Retro kočík verzus moderný kočík

macamac
21. jún 2012

obidva sú krásne 😵
retro je dobrý na takú retro prechádzku 😉 asi je aj väčšia vanička, určite zaujmeš okolie 😉
ale má veľké kolesá, asi ho bude treba do auta demontovať. neviem,ako často cestuješ, zvážila by som aj tú praktickosť.
na premiestňovanie spojmi, autom,...je určite vhodnejší ten moderný 😉

ale moderné sú oba 🙂

anjelicek26
21. jún 2012

@zanetta15 - ak ta mozem od toho druheho odhovorit... tak to rada spravim 😀 Ta strieska na sportaku je prilis kratka, ci dazd, ci slnko, dieta bude priamo zasahovane..ta opierka noh je zvlastne vyriesena a od takychto celoplastovych koliecok by som ja osobne dala ruky prec. Rychlo stracaju profil.

A ten prvy - no ja ti neviem, ta sportova cast je nenormalne skareda a ta strieska opät - velmi zvlastna. Predne kolecka nie su otocne, ty padom do kazdej malej zakruty budes dieta podvihovat a teoreticky ho zobudis.

katren
21. jún 2012

@zanetta15 o kocikoch si precitaj recenzie a podla toho sa rozhodni....😉
https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/aky-je-kocik-graco-symbio/

ja by som si ten retro urcite nikdy nekupila.....

brumka
21. jún 2012

@zanetta15 retro je zbytocne drahy a nevidim nic pozitivne nanom a ze zaujat tak mna by nezaujal vidiet taky na ulici hned poviem ze pipina nema kam davat peniaze. a ten druhy ten by som ta tiez odhvorila vanicka je strasne malinka a cena za kocik sa mi zdavelka pozri radcej camarel alebo hilux anmar, vanicka je pri jednom 83 a pri druhom 85cm

solinkarka
21. jún 2012

ja ked vidim tu sportovu cast na retro kociku tak neviem ci sa mam smiat alebo plakat ze nieco take vyrabaju 😀 😀

hoota
21. jún 2012

@zanetta15 podla mna su v dnesnej dobe tie retro kociky neprakticke. mohutne, neobratne, neskladne. jedina vyhoda je velka vanicka asi. na prechadzku po parku a pod. ano, ale ked clovek potrebuje ist aj do obchodu, obcas vyjst s kocikom par schodov a pod. tak nic moc
a mne osobne sa ani nepacia, ale ved kazdy podla vlastneho vkusu 🙂

mimave
21. jún 2012

skus si pozriet kociky emmaljunga
@zanetta15 , mozno ta ocaria tie🙂

skoricaxx
21. jún 2012

sorač
ale mne to pripomina, keď sme si stavali multikary z podvozkou zo starých kočíkov
ale ani ten druhý nie je bohviečo veď ak sa nemýlim tak to nemá polohovatenú športovú časť len celé zvalýš a to zas idú hore nohy ?????

luciferkax
21. jún 2012

Ja by som nekúpila ani jeden, retro sa mi vôbec nepáči, jediná výhoda, že bude mať zrejme velkú vaničku, ale ináč... strašneeeeeeeeee... a ten druhý sa mi tiež zdá dosť nepraktický, zlé kolieska, malá streiška, športová čas o ničom :D :D :D ak graco, tak tento :D http://www.babyhit.sk/kocik-graco-quattro-tour-...

gabinocka
21. jún 2012

ten retro je velmi pekny, ale neprakticky a ten druhy je teiz fajn az na par detailov co uz spominali vyssie baby 😉 ...volila by som moderny kocik ale nie konkretne tento co mas vo vyhlade 😎

stanislavao
21. jún 2012

ani jeden z tychto dvoch

lutia
21. jún 2012

nepacia sa mi...prvy je az moc vystredny a bude vobec dietatku pohodlny ale je to jeden z tych co su len na 3mesiace a potom je tam dietatko utlacane...by som odporucila viac pozerat na rozmery pre pohodlie a az potom na to ci sa mi paci

zanetta15
autor
21. jún 2012

ten retro si kúpila známa http://www.kocikysmejko.sk/kocik4u/eshop/0/0/5/...
je neskutočne krásny,odpružený,vysoký netreba sa ku nemu sklaánať,radosť kočíkovať...športová časť sa ani mne nepáči
na tom modernom sa mi zasa páči,že aj autosedačku možem pripevniť..

bebemaly
21. jún 2012

@zanetta15 aj na väčšinu retro sa dá pripnúť autosedačka 🙂 ak ju majú ovšem v ponuke

bebemaly
21. jún 2012

@zanetta15 graco, sú na neho aj dobré recenzie 😉

anaxamon
21. jún 2012

@zanetta15 ja som mala hlboky kocik inglesina vittoria a nedam nan dopustit, dcerku som v nom mala do osmich mesiacov a v pohodke, je augustova a teda s v nm vozila celu zimu. jediny problem nastal ked som sa pri vybavovani uradov chcela dostat do klasickeho komaskeho mini vytahu, slo to ale natesno

ten druhy kociar je podla mna a mojho nazoru nesypaticky a neprakticky.....

zanetta15
autor
22. jún 2012

baby ešte tento sa mi páči
http://www.kocikysmejko.sk/kocik4u/eshop/1-1-KO...
má niekto skúsenosť?

kvetinka211
22. jún 2012

@zanetta15 za tu cenu kupis uz aj poriadny kocik ... na tom druhom sa mi nepaci ze sa snazi akoze podobat na stokke ... skus popozerat aj ine stranky, precitat recenzie ... ked uz dat tolko penazi do kocika tak skoda kupit nejaku technicky zle vyriesenu blbost ...
Ak uz retro, tak by som asi radsej sla do inglesiny, ale tam su ceny este uletenejsie ...

traktor
22. jún 2012

mne sa zas ten retro paci..ale nie v sportovej verzii,ta je otrasna..ak nie si brzdena peniazkami, tak preco nie..inak ta sportova cast sa musi dokupit, co tam citam..cize ten retro + potom dokupit uz len sportak ale urcite iny a praktickejsi..alebo sa popozerat po uuuuuuplne inom kociariku..pozri si tu na koniku..su tu rôzne temy..baby pisu aj svoje skusenosti, urcite si vyberies

zanetta15
autor
17. júl 2012

ahojte,zmena je život..kočík už mám objednaný,bud týždeň by som ho už mala mať..moc sa teším...
vyhral:
http://www.kocikysmejko.sk/kocik4u/eshop/0/0/5/...

evelin82
13. sep 2012

ahojte baby ja mam kocik maxi cosi mura ,som s nim velmi spokojna ale az na to ze vanicka je malemu pomaly mala...🙂rastie ako z vody a rada by som ho este vyvozila vo vanicke aspon okolo domu . neviete o niekom co sa chce zbavit klasickeho kocika zn. LIBERTA? 😉

beruska127
25. okt 2013

@brumka pisem sice s dost velkym odskokom ale ja momentalne vyberam kociar pre svoje babo a zaujal ma tvoj postoj k retro kociaru...ze pipina nema kam dat peniaze...no, ja mam kam dat peniaze a aj napriek tomu si kupujem retro kociar irys lebo sa mi velmi paci a myslim si, ze je aj prakticky...mam ho nazivo odskusany a nic lepsie odpruzene a jednoduchsie vozenie som nikdy v rukach nemala...je pravda, ze je velky a tazky co sa tyk prenosu ale kedze byva v dome, nemusim toto riesit a do auta budem pouzivat vajicko...a ci chem zaujat?nie, nechcem, jednoduchom sa mi velmi paci...myslim si, ze kazdy ma iny vkus a zhodit hned niekoho, ze "pipina co nema kam davat peniaze" je trosku silne...ja som si ho odskusala a som maximalne spokojna...

mravvcica
27. jan 2014

Myslím, že by si mal človek vyberať kočík podľa vlastného vkusu a nie počúvať ostatných. Ma sa retro Kočíky taky páči, ale u mňa musí vyhrať praktickosť. Bývame v byte, takže potrebujem skladnejšie kočík, s ktorým sa vleziem aj do výťahu. S retro kočíkom by som to asi nezvládla. Sestra býva v dome s rodičmi, takže miesta s priestoru majú veľa. Od sesternica má požičaný pomerne starý koč, v ktorom som kedysi dávno vozila ešte synovca, ale deti v ňom zaspával asi najlepšie. Bol taký vrzací a ale keď sa v ňom synovec dal na záhradu pri domčeku, tak spal počas piatich minút. Koľkokrát som mu to aj závidela. Inak ja som rozhodne pre retro kočíky, len to človeku musí vyhovovať.

beruska127
2. júl 2014

s odskokom vam mozem povedat, ze tento kociar je uzasna vec a iny uz nikdy nekupim, moj maly ma 4 mesiace a nechcem z neho vyjst...kociar je krasne odpruzeny a ma velku vanicku, dokonca sa bez problemov sklada aj do auta, je proste super a vrelo odporucam....

beruska127
2. júl 2014
janickacrazy
2. júl 2014

@beruska127 No na tych prvych 6 mesiacov je super najma pre babo, lebo urcite ma velku vanicku a da sa hojdat, ale budes ho pouzivat aj ako sportak? Ked ti uz bude babo sediet, tak potom uz sa mi zda nepouzitelny. Takze pre mna osobne je to vela penazi na kratke obdobie, od 6 mesiacov uz sa da vozit v malom golfaci a pohoda. No je to len moj nazor, kazdemu sa paci nieco ine.

beruska127
4. júl 2014

@janickacrazy nie, neplanujem ho pouzivat ako sportiek,sportiak si kupujem iny a myslim, ze 500 eur dnes stoja vsetky dobre a kvalitne kociky...ja som velmi spokojna a nikdy by som uz iny nechcela, ked som dnes vozila malu mojej kamosky, tak som sa smiala, ze aky rozdiel je to...ona bola unesena mojim kocikom, ze keby ho dostala do ruk skor, nikdy by si nekupila ten co ma(a to ma tiez drahy a znackovy) kto to nema v ruke, nepochopi to nikdy podla mna,jedno je totiz obrazok a druhe je ked to clovek dostane do ruk

janickacrazy
4. júl 2014

@beruska127 No vies ja to chapem, ja mam uz 14rocneho syna a vtedy boli vsetky kociky v podstate retro 😀 a take vymozenosti, ze otocne predne kolesa vtedy nehrozili. Moj syn sa v nom vozil velmi rad a hned vzdy a bez problemu zaspal, len ja som trochu nadavala, lebo som byvala v panelaku na 1.poschodi bez vytahu a maly bol velke a tazke babo, takze ked som ho chcela vyvliect hore schodami s kocikom tak som sa narobila. No 500 nie je az tak vela, ale niektore retro su pekne drahe aj 800 aj viac.

sandri
4. júl 2014

Ak ti mozem poradit, ak chces retro sklbeny s modernym, kup si kocik Inglesina - ja mam a som velmi spokojna, konkretne mam Inglesina Magnum. Hlboka vanicka sa da velmi jednoducho prerobit na sportiak, cize je to 2 v 1. 😉

maca_p
4. júl 2014

kočár bez otočných kolies pre mňa nie je kočárom 😉