Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
3. mar 2010

Ahojte 🙂 no tak ja nie som sama v kancli a kedze mi kolegovia vidia na monitor, vyuzivam kazdu chvilku, kedy tu nik nie je, aby som vas prisla pozriet... 🙂

madeline
3. mar 2010

flam - tak nech uz ta ten zubok netrapi
nell - dobru chut a nepodelis sa?
bubli - kolko vas je v kancoske?

bublinka11
3. mar 2010

Traja Madeline 🙂

bublinka11
3. mar 2010

Nellie mozno si tu cokoladku niekto u teba zabudol 😀 ale co je na tvojom stole, je tvoje, tak ju spapaj!

shaarka
autor
3. mar 2010

bubli, kukuk 😀

flam, tesim sa 😵

a inak ahojte kocky 🙂
ja mam chlapa doma, musim obmedzit kona, aby nepindal 😀 😀 😀 dnes sa chystam vytriedit oblecko a konecne napisat to odvolanie na dopravny podnik.
inak cesnakove hrianky za nami, mam na vas dychnut? 😀 😉 😝

madeline
3. mar 2010

bubli - fuha 3, ja som sedela s kolegynou aj tu v BB, aj ked som robila v NR a potom som dostala sama kancosku a nemozem sa stazovat, ked nechcem nikoho vidiet, tak sa zavriem a ked chcem potrkotat, tak navstivim kolegyne 🙂

shaarka
autor
3. mar 2010

cau made 😉

pipi, mne sa kocik paci, ten, co si vies navolit farby. super. som sa s tym pohrala a taku peknu kombinaciu som urobila, ze az mi srdiecko trha 😀 😀 😀

flamenga
3. mar 2010

shaar aj my sme už písali "prosebné" odvolanie na DP mesta Košice 🙄 a prdlajs z toho 😢 Ale už sme sa poučili, manžel povedal, že keby sa mu to zase stalo (čo by som ho prizabila, keby sa mu to stalo a už sa ani nestane, keďže nie sme už v KE 😀) tak im nedá nijakú občianku.... lebo koľko takých vykrúcačov sme už v električke zažili, ktorí dovtedy vykrúcali, až vystúpili bez pokuty.... 😠 😠 😠

madeline
3. mar 2010

shaar - ved ty uz mas kocik, nie?

bublinka11
3. mar 2010

Mad mas to super, aj ja by som tak niekedy chcela, ale ako sa ja tvor spolocensky poznam, stale by som bola u kolegyn...ja stale trkocem, aj ked pracujem 😀

madeline
3. mar 2010

tak mne kolegyne prekazali len preto, ze som si bud nemohla pustit radio alebo som mala zapnute radio, co mi vadilo, ale inak to nebolo take zle, ale toto je predsa o niecom inom 😉

shaarka
autor
3. mar 2010

mad, ved mam, ale tak ten pipimiskin je vyssia trieda a farby si skombinujes podla chuti 😉
joj, co som zas nenazrata? som spokojna s nasim a tesi ma aj dobra cena. tak. 😎

flam, prd z toho? no som zvedava, ako pochodim ja... tiez som uznala, ze som mala uz v elektricke urobit bordel, ale bola som paralyzovana, fakt. nespoznavam sa :(

flamenga
3. mar 2010

made ja som robila aj sama v kancli (teda sem tam sa tam obšmietal šéf), ale nevyhovovalo mi to veľmi 😅 ale to bude tým, že to bola robota, ktorú som vždy urobila cca do desiatej ráno 😀 a potom som sa nudila 🙄 síce sem-tam sa objavila faktúra, dodák a také prkotinky, ale fakt mááálo.... a v terajšej robote je nás zase veľa 😀 Jedna kolegyňa, s ktorou si ale výborne rozumiem, takže mi vždy chýba, ak v práci nie je... a šéf 🙄 🙄 a obchodný zástupca a skladník... proste plný kancel ľudí 😀

nellie_
3. mar 2010

no to aj ja som taka ze vkuse meliem.. 😀 😀 😀
ja tiez chodim robit "hubovy aerobic" ku kolegovcom.. 😀
my sme v kancli iba dve ale najradsej som tu sama... 😎 😎 ked nemusim pocuvat ako ona funi a grga a podobne pazvuky vydava a najviac mi vadi, ked dojde z fajciarskej a dychne tu cez stoly na mna.. fuj... 😖

