• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
autor
eja, a ty ides na exkurziu vlastne preco? ci nejdes?
14. apr 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eji ja ine vyhody nepotrebujem :slight_smile: idem porodit dieta, nie na exkluzivnu svadobnu cestu :wink: myslim ze v porodnych bolestiach mi bude uuplne jedno kde som :grinning:
14. apr 2010 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem. a idem preto, ze v PO je to hruza a des a nechcem tu rodit. bud pojdem rodit do KE alebo do BJ. alebo hoc aj doma odrodim radsej ako v PO porodnici... :slight_smile:
14. apr 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi, myslim ze prostredie velmi vplyva na porod a na to, ako ho prezivas a ide aj o to, co sa deje dalej s tebou a s babom. ale samozrejme, je to tvoja vec, kam ides rodit a co ocakavas. ja tiez necakam exkluzivnu "dovolenku", chcem iba prirodzeny porod a naslednu prirodzenu starostlivost hlavne o dieta podla toho, co je pre nas najlepsie. a Rastislavka ma podobnu povest ako presovske porodnice, preto pojdem radsej tam, kde je uplne normalne rodit prirodzene a podla potrieb zeny a dietata (v ramci sucasnych moznosti).
14. apr 2010 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eji ale ved samozrejme, je to vec nazoru....
Mne tam rodili kamosky, aj som na gynde lezala, aj som bola na sestonedeli na navsteve, a podla mna je to v pohode...
Jasne ze nieje to ziaden komfort, ale tak pre mna su dolezitejsie ine veci :slight_smile: A hlavne - bavime sa o par dnoch, ked som presvedcena, ze budem riesit uplne ine veci, ako je vybavenie nemocnice.....
14. apr 2010 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nehovorim o vybaveni Vavi, ale o pristupe personalu k rodiacej zene a sposobe, akym s tebou jednaju a ako ti vychadzaju v ustrety, ako plnia tvoja priania a potreby ohladom porodu a starostlivosti o dieta, ci mozes mat babo pri sebe stale, ako ho mas dojcit a ako ta v tom podporia a podobne. a na prvych par dnoch velmi zalezi. a hlavne zalezi na psychickej pohode matky...
14. apr 2010 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eji no tak ja som na personal na porodnici na Rastislavke pocula len same chvaly - priania nemam ziadne, na novorodeneckom je to trochu horsie, ale ak si zelaz mat dieta u seba, tak ti velmi radi vyhoveju......
14. apr 2010 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zelas :sweat_smile:
14. apr 2010 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
eja, ja len poviem, ze po poslednom pobyte v nemocnici som videla aj vzdycharen aj porodnu "salu" a teda som dost sklamana... :unamused: preto sa spolieham uz len na doktorku, ze ked uvidim jej milu tvar, na vsetko zabudnem :grinning:
14. apr 2010 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi, ja som si zistovala vela info o roznych porodniciach a viem, kam by som iste nesla... ale drzim palce, aby bolo vsetko vporiadku a aby ste boli s babom zdreve a spokojne :slight_smile:

shaarka, niekde vzdycharne ani nejestvuju, jednoducho si s partnerom stale spolu a mate sukromie aj v 1. aj v 2. porodnej dobe. a aj podrodne boxy s dostatkom sukromia jestvuju namiesto sal, kde rodi viac zien naraz a navzajom sa rusia. ako v PO, kde rodis na sale s dalsimi 2 zenami oddelena len zavesom alebo malym murikom a vnimas vsetko, co sa deje vedla... mna by to urcite rusilo a na mile tvare lekarov sa radsej nespolieham... :slight_smile:
14. apr 2010 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka a ako sa citis? v pohode? co brusko? este tvrdne?
14. apr 2010 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eji aj ja ti zelam aby vsetko dopadlo podla tvojich predstav :dizzy_face: :dizzy_face:
14. apr 2010 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no...
tak v novej je to presne takto, ako si to opisala:
mas porodnu "salu", ktora je predelena murikmi a hned vedla je vzdycharen - vlastne je to jeden velky otvoreny priestor. som to skicla, hned zavesim na net. a mas aj nadstandardnu, ale ta je zevraj vzdy obsadena. a lisi sa len inymi kachlickami, sirsou postelou, gaucom a obrazom na stene :slight_smile:
14. apr 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a brucho tvrde vlastne nonstop... tak neviem. mozno len maly narastol, alebo co.
mozem mat brucho tvrde stale? ze len obcas zmakne (ked si lahnem napr.)...
14. apr 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaarka, tak mne ide teda aj o to sukromie.
a co sa bruska tyka, tak tam, kde je maly aj ja citim stale tvrde brusko a dost casto je tvrde aj cele brusko, ale potom si zas nahmatam maksie, ked som v inej polohe a tak... ono ta to tvrdnutie neboli, vsakze?
kedy ides do poradne?
14. apr 2010 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem vavi :slight_smile:
14. apr 2010 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka, uu!
14. apr 2010 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ee, neboli, ale niekedy je to dost neprijemne - hlavne ked sa hybem.
poradnu ja uz davno nemam, ale k porodnicke idem na kontrolu bud. pondelok.
v piatok mam monitor, ale nespomeniem im to tam, lebo ma zas budu chciet hospitalizovat. :angry:
14. apr 2010 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: uplne ta chapem! ale ved hospitalizaciu mozes odmietnut, nie?
14. apr 2010 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak ale odmietla by si, keby ta nastrasili? radsej nech nestrasia vobec :slight_smile:
14. apr 2010 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a oni strasia veeeeelmi radi....
14. apr 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ono aj ti lekari to nemaju radi - ked sa pacient stazuje, symptomy povyklada a ked lekar navrhne riesenie tak pacient odmietne....
Takze ja by som sa Shaar zachovala tak isto asi, nech si tam zbytocne nerobim nepriatelov :sweat_smile:
14. apr 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi, mas pravdu, je to lepsie riesenie :slight_smile:
14. apr 2010 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoojky ako vidim prebiehala tu konverzacia o porodniciach ja by som rodila asi v starej nemocke ci v Saci..v novej nie..ja som praveze tam pocula nedobre skusenosti...
uz aj ja by som chcela by t na vasom mieste s krasnym bruskom... :slight_smile: :slight_smile: shaari taak uz sa to pomaly blizi..budete rodit spontanne?
14. apr 2010 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fly, ono je asi vzdy najlepsie si info overit osobne a ist sa do porodnice pozriet a spolahnut sa na svoje dojmy...
drzim palce, aby snazilkovanie vyslo co najskor a riesila si naozaj, kde budes rodit... :wink:
14. apr 2010 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem...ja si urcite tiez pojdem pozriet porodnice...poznam ich dost dobre lebo som porodna asistentka...
ale predsa je to ine ked ides rodit,a ked pracujes tam...
14. apr 2010 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze urcite by som to zvazila aj ja ze kde budem rodit :wink:
14. apr 2010 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fly, tak to mas vyhodu domaceho prostredia, nie? :slight_smile: kde pracujes?
14. apr 2010 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eji, fly pracuje tu v KE v starej :wink:
14. apr 2010 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj! tak to mozeme mat info hned z prvej ruky, ze co a ako tam... :slight_smile:

vsak Fly? :slight_smile: aky mas nazor teda na tu vasu staru porodnicu, ked sa odosobnis od toho, ze tam pracujes? :slight_smile:
15. apr 2010 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok