Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
23. máj 2009

emily, ale vidim, ze sa usmievas. to je dobre 😉

pipimiska
23. máj 2009

hej presne shaarka,bola ovulka?

shaarka
autor
23. máj 2009

pipi, neviem. vcera sme isli von az o polnoci, takze som rano nemerala 🙂 som aj premyslala, ze sa necham prekvapit a nebudem merat, ale som prilis zvedava, ci bola.
mozno ani nebola, nasla som na nete, ze aj to je mozne, ze ani pregnyl nezaberie.

flyangel
23. máj 2009

cau pipi...no co bola si u gynekologa?

shaarka
autor
23. máj 2009

fly, palenie sice preslo (pri piskani), ale nie som vobec ok, tak sa stale cajickujem a sledujem a tak. ale nej dosla veeeeeeeelka chut na sex, tak sa nedalo odolat 😀 😝 😅 😅 😅

shaarka
autor
23. máj 2009

fly, co porabas?

flyangel
23. máj 2009

no shaari...tak pekne cajikuj dalej...ja som musela cajikovat tyzden a az tak presli vsetky symptomy..a sex je fajn...aj ja by som mala chut... ale ja mam asi zas mykozu 😖 ☹ 😠 😠 a inac sa ucim shaari

shaarka
autor
23. máj 2009

ucis, ach jaj. a co sa ucis?
ja ked som otvorila skripta, to bolo ako keby som si supla plnu hrst tabletiek na spanie 😀 😀 😀
myslis, ze po tyzdni to prejde? to mam este par dni 😀

viem, ze som uz otravna, ale co myslis, mala som ovu? existuje moznost, ze po pregnyle nebola, vsak? nasla som toho velmi malo, ale aj to je mozne... 😠

pipimiska
23. máj 2009

shaarka,no to je pravda ze nemusiii 😖
fly,bola bola,som tam dosla,ze som krvacala jak pri menstruacii,lebo potom jak sme pisali,som zacala viac krvacat..na druhy den som isla,on sa tam kukol,aa ze uplne ciste,ze ani stopa po zafarbeni,uplne ciste...kuknem vecer na gatky a tam vytok zafarbeny krvou...nem chapem...
aj teraz je ruzovy...
aaa ze mohla to byt aj predcasna ovulka..kukol ultrazvuk,ze mam tam troska volnej tekutiny...tak ja dufam ze tekutina nem krv..

shaarka
autor
23. máj 2009

ach jaj, pipi, takze on nic nevidel? 😒 🙄 tak hadam to rychlo prejde 😵

takze teraz mam robit stavky, ze ci bola ovu? tak kto je za?
ja zacinam mat pochybnosti - kvoli mocaku a kvoli hlienu, lebo v den pichnutia pregnylu zmizol. 😢

shaarka
autor
23. máj 2009

aaaaaaaaaa
prepacte, taka som zamerana teraz na seba, zahladena do seba 😖

pipimiska
23. máj 2009

fly,nezavidim ti ucenie...

pipimiska
23. máj 2009

shaarka,ja stavkujem ze bola 😀
...a preco to nejdes zistit?ultrazvuk ukaze,ci praskol a ci je tam volna tekutina v brusku ...ne?

shaarka
autor
23. máj 2009

pipi, lebo kvoli tomu, aby som zistila, nemusim chodit na gyndu. staci ked zmeriam bazalku. 🙂 je len neviem, ci chcem vediet verdikt, totizto neviem, ci som pripravena na sklamanie 😒

flyangel
23. máj 2009

shaarka je aj to mozne ze pregnyl nezabral...ale pochybujem...ja si myslim ze ovulka bola...pozri ak sa podarilo vypestovat v tebe folikul tak aj ovulu si mala 😉 musis verit ze bola 🙂 pipi a kt.si dc,lebo moze byt ze si mala predcasnu ovulku co znamena ze si mohla krvacat-folik tlacil na drobnu cievku co praskla a preto ta krv...a ruzovy vytok moze vyt od ovulky...z vlastnej skusenosti to viem...aj ja som 2dni mala ruzovy vytok...a gyn povedal ze to mam od ovulky...ze niektore zeny to tak maju 😕

pipimiska
23. máj 2009

shaaarka,tak to je blbost teda...ty nekces vediet verdikt?jake sklamanie ...konecne sa to mohlo udiat,aa ty ani nebudes vediet,ze ci zabral pregnyl?nooo,ja by som kcela vediet 😉

flyangel
23. máj 2009

ano shaari pekne meraj

pipimiska
23. máj 2009

fly,dnes som 10 den,takze akoze som mohla mat na 8 den ovulku,mozno aj bola,ale nechapem,ked sme si pisala,bol to ten vytok z krvou,ale potom sa to spustilo jak slapsia mrska,tri slipove vlozky od krvi som vymenila za hodinu,a cele boli od cerstvej krvi...neviem ci to je normalne pri ovulke...gyndos rozpraval o spineni pri ovulke,nie o krvacani....neviem...