flam takze konecne ulava od bolesti.. 😉

susy82
3. mar 2010

nellie napis na skype 😉

flamenga
3. mar 2010

shaarka môjmu chlapovi sa stalo toto: v piatok šiel na stanicu a na vlak do Prešova do školy... celý spokojný, že mu električenka platí práve do toho piatku.... na Sennom trhu 🙄 😠 😠 nastúpila dopravná kontrola... on samozrejme bez problémov vytiahol električenku a milá pani mu oznámila: máte deň (jeden prekliaty deň!!! 😠 😠 ) neplatnú električenku.... proste si zle pozrel dátum platnosti..... stačilo, že by bola trošku ľudská a uvedomila si, že keď ju má deň neplatnú, asi to nebude naschvál... a manžel na ňu pozeral jak obarený, nechápal čo sa deje.... takisto sa nezmohol na nič, len na vytiahnutie občianky..... ☹ Potom nám náš prenajímateľ poradil, aby sme napísali odvolanie, že jemu sa raz také niečo stalo a že mu peniaze vrátili 😲 nám samozrejme odpísali: dajte sa vypchať a nabudúce si dávajte väčší pozor 🙄 😅 😒

flamenga
3. mar 2010

nellie jeeej a aká.... trpela som ako kôň už cca 3 dni a stále som dúfala, že to prejde 😅 Ale poviem ti... keď nie drobec, tak asi trpím ďalej.... lebo ja sa nenormálne, ale nenormálne bojím zubára.... ale desila ma predstava, že je tam hnis a nejaký zápal a drbček v pupende 😔

flamenga
3. mar 2010

drbček 😀 😀 😀

nellie_
3. mar 2010

jeeeeeej susy... 😵 😵 😵 😵

nellie_
3. mar 2010

flam ja sa tiez bojim zubarov ako cert svatenej vody... 😅 radsej na nich ani nemyslim.... 😅 😅

drbček.. to je dobryyyyy preklep 😀 😀

flamenga
3. mar 2010

nellie však lekárka videla... sa ma pýtala, že čo ma trápi a ja reku: pani doktorka, od strachu už ani nič... ten prekliaty zub ma ráno prestal bolieť 😀 😀

nellie_
3. mar 2010

flam presne tak to mam aj ja.. ked ma boli zub tak uz ked sedim v cakarni si prstom vyklepkavam ze ci ma naozaj boli, lebo odrazu vsetko prestane.. 😀 😀

flamenga
3. mar 2010

manžel sa zo mňa smial, lebo som mu vravela, že keby som nebola tehotná, tak už tam dávno nesedím... 😀 hanbím sa za to, ale párkrát som už zdrhla z čakárne 😅 a raz mi urobila sestrička škrt cez rozpočet, lebo mi zobrala kartičku poistenca a ja som nemohla ujsť 😅 🤐

vavenka
3. mar 2010

Ahojte 🙂

Som si dnes troha schrupla 😅

Flam super ze zubok uz neboli, je to hnusna bolest, jedna pre mna z najneprijemnejsich 😖

Idem vyplnit danove, potom sa ozvem, ked ma neporazi 😀

Kua a sa mi zas take pindoviny snivali - normalne mi Vanda prekopla kozku na bruchu a ja som ju tlacila spat do brucha - a zas ta noha, ktorou sa prekopla ez brucho, vyzerala ako z kurcata, nie ludska - aj minule ked som ju v sne porodila tak vyzerala ako upeceny kralik 🙄 🙄

flamenga
3. mar 2010

vave to sú teda sny 😖 ja takéto neznášam... mne sa zatiaľ snívalo raz, že som už mala malého a nedokázala som ho dvihnúť z postele na ruky, taký bol ťažký... proste ako klát.... potom mi ho niekto vyložil na kolená... bol už taký veľký... čo ja viem... mohol mať rok 😀 mal husté kučeravé blond vlasy 😲 nemá mať po kom 😀 a také hnusné oči 🙄 žlto zelené.... ale neboli to klasické dúhovky, ale keď som sa mu pozrela do očí, tak ako keby temperovými farbami namaľované 🙄 😀

slniecko77
3. mar 2010

ahojte, kde ste kto? 😕

madeline
3. mar 2010

v praci 🙂

slniecko77
3. mar 2010

..tak toto zavidim Mad..nevymenime na par chvil? 😉

flamenga
3. mar 2010

ste tu nejaké vodičky?

shaarka
autor
3. mar 2010

vodicky vodky 😀 vodicak mam, ale od mojich 17tich som takmer nejazdila, hanbaaaaaaa 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre