Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
6. okt 2009

mam sa fajn, dnes dovezu linku tak dufam ze do konca tyzdna ju zložime a budem moct povybalovat riady a potom este mame dost toho ale pomaly sa to dokoncuje 😉 a ty čo vlastne robis? robis na smeny?

monky1
6. okt 2009

ahojte, babule

my sme konecne doma - boli sme skoro tyzden mimo domu - a teda aj mimo netu 😠 😠 😠 ...ale bolo celkom fajn - svadbovali sme....este teraz dospavam 😀

co je tu nove, nemam sancu precitat info z celeho tyzdna

a ani mne nesiel konik 😒

dzou
6. okt 2009

nie tini, ja robim 3 dni v tyzdni... takze od zajtra do piatku

pipimiska
6. okt 2009

zdravimm 🙂 ..idem vas citat,musim byt v obraze 😝

dzou
6. okt 2009

no pipi nebude mat co... cely den nesiel kon 😝

pipimiska
6. okt 2009

😀 dnes to bolo najrychlejsie,hahaa

dzou
6. okt 2009

hej 😀 ako sa mas pipi?

tinika
6. okt 2009

dzou a čo robiš ze len tri dni robkas?
monky vitaj doma, ja som zase bola skoro tyzden bez netu, lebo nam ho presuvali na novy byt

dzou
6. okt 2009

ja normalne obim v jednej firme ale robime len 3 dni lebo nemame vela roboty tak aby nas nemusli vyhodit robime len 3 dni...

monky1
6. okt 2009

tini diiik
pozeram, ze sa pomalicky zariadujete...linku ste kupovali hotovu, al. ste davali robit na mieru?

alzbeta.hod
6. okt 2009

ahojky jsem tu zas... jak se tu máte?

tinika
6. okt 2009

monky skladali sme si zo sektoroveho nabytku, aj to uz vyslo dost, keby na mieru ta skrachujeme 😀 😀

tinika
6. okt 2009

ked bude hotovo, hodim fotky na modru strechu a dam vam link zatial tam mam len prerabku aj to nie celu

dzou
6. okt 2009

hej hej hod tini 😉

tinika
6. okt 2009

ok ked sa dopracujem ku kablu od fotaka, lebo je niekde este v krabici hihi

dzou
6. okt 2009

hej tini viem o com hovoris ked sme sa prestahovali a prerabali este mesiac som vsetko hladala 😝 😀

tinika
6. okt 2009

hihi sak to aj som mala prehlad čo kde, len potom sa to poprakladalo a uz som v haji hihi

pipimiska
6. okt 2009

dzou dakujem mam sa velmi dobre,dnes som bola u gynekologa koli vytoku,zobral mi vyter a kedze som prisla tak sme urobili aj poradnu a aj velmi dolezite vysetrenie NT, aj ked som na nho bola objednana az buduci tyzden 🙂
takze babatko spinkalo a cmulalo si palcek,tak som musela kaslat aby sa zobudilo 😅 potom mi mavalo, vkuse sa vrtilo 😵mame rucky aj nozky, meriame 4.8 cm a chodidla 0,6 cm 😀
potom zacal merat to NT a je 0,8cm co je super vysledok 😵
takze sa tesim 😵 😵 aaaa podoba sa na muza 😀

dzou,a hladas si inu pracu?

dzou
6. okt 2009

pipi to je super 😵 😵 a fotecku mas?...
nie zatial nehladam je to tu tazke teraz nechcu zamestnavat cudzinocov...
ianc neviem ci sa flam nebude hnevat ale uknite do grafov ake ma testiky 😀

tinika
6. okt 2009

pipi supis tesim sa ,inac super, ty uz si 12tt ja vam mam normalne pocit ze vase tt idu rychlejsie ako moje hihi ale ja este mam čas este treba veci nejake zariadit

tinika
6. okt 2009

no pozerala som ten album, som zvedava ako to dopadne, držim palce

pipimiska
6. okt 2009

dzou,mam az dve fotky,len ja lava do pocitacom sa musim vediet najprv naucit ako vkladat fotky z mobilu,lebo z fotaku neviem kde mam kabel 😅
tini,tebe sa to nezda,ale zachvilu rodis 😀
flamenge,straasne drzim palce 😵 😵 vyzera to fakt velmi nadejne 🙂

ale aby som sa az tak netesila,zvetsil sa mi ten hematom,ma okolo 1cm,takze dalej lezat a dufat,ze sa uz nezvetsi 😉

shaarka
autor
6. okt 2009

caute, dnes som bola cely den mimo a kon nesiel, ako pre mna 😀 dobry den som si vybrala 😀

pipi, gratulujem k super spravam!!!! 😵 😵

tinika
6. okt 2009

pipi veru veru, kazdy den na to myslim hihi dnes som dokupila nejake veci do porodnice

pipimiska
6. okt 2009

shaarka ahooj 🙂..aa dakujem 😵
a kde si sa nam tulala??

tini,radsej na to nemysli 😅 budes asi rodit normalne ze?zaplatis si doktora,co ta bude rodit?mas uz vybrateho porodnika?chodite aj na nejake predpripravy?cvicis na lopte?? 😀

flamenga
6. okt 2009

😅 tak už to viete?

dzou
6. okt 2009

no ja som to vykecala dufam, ze sa nehnevas flam ale nedalo mi to 😅

anaxamon
6. okt 2009

bry vecer tetusky 😀

dzou
6. okt 2009

ahoj anax 😉

flamenga
6. okt 2009

dzou a prečo by som sa mala hnevať? 😀 anax ahoj teta 😀

baby ja mám ešte furt teplotu... mňa už nebaví potiť sa ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre