Ako naučiť dieťa na nosič?

miranda23
7. máj 2017

Ahojte, môjmu dieťatku sa veľmi nepáči v Manduce - nosiči, plače tam, má 2,5 mesiaca, poradte mi ako bábo naučiť na nosič????? 🙂 Rada by som nosila, šatku som nekupovala... Díky za typy 🙂

moni244
7. máj 2017

Nemusit ho, nosit nemusis, nie je to nevyhnutna vec, radsej spokojne babo

mishkamishka
7. máj 2017

a v kociku je ok, neplace? skus vydrzat par dni, zvykat na nosenie, ked sa priblizi cas spanku, aby dieta zaspalo v manduke. da sa v madnuke aj dobre kojit... ak kojis, skus mu ponuknut na upokojenie mliecko pri noseni. ak zaspi, nechaj spat, len hlavicku otacaj obcas. vyspi aj tri hodiny a mozes ist kam chces, robit takmer vsetko...
nechces skusit satku? tam sa da male babo lepsie upevnit, ze ma rovno chrbatik, kym samo nedrzi telo, satka je hodne flexibilnejsia. ale urcite aj manduka to zmakne s tou novorodenenckou vlozkou....
ja osobne som pouzivala satku od 10 dna, od cca pol roka manduku... je to super vec, oboje. moje dieta bolo v hlbokom kocari jeden jediny raz. potom az do sportaka, ked uz vedela sediet - ale rada sa nosila az do roka a pol, skoro dvoch, kym som vladala ju nosit.

marllik
7. máj 2017

niektore babatka sa chcu nosit az neskor, na chvilu manducu odloz a vyber po mesiaci, dvoch , mozno sa babu uz bude pacit ;)takym malinkym skor satka vyhovuje

miranda23
autor
7. máj 2017

dakujem baby za rady 🙂

miranda23
autor
7. máj 2017

@mishkamishka Prosím ťa vedela by si mi poradiť mám pocit, že môjmu bábätku pritláčam príliš nožičky o moje brucho, neviem asi správnu techniku, aj keď som pozerala aj videá ako do manduci - mám pocit, že tam má príliš pritlačené nožičky... moje bábo rado kopká nožičkami a tam je také "spútané" tak možno to sa mu nepáči

kvetinkaseveru
7. máj 2017

@miranda23 skus troska pockat kym este podrastie. Ked rado kopka,bude mu tam lepsie bez tej novorodeneckej vlozky. Ta dost obmedzuje pohyb. Aspon u nas to fungovalo a uz sa teraz veselo nosime 🙂

jabucko
7. máj 2017

@miranda23 manduca je skvely nosic, no pre vela malinkych deti je nepohodlny. Lebo maju nozicky hodne nasiroko. Moj prvy syn jacal jak tur v nej. Ok bolo po 6mesiacoch , ked uz podrastol. Ak chcete dieta naucit na nosic, vyskusajte dalsie typy. Pripadne satku.

momoqui
7. máj 2017

@miranda23 pokial nechce v nosici byt tak babo nenut ... casom sa to mozno upravi
Moja mala tiez nechcela a v 5 mesiacoch sme kupili nosic ktory sa da dat v troch smeroch a teda mala bola tvarou von a videla vsetko a bola spokojna 🙂 opacne ani za svet ale ani sa necudujem ved nic tak dieta nevidi ...

yanni
7. máj 2017

@momoqui no jo, ale tvarou von sa deti nosit nemaju. zavesene za genitalie. To nie je ergonomicke. Tvarou k tebe a pekne nozicky v spravnej sirokej polohe.

yanni
7. máj 2017

@miranda23 pockaj este a skus o par mesiacov. Nenut tak male dieta do niecoho, co sa mu nepaci. Nasa mala sa tiez enchcela nosti. Ani v 4. ani v 6. mesiacoch. Potom som skusila v 8. mesiacoch. Ako keby vedela, ze tu tyzdnovu dovcu v zime v horach musis vydrzat, tak aj bez reptania vydrzala. Aj si tak pospala. Ale po dovci revyyyy. Tak uz z nosenia nic nebolo. nenutila som ju a ani uz nic neskusala. Ona sa radsej "metala" po zemi. A uz sama sedela, tak pozerala z kocika.

momoqui
7. máj 2017

@yanni my mame ergonomicky nosic, vo vsetkych 3 smeroch je dieta v polohe ergonomickej, do takeho kde babo visi ako na stipci by som svoje dieta urcite nedala

juliette173
7. máj 2017

@momoqui poloha babatka tvarou do sveta nie je v ziadnom pripade ergonomicka.

rajna
7. máj 2017

Ja som skusala aj manduku aj satku. Proste moja v nej nechcela byt ani za svet . Ani ako malinka ani ako troska vecsia. Nie kazde dieta to ma rado. Nasa chcela spinkat vylucne v postielke. Ani len v kociku nechcela spinkat.

momoqui
8. máj 2017

@juliette173 zalezi od nosica p

momoqui
8. máj 2017

@juliette173 zalezi samozrejme od nosica, ak je ergonomicky tak ergonomicka je ... v ziadnom pripade mozno tvoj nosic taky nie je ale moj ano

rohypnol1
8. máj 2017

@momoqui neexistuje ergonomicky nosic,v ktorom sa da nosit tvarou von. Ak nahodou myslis ergobaby 360,tak ani tam sa tvarou dopredu neda dosiahnut ergo poloha 😉
@miranda23 neboj,zvykne si,ked nebude v novorodwneckej vlozke. Inak skus ist s nim hned von,spievaj a mozno zaujme. Manduca je skvela,no pre vacsie deti,pre mrnuskov je moc tvrda. Vela stastnych chvil pri noseni prajem 🙂

juliette173
8. máj 2017

@momoqui v polohe tvarou dopredu sa neda zabezpecit ergo poloha. To nezalezi od nosica (aj v satke sa da naviazat tvarou dopredu a nikdy to ergonomicke a vhodne nebude) Asi mas nosic ergobaby 360, kde vyrobca umoznuje aj taketo nosenie a pritom je to ergo nosic a nie klokanka. Ale v danej polohe nie je mozne zabezpecit, aby bol chrbatik dostatocne zagulateny, kedze dieta je o teba oprete, ani nozicky do tvaru M nie su v ziadnom pripade optimalne. Vsetko je tu popisane preco taketo nosenie nie je vhodne a za nazorom si stojim.
http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont...

momoqui
8. máj 2017

@juliette173 ergobaby nemam
Neznamena ze pokial ty nieco nepoznas a nevies alebo si to nikdy nevidela ze to neexistuje 🙂
Ja mam nosic jde su nozicky v tvare M a dokonca aj v polohe tvarou vpred
Ja by som iny nosic nechcela a urcite by som nedala dieta do nevhodneho nosica

momoqui
8. máj 2017

@rohypnol1
Mamicky vidim ze ste opat vsetky najmudrejsie najskusenejsie ald bohuzial neznamena ze pokial vy nieco nepoznate alebp nemate alebo ste nevideli/nepoculi tak to neexistuje
Overte si vopred a potom piste
Ja ergobaby nosic nemam ale ako som tu uz Xy-krat pisala mam vhodny nosic ktory zabezpecuje ergonomicku polohu aj s tvarou vpred.
Prestante ma presviedcat o opaku pokial nemate overene fakty a pchat vase konzervativne nazory o ktore nestojim a ktore su uuuuuplne mimo reality. Neznamena ze ked vy nieco nepoznate ze nic take nie je .......
Ja som radila autorke temy a stojim si za nazorom

bosoriak
8. máj 2017

@miranda23 skus este pockat. moja dvera chcela byt v manduce najskor v 4 mesiacoch. a postupne zvykat na nosenie, najprv doma po par minutach a postupne dlhsie.

@momoqui aky je to nosic? lebo to by fakt mohlo poriesit autorkin problem. ja som bohuzial pri prvych dvoch detoch nosila v klokanke, lebo som nenasla ergo nosic s tvarou vpred.

juliette173
8. máj 2017

@momoqui Ja ta nemam preco presviedcat. Ved v pohode. Narozdiel od teba som uviedla fakty. Vsak sa pochval tym speci nosicom a pouc nas nevzdelane 😉

hors
8. máj 2017

@miranda23 ahoj podla mna bud sa chce dieta nocit alebo neda sa to naucit .Starsia dcerka nechcela nosic ani vidiet a bola len kociku najmensia dcerka ta sa len nosila kocik ani vidiet nechcela tak sme vobec nevyuzili😀inak ja mam ergobeby nosic 😃

medovka14
8. máj 2017

@momoqui aký je to prosím nosič? Aj nám by sa taky hodil 🙂 ďakujem

michelle22
8. máj 2017

@miranda23 ani nas nechcel byt v manduce.ma 3 mes.kupila som satku a tam sa munpaci viac ale tiez nie vždy. Ked je nervózny tak ho tam nedavam kym si poriadne nezvykne. Chodime po byte tancujeme, vonku sme boli eaz v satke to zaspal hneď. Chce to trpezlivosť a skúšať

sense
8. máj 2017

Ani moja nechcela byt po 3.pokuse som to vzdala, v kocikubola pokojnejsia aspokojnejsia a ziadno tym neutrpela ked sa nenosila...blizkost mozes dat dietatu aj inak

momoqui
8. máj 2017

@medovka14 je to nosic We made me Pao, ja ho mam z predeti v Ba, da sa to tam aj vyskusat.

lenka_samorin
8. máj 2017

ja som dostala od kamošky Baby Bjorn a ani dcére ani synovi sa v nich nepáčilo. Tak som ich nenútila a neznásilňovala tým ani seba. Keďže v kočíku boli spokojní a vedela som sa zariadiť tak, aby mi kočík nebol na príťaž, vydržali sme aj bez nosiča.

adrianka22
8. máj 2017

@miranda23 ahoj mali sme ten istý problém ale postupne sa to zmenilo od cca pol roka chce byť v nosiči najprv som skúsila ten nergonomicky síce je písané že je ale išlo o to že chcela byť chrbtom ku mne aby všetko videla a teraz máme šatku ale takú ako nosič a aj sa nakoniec aj už nevadí že je tvarou ku mne mám na krku zaveseny taký pletený farebný náhrdelník s tým sa hrá zuzle a je spokojná...

adrianka22
8. máj 2017

@miranda23 pozri Caboo to je taký šatko-nosič

kacenka2803
8. máj 2017

@miranda23 ahoj bábo nehôd nikdy tvárou dopredu to je prvá zásada skús si prispôsobiť nosič aby vám bolo obom pohodlné mi sme sa satkovali od 4 dňa narodenia po asi dvoch mesiacoch začal pri vložení plakať ale ako náhle som ho zasatkovala prestal a spinkal skús s babou ísť von ukazujmu mu stromy a všetky krásy zeme ak sa ani vtedy neupokojí nieje rado môžeme čo je pre mňa šok pretože každé dieťa má rado a je zvyknuté na polohu blízku mame s bruška myslím tim takú tesnú keďže v brušku ku koncu tehotenstva má toho miesta fakt malo nevzdávaj sa len skúšaj nastavuj moje prvé nosenie bolo strašné kým som sa zasatkovala prešlo aj 20 min a terás šup šup šup a ani 2 min ja osobne si myslím že mu je nepohodlné ponapravuj si nosič niekde uber niekde pridaj a pôjde to držím palce