Nosenie deti. Príbehy mamičiek

martinjasen
26. mar 2012

Nosenie deti patrí medzi časté otázky na koníku. Podeľte sa o svoje skúsenosti, ako ste sa rozhodovali pri výbere aku pomôcku si vybrať na nosenie vášho dieťaťa. Čo rozhodlo pri výbere a ako ste spokojní?
Táto téme nerieši konkrétne značky, ale všeobecné rozdelenie pomôcok na nosenie deti, ich výhody a nevýhody. Ďakujeme, že nespomeniete značku.

elzu
26. mar 2012

Už jako malá jsem se zamilovala do obrázků černošek nosících svoje děti zavěšené na těle-už tehdy jsem cítila, že je to tak správně-mít své dítě nablízku, ať už dělám cokoli-seznamovat ho se světem zpod srdce matky. A tak s narozením Johanky nebylo proč otálet s pořízením ŠÁTKU 🙂 koupili jsme kvalitní pevný šátek z obchůdku, kde se na šátky specializují, nechali jsme si poradit a udělali jsme dobře. S mužem jsme skoro stejně velcí, já nosím velikost M a můj muž taky, chtěli jsme šátek, který zvládnei složitější úvazy,ale nebudem se do něj zamotávat-proto délka 4,7m. V obchůdku nám doporučili kurz, abychom se naučili vázat správně...ale nakonec jsme se na něj nevydali, stačilo uvědomit si pár základních pravidel:
1.kyčle dítěte výše než zadeček-pro správný vývoj kyčlí i páteře
2.zadeček jakoby podsadit, aby páteř měla tvar oblouku, ne desky!
3.nikdy nevázat čelem do světa-dítě musí mít možnost schovat se do bezpečí před vnějšími vlivy
4.vázat na pevno tak, aby i po předklonění nevznikl prostor a mezera mezi námi a dítětem-dítě nesmí v šátku videt, plandat
5.při vázání na miminko mluvit, vysvětlovat mu, co se s ním děje-tím ho uklidníme a nebude se bát
6.žádný učený z nebe nespadl-jednou se nepovede, podruhé také ne, potřetí už trochu ano, pak ještě líp...
7.vázání není o honbě za počtem úvazů- klidně mi může stačit jen jeden, pokud ho dobře zvládnu a dítě i nosič je s ním spokojený
8.pokud se po cestě úvaz rozvolní, nebát se převázat-je to lepší než ničit záda sobě i prckovi 🙂

Johance je rok a nosíme stále. Před nedávnem jsme si pořídili ergo nosič...ale podle mě se s ním šátek nemůže srovnávat-možná je to tím, že nemáme ten nejdražšší-spíše jednodušší, ergo mi poslouží jen tehdy, když potřebuju rychle vyběhnout-třeba se psem-a honem domů- zařezávají se mi totiž do zad popruhy a Johance se v něm taky moc nelíbí. Ale těžko říct-zvyk je železná košile 🙂

Šátkům zdar! :D

fukylove
26. mar 2012

o noseni som zacala uvazovat pocas prveho ocakavania 🙂 myslienka, ze budem nosit svoje drobatko mi bola velmi blizka a este blizsia zacala byt najma preto, ze nase prvorodene drobciatko bolo trapene kolikami a tak nosenie v ergo - nosici bolo pre mna a najma moje ruky vykupenim 🙂
na zaciatku som pouzivala babyvak, ktory som kupovala este pocas tehotenstva... vyhoda bola pri skutocne malickom babu - zo zaciatku... ako ale nas Sebik priberal, tak som zacinala mat z nosenia neprijemne pocity - babyvak totiz zatazuje iba jedno plece...
zacala som patrat a rozhodovala sa medzi satkou a ergo nosicom... kedze viazanie satky mi pripadalo vtedy ako nieco nepochopitelne a snad aj sci-fi, tak som volila ergo nosic - jednoducha manipulacia - nie len pre mna, ale aj pre mojho manzelika, ktory si nosenie tiez velmi uzival (a uziva opat aj pri druhom drobcekovi)
neskor - ked uz Sebik mal vyse roka sme si kupili turisticky nosic a ten vyuzivame na tury a pod. . Nazory na turisticke nosice su rozne, nam sluzi vzdy len v case "nozickovej krizy", Sebikovi sa v nom dobre nosilo a miloval v nom sedkat a ja som si manipulaciu s nim tiez velmi pochvalovala... vyhodou je aj "batoztek", ktory je sucastou nosica a zmesti sa mi tam vzdy vsetko, co pre drobca potrebujem 🙂
po narodeni nasho druheho drobceka a pri este castejsom noseni som zacala zvazovat aj satku.. nosic mam upevneny na krku a na bedrach a cim viac som nosila, tym viac som citila chrbat... satka - v zavislosti od uvazu - ma moznost aj prekrizenia na chrbte, co sa mi pacilo a mala som pocit, ze aj vdaka tomu si moj chrbat oddychne. A nemylila som sa 🙂 satkovanie ma vyslovene chytilo za srdce, Samko sa velmi rad nosi 🙂

keby som mala zhrnut pozitiva a negativa mojho nosenia a pouzitych nosicov, tak...
- do babyvaku by som neinvestovala - zbytocne zatazoval iba jedno plece a bolo to velmi nepohodlne pre mna
- ergonosic vs. babysatka 🙂 moje srdcovky... satka je idealna na dlhodobe nosenie, nevyhodu vidim v nacviceni uvazov a v "horsej" manipulacii pre zaciatocnika... ergo nosic je idealny aj pre zaciatocnikov a rychlo sa s nim manipuluje od zaciatku... velmi vyhodny aj na rozne cestovania ci turistiky (s nami bol v Londyne ci na roznych turach do prveho roku Sebika)... ale aj napriek tomu je mojou najvacsou srdcovkou satka, s ktorou som zacala az v januri tohto roku 🙂
-turisticky nosic - ideal uz pri vacsom drobcekovi, ktory toho uz viac pochodi a je iba poistkou

Noseniu zdar 😀

d_anica
28. mar 2012

My sme nad nosením rozmýšľali už v tehotenstve, takže som naštudovala čo sa dalo a rozhodli sme sa pre ergonomický nosič a malého nosíme takmer od narodenia 🙂 . Baby vak sa mi zdal málo praktický a na šatkách sa mi nepáči predstava, že som celá poviazaná a ešte mám kdesi uzly a visiace konce. Ergo nosič nám vyhovuje celej rodine a najviac na nosení oceňujem slobodu ktorú mi poskytuje. Keď chceme ísť na výlet nie sme obmedzovaní priestorom, do ktorého sa zmestí kočík a ani terénom. Keďže máme okrem bába ešte aj dvoch psíkov, chodíme dosť do prírody a s nosičom sa dostanem kamkoľvek a ešte mám aj voľné ruky. A doma je to tiež super. Šupnem si malého na chrbát a v kľude si porobím domáce práce, zatiaľ čo drobec spokojne spí. Osobne si už fungovanie bez nosiča neviem predstaviť, neuveriteľne nám uľahčil život 🙂

luciferkax
4. apr 2012

Ja som nad nosením počas tehotenstva ani len neuvažovala... Prvý syn, Adam, kočík zbožnoval, ked ho videl, tak spal... kkeby som hov ozila celý den, spal by celý čas :D :D doma vysedel pri kockách či knižke, otehotnela som, bola som na rizikovom, musela som vela ležeť a on sedel pri mne, nikdy ho nelákolo šplhať sa, behať, nosiť sa po rukách,... stačil mu kočík a kniha... a potom sa narodil Samko. Dieťa, ktoré nespalo nikde, iba na rukách. tešila som sa na prvú prechádzku, ako sa vyspinká a ja oddýchnem. namiesto toho on prišiel spotený od plaču a ja od nervov.. skúšala som to ešte párkrát, no zakaždým som sa prechádzala s bábatkom na rukách a tlačiacim kočíkom, a ešte ktomu s dvojročným drobcom :D povedala som si,ž e dalej to takto nejde a kúpila som babyvak.. prvé dva mesiace stačio, celé doobeda v nom spal, a poobede v nom zaspal, dala som ho do kočíka a hned, ako sa zobudil, putoval nazad do vaku, aby nevrieskal :D najviac mi padla do oka manduca , kúpila som ju a dalšie mesiace trávil v nej, bolo leto , na kočík sme zabudli :D nedala mi babyšatka, ktorú som mala asi tri mesiacce, síce bola pohodlnejšia ako manduca, no kým som tam vopchala vrieskace dieťa - on totižto ked vidí nosič, musí tam ísť HNED , nečaká, kým sa poviažem :D :D teraz má trinásť mesiacov, vak používam zriedka, ked mu je doma smutno. zimu musel prečkať v kočíku, našťatie, odkedy vie sedieť, tak vysedí polhodinku aj v kočíku a pozerá na autá, teraz ide jar a manducu opať oprášim :D

adriana7
4. apr 2012

denne nosené bolo až tretie moje dieťa, ja, matka staršieho dátumu výroby, som musela mať ako prvorodička kočík, to bola takmer spoločenská nutnosť...dnes sa už len smejem, ako som najstaršiu natriasala, div som pérovanie neroztrhala, len aby v tom kočíku spala...syn bol "bonusové" dieťa, ktoré nemalo s ničím problém, aj sa vozil, aj sa nosil, zaspal kdekoľvek a v čomkoľvek...pri treťom som si zadovážila kočík ešte v tehotenstve, a dodne ľutujem, bola v ňom asi 3x...zato nosená je od narodenia. náš výber nosičov bol podmienený pomerom ceny a praktickosti, priznávam, že inak by som sa rozhodla, ak by som mala prvé dieťa...pôvodný zámer zadovážiť si šatku skončil po tom, keď som si na požičanej šatke po štyroch dňoch nevedela uviazať "ani mašličku z topánok", nehovoriac o tom, ako sa do toho zošnorovať, keď sme v časovom strese (my sa stále niekde presúvame a dosť cestujeme za dennými povinnosťami). typ nosiča manduca sme objavili na povale, rok výroby isto pamätá ešte nejaké totalitné výrobné družstvo, ale princíp je rovnaký...ergonomický nosič, taký klasický, ako je na druhom obrázku, u nás vyhral,kúpili sme ho v obchode pre deti. dieťa sa doň relatívne rýchlo vkladá aj vyberá, za pochodu sa dajú posúvať popruhy (výborné, ak už bolí chrbát, posunúť ťažisko trochu inam), voľné ruky, možnosť použitia na hrudník aj na chrbát, čelom aj chrbtom k mame. okrem sprchovania, cestovania autom a môjho spánku som ho mala na sebe aj s malou doslova stále. nevýhodou je, že obuť do topánočiek sa dieťa musí až po naložení do nosiča, oblečenie je lepšie overalového typu, lebo kabátiky končili na lopatkách, ako aj visiace nohy, ktoré som ja poponášala a potom mm vymyslel takú vkladačku z deky, aby boli nôžky naširoko. po roku používania sme ho predali (bol limitovaný váhou dieťaťa) a teraz už používame len už spomínaný "film pre pamätníkov"...nosenie je super!

elinka27
5. apr 2012

moj pribeh ako som sa dostala k noseniu je tu 🙂 http://www.nosmesa.eu/blog_detail/3/ako-som-sa-..., len podotknem, ze nech sa uz rozhodnete pre nosenie,ci v satke, nosici aby ste vzdy nosili tvarou dietata k svojmu telu a nosili ergonomicky, cize v spravnej polohe. Bohuzial ,nie vsetko co sa na nosenie deti predava je na to aj vhodne

natasole
5. apr 2012

Nosenie je ako závislosť. Keď mám svoje dieťa pri sebe, je to pocit správnosti a šťastia. Ešte v tehu som si zaobstarala babyvak. Prvé pokusy vložiť dcérku do neho boli trochu roztrasené, lebo bola dosť drobná. S trochou cviku to postupne bolo bez problémov a vak bol náš cenny pomocník na doma (varenie, žehlenie... 🙂 i von. Najskôr len v kolíske a potom aj v sede, s nožičkami dolu. Ako dcérka rástla, čoraz viac som pociťovala diskomfort - navyše mám problém s chrbticou a tak som začala denne cvičiť. Napriek tomu som musela nosenie obmedziť. Až keď mala 11 mesiacov som sa dostala k šatke, ktorej som sa ešte ako tehotná bála - že ju nebudem vedieť uviazať. Trochu aj ľutujem, že som nemala podmienky začať s ňou už skôr. Teraz už mám šatky dve a opäť sa intenzívne nosíme. Chrbát síce cítim, ale nosenie v šatke je oveľa pohodlnejšie. Aspoň som nútená zas cvičiť. Prestali sme používať kočík ako dopravný prostriedok - slúži už len ako postieľka na von.
Z môjho pohľadu je naj nosič šatka - prispôsobivá, skladná, pohodlná, krásna.... Ale pozor - aj silne návyková 🙂

