Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
3. mar 2010

Shaar jasne, nechcela som to spochybnit, sak jasne ze moze byt, len ta diagnostika mi prisla zabavna, ze ako mohli vediet ze je to od toho, ze mal hlavku zaborenu v mechuri 🙂

vavenka
3. mar 2010

Siou sak halusky su mega lahke a jednoduche a rychle - kym ich nerobis z kila zemiakov 🙂 sak som nastruhala asi 4 zemiaky, buchla jedno vajko a polohrubu muku a pretlacila do vriacej vody, sup sup 🙂

siouxie
3. mar 2010

možno mal svätožiaru... 😀 🤐 blbý fór 😀

siouxie
3. mar 2010

vavi, a to ten chleba je čo potom?! 😀 😲 😀 fakt mi môžeš veriť, zase až taký začiatočník naozaj nie si 😀

shaarka
autor
3. mar 2010

no, len mu asi spadla na hlavu 😀

siouxie
3. mar 2010

tak tŕňovú korunu 😀 😀 😀 🤐 hneď sa mi vybavili monty pythons... poznáte? 😀 😀 😀

shaarka
autor
3. mar 2010

a co krutonky? ved spravim hrianku, nakrajam ju, dam este na pol hodky na radiator a krutonky jak od babicky su hotove 😀 😀 😀

vavenka
3. mar 2010

Siou 😀 no sak jasne, ja len ze ked si davam polievku v krcme, nejaku hrachovu alebo taku, kde to davaju, tak mi to pride hrozne chutne, take male oprazene kococky 🙂 a neviem ci to tak bude chutit aj s obyc tmaveho chleba 😅

siouxie
3. mar 2010

vaviiiii 😀 😀 😀 😀 ešte lepšie, uvidíš 😉 😀 Ja ich robím práve do hrachovej a robím ich staršne veľa, lebo sa ideme za nimi zabiť, aké je to dobré. A v tom demikáte to bolo tiež super! 🙂

vavenka
3. mar 2010

Shaar no vidis! Toto som potrebovala 😀 takze hrianka + radiator = finom krutonky, super, vdaka 😀

siouxie
3. mar 2010

shaar, čo ju to učíš? 😕 😅 😀

vavenka
3. mar 2010

Siou to mam ako zaohu, ked nebudu fungovat tie oprazene 😀

Joj krat krat nadvakrat tras sa, ale az na buduci tyzden, este mam v chladnicke brokolicku, tak zajtra spravim vydatnu kremovu so zemiakmi 🙂

siouxie
3. mar 2010

jéj, brokolicová... tá je u nás pojem asi ako Colombova žena (že ju nikto nikdy nevidel 😀 ). lebo mne nakoniec vždy príde ľúto spraviť z brokolice polievku a zapečiem ju 😀 😀 neviem, prečo, ale vždy to tak skončí 😕 😀 .

shaarka
autor
3. mar 2010

siou 😀 😀 😀

pipimiska
3. mar 2010

zuzi,aha takze cosmo 😅 ..este je tu jeden kompromis,ze zoberem teutoniu spirit 3,pise ze je aj do mesta aj do terenu a podvozok pritom vyzera rovnako 🙂 takze dik za postreh 😉

vave,super,tak to si mala povedat skor,aaa ja sa tu trapim s chutkami na bryndzaky 😅
nech ju ma kto kce,aj tak suprova,aa vidim ze sa ti motka hlavou 😀 neviem vsak ci pojde ku kapucinu,zalezi na otieni 😉 ja som mixovala fialovu s bielou,ciernou a sivou 🙂

shaar,aha ja poskulujem po fialovych odtienoch 😉 hodim link na spirita ..a ten doktor,este nevies,ci je to tajnee?

http://www.babymania.cz/teutonia-spirit-s3-3405 vecsie ma kolesa,len neviem ci bude stabilny,kedze je to

trojkolka

shaarka
autor
3. mar 2010

jaaaaj doktor, prepac pipi, som jak dyna, potom vyzeram, ze ti nechcem povedat.
v sobotu mam zavolat dr. rosakovej, dufam, ze ma aj zavola na navstevu, stretneme sa a pokecame... ju by som chcela aj na porod.
inak ze vraj vsetci vsetci su super, ale asi uplne najviac si pochvaluju Dr. Bosz... menyiho (neviem presne ako sa vola). citam temu o novej nemocke, som na 44. strane, tam to je.
no a nejakeho hundrosa nemaju zeny rady, sa vola suchanek? ci ako.

shaarka
autor
3. mar 2010

jeziiis, ze v nemocnici v bulharsku sa odtrhol vytah s tehotnymi vo vytahu!!! 🙄 to je moja nocna mora min. 2x denne, ked idem von z domu 😀 😀 😀 😀 😀

vavenka
3. mar 2010

Pipi no musim aj pozerat na to aky mame nabytok, zaclony, doplnky a tak... Teraz kvoli malovaniu nebudem menit zariadenie cele 😀 takze presne ako pises, ak chcem farebne steny, musim citlivo vybrat odtiene tak aby pasovali k zariadeniu, aby to nebolo moc tmave a aby to vyzeralo lepsie ako je to teraz 😀

Shaar zajtra mas este mangela doma? Nepojdes do mesta?

