Kočík pre 1. dieťa. Hlboký, alebo 3-kombinácia?

leto79
8. okt 2011

Ahojte, chcem vás všetky poprosiť o pomoc. Na trhu je neskutočný výber kočíkov a naozaj je ťažké sa zorientovať. Chcela by som, aby ste napísali, aký kočík máte, ste mali- značku (tako, camarelo, bexa....) a ako ste spokojné, resp. aká kočík odporúčate. Ide mi o kúpu prvého kočíka pre bábätko - t.j. buď hlboký alebo 3-kombinácia.
Ďakujem všetkým za opodveď.

maca_p
10. okt 2011

@katka888 no ved to, na prakticke nedostatky pride clovek az vtedy, ak ho ma doma a zacne kocik +prislusenstvo pouzivat. ja som pobehala snad vsetky kocikovske obchody od hlohovca, nitru az do BA 😀 . skusali sme ich s mm, skladali, rozkladali, predavaci boli z nas hotovi. o tejto Bertini co mam, nam az majitelka povedala, ze vanicka sa da poskladat napojena na podvozok bez odopinania. predavacka ani obraz ani zvuk... ku koncu sme boli v kocikoch ozaj viac zbehli ako personal v predajniach.

momentalne ak by som isla kupit, tak na prve miesto dam Brio Go a az potom Bertini. teraz su uz bria lacnejsie, ale v case ked prisli na nas trh tak stali 1000 eciek. no dovi dopo...

megi1989
10. okt 2011

@leto79
Tak my sme dcérke kúpili Cam Cortina X 3 Evolution - Je to 3-kombinácia - autosedačka ( vajíčko nakliknutelne na konštrukciu ), hlboká vanička a športová časť ( nakliknuteľná v smere aj proti smeru jazdy ). Je to trojkolka - má super veľké kolesá, vďaka otočnému prednému kolesu sa perfektne ovláda. Ja som spokojná na 100%. Niektoré mamičky sa však na tento kočík sťažujú, lebo sa nedá hojdať, ale nám to absolútne nechýba. Podľa mňa je perfektný 🙂

megi1989
10. okt 2011

@leto79 A pridávam sa k názoru - radšej kvalitný a použitý, ako nový šmejd. ( my sme taktiež nekupovali nový , ale je super 🙂 )

maggie2
10. okt 2011

@leto79 Hartan. 3 kombinácia, s pevnou vaničkou, druhá športová násada na obojstranné použitie. Odnímateľná strieška pri všetkých variantách. Najlepšie trojkolka.

mirip
10. okt 2011

@leto79 kedže ide o prvé bábo a bude zimné tak s velkou vaničkou aby sa tam zmestil aj fusak aj dieťa.....lebo na trhu je síce vela kočíkov ale velmi vela ich má vaničku malú a šupneš tam fusak a dieťa už len len že vojde, tak taký aby sa vpohode zmestilo aj dieťa aj fusak a mali dosť miesta v nom a tiež velké kolieska, kedže ide zima a na snehu a zladovatelých chodníkoch malé kolieska ee, idú ťažko, takže bud velké nafukovacie alebo velké kolieska, čo sa mna týka ja neoblubujem trojkolky vypadá to ako neúplný kočík to jedno koliesko mi tam chýba ale je to vec vkusu mamičky 😀 no a dalej keby viem nikdy si nekúpium trojkombináciu lebo vždy jedna s zých častí trojky má jeden nedostatok........a navyše čo sa týka mna nepraktocké lebo mám dve za sebou a pre staršiu sme museli kúpiť druhú buginu lebo aj ked trojka jeden podvozok a preto ked sme šli na dvoch kočíoch nedalo sa nám riešiť inak no ale ked sme kupovali kočík sme netušili že budú dve deti tak rýchlo za sebou, no ale podme dalej ak si vyberieč trojku tak:
- velké kolieska lebo idete do zimy!
-dalej velká vanička na hlbokom kočíku lebo nech sa tam zmestí aj dieťa aj fusak nie len jedno z toho
-vajce vyber to vyčšie čo je do 10-11kg, ked je dieťa malinké býva tam ešte taká podložka a ked je vačeie dá sa dať preč a tiež nech sa dá vajce napichnúť na podvozok, má to vačšina kočíkov ale ešte je vela aj takých pri ktorých sa to nedá, odceníš to ked niekam pojdete s malinkým v aute, vberieš vajce napichneš na podvozok a ideš a nemusíš vajce v rukách nosiť alebo brať ešte aj vaničku
-čo sa týka buginy, je dobré aby bola velká, mala dlhú opierkouvú časť nech ti ročnému dieťaťu nepretrča ked sa oprie hlava, teda aby bola opierka dlhá, polohovatelné na nohy a polohovatelná celá bugina aby mala aspon 3 polohy ako upraviť opierku a jedna s tých poloh aby bola taká že dieťa tam vie úplne ležať /vela bugín má len tak že dáš do pololahu ale ked sa dá dať úplne naležato tak je to super a vie aj tam dobre spať/
-no a tiež ak sa dá je super ak sa dá bugina nastoknúť na podvozok dvojako bud proti smere jazdy teda je dieťa tvárou k tebe alebo otočené v smere jazdy teda chrbto k tede

vyber taký čo sa ti páči a je podla tvojho vkusu taký čo splna čo najviac z toho čom ti napísala a budeš spokojná, ja mám prvé oktobrové preto viem čo je dobré do zimy ale baby majú možno aj iný názor ako ja a neberiem ho nikomu

my máme Brevi OVO splna všetko čo som napísala len jednu vec nesplna bugina sa nedá dať úplne do polohy vodorovnej najviac tak že je dieťa v pololahu, inak je super aj vanička aj vajce a aj kolieska má super, bugina polohovatelná aj sa dá otočiť v smere aj proti smere jazdy len teda to je jedna chyba že sa nedá dať úplne do polohy vodorovnej len do pololahu..........

vela šťastia pri výbere 😉

martinab122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leto79
autor
13. okt 2011

Dakujem vam vsetkym za info, je skvele, ze existuju take diskusie, pretoze my prvorodicky sa v takom mnozstve tovaru (a nejde len o kociky) naozaj tazko orientujeme 😅 Po zvazeni vsetkych faktorov a aj ceny, myslim, ze mam vitaza: je to Danny Sport Prestige http://www.svetkocikov.sk/kociky-dorjan/424-dan... Citala som na tento kocik konkretnu diskusiu a ma dost pozitivne ohlasy. Ma velku vanicku, nafukovacie kolesa (na zimu dobre) a lahko sa sklada a manipuluje. Je dost tazky, ale v tomto pripade prevladaju plusy. Ma sice aj nevyhovujucu autosedacku, ale autosedacka sa da kupit uz hocijaka. To aj tak budeme riesit, ked dieta podrastie 😉

fretka
22. jan 2012

@mirip super prispevok!

matulienka10
20. júl 2012

aj ja zvazujem Danny Sport Prestige, tiez som prvorodicka a rovnako sa na plnom trhu snazim zorientovat, este zistit kde co najblizsie sa da vidiet na vlastne oci tento kociarik ....

kajkamiskamartinka
17. nov 2016

bexa si nekupuj ten malamoja sestra neni vobec spikojna. 😎 😎

miluska111
20. jún 2017

ahoj chcela som vas poprosit o pomoc abi jedna vas abimi midaroval kocik pre babetko niemam scim hovozit inechce spat iba do kociara bute takae dobre pomozte mi dakujem