llia
10. apr 2012

S nosením sme začali, keď mal malý asi 3 mesiace a začal byť v kočíku nespokojný. Bolo fajn ho mať pri sebe, celé leto sme ho prenosili v klokani. Všetko videl, bol usmiaty a hlasno od radosti vykrikoval. My sme mohli s partnerom ísť von aj na dlhšie prechádzky a nemuseli sme riešiť neustálu nespokojnosť v kočíku. Cez zimu sme sa opäť vrátili ku kočíku a chodili sme von len na malého poobedné spanie na 2 hodínky a domov, lebo potom začal veľmi plakať, keď sa zobudil. Celá rodina sa do mňa obula, keď som ho chcela dať do klokane, že mu bude zima a či som sa zbláznila, tak som chodila len s kočíkom. Koncom zimy sme obstarali ergonomický nosič na väčšie dieťa / do klokane sa už nevošiel/ a nosíme sa doteraz. Teraz má 13 mesiacov a keď mi nechce po obede spať, tak si ho dám do nosiča a malý zaspí max do 5 minút, potom ho preložím do postielky. Pritom keď uspávam v postielke, tak skáče, vešá sa po mne a pod. Nevýhodou je to, že ak idete von niekam na dlhšie alebo ďalej od domu a pešo, nie autom, tak nemôžete zobrať toľko veci ako do kočíka, aj keď ja som si k nosiču zadovážila aj tašku, kt. sa dá na nosič pripnúť, aj keď je malá,aspon tam dám pitie, plienku, náhradné tričko, kľúče a podobne. Tiež je nevýhodou, že sa človek dosť v nosiči potí aj dieťa. Pre mňa samotnú, že keď nosím, tak musím obúvať len botasky a pohodlnú obuv, podpätkové topánočky odpočívajú v polici. 🙂 🙂 Chrbát ma bolel zo začiatku, kým som si nezvykla, teraz je to už vporiadku. Tak príjemné nosenie všetkým mamičkám. 🙂

sammmy19
23. apr 2012

ahojte, tiez napisem svoju skusenost. Nosenie v satke je momentalne moja srdcova zalezitost a je to nadherny pocit mat dietatko tak blizko pri sebe, citit, ake je v satke spokojne🙂 Pri prvom dietatku som o satkach v podstate skoro nic nevedela, ani o inych ergonomickych nosicoch (vtedy som este ani nemala internet🙂).
Pri druhom som sa trosku zoznamila s Manducou a dcerku sme v nej obcas nosili. No skor len prilezitostne a velmi zriedka.
Ale teraz som tomu prepadla uplne. Manduca sa mi zdala pre tak malinke babo este privelka, tak som skusila satku a uz som ju nepustila z ruk 😀 Najskor som mala pozicanu satku od kamaratky, potom som si tu v bazariku kupila z druhej ruky (no celkom novu) a nosime sa kazdy den.
Viac som o nasom "nosiacom pribehu" pisala na mojom blogu: http://www.chvilkapremamu.sk/2012/04/tak-sa-nos...
Odporucam naozaj kazdej maminke - nosit svoje babatko je krasne! 😵

zuzikkaa
23. apr 2012

••• maminy čo šatkujete,,rada by som to vyskúšala no bojím sa že si drobec zvykne na nosenie a potom nebude chcieť do kočíka,,hm??? poraďte •••

euka210
23. apr 2012

ja som sa o takychto "pomockach" ako aj latkovych plienkach dozvedela este pocas vysokej skoly a zaujimavy letak si nechala 🙂 ...veru sa zišiel 🙂 Už počas tehu sme vedeli (aj s manželom) že niečo na nosenie chceme. Kedže sme prirodne typy, zvolili sme ergonomicky nosič aj pre jeho jednoduchsiu manipulaciu. Narodil sa nam velky valibuk a kedze mal problem so spankom (so zaspavanim mame problem dodnes), tak uz ako tyzdnovy ho uspesne vyskusal. Bolo to zarucene miesto, kde nam stale zaspal. Kvoli sekcii som ho zacala ja nosit po mesiaci. Po 3m, kedy zacinaju byt babetka zvedave a my sme sli do zimy, tak sa mu tam nepacilo, lebo nic nevidel.Tak cez zimu sme presli na kocik aj na uspavanie, lebo vahu mal riadnu. Teraz na jar sme nosic opet vytiahli na vonku, no kedze maly ma 9,5kg tak ja ho vladzem nosit len na pol hodinku, lebo na nosenie vzadu je este vekovo maly. S ochrannou kapsou som ho vyuzivala do mierneho dazda. Ratam ze to v lete rozbehneme 🙂 ...takze zatial sme spokojni