vavenka
3. mar 2010

Shaar 🙂 si zabudla dodat ze vsetkym babatka ostali v bruskach 😉

shaarka
autor
3. mar 2010

vavi, este je doma 🙂
a musim sa uz dokopat k tomu odvolaniu, lebo vam tu len o nom pisem a este som nic nezosmolila.
a aj zajtra pride segra. no a poobede pride mireag na navstevu 😉

ale mam plan, ze v piatok sa chcem dotrepat do mesta, pohladat predsa nejaku koselu na kojenie, dokupit plienky a gatky a vlozky a ked budes mat cas a chut, tak dame kolacik v aide 🙂

pipimiska
3. mar 2010

shaarka,pocula som o rosakovej,ze je velmi dobra doktorka,no nepoznam ju,sama sa cudujem,kedze ma tam medzi nozkami videli v no vej skoro setci 😀 a to dr.kraus,dr.makara,dr.knop,dr.suchanek,dr.murin.dr.fialova,dr.oberleova,dr.zimova,dr.cicajova,dr.mikolaj,
,dr.adam,dr.besermeny a este jeden co mi raz dal diagnozu,ze mam malu maternicu 😅 ..pocitam ze trinastii 😀 len rosakova mi chyba do zbierky 😀

aa co hovoris na podvozok spirit???

joooj ja som tiez na farby,ja ciernu nenosim 😝

aaa stymi jedlami,nedrazdite 😎

vavenka
3. mar 2010

Shaar piatok malujeme spalnu 😖

A to odvolanie by som ani nepisala, nic nevyriesi, radsej zaplatte pokutu a rychlo na to zabudnite 😖

Koselu na kojenie na domov? Plienky do porodnice?

shaarka
autor
3. mar 2010

ja nosim veeeeela ciernej 😀 na obleceni 🙂

vavi, no tak bud. tyzden 🙂 ved mam pre teba aj veci.
a hej, koselu na kojenie - najprv som nechcela, ale je pravda, ze aj v nemocke mi bude pohodlnejsie, ak budem mat svoju a doma asi tiez. myslela som, ze budem pobehovat v teplakoch a MM tricku, ale kosela sa hodi, je prakticka. len neviem, kde zozeniem, lebo zjavne je to nejaky ze nedostatkovy tovar a hodlam za nu zaplatit 5e max. 😀

shaarka
autor
3. mar 2010

odvolanie ee? no ja som zmierena s tym, ze asi nepochodim, ale keby som ho nenapisala, tak by ma to zralo. takto budem mat aspon ciste svedomie, ze som urobila pre to vsetko.

vavenka
3. mar 2010

Shaar no ved jasne, ak mas pocit ze je to potrebne tak ho napis, ale podla mna na 99% zbytocne....

V novej mozes mat svoju koselu v nemocke? Myslim ze v starej ani nemozes.... A na doma - uvidim, ked to bude nevyhnutne tak sa dokupi potom... Tak aspon das echo kde ju maju 😉 Este som rozmyslala ze by mi mamka nieco spachala, mam par starych kosiel, tak ci by sa nejak nedai presit 🙂

siouxie
3. mar 2010

shaari, nechcem sa ti do toho montovať, neviem, či som aj niečo neprehliadla... ale, osobne si myslím, že je to v podstate tvoja chyba, ty si si mala všimnúť, že máš nesprávny lístok.
Samozrejme, že je vadné, že ich máte ťažko odlíšiteľné a určite s tým treba niečo robiť. A tá revízorka mohla prejaviť aspoň voči žene v druhom stave štipku empatie.
Je to smola, ale z právneho hľadiska si nepomôžeš, aspoň to je môj názor.

shaarka
autor
3. mar 2010

siou, ja som si vedoma, ze je to moja chyba - mala som si hlavne skontrolovat vsetky listky, ked som ich kupovala.
ale zas - revizori odpustili uz tolkym papulnatym, opitym, pocernejsim a pod., ze by to bolo fakt na hlavu postavene, keby zenskej s takym bruchom, co nema ziadny zaznam a listok mala, naparili pokutu, ako keby cestovala nacierno. 😖

siouxie
3. mar 2010

to fakt sa u vás odpúšťajú pokuty? To tu nehrozí. Okrem toho, že už sp asi všetci revízori chlapi. A ďalšia vec - myslím, že ti nemôžu dať pokutu v takej výške, ako by si išla na čierno. Pozerala si si prepravný poriadok, či ako sa to volá? Tam by to mali mať všetko uvedené.
Pekný bordel 😒

pipimiska
3. mar 2010

a shaar,inac ja nemam pocit ze su tam setci skvely,mozno vecsia polovica,ale pristup k pacientkam maju poniektory otrasny..suchanek mi nepride ako hundros,skor maly namysleny doktorik...

baby a co hovorite na podvozok spirit 😅 si zvykam,ze sa musim secko pytat viackrat 😀

sioux ma pravdu aj ked je to straaaasne nefer..asi by som sa aj ja pokusila urobit preto vsetko..

shaarka
autor
3. mar 2010

pipi, hod link na podvozok, nechce sa mi to hladat. a co sa tyka lekarov, tak ja nevieeeem, fakt nemam s nikym osobnu skusenost 🙂

siou, je dost mozne, ze revizori este ako tak odpustia (mozno), ale neviem, ci odpustia, ked je to uz zaznamenane... a s tou vyskou pokuty tiez neviem. proste som mala neplatny listok, cize je fuk, ci by som si stikla list zo stromu, alebo omylom zlavneny 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre