Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
21. máj 2009

..mrska to uz byt nemoze,myslim si 😖

shaarka
autor
21. máj 2009

pipi, krv...
ak to neprejde ani na treti den, tak by som sa strachovala. ale zatial by som boal v klidku. 😉

pipimiska
21. máj 2009

dik shaarka

shaarka
autor
21. máj 2009

moze byt aj mrska (i ked je to nepravdepodobne), aj sex... ktovie.
nemavas spinenie po mrske?

shaarka
autor
21. máj 2009

a inak pekne od teba, ze si sa tu ukazala 🙂

flyangel
21. máj 2009

pipi takze poporiadku vcera ste boli v aquacity...vcera ste sa milovali a vcera si si dala kitovuli..vsetko vcera???

pipimiska
21. máj 2009

sharka,ja viem 😅 ..mala som straasne nabity tyzden,stahovanie svokrovcov od nas,konecne sme sami 😵 😵
....po dvoch rokoch mame byt konecne len pre seba 😵 boli sme mimo SR(pracovne povinnosti)
medzi to anglictina 😀 aaa vcera aqua-vylet aaa samozrejme popri tom musim aj pracovat 😝 aaa aj teraz musim zdrhnut pracovat a potom anglina 😉 ..ako sa dari tebe?asi nehrozi,ze vas docitam ... 🙂

pipimiska
21. máj 2009

fly,ano rano bolave milovanie,potm aqua-kupanie,vecer preventivne kitovuli...vsetko vcera,dneska krv 😠
..volala som teraz gyndosovi,on vravi,ze mi chlor asi narusil steny ..ze hned moze nastat mykoza a ze si mam kupit na mykozu canesten 1 ,aalebo mykomax ..

aaaa si predstavte ze sa po piatich rokoch snazenia teraz dozviem od gyndosa,ze vytvaram protilatky proti spermiam..je toto mozneeeeeeeeee?????????

shaarka
autor
21. máj 2009

pipi, ako si sa to dozvedela????????? to je strasne!

shaarka
autor
21. máj 2009

fly, ked uz si tu - spytam sa ta, ak mozem, na nazor:
mala som vodnaty hlien. po minulocyklovej skusenosti by som dnes mala mat uz vajickovy, lebo som pred ovukou, akoze. ale vcera som si dala sve tablety kitovuli, lebo ma rezalo a palilo, skratka pre dobry pocit. zabralo, dnes sa citim fajn a cajickujem sa do zblbnutia.
ale vajickovy hlien nikde. moze to byt kvoli tym globuliam? a moze to ovplyvnit aj spermie, ak by isli dnes dnuka?

shaarka
autor
21. máj 2009

pipi, tak potom nevies jednu dolezitu vec: vcera mi nasli na UZV folikul 19 mm, dostala som pregnyl do zadocku a dnes ideme plodit. 😀 neocakavam pozitivny tehu test, ale bola by som rada, keby aspon prebehla ovulka 😀

pipimiska
21. máj 2009

shaarka,teraz som sa to dozvedela od gyndosa,som mu volala koli tomu co som sa vas pytala hore...ja som uplne zabudla,ze mi davnejsie robil preventivku aj cytologiu...a dnes mu volal a on hned na mna ze mu dnes dosli vysledky...zevraj sa to da liecit,ale tha dost skoro som sa to dozvedela 😖
..ja neviem ci sa to moze menit,ale ked som bola na IVF hovorili mi ze mam secko v poriadku po imunologickej stranke ,nechapem 😖

shaarka
autor
21. máj 2009

pipi, ale tym padom vam staci IUI 😉

pipimiska
21. máj 2009

shaarka,uzasne 😵 😵 budem na teba mysliet ked budes vecer plodit 😀 ...len musis napisat briblizne cas 😝 😀
..shaarka mozno staci..ale muz ma zle spermijky 95 percent,takze mala pravdepdobnost..ale mi sme to skusali aj prirodzene,ze co ked...ale ,,co ked,, nemoze byt...ved mam alergiu este aj na spermie 😠

shaarka
autor
21. máj 2009

viem, ale IUI je ina vec. hlien sa obide a spermijky sa vycistia. a na vajko staci jedna!
a tych 95% je v com?
my sme mali zlu pohyblivost aj morfologiu.

flyangel
21. máj 2009

no pipi po mykoze sa moze stat ze mas bolestivy styk...totoz steny posvy si nemala este zacelene a preto ta to bolelo a aj krv ti preto dnes moze ist...ak aj najb.ta to bude boliet pouzite lubrikant...a hlien no tak to nebol asi hlien ale to co vyteka po kitovuli je to take slizke a take akoby hlien...hmm a nedobry napad si mala ist do aq.hned po mykoze,bolest.poh.styku sa mohli natrhnut steny posvy a zaniest sa znova mykoza...kup si canesten gyn...je tam krem aj vag tabletka na noc...Shaari...no to ze tvoj vaj.hlien dnes nie je..moze byt aj od kitovuli...ak ti napr.vytekali ako zvykli aspon mne nemohla si vidiet tvoj hlien...alebo hlien ani nemusi byt..nakolko to je umelo vyvolana ovulka...ale to vobec neovplyvnuje to zeby si nemala prasknuty folik...takze snazilkujte a spermie nic neovplyvni...len sa nemilujte s lubrikantom...lebo tvoj mm ma lenive spermie a lubrikant ich spomaluje 😉

shaarka
autor
21. máj 2009

fly, dik.
len som myslela, ze ci aj obsah globuli nespomaluje spermie 😒

shaarka
autor
21. máj 2009

a to je uz v podstate jedno - bude ako bude. 😉

flyangel
21. máj 2009

nie shaari nespomaluje...a to ak bude sexik vecer kitovuli uz nebudes mat dnuka...uz by malo vsetko vytiect...takze vela stastia pri snazeni 😉

shaarka
autor
21. máj 2009

dik 😉

pipi, radsej na mna nemysli, lebo namiesto sexu budem mat v hlave teba 😀

anaxamon
21. máj 2009

pekne popoludnie🙂

anaxamon
21. máj 2009

tak toto je moj 11 000 prispevok, huraaa 😀

flyangel
21. máj 2009

no vidis anax to je super...az tolko pispevkou mat je dobry vykon.. 🙂

monika0001
21. máj 2009

ahojte...
Mimo - ja beriem kyselinu listovú od minulého roka od februára.... 😉 a mám na konte dva potraty... Teraz ju ale mám aj od dokiho predpísanú....
Pipi ja som vedela, že ma nesklameš a že sa tu objavíš.... darmo... bude zo mňa raz stará bosorka! 😉 Ako sa máš?

monika0001
21. máj 2009

inak Jane schudla som za dva týždne dve a pol kilá 😀 😀 😀

monika0001
21. máj 2009

de ste? ☹

flyangel
21. máj 2009

cawino 😉

tinika
21. máj 2009

fly ahojky

lybba
21. máj 2009

Ahoj aj ja som tu na chvilku....

monika0001
21. máj 2009

fly ahoj..
Tini ja tu nie som.... ..... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre