakt ako do terenu tak aj na sidlisko, vanicka a tiez ako sportak super! Ked budeme my kupovat, pokial ma dovtedy nic ine neohuri, idem do toho isteho! 🙂

marecek1
8. okt 2011

@leto79 pri rozhodovaní sa o kočíku si určite všimni aj váhu kočíka, to, ako sa rozkladá/skladá. aspoň pre mňa to bolo dosť dôležité, keď som s malým šla autom niekam sama, nič moc, ak je kočík ťažký a tiež ťažko rozkladateľný, keď si môžeš vybrať ľahší.

leto79
autor
8. okt 2011

vidim vela pozitiv na quinny kociky, tie som si napr. ani nevsimla, ale su dost drahe, aj ked zasa na druhej strane uz je z neho vyborny sportovy kocik, cize neskor uz netreba kupovat 🙂

pici
8. okt 2011

mne osobne peg perrego GT3 je masivny a velky. aj vanicka aj sportovy, aj jane slalom... su neskutocne drahe, ale daju sa predsa kupit aj pouzivane a zachovane...

maca_p
8. okt 2011

@leto79 kedze uz brazdim ulice s kocikom v kuse 2,5 roka 😀 , mozem ti povedat, ako to vidim ja. osobne som kupila kocik australskej znacky Bertini X6. bol jazdeny necely rok, takze namiesto skoro 700 eur som zan dala 400. nebola vobec jazdena sportova cast. kupovala som hned 3 kombinaciu. mladsi bol v kociku vozeny cele 2 roky, potom sme tam posadili mladsieho. rozdiel mam medzi detmi presne 2 roky a 25 dni. takze za 400 e. vyvozim 2 deti, vratane vajca, ktore sa da pohodlne nakliknut. vsetky 3 casti maju svoj prsiplast, cely kocik strcim do auta len slozeny, podotykam, ze nemusis nic odopinat - samozrejme okrem vajca - to by som s bejbinom do kufra nedavala 😀 . osobne velmi ocenujem to, ze vajco mozem vozit, lebo v byte mi sluzi aj ako odkladacia cast pre bejby, ked ho potrebujem mat v stabilizovanej polohe (papanie) a vlacit vajco + 6.mes. dieta, ktore vazi 9 kg nie je sranda a este 2,5 rocny chalan motajuci sa za mnou, to je o zivot.
dalej velka vyhoda je, ze sa s nim velmi jednoducho manipuluje jednou rukou a druhu mam volnu pre druhe dieta. je nizkokazovy - za 2,5 roka som mala 1 defekt, ale to s kazovovstou ani nesuvisi + 1 rok co ho mala prva majitelka, takze 3,5 roka fici ako lusk. sportova cast ma oboje otacania, takze teraz ked je maly tak ho mam k sebe a o par mesiacov ho prehodim, nech sleduje aj nieco ine ako mna. na streche je dost velky priezor. ked bejby sedi, tak je dobre vyriesena stresna clona, ma tam akoby sietku. ked lezi, uz svieti slnko, tak davam plienku aby ho prilisne svetlo nezobudilo.. vaha je v pohode, sama si ho nalozim bez problemov aj v celku a to mame oktavku, skladanie je velmi jednoduche a prakticke. je velmi stabilny, osobne 4 kolka mi viac vyhovuje ako 3kolka, najmä v meste, ked sa potrebujem zapriet bud na predne, alebo na zadne. u 3 kolky sa o predne neda zapriet pri prekonavani prekazky. ale to je asi iba vec zvyku. osobne si tiez neviam predstavit kocikovanie bez otacacich kolies, to sa snad dnes ani neda 😝. ked pozorujem kocky, co sa stale zapieraju pri kazdej minizakrutke, tak mi je ich luto... jaj a este - vsetko na tomto kociku sa da prat v pracke, len striesku na sportaku periem v rukach.
co povazujem za nevyhodu bertini, tak to je maly nakupny kos. eto vsjo. jaj a pozor v pripade, ze mas vytah, tak to treba vymerat, nam sa smesti LTT na centimeter. uz som citala pripady, ze museli zmenit kocik, alebo vytahovat koleso.

tinki
8. okt 2011

@leto79 Ešte ak ti môžem poradiť. Z mojej skúsenosti. My sme si kúpili trojkombináciu. Ale moja mladšia dcéra nechcela byť v kočiari ani za svet. To bol taký plač. Takže sme hlbokú vaničky použili asi 3 krát a aj to neúspešne. Je ochotná sedieť v športovej verzii a aj to max. hodinu. Dúfam, že to nebude tvoj prípad. Ale je veľa detí, čo nechcú sedieť v kočiari aj tu na MK je téma ohľadom toho. Takže ber do úvahy, že sa vám možno vyplatí viac tá trojkombinácia. 😒

lenja123
9. okt 2011

Za seba môžem jednoznačne odporučiť hlboký. Nám sa narodilo dieťatko presne vtedy, ked máš aj ty termín 😵 . A nebol problém ho dať do hlbokého aj s overalom, s fusakom ako takmer polročné. Je pravda, že náš hlboký kočík mal jednu z najväčších vaničiek na trhu, takže pohodlie zaručené. Okrem toho hlboký z druhej ruky býva spravidla používaný pol roka, takže v perfektnom stave a za dobru cenu 😉 . A keďže vanička sa dala na podvozok jednoducho nakliknúť, nebol problém ani s prepravou v aute, chrbatik sa dal polohovať takmer až do polosedu - pre deti, ktoré už chcú aj vidieť okolie, bola som maximálne spokojná.

elienka
9. okt 2011

Ja som si kúpila najprv hlboký a teraz som si vybrala parádny šporťák. Aj všetci moji známi, čo kupovali 3 kombinácie, tak aj tak potom kúpili šporťák, takže 3 kombinácia boli len vyhodené peniaze.

evkaspa
9. okt 2011

My máme rok a pol Teutoniu Cosmo a nedám na ňu dopustiť. Ak by som sa rozhodovala teraz, rozhodla by som sa pre tu istú značku, ale možno by som kúpila už používaný kočík, pretože sa mi zdá nezničiteľný a vychádza oveľa lacnejšie. Veľmi dobre sa s ním manipuluje, má výškovo nastaviteľnú rúčku, vanička prip. športová časť sa dá otáčať do oboch smerov bez problémov, má jednu z najväčších vaničiek na trhu a športová časť je tiež prepracovaná a pre dieťatko pohodlná.

deny3
9. okt 2011

u nás sa už dva roky jazdí na kočíku cam mb x6 a určite ešte túto zimu sa na ňom aj jazdiť bude 🙂 je to trojkombinácia, vanička je oproti iným kočíkom pomerne veľká, dá sa polohovať, čo je tiež veľké plus, športová časť je tiež o niečo väčšia ako u iných značiek /mám totiž aj športový kočík neo nato, totálne ma sklamal/, takže aj túto zimu spolu s fusakom využijeme, tiež veľké plus je to, že športová časť sa dá umiestniť v oboch smeroch, t.j. v smere jazdy alebo proti smeru jazdy. Ako nevýhodu tohto kočíka považujem, že je pomerne ťažký.
ak by som sa teraz mala rozhodnúť, aký kočík, asi by som zvolila hlboký plus vajíčko, neskôr samostatný športový. Vajíčko sme využívali aj na "prechádzky" po obchodoch, preto je dobré mať rovnaký podvozok. Nevýhodou trojkombinácie je, že po cca 7-8 mesiacoch vajíčko a vanička sú zbytočné a potom už len zaberajú miesto.

katka888
10. okt 2011

uz by som volila asi takto:
dobry kociar s vanickou, podla mna dobru velku vanicku ma bexa a nasledne nejaky kvalitny silny sportiak. uz by osm 3 kom nebrala´, pretoze som dos casto bud chodila MHD, alebo aj autom a sportova cast s podvozkom pri 3 kombinacii je dost mohutna, sportika je sikovnejsi na nalozenie do mhd po schodikoch, aj na urady, aj do auta.
este by som, ak by si chodila casto do nakupnych centier napr volila ku sportiaku na tu konstrukciu autosedacku, staci ti mat tym padom v aute tu konstrukciu a nemusis vanicku, ale zase mam pocit, ze taketo autosedacky z 3 kombinacii su male, ze ti z nich babo raz dva vyrastie.
a za dalsie, ak by si mala skoro druhe babo, mozno lepsie vyuzijes mat starsie v sportiaku a mladsie vo vanicke aj naraz ak pojdes s niekym niekam / ze potlacite 2 kociare / alebo budes mat po ruke tym padom 2 samostatne kociare a vezmes, aky ti bude prave treba, lebo my mame maly rozdiel , mam 2 kombinaciu a zo zaciatku to bolo o nicom prekladat na konstrukciu raz sportovu cast, raz vanicku, ale dostali sme sportiak, tak som mohla dat starsiu do sportiaka a maleho matz vo vanicke, ked sme sli s mamou do mesta ...
a este by som kupila kociar s vanickou taky, kde sa da preklopit rucka raz na jednu, raz na druhu stranu, to som aj chcela, ale ma prehovorili, lebo ked si na vychadze a fuka vietor,alebo prsi, alebo svieti prudko slniecko, nemusis otocit cely kociar a tahat ho za sebou, aby babu nesvietilo slniecko, alebo nefukalo do vanicky.

maca_p
10. okt 2011

@elienka @katka888
ja si naopak dovolujem nesuhlasit, vid. moj prispevok. ja 3 kombi. odporucam, planovala som dve deti a je max. vyuzity. hlboka vanicka - kazdy v nej bol do konca 5. mesiaca a potom sportak, monimalne do 2 roku veku dietata. a vajco kazdy do 8-9 mesiaca, neviem kedy zacne mladsiemu vykukat z neho hlava 😀 kupovat kazdu cast by ma vyslo podstatne viac, co do penazi, tak aj do priestoru na uskladnenie. v podstate kazdy mame inu skusenost. ja som velmi, velmi spokojna s podvozkom, v sportovej casti ma kopec placu a poloha do uplneho lahu je uz len bonus. ja zas by som ani za svet nechcela golfac uz len z toho dovodu, ze potrebujem jednu ruku volnu. skusala som kamoskin Pliko a podla mna je to hebedo. ak golfac, tak len ako rychly premiestnovac do kufra auta, nie na kazdodenne prechadzky.
ja by som zas nekupovala tie lacne kociare typu Viper, Tako...

Takze ja 3 kombi - Bertini very, very pozitiv 😀 a hlavne, je lahky, skladny, dobre manipulujuci, nekazivy, vobec nie je mohutny, dieta sedi v sportaku v sede, cize nekymaca to nim ako v niektorych golfkach a sed nie je posunuty trochu do zaklonu... a to najhlavnejsie - paci sa mi 😀

ale jasne, ze kazdemu vyhovuje nieco ine
😉

katka888
10. okt 2011

@maca_p
nepises, aky mas rozdiel medzi detickami, ja mam dost maly, takze ak chceme ist niekam s 2 detmi na dlhsiu trasu, treba nam 2 kociare. a 3 kombinacia a len jeden podvozok. preto som v prispevku pisala, ze z tohto uhla by som uz riesila kociare dva - vanickovy a zvlast golfaca. pri starsej mi bol aj sportiak z tej 3 kombinacie znacne neprakticky, kedze som dost cestovala MHD a golfaca skor nalozis po schodikoch do elektricky / ja som sa snazila chodit vtedy, ked sli nikzkopodlazne, ale tie chodia raz za 1-2 hodiny / a aj ked sme chodili po obchodoch / riesili sme rekonstrukciu bytu, trebalo vyberat spotrebice / tak by sa mi viac hodil golfac do kufra a ko to nase "hebedo" . takze tot moje skusenosti a postrehy, @leto79 sama zvazi , v akom terene bude chodit, kde kociar planuje najcastesie pouzivat, ci bude cestovat autom, MHD, ci planuje skoro dalsie babo.... a urcite jej aj tvoje skusenosti pomozu pri rozhodovani 🙂
p.s. teraz pri malom, akonahle vyrastie z vanicky, uz nepojde do sportovej casti z 3 kombinacie ale do golfaca. musim povedat, ze ten co sme dostali nie je nejake ťinťítko platene, ale slusny , pevny kociar, no zaroven lahko skladatelny a nie taky tazky na dvihanie ako z 3kombinacie

mia551
10. okt 2011

@leto79 kebyze mam kupovat znova kocik, uz by som si urcite kupila hlboky kocik s velkou vanickou a az potom nejaky dobry a skladny sportiak, kde sa da prehadzovat rucka, aby dieta mohlo sediet v smere aj proti smeru jazdy bez toho, aby som musela otacat cele "sedadlo"... my mame gesslein f2, celkom drahy kocik - nie je zly, ale u nas minimalne vyuzity, pretoze nasa malá kocik velmi neoblubuje, takze druhykrat by som investovala do kocika maximalne tak polovicu toho, co stal ten náš... potreby dietata sa menia rychlo a investovat do toho vela podla mna nema vyznam, po roku uz budes zase zhanat golfac🙂

maca_p
10. okt 2011

@katka888 rozdiel pisem v tom prvom prispevku, na ktory som odkazala. jasne, ze v tvojom pripade potrebujes dva kociky, starsi este neprejde vela a dlho 🙂 . pisem z pohladu dvojrocneho vekoveho rozdielu. moja sestra ma dve deti do roka a ta to vyriesila dvojickovskym kocikom, takze i tak še da 😀 . ale taky "kufrovy golfac" si viem predstavit chicco lite way, alebo peg perego sí - take male, chutne, ze jedna noha sem a druha tam 😀 . s MHD necestujeme, u nas v meste dokonca ani nemame a zas prosikat sa niekomu, hlavne ked zrazu vsetci pozeraju "inam" musi byt tiez ine kafe...

katka888
10. okt 2011

@maca_p
ako dve baby u nas v rodine mi casto popisuju, ako mnohi kukaju v MHD zrazu inam.... a podobne... sesterke dokonca jeden povedal, ze jej nepomoze, lebo on uz vystupil..... ale klop-klop ja nemam ani jednu neg skusenost, mne s anaopak ponukaju aj starsie tety co by som povedala, ze maju same so sebou starosti, len ako pises, spoliehat sa neda a niekedy idem v case, alebo spojom, kde dokopy vo vagone snad ani nikto nie je ...
ale aspon ma @leto79 popisane skusenosti aj z tej aj z tej strany a lepsie s arozhodne .-)
skoda, ze ja som sa na take nepytala, ked sme kupovali kociar, urcite by mi to pomohlo pri rozhodovani

kaja79
10. okt 2011

@leto79 Ahoj, necitala som vsetky prispevky, ale moj postreh je taky: pre pohodlie babätka je dobry kocik s velkou vanickou, hupaci a s polohovanim chrbatika. mala som 3-kombinaciu, ale to je zbytocne. ak budem este niekedy riesit kocik, tak kupujem najprv hlboky s polohovatelnym chrbatikom napr. inglesina sofia . A to preto, lebo take 6-7 mesacne babo je uz zvedave, tak si aj posedi ( zdvihnes opierku, ide skoro do 90 stupnoveho uhla, takze chrbatik drzi a ak chce lezat, sup do lahu).pre take male babo, su najprv tie sportove kociky nepohodlne napr. pri zapolohovani do lahu sa dviha neprirodzene aj cast na nozky.
Ja som mala inglesinu magnum a teraz v lete som menila za baby jogger city mini. V sportovej verzii mi uz bol tazky.

mbrazd
10. okt 2011

tiež som nečítala všetko, ale my sme to riešili takto: obidve dievčence mali problém s refluxom, takže vanička u nas nemala uspech, bolo potrebné aby boli trochu vyvyšené. Pri druhej mam Jane Unlimit, len športovy, da sa otočit v oboch smeroch a je perfektny, nie je široký, takže malá v nom nelieta a polohuje sa skoro do lahu a ked som zdvihla tu nožičkovu čast, vytvorila som si skoro vaničku