shaarka
autor
23. máj 2009

ale chcem aj nechcem. ale viem si predstavit, ze nasledujuce dva tyzdne len tak budem zit, nemerat ani nic a potom si spravim test alebo dostanem kramy.
ale asi fakt by som to nevydrzala 😀

ale od ovulky je spinenie, nie predsa krvacanie... hm. 😒 jak dobre chlapom, ze take problmy nemaju. 🙂

fly, a si mi nepovedala, - co sa ucis?

pipimiska
23. máj 2009

musim pratat ☹ nekce sa mi,ale... pustim si aspon pri tom anglictinu na cd-cku a budem sa pri tom ucit...

pipimiska
23. máj 2009

shaarka,nevymislaj 😝 ...aj ked si zmeras,aa vyjde ti ze ovulka bola,aj potom budes cakat ci dojde mrska,alebo budes testovat 😝 😀

shaarka
autor
23. máj 2009

hihi, anglina 😝 ako ti to ide?
minule sme sa s kamoskou zamyslali, ze skoda, ze tie vety (otazky a odpovede) nie su zamerane na nieco, co urcite budes potrebovat - obchod, hotel, praca, telefonat... a tak. to je velka skoda.
na co mi je vediet, kedy bol zavrazdeny kennedy alebo aky je moj oblubeny spisovatel 😀

pipimiska
23. máj 2009

shaarka,presne tak,ja si myslim ze to nebolo krvacanie z ovulky,to by bola teda nahoda,ze sme sa milovali a boleli ma steny posvy,potom sme sa kupali vo vyrivkach,a na druhy den krvacaniee...

shaarka a fly,inac menstruaciu som mala velmi slabu,najslabsiu do teraz,nemohlo to byt to,ze sa este trosku spustila?

anaxamon
23. máj 2009

ahojte, pekne popoludnie prajem, idem vas docitat najskor 😉

pipimiska
23. máj 2009

shaarka, 😀 😀 😀 ja som este len v druhom stage,ci jak sa to pise 😝 😅
..ale je pravda,ze zatial by som skoro nic nevyuzila do praxe 😀 ...
vcera som aj ja uvazovala nad tym,ze oni sa pytaju a mi vzdy odpovedame celou vetou...pri tom v praxi celou vetou neodpovedam...pri tom otazky kladiem v praxi casto,ale tie na hodine nekladieme mi,takze na hodine sa sustredujem na to aby som spravne odpovedala,neuvedomujem si aky je slovosled pri otazke...takze otazky sa klast neucime..zatial...

pipimiska
23. máj 2009

caf anax 🙂

flyangel
23. máj 2009

shaari-ošetrovatelsky model a jeho uplatnenie v praxi,pipi to by bolo skoro na ovulku-takze asi nie---neviem co to mohlo byt zahada... 😨 jedine vysoka maternicna sliznica co sa odlupovala...alebo zapal nejaky...ale to by predsa videl na usg...fakt neviem

anaxamon
23. máj 2009

a tak po piatej nedocitanej strane som to vzdala...dufam ze nejake dolezite veci som nepremeskala a niktora ste nehlasili tehotenstvo ci ine dolezite udalosti... 😉

shaarka
autor
23. máj 2009

anax, zatial nie 🙂 a ty? 😀

pipi, ma to vyhody a asi aj nevyhody. ale je to velmi dobra forma ucenia, zapamatania si. ostane ti to v hlave, spomenies si aj casom. a slovosled alebo zvraty, ci frazy, ti tiez ostanu zaryte do pamati.
a neboj, aj otazky vnimas, aj ked ich nevyslovujes. 😉

anaxamon
23. máj 2009

shaar, ja kdeze ja, vsetko okolo je zas tehotne len ja posobim ako odpudzovac...ale nejako mi to nevadi 😀 😀

boli ste daktorana filme milionar z chatrce? da sa to pozerat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre