Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
5. feb 2010

siou ja som z nasho Tobika tiez taka grogy... 😀 😀 kedze jeho tehu mama sa mu az tak naplno venovat nemoze tak ja som sa s nim nahanala, snazil sa ma gulovat taky bol chutny a pacilo sa mu hadzat to neodhrnuteho snehu... ale sranda to bola s nim 😵 😵 😵
este ze mam taketo "nahradne" deturence inak by som bola stratena existencia... 😅

siouxie
5. feb 2010

nell 😀 😀

práve som zistila, že máme v byte o stupeň teplejšie, keď je nás tu viac... 😀 Nejako sme to tu vyhriali 😀

nellie_
5. feb 2010

siou ten spôsob vyhrievania nechcem vediet radsej 😀 😀 😀 😀
stavim sa ze to nie je tym ze vas je tam viac.. 😝 😀 😀

😲 😲 😲

siouxie
5. feb 2010

anča, anča 😀 😀

ale nie ej tu smrad, tak je asi len počtom krkov 😀 😀

nellie_
5. feb 2010

😀 😀 😀 (uz mi to chybalo)
vzdy si na vas spomeniem vsetky ked vidim teraz tu reklamu na nejaky ten film o historii erotiky ci ako to je kde davaju tie gumenne ance 😀 😀

siou ty to uz ani nevnimas - nejaky ten smradek.. 😀 😀

vavenka
5. feb 2010

Inak aj toto varim asi prvykrat v zivote 🙂
Nel neviem na ako to nakoniec vypali 🙂 ci n sladko alebo kyslo.... dala som varit sosovicu, teraz som dam fukla zemiaky a postruhala som tam asi tri mrkvy... A bobkovy list, sol, cierne cele korenie....

A potom som vycitala ze zaprazku mam spravit - olej (maslo) + muka + cervena parika a ked este sa mi bude malit, tak do smotany muku.... Ale smotanu nemam, takze ked tak mlieko 🙂

Zabudla som na nieco ? 😅

nellie_
5. feb 2010

vavi nie nezabudla... 🙂 🙂
ja ju mam radsej iba tak ze zaprazka s paprikou a tu dam dat ale bez mlieka..cize na cerveno - tak by som ti ju aj teraz doporucila urobit... 😉

vavenka
5. feb 2010

Nel dakujem sa pomoc 🙂 skusim to bez bez mlieka 😉

vavenka
5. feb 2010

Jeeee pisem jak tatar 😀

nellie_
5. feb 2010

vavi nepises.. 😉

nemas zac..fakt ju sprav iba bez mlieka - uvidis aka bude fajna... 😉 🙂

shaarka
autor
5. feb 2010

halooo, kde ste?

vavenka
5. feb 2010

Taak som doma, konecne! Toto uz asi nieje pre mna 🙂 Ale good angels vyhrali nad taliankami, bola uplne ze plna sportova hala, natrieskana, esteze sme sli skor a chytili fleka.... Ale dost ma bolel chrbat, kedze sa tam nedalo opriet.... Ale nic, fajne bolo, atmoska uzasna, potom sme este zbehli na pivo jedno dve tri a pred chvilkou sme dosli, dorazili gule zo vcera a zalahli pred telku 🙂

Polievka celkom vysla, akurat som zistila ze nemam cervenu papriku 😀 tak som dala grilovacie korenie 🙂 a najblizsie asi na mensie kocky porezem zemiaky, lebo to vyzeralo trocha negustovne, ale chutovo fajn....
Herec si dal 2 taniere ked dosiel z prace a jeden teraz ked sme dosli z mesta 😉

Vy mate aky piatkovy vecer?

pipimiska
5. feb 2010

caftee,sosovica s gril.korenim,sak treba vyskusat secko 😅 ja som anjeliky kukala cez telku 😉 ...a teraz varim kapustnicu bez hub,som zvedava jak to dopadne 😅
a prave sa pripravujem na prvu injekciu od mm 😲 ma tu provokuje,ze sa mu trasu ruky 😀

pipimiska
5. feb 2010

a kupila som dnes dupky,neplanovane 🙂

vavenka
5. feb 2010

Cau pipi, hod potom foto 😉
Joj a Vanda co vystrajala v tom hluku 😀 este doteraz sa mi cela pretaca, mam pocit ze by najradsej vysla cez pupok pozriet, co sa deje vonku 😀

Naaahodou, sak zaklad grilovacieho je cervena paprika, asi 🙂 kedze je cele take cervene.... A co, hlavne ze nam chutila 😉 drzim palce na kapustnicu.... A aj mangelovi, nech sa mu netrasu ruky 😉

vavenka
5. feb 2010

Pipi ty uz mas 30tku 🙂 tak to uz mas vazne za par ty kokso 😉 porodnica vybrata? 😉

pipimiska
5. feb 2010

vave,pichnuteeeee,pichol pekne,stipalo ked tlacil dnu tekutinu,len chudak,kcel mi dobre,tak pomaly vyberal ihlu a to ma uz bolelo..chudak spotil sa 😅 ..ale v poho 😉
jasne ze cvaknem dupiny 😉
.....no mam 30 😅 jooj nech uz je tu april..a porodnica este nem vybrata,uvidim ktoreho dr mi odporuci moj gynekolog,este neviem ci pojdem cisarskym abo prirodne 😝 prirodzene ..ale do starej nekcem ist,tam mam zle spomienky... 😉

pipimiska
5. feb 2010

vave,ked chodis,kde chodis na pizzu?

vavenka
5. feb 2010

Pipi no mne chuti v Jazze a v piane - ked v meste...
Ale my tu mame pod nosom ze pizza grande - tak tam chodievame najcastejsie a fajnu pizzu robia....

No to je vyhoda, ked si pichas sama, ze pri vtlacani latky pod kozku si vies regulovat ako rychlo/pomaly to tam vpichnut tak, aby to bolelo co najmenej..... Ale tak super, ze sa mu to podarilo, neboj nic, v stredu uz bude v tomto profik tvoj mangel 🙂

No a to ani ja neviem, ako pojdem rodit 🙂 aj ked zatial vsetko nasvedcuje tomu, ze normalne... Ja to mam trochu jednoduchsie s vyberom - kedze moja gynekologicka sluzi v starej a chcem aby ma ona odrodila.....

pipimiska
5. feb 2010

vave,ja uz kcem zajtra aby v tom bol profik 😀 😀 ..neviem mozno raz,ale teraz si neviem predstavit,ze by som si to pichala sama 😅

v piane je super,aj pizzove rohliky mi tam chutia s cesnakovou omackou 🙂 ..v jazze som este nejedla..

to mas dobre,ze tvoja dr.ta aj odrodi 😉 vtedy by som ani ja nevahala a rodila tam,kde ona sluzi..
moj dr. ma kamosov v novej nemocnici,len tam som lezala v 7 tyzdni a nebolo tam dobre..
mozno je to inac na novorodeckom.
a v minulosti moj dr. posobil v saci,takze je moznee ze aj tam ma niekoho..kazdopadne sa s nim pokecam vo stvrtok lebo idem na ultrazvuk aj prietoky 😉

a uvazujes aj nad cisarskym?

vavenka
5. feb 2010

Pipi no pokial viem, tak na slovensku si zena nemoze vyberat ci pojde tak alebo tak 🙂 respektive na cisarsky potrebujes diagnozu.... Jasne, ked uplatis lekara, tak ti nejaku diagnozu vymysli... Ale ja by som radsej asi ze prirodzeny s epiduralnou analgeziou.... Predsalen, kym mi nemusia rozrezat bruho napriec, tak by som to asi dala prirodzene.....

Kebyze nemam svoju Dr, tak asi idem do novej... Teraz som tam bola pozriet kamosku, mala zaplatenu nadstandartnu izbu a bolo to fajn.....

