• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
monka tak si sprav, my napr. robievame taku rychlu z listkoveho cesta s kopu zeleniny, hlavne v lete ked je vsetko dostupne a lacne...mnaam a kopu syra:slight_smile: asi si idem prihriat obed :grinning:
15. okt 2009 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj varime varime.. dobre som dosla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ja puding nemam rada, tak pre mna by ta zemlovka moc nebola... :sweat_smile:
ale ten skoricovy kolac vypada supeeer :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: mnam....

ja mam dnes na plane tvarohove palacinky... :sunglasses: :sunglasses: uz sa tesim... :sunglasses: :sunglasses:
15. okt 2009 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pizza je aky fasa napad? to zavelim v nedelu asi... kazdy vikend ma jeden den ten moj berie na veceru, kedze varim cely tyzden takmer... a staram sa o neho.
a v sobotu ideme do divadla, taka babska jazda, takze to asi nic nestihneme zjest, ale na nedelu veru pojdeme na pizzu!!! aaaaaaaaaaaaaa
strasne dlho som nemala a dam si nejaku stiplavu, paradnu...
15. okt 2009 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej anax, ale ked ta z pizzerky je ovela lepsiaaaaaa....aspon viem, co bude na veceru :grinning: - objedname k Pink garden :grinning:
15. okt 2009 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma aj ty si na stiplave? bo u nas stiplave musi byt, chilli nam rastu na balkone cele leto a o chvilku uz budu v nutri pekne kvitnut a cervenat sa potom :grinning:
15. okt 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj baby ani nehovorte pizzu aj ja milujem.... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
anax vidis uz davno som nerobila taku z listkoveho cesta ta je super :sunglasses: :sunglasses:

ale najsamlepsia je aj tak pizza z pizzerky... :dizzy_face: :dizzy_face:
15. okt 2009 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni no sak ak mas dajaku oblubenu pizzerku tak to je fajn:slight_smile: u nas doma moc toto "nedrzime" teda fast food, skor sa s tym radi pipleme sami:slight_smile:
15. okt 2009 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax, hej, pizza MUSI byt s feferonkami...
a stiplavymi chilli zalezitostami ma moj ocko zasobuje... ja to milujem aj do vyvaru si nakrajat... mnaaammmm

ahoj nellie... co sa vam vsetkym stalo, ze sladke vyvarate?
my sme sa s mamkou akurat dohodli, ze cez vikend spravi huspeninu, aaaaaaaaa, konecne moje obdobie milovanej zabijackovo nezdravej kuchyne :grinning:
15. okt 2009 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma tak to vyvaru nie, to by mi uz nechutilo ale moj muz si chilli da aj do prazenice aj na chleba so syrom, ci uz cerstve alebo praskove :grinning: :grinning:

my budeme mat na vikend specialitky, a to z jahnaciny..dajaky gulas alebo nieco podobne a zajacika este mozno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. okt 2009 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeej varime :slight_smile:
No ja uz asi 2 mesiace - co mam lezat a setrit sa - a teda vari vavuch - mam takmer obden pizzu, mcdonald, spagety a podobne zalezitosti :slight_smile: uz by aj bodla nejaka domaca strava :grinning: :grinning: :grinning:
Dnes som rozmyslala ze spravim rizoto kuracie....
15. okt 2009 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemozem si pomoct, ale tiez mi to pride tak, ze pizza z pizzerky je ina, ako ked ju doma spravim...
som za to, ze pizzu a cinu si treba bud objednat domov, alebo si ju ist zjest do restiky... doma to nikdy tak nepripravis...
15. okt 2009 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak minule som kupila taku dietnu salamu co je v nej aj syr, a spravila som to oprazene v cesticku so zemiakovym pyre a obaja s muzom sme sa sli za tym zabit, taka dobrotaa...doma nam to mamina ako deckam robila casto tak som oprasila lacne recepty a je to parada:slight_smile:))) vsak je kriza, treba setrit :sweat_smile:
15. okt 2009 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax, to poznam, ja tak bezne zo slovenskej tocenej taky gulas navarim, ze sa ideme udusit :wink:
15. okt 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma, no nesuhlasim, ked mas doma byvaleho pizza kuchara(to vtedy ked ju nerobime z listkoveho) :grinning: :grinning: :grinning: akurat ze chyba pec na drevo...ale v niektorych pizzerkach aj tak pecu v elektrickych peciach, na dreve uz velmi malo
15. okt 2009 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
so slovenskou tocenou by som u muza nepochodila, a ani ja ju nemam rada...ale verim ze to moze byt inak chutne :wink:
15. okt 2009 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, inac vy tolko varite ...
moj drahy ked dojde domov, ani nema chut jest, jedine studenu veceru...
varim cez vikend... a velmi obcas cez tyzden a aj to si skor berieme do roboty-na obed.

to mate takych chlapov, co si to vyzaduju ?
:wink:
15. okt 2009 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si na tu pec dost potrpim, ked uz o pizzu ide... a v krbe na dvore sa to neda piect :wink:
ale verim, ze to musi byt parada, mat doma takeho manika...

ten moj dokaze akurat halusky a nenarocne parky, klobasky a vajicka uvarit. tym skoncil, ale mne to vyhovuje, lebo ja milujem varenie a motanie sa v kuchyni. to je "my dance place" :wink:
15. okt 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipu, nie, ale varim koli tomu ze si bereme obaja do roboty obedy, takze varim casto...vecer jeme teple ale relativne casto...muz sa na to nestazuje a ja som tak naucena este z domu...studenu veceru mavame len vtedy ked cez vikend obedujeme o tretej a pod.
15. okt 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma jasne:slight_smile:))

ozaj, tak ma napadlo, aky mas velky dance place resp. dancefoor? :grinning: :grinning:
15. okt 2009 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja sa lucim, idem spat do pracovneho viru, prajem pekny zvysok dna este :wink:
15. okt 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipussa - mm si to nevyzaduje, on ma obedy v praci, ale ja musim z niecoho zit a aj malu mam este doma, tak varim :slight_smile:
15. okt 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak v tomto mam aj ja vyhodu ze je drahy ten tip ze radsej si da salamovy chleba ako teplu stravu... :grinning:
ale samozrejme ked je navarene naje sa.. ale stritkne to nevyzaduje ako muzi kolegyn.. to ked pocuvam niektore tak len hlavou krutim...

a v tom ze cina a pizza su najlepsie z restiky plne suhlasim.. to fakt aj keby sa na mihalnicu postavim a predpazim aj tak to take doma neurobim... :grinning: :grinning: :grinning:

no take ze slovenska tocena alebo sekana to my tiez nejak nemusime a nekupujem to... :sweat_smile:
15. okt 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
*typ sorry nie tip :sweat_smile: :sweat_smile:
15. okt 2009 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slovenska tocena ani u nas nejde, jedine, ked ideme opekat... tak miesto spekackov...
ale celkom mame radi, dietnu salamu... najlepsie, morcaciu dietnu salamu... / ked uz piseme take tie slovenske jednoduchosti a lacnosti /
a moj chlap, ten radsej zje na veceru ovocie, nez by si dal poriadnu veceru
a to nevarim zle... :slight_smile:
ine je to cez vikend, to si dame spolu dobry obedik a je pohoda...
15. okt 2009 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj to nevyzaduje, ale ja ano :wink:
ale nie, varim preto, ze si berieme do prace. on dochadza do viedne kazdy den, tam su obedy ovela drahsie ako u nas a kedze cestovanim zabije kopec casu, vybehnut na obed mu zaberie tiez dost a kedze nechce ponocovat v robote, tak sa naje v kancli. a myslim, ze zdravsie ako v kantine niekde.
on si zatial pochvaluje a mna to nezatazuje. je pravda, ze niekedy navarim tak, ze mame aj na dva dni. ale ani jednemu ani druhemu nam to nevadi...
15. okt 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte, tak som spat.
kvoli roznym okolnostiam som dnes nabehla k Dr., nech ma kukne. tak mi urobila UZV, povedala, ze vsetko ok a mame 3,78 cm :slight_smile: tak som si vydychla a odteraz bude zo mna ten najvacsi flegmatik na zemi. :grinning:

a ja varim vlastne preto, lebo inak by sme jedli len chlieb. a to ja nerada, nafukuje a upchava ma z neho (vlastne minuly cas :grinning:) a varim vela zeleniny a polievky. takze varim preto, lebo chcem. a jasne, vela to setri z rodinneho rozpoctu - ked navarim a mame do prace aj ja aj MM :slight_smile:

cez vikendy sa do toho snazim zapojit MM, nech sa ukaze aj on. vari rad, ale potrebuje na to veeeela casu, specialne ingrediencie, celu kuchynu, kompletny riad, co mame, asistenta a potom aj umyvaca.
cize jemu dovolim varit len naozaj take jedla, ktore mam overene, ze robi fantasticky a stoji to za to :grinning:
15. okt 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
opýtam sa aj vás, lebo v grafoch nikto nie je :grinning:
takže:

dievčatá, ako je to s potvrdením o tehotenstve od lekára pre zamestnávateľa? Dáva to lekár až keď dostanem tehotenskú knižku alebo ako? Lebo mne sa už začínajú kopiť vyšetrenia, odbery.... v robote ešte nič netušia, no mne už dochádzajú paragrafy... viem, že tehotná má nárok na viac paragrafov do roka ako netehotná.... ako ste to riešili vy v práci?
15. okt 2009 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas je to tak, ze staci, ked baba pride za svojim nadriadenym a ten nam na HRko posle info mail, ze je tehotna. nechceme ziadne potvrdenie od lekara, ani knizku, to sa predsa "ukaze" casom.
ak bude nosit paragrafy od pickuka, tak je to jasne...
to uz aj teraz vieme odhadnut. ze ta chce byt, alebo ta coskoro povie ze je, lebo sa kopia take priepustky...
15. okt 2009 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
flam,
ja teda neviem, ako to je, lebo som hned isla na PN.
ale najlepsie bude, ak sa spytas na personalnom oddeleni, alebo proste niekoho, kto vie.
15. okt 2009 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma a je podľa zákona nárok na viac paragrafov? či mám mylné info....

a tehule.... ked ste to oznámili v práci... povedali ste hneď? Ci ste trochu čakali? Chcel od vás potvrdenie?
15. okt 2009 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok