Za aké veci odoberajú deti v Nemecku?

11. jan 2024

Zijete niekto v Nemecku? Netusite co take vazne sa musi v rodine stat, aby odobrali deti? Jedna znama sa tam teraz prestahovala, ona je babka, aby zvysila sancu ze deti daju aspon jej. Na slovensko ich pustit nechceli. A ja rozmyslam co moze byt horsie ako to, ked sa deti odoberu od rodicov. Co take mohli spravit rodicia detom, ze im ich odobrali. Ta znama je uplne normalna a predpokladam, ze aj syna a nevestu ma normalnych. Spomenula som si na pribeh tych chlapcov v anglicku, kde tiez babka bojovala s dcerou o vnukov. Neviem, citim z toho taku nepravost ale mozno sa mylim a nemci svedomito vsetko preveruju.

anjelicek26
12. jan 2024

@negymama ano uz s nemocnice ho bral Jugendamt, ta rodina bola sledovana druhy rok, lebo otec pil, zenu mlatil tiez, ale ta sa s nim odmietala rozijst... dva krat zlomena ruka od neho mama na pohotovosti, ze spadla a podobne perly :( Mne je to vzdy tak luto, ked nieco take pocujem :( Maly je u nej vyse pol roka, ona deticky nemava tak dlho, proste je na tie prve tyzdne, ked dieta musia hned odobrat, uvidia, co s nim bude potom.

negymama
12. jan 2024

@anjelicek26 aha, takye suseda ma to dieta u seba ako opatrovnicka, ci ako sa to u vas vola. No napr. toho synovho spoluziaka vzali vsetkych 6 deti a nesli do rodinz ale do DD rodi. typu, ze su v rod. dome vsetci surodenci, plus asi 2-3 dalsie deti na doplnenie kapacity. A striedaju sa 2 "tety" ...aspon co som videla, boli sme tam 2-3x na navsteve.

f333
12. jan 2024

@tenerifka Ano ma sprvdu, u tych moslmskych rodin zasahuju len ekd ide naozaj o ohrozenie zivota azdravia deti.. havne ked id eo krvnumstu /ak to zistia este prd zabitim tej zeny/dcery ci sestry/ aalebo ak id eo nuteny sobas.... ale kedze tie komunity su uzavrete medzi seobu a aj polcia s atam boji zasahovat/rozne klany nebezpecnwe velkorodin su tam/ tak len zridkavo s adokaze tym dievcatam mladistvym pomoct.......
A nerisi s a take ako zanedbavanie deti ci nasilie v rodine v tychto getach... to uz musi byt,ked poreze muz zeny pre d etmi a pod..... alebo aj deti...

@anjelicek26 ano stava sa to zial... ......... to je cisto nemecka rodina? A nikto si nevsimol z v skole ci z okolia ,ze ten otec je nasilny? Ani matka to nerisila zrejme a tam je ta chyba. naviac... to ona mala hned na ziaciatku zarazit ... jugensamt by to riesil.ak pravda nie su moslimovia.......
Ale v tych mosl.stvrtiach je vela nasila ako som pisala alen vrchol ladovca s arisi.a videla som tot iste aj vo Francuzku...... tie stvrte aich obyvatelia proste maju svoj svet a vzhadom na pol. korektnost sa to toleruje...
anonym,odpovedla som ti ,z kaho dovodu sa toto vseobecne riesi.ale kazdy pripad je iny... aj okolnosti .Takze pokil neviem konkretne fakky ,tak nemozem zaujat pravne stanovisko......

lapersefona
18. jan 2024

@tenerifka turkov sa celkovo boja

vevesh
18. jan 2024

@lapersefona neboja. V pohode odnali deti znamym za malickosti. Z mojej skusenosti neodnimaju domacim "sockam"- tych sa boja, lebo vedia vsetky naroky a paragrafy...

lapersefona
19. jan 2024

@vevesh ake malickosti? A ako sa da voci tomu branit,

vevesh
19. jan 2024

@lapersefona malickost- 17rocny syn sa pohadal s otcom (kvoli uzivaniu drog), bol odobraty z dovodu, ze je dospely a ma pravo v tejto veci sam rozhodnut, sposob komunikacie medzi otcom a synom nebol adekvatny (ano, vrieskali obaja po sebe)- odobraty bol na 4 mesiace, dokym dosiahol dospelost a adios na ulicu. Rodicia aj so synom potom dobrovolne odovzdali nemecke obcianstvo a odisli do domovskej krajiny. Takisto, ako som hore napisala, znamym bola 13rocna dcera odobrana, lebo boli proti sexovaniu v takomto veku- tiez s odovodnenim, ze dievca ma pravo si vybrat partnera a mat sexualny styk- aj v 13tich, pokial sa to nedefinuje ako pedofilia. Bola odobrana do 15tky, potom ju vratili domov. Toto je podla mna tvrde zasahovanie do rodicovskych prav a vychovy. Nemam problem, ak odoberu deti kvoli tyraniu- ale presne tieto pripady su castokrat ignorovane a idu po tych, co "im dlho netrva riesit a riesenia nie su komplikovane", a nadovazok im (pracovnikom) pekne ukazu v CV....
A ubranit? No jedine nespolupracovat s Jugendamtom a ked ide do zleho, zdvihnut kotvy, lebo proti nemeckej byrokracii sice bojovat mozes, ale bude ta to stat cas, peniaze a v najdolezitejsiom pripade rodinu a rodinne vztahy.

derdia
19. jan 2024

@eternity24 za to tu, nezasiahnut nijako.
Zena a chlap problemy s drogami, zena porodi a daju jej dieta.
Lebo ma nan pravo. Nikoho nezaujima, co s nim bude.

vulka
19. jan 2024

@kittykat22 Možno budeš prekvapená, ale poznám prípad, keď 10ročný chlapec povedal, v škole, že mama kričí a bije ho. Škola okamžite volala sociálku a už v ten deň nešiel chlapec domov k mame. A to nebolo v Nemecku ale len toť v ČR.

kittykat22
19. jan 2024

@vulka a kdy to bolo?

lapersefona
19. jan 2024

@vevesh a ked nespolupracujes s Jugendamtom tak je to je tiez zle ci?
Inac sialene ze 17 rocny sa moze rozhodovať o tom ci moze vziat drogy som myslela ze brqnie drog posudzuju za zle. To je sialene

lapersefona
19. jan 2024

@vulka a ako to dopadlo kedy sa chlapec vratil domov,

zuzinka888
19. jan 2024

Tak aj za vychovnu facku/ nazadok/ ci pohlavok. V niektirych krajinach je to nieco nepredstavitelne udriet dieta, aj ked si mama, ak ked je to vychovna, aj ked je dieta drze. Proste je to nasilie na detoch, u nas vychova- Bohuzial.

vulka
19. jan 2024
bluka2
5. apr 2024

Pozri na Facebooku stránku “Jugenamt Verbrecheramt”. Máš tam rozsudky, za čo deti odobrali a užitočné linky. Napríklad aj články od všelijakých nemeckých asociácii a doktorov, ktorí píšu, že často prekračujú svoje právomoci.
Tu v Nemecku je to inak ako v AT @vroni a ostatní, čo písali o AT.
Napríklad: môj syn ma v skolke kamaráta, teda poznám jeho rodinu, sú to Francúzi. Matka vyhľadala pre syna ergoterapiu a poradila sa s psychológom, lebo syn mával záchvaty agresie, ale zas nič nejaké drsne. Psychológ robil všelijaké testy, lebo v skolke povedali, že ma mozno ADHD, nech skočia na testy. Psychológ to nepotvrdil, ale že je možnosť, že to ma bud z 1)potravinových intolerancii a toho škrabania sa alebo 2) z napätej situácie doma (rodičia majú krízu). Že odporúča poradenstvo na Jugendamt. Potom sa jej na každom stretnutí pýtal, či už kontaktovala Jugendamt. Vraj ich musí kontaktovať. Tak to spravila a teraz ma tetku, ktorá k nim chodí domov a ona musí chodiť na Jugendamt. Raz ona sama, potom jej muž sám, potom spolu. Ako správna ne-Nemka, prvý krát tam aj meškala na termín a aj pár krát ho zrušila a aj niečo nerozumela, lebo sa ma niekedy pýta také veci, čo to znamená “eingetragen”.
Toto píšu tie asociácie, že veľakrát sa kvôli jazykovej bariére aj stanu nedorozumenia Jugendamt vs. ta rodina. Úprimne povedané, sa o tu rodinu trochu obavám, aj keď myslím, že budú ok. Ale ak by boli z trochu nižšej sociálnej vrstvy, to by som sa už dosť bála o nich.
Tu sú fakt extra proaktívni, ten mechanizmus, ako sa zo školy a od dr. dopracujes k Jugendamtu a ani nevies ako.
My keď sme sa sem nasťahovali, tesne pred tým som bola s deťmi na všetkých prehliadkach, zubných hygienach atd. lebo som vedela, že potom budem mať kopec starosti so sťahovaním, tak som si myslela, že som ok. Až potom mi za možno 3-4 mesiace došiel list, že lokálny úrad pre zdravie neeviduje preventívnu prehliadku 4 ročného dietata, ktorá je DOBROVOĽNÁ, ale dôležitá 😂 a keď ju nemáš, pre istotu pošlú túto informáciu na Jugenadamt. Tak mi dali krátky termín, do kedy ju musím absolvovať, aby neposlali môj prípad na Jugendamt. Som sa extra zapotila vôbec najst pediatra cez Krankenkassu, ktorý berie nových pacientov. Tam som mala asi 2 hodinový pohovor v 2 častiach a dávali mi veru podozrievavé otázky “často sa sťažujete?” “ boli ste dlho v zahraničí”? Ale ok, dieta bolo popredu a zdravé a chodilo do skolky, tak som prešla.
Záver: tu je ten mechanizmus nejako tak nastavený, ze všetky cesty vedu k Jugendamt, ako nespolupraca kľudne prejdú jazykové problémy/kultúrne odlišnosti; úprimne povedané, ak by som mala potrebu napr. hľadať rady o výchove/psychologické rady (nemám), radsej by som hľadala mimo DE systému, ak nemám pocit, ze k životu potrebujem interakciu s Jugendamtom

namornicka
6. apr 2024

@bluka2 je to zaujímavé, čo píšeš. Ako to riešia napr. pri rodinách prisťahovalcov z menej vyspelých krajín, kde matka jazyk ovláda veľmi slabo (ak vôbec) ak má rodina odlišné kultúrne zázemie, ktoré nevyhovuje európskym štandardom? Dávajú učitelia podnety často, najmä v lokalitách/skolach kde je takýchto deti veľa?

vevesh
6. apr 2024

@lapersefona
@namornicka nikto nie je povinnny spolupracovat s jugendamtom, ale ked tam uz raz ides, uz musis tancovat ako oni piskaju. A vzdy zalezi na pracovnikovi- niektori idu do spiku kosti a tam ti rodicia o tie deti docasne pridu ci chcu- ci nie a su pracovnici, ktori riesia hlavne nemecke rodiny a pristahovalcov maju hlboko na salame.

namornicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
6. apr 2024

@namornicka To je na tej Facebookovej stranke vselijake info o tom, ako riesia pristahovalcov, ktori neovladaju jazyk. No moc im to ocividne neulahcuju, vsetka komunikacia je v nemcine. Nejake neziskove organizacie im pomahaju v tej komunikacii. "Dávajú učitelia podnety často, najmä v lokalitách/skolach kde je takýchto deti veľa?" to neviem vobec...