andelok
27. apr 2012

@zuzikkaa Moja mala satku zboznuje a v kociku mi spi tiez, takze podla mna nehrozi..a to uz satku par mesiacov pouzivame 🙂

boka79
30. apr 2012

Ahojte, my sme tiez zacali satkovat, asi ked mal maly 2 tyzdne, neslo to uplne automaticky bez nejakych problemov, zo zaciatku tam nechcel byt, branil sa trochu, ale asi tobbola aj moja nervozita..Teraz je v nej doobeda, ked sme vonku, v kociku sa mi zobudi uz po pol hodke a v satke spi aj 2 , je mi to dolezite, lebo spanok je potreba ako aj jedlo , takzwe nosime a sme spokojni. Ked snim ide muz v kociku, tak vydrzi tiez tam byt,. Takze zuzikaa ja by som robila oboje a uvidis.. Podla mna to je velmi pekne mat u seba babatko a nemat pri tom bolesti chrbta, ako ked ho roznasas po byte, oni si to nosenie potom vyziadaju inou formou.

Moj maly v nej spi dobre, ale akonahle sa zobudi chce von 🙂
Ale inak naozaj super vec.

mimikas
2. máj 2012

ja som chcela male nosit od zaciatku a najprv som uvazovala o ergonomickom nosici ale potom ma laktacna poradkyna oboznamila so satkou. Najpv som sa toho bala ked som si pozerala ako treba robit viazanie tak som sa zhrozila ze to nezvladnem. V obchode som si potom vyskusala aj nosic a predavacka ma nahovorila na vyskusanie satky a tu som hned aj kupila 😀 . Viazanie som si cvicila tyzden doma niekolkokrat denne a teraz uz nemam problem maleho uviazat hocikde. Doma ju az tak nevyuzivam ale ked ideme von tak v kociku si pospinka a ked sa chce popozerat po svete tak ho dam do satky a on je cely spokojny ze vsetko vidi. Ale nema problem si v satke aj pospat ked sa mi nechce vsade takat s kocikom. Najvacsia vyhoda je podla mna v tom ze babatko nas citi viac ako v nosici a ja mam pocit ze je ku mne take pritulene a zo satky ma vobec neboli chrbat.
Ja by som satku nemenila za nic. 😅

lujza123
14. jún 2012

Ja som sa na nosenie tešila celé tehotenstvo a kým sa malá narodila už som mala doma krásnu požičanú šatku. Keď sa maličká narodila bola som roztrasená ju vôbec dvihnúť a nie ešte vkladať do šatky tak som sa na tento úkon odvážila až keď mala dva mesiace. Skončilo to strašným vreskom. Šatku doslova neznášala a chytala hysterické záchvaty už len keď ju zbadala. Jedinú chvílu čo tam bola ochotná ostať bolo ked som začala vysaváť a to tiež len preto lebo zaspala. Od pol roka už ani vysávač nepomohol.
Situácia sa začala pomaly meniť ked sa naučila v 10tich mesiacoch chodiť. Zrazu v tej šatke bola spokojná a ticho aj 20 minút, hlavne ked bola na chrbte a mala výhlad. No a čím je staršia tým má tú šatku radšej. Medzi 1 a 2 rokom bola šatka súčasťou každej našej vychádzky, po 2 roku už menej len ked sme šli kamsi dalej. Všade chodíme chodili a keď sa moc ponáhlam alebo už fakt dlho šlapeme dám ju do šatky, čosi odnesiem, ona si oddýchne a ide zase behať.
Pred mesiacom som šatku definitívne schovala a malej tvrdím že sa stratila. Slečinka totižto v takmer troch rokoch objavila čaro nosenia a zakaždým ma prosila aby som ju niesla...čiže doniesť na ihrisko tam vypustit a odniesť naspet..čo samozrejme nehrozí no ale aj tak som ju radšej schovala aby ju zbytočne neprovokovala k takýmto nápadom
Každopádne šatka a celkovo nosenie detí je úžastné, praktické a pre drobcov veľmi zaujmavé

kisub1985
17. jún 2012

ahojte. my mame satku doma a ked bola nasa Eliska malicka, vobec neprotestovala, ked bola v satke. No teraz ako je vacsia, minule prsalo, tak sm chcela ist s nou v satke, spustila take vresky, ze az. Neviete mi poradit, prosim? Mam ju davat aj nadalej do satky? Alebo si mam kupit nosic? Bude v nom istejsia? Alebo ako ju mam presvedcit 🙂 ? Dakujem

hanica11
30. jún 2012

Ahojte, potrebovala by som radu. Mám trojtýždňové bábo a rada by som ho začala nosiť, najlepšie v elastickej šatke. Avšak neviem, ktorá by bola najvhodnejšia. Tá, ktorú mám doma, je na leto strašne hrubá. Poraďte mi prosím nejakú ľahunkú verziu šatky na leto! Predstavujem si tenunký materiál, v ktorom by sa dcérenka tak strašne nepotila a ja aby som sa v nej tiež neuvarila🙂 Prosím, ak sa dá, pošlite mi info mailom, keďže sa tu nesmú menovať značky;) hanachmarkova@gmail.com Ďakujem!!!!!!!

sipomar
3. júl 2012

Ahojte, stretli ste sa niektora s tym, ze babatko nechce v satke byt. Mam 7-tyzdnoveho chlapceka a ten je velmi nespokojny kedykolvek sa ho snazim dat do satky. Zda sa, ze mu prekaza to, ze sa nemoze hybat. Dakujem

ivanka.7
18. aug 2012

Satka a ergonomicky nosc boli asi prvou vecou z vybavy, ktoru sme kupili - bola som v 21. tyzdni. Kedze porod skoncil akutnou sekciou a ja som sa davala do poriadku trochu dlhsie, odvahu naviazat malu do satky som mala az ked mala cca mesiac. Prve pokusy boli vselijake, ale nevzdala som to a cca do 3 mesiacov som ju prilezitostne nosila v koliske - kombinovala som s babyvakom, ktory som si kupila tu na MK a chvilku mi dost pomohol na uspavanie. Ked mala dovrsila cca 3 mesiace, tak sa zacala este viac zaujimat o veci okolo, tak som zacala viazat vertikalne a zacali sme aj pouzivat ergo nosic. Paci sa jej v oboch, zvykla si. Popozera svet, ked sa unavi, tak si trochu pomrnci, potom zabori hlavu mne alebo manzelovi do hrude a zaspi 🙂
Satkujem ja, manzel nosi v nosici a vsetci sme spokojni 🙂 Kocik mame tiez, ale ak ho aj vytiahneme, tak v kosiku dole je vzdy aj nejake "nositko" 🙂

oddrobceka
21. dec 2012

Aj teraz ked sedim za pocitacom a toto pisem mi moj 11 mesacny drobec spi v ergo nosici. je to velmi prakticka vecicka. ked som bola tehotna vela som si toho nastudovala o noseni a kupila som si satku aj vak na nosenie. ked sa drobec narodil, mal silnu koliku a v kuse len na rukach. vyskusala som satku, ale bola z nepoddajneho materialu, zle sa mi viazala a drobec mi v nej plakal. po piatich minutach som to vzdala. v nosici bol pokojnejsi, ale kedze mal cez 4 kila a ja nejakych 55, nosil sa mi tazko. ked mal dva mesiace chcela som sa k noseniu velmi vratit, tak som si kupila praktickejsi mei-tai. zo zaciatku sa mu ani v nom nepacilo, ale ked som s nim chodila hore-dole, bol pokojnejsi. bol narodeny v januari, ale ked prisiel koniec marca, vyrazili sme do ulic. ked mi prvykrat v nosici zaspal (boli sme na poste a potom este v potravinach), vznasala som sa od stastia. dokupila som si ergonomicky nosic a satku s vakom predala, neskor aj mei-tai. neznasa teplo a cez leto vydrzal v kociku len pred deviatou rano a po siedmej vecer. ked som chcela nieco vybavit cez den, fungoval u nas jedine nosic. niekedy som sa s nim len tak aj hodinu prechadzala po meste. krasne mi v nom vzdy spinkal. aj doma bol nauceny zaspavat len na rukach, ale je velmi dlhy a tazky, v poslednej dobe sa stale vytahoval do zvislej polohy, tak ho nejake dva tyzdne uspavam uz len v nosici. do desiatich minut spi a nezobudi sa ani ked ho ulozim do postele. inokedy sa mi vedel aj trikrat zobudit. este aj teraz ked trieskam do klavesnice, tak spi. som velmi rada, ze som si kupila nosic, bola to najlepsia kupa zo vsetkych babatkovskych veciciek.

bibistec
21. dec 2012

ahoj, ja som nosila dcerku najprv v tako ergonomickom nosici ale to bola hroza, bol nemozny, strasne ma bolel cely chrbat aj plecia nevladala som. a to nehovorim o tom ze tam bola zle umiestnena nemala bedierka nizsie ako kolena. no nebola nasiroko. a to bola jedna z najpopularnejsich znaciek. ale potom od 3 mesiacov som pouzivala satku. nedam na nu dopustit s nosicom sa vobec neda porovnat. mala mi vobec nebola tazka bolo to uzasne, pekne som ju vedela umiestnit a ked bolo najhorsie ze ju boleli zubky tak satka bola vykupenim. ak budem raz mat dalsie dietatko tak aj keby som kocik nemala ale satku budem vyuzivat urcite.

maggion
24. feb 2013

Ahoj, já jsem s nošením začínala před 5 lety - tehdy u nás byli v nabídce snad jen klokanky, takže volba byla jasná. Musím ale říct, že jsem (netušíc to) měla asi tu s nejširší podporou rozkroku 🙂
Před 3roky začínala nosit sestra - koupila si Ergobaby... spokojenost velká.. jenže ta cena ... Tehdy to koupila asi za 4tisíce?
Při druhé dcerce jsem přemýšlela nad tím, jak ji budu nosit 🙂 - napřed jsem měla elastický šátek, byl úžasný, ale tak do 3měsíců, navíc ho uvazovat venku (z limenkové barvy se po čase stala šedá - díky mé neschopnosti to uvázat)
K Vánocům jsem dostala šicí stroj - tak jsem si nakoupila látky a různé spony a začalo testování 🙂 Po půl roce mnoha a mnoha prototypů nosítek jsem konečně byla spokojená. Nosítko vypadalo už opravdu moc pěkně a drželo pevně. Tak jsem si řekla, že ho nabídnu ostatním - sama jsem se divila, jaký je zájem. Tak už 2 roky vyrábím nosítka pro maminky, které mají stejnou podmínku jako já - nosit sem tam ale ne za cenu tolika peněz 🙂
Před pár týdny jsem vymyslela nosítko, které jsem pojmenovala NOIGA - jsem na něj opravdu pyšná. Má nosítka jsem doporučovala vždy na poponášení,sem tam ... ale toto , toto se už opravdu vyrovná své konkurenci 🙂

Před pár dny jsem si svoji prodejnu přestěhovala i na slovenský internet nosenideti.sk - tak doufám, že i Slovenským maminky brzy objeví mé produkty.

mata409
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinkavincentova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lianka29
5. mar 2016

jeej super pribehy 😉. Ja mám tri detičky a všetky boli a teda jeden ešte aj je nosený. S týmto najmladším som si okrútioa zatiaľ všetko, čo s predošlími dvomi nie. Najmä tie koliky, ale aj zúby zvládame veľmi zle. Koliky už teraz lepšie, ake zuby katastrofa. Jediné, čo ako tak pomáha a vždy ho ukľudní je nosenie. Pre mňa fajt ako čarovný prútik na plač 🙂. Pred narodením tohto mojho najmladšieho som bola na jednej prednáške u nás v materskom centre o nosení deti, kde som si mohla poskúšať eegonomický nosič Rischino od slovensjého výrobcu, aj som si ho odtiaľ doniesla 🙂. Kám sǐíce aj Manducu ale bola po dvoch deťoch už opotrebovaná, kedže aj tie som nosila veľmi veľa. No používam toto Rischino od prvých týždňov ako sa malý narodil a sme veľmi spokojní. Neviem prečo v kočiari ťažko zaspáva...

miranda23
9. júl 2017

Ahojte mamicky nosim dcérku v manduce, ale dosť sa potím, rozmýšľala som, že dám medzi nas plienku.. Nemáte nejaké skúsenosti poraďte mi prosim😉