pipimiska
5. feb 2010

vave,no jasnee ze si nemoze vyberat..moj mi navrhol,pretoze som na rizikovom 😉 neviem ci caka,ze mu za to zaplatim 😅
a hematologicka je za prirodzene koli krvi...no rozhodni sa 😅 ..tak ale este raz hodim s dr.debatu a uz sa pomaly asi aj rozhodnem 😝
asi si urobim prechadzku na 17-te poschodie aj do sace nech mam predstavu 😉
a s tym rezom je to tak,co mam zname chvali si cisarak a ze jazvu ani nevidno..sesterka rodila normalne a este do teraz ,po siedmych rokoch,ju boli miesto kde ju nastrihli 😒 plus pri oboch hrozilo udusenie,takze ona by si vybrala,keby mohla,cisarak..vcera som stretla znameho a ze najprv zacala jeho zena prirodzene,ale mala sa dusila,som zabudla ci ppocnou snurou,tak len tak tak ze urobili cisarak a vsetko je v poriadku 😉

tinaatomas
5. feb 2010

všetkým vám držim palce 😉

vavenka
5. feb 2010

Pipi to je hrozne individualne, tak ako moze byt bezproblemovy prirodzeny porod, moze byt cisarak s komplikaciami, a naopak.... A podla mna kazdy porod je iny, 500 zien ti moze povedat to alebo hento, aj tak ten tvoj bude pre teba specificky a mozno aj uplne iny, ako bolo tych 500 opisovanych...
V kazdom pripade jedna aj druha moznost ma svoje pre aj proti.... Cisarsky mi mozno pride jednoduchsi, ale tak zas sedliacky rozum mi hovori, ze ta cesta, ktora je prirodzena, by asi mala byt aj lepsia... No neviem, ja to necham na odbornikov, ak mi povedia aby som tlacila, tak pojdem tlacit,.. Ak mi povedia, ze je to riziko, ze radsej sekcia, tak sa pojdem dat rozrezat - podstatne bude zdravie malej.....

vavenka
5. feb 2010

Idem si uz lahnut, sa mi oci zatvaraju..

Tak dobru noc 🙂

pipimiska
5. feb 2010

tina,dakujem a samozrejme aj ja tebe 😉

vavenka,to je pravda,ale ked sa mam rozhodnut ja,tak ma to do istej mieri ovlyvnuje..vlastne posledny cas pocuvam iba o komplikaciach pri prirodzenom porode...ja som sa nikdy nebala porodu,myslim bolesti,o mna nejde,ide len o drobca aby bol v poriadku,samozrejme ze je najdolezitejsie zdravie nasich deticiek 😉

pipimiska
5. feb 2010

vave,dobruuuu 😎

vavenka
6. feb 2010

Ranko 🙂

Ked to s mojim spankom pojde takto dalej, tak sa zo mna stane zombice z nasi ulice 😀 😀

Vstavameee, cakaju na nas vysavace, Pronta, Cify, prachovky, mopy, jupiiiiii 🙂 🙂

A sa mi snivalo o tarhoni! Skoda ze nemam doma... Taky fajny bravcovy perkeltik, vela stavy a tarhona... MNAM!

tinika
6. feb 2010

ja som pratala včera 😝 😀
a obed mam za polhodku hotovy lebo mam čarovne hrnce 🙂

vave perkelt s tarhoou? huuu to som este nepočula, my robime bud s hadzanymi haluskami alebo makaronamy

shaarka
autor
6. feb 2010

ahojteeee 🙂
pipi, gratulujem ku pichacke 😀 ze sa tm spotil? hehe, tak to ma byt pri dobrej pichacke, nie? 😀 😀 😀
vavi, nasa spolocna znama vedela dosnivat sny! sa zobudila a ked sa jej snivalo nieco pekne, tak sa donutila zas zaspat a dosnivat sen... nechapem, ako je to mozne, ale ona tvrdila, ze jej to ide v pohode 😅 tebe by sa to dnes rano kvoli tej tarhoni hodilo, ze? 😉

o chvilku idem robit chlebicky a okolo obeda ideme na oslavu krsniatka 😵 nakoniec sme mu kupili frajerske odrazadlo (poradila mamicka) a knizku o rakosnickovi 🙂 toho pozera uz rok 😀 😀 😀

a teo stale malo kope ☹ musim ho prosit. akoze citim ho kazdy den, ale je to bieda. asi sa fakt otocil k svetu chrbtom a bucha len dovnutra. obcas ho citim na bokoch a obcas v podbrusku. inak nic, ziadne vyduvance, nic viditelne, skratka nic poriadne 😖 aaaach jaj. 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre