Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
2. dec 2009

puma, ja sa mam super, minuly tyzden Hana sice bola chora, ale bez ATB a od pondelka sme zase v skolke, celkom dobre to zvlada, az na to rano, ked vyplakava, ze ona nejde ....ale maju super nabity program - nacvicuju vian. akademiu, pesnicky pre miikulaska, dnes maju v plane navstevu solnej jaskyne, zajtra hodina AJ s lektorom, v piatok vianocne trhy, v pondelok fotenie, mikulas.....stale nieco, tak sa vytesujem, lebo aspon to ju laka ... a ked je malicka spokojna, tak som aj ja

...a inak mam asi ukazkove tehotensstvo - ani raz mi este nebolo zle, ani ma len nenaplo 😀 klop klop ......planujem s kamoskami rande 😀 v meste....a moja skrina, na kt. sa chystam uz tyzdne musi pockat 😀 😀 😀...hovorim si, ze neutecie

puma.sue
2. dec 2009

no jasne, je to super, ked ma dieta program...
a verim, ze zo zaciatku sa jej tam nechcelo, ale treba to preklenut nejak a oni sa poddaju 😀

baby, peciete nieco na sviatky?

siouxie
2. dec 2009

ja budem, pečiem každý rok. Nie veľa, ale pečiem trocha aj našim, resp. brat býva na sviatky u nás, takže aby bolo. Niečo máme aj od starkej, ale iba tie veci, ktoré sa mne nechcú robiť, alebo ich ona vie lepšie.
Mám zo 4 druhy, ktoré máme najradšej toho spravím viac, ale žiadne veľké preteky.

puma.sue
2. dec 2009

siouxie, daj tip, co teda robis, mozno sa aj ja hecnem a nieco spacham...

rubinka
2. dec 2009

Ahojte, tiež by som rada vedela ako sa mám nezblázniť lebo mne už z toho snažilkovania šibe 😒

siouxie
2. dec 2009

robím vanilkové rožky (robím iné, ako starká, mám ich také "vlhké" tuším záhoráci také robia, zbožňujem ich).
Potom linecké, z vlastného cesta a domáceho lekváru.

Robievam ešte dva plechy perníka (to je úplne primitívny koláč) a dávam jeden našim.

No a z nepečených kokosové guľky, a občas kokosovú nepečenú roládu, ale tú väčšinou nechám na starú mamu, lebo tá ju vie geniálne. Robieva nám aj trocha kávových zŕn a ešte nejaké drobnsoti, ale to len tak po troške.

Zo slaného robím syrové pagáčiky, toho spravím asi na 4 plechy, dlho vydržia a sú geniálne k vínu 😉 .
Jáj a domáci vajčák.

siouxie
2. dec 2009

rubi, tak, že sa tu o tom nejako extra nebavíme a potom nám nehrabe. 😀 😀

puma.sue
2. dec 2009

rubi, vitaj...
nech ti odsibne 😉
radsej s nami var a pec a nemysli na to, uvolni sa a dobre bude 😀

puma.sue
2. dec 2009

siouxie, posli recepis na tie tvoje rozke vanilkove...
a jak sa to robi, bo ja som do pecenia tupa

monky1
2. dec 2009

aj ja urcite nieco upeciem, kedze su to nase prve spolocne ozajstne Vianoce, kt. stravime DOMA 😀 .....prve Vianoce sme boli u nasich, druhe som bola len sama s malou u nasich, lebo mm bol v Kosove, minuly rok u svokrovcov, aby neboli urazeni a tieto sviatky sme doma, takze musim sa pochlapit, aby bolo vsetko tip top 😀

ale dajte nejake tipy, lebo este som nerozmyslala, do coho sa pustim

nellie_
2. dec 2009

mnam milujem vanilkove rozky a linecke.. to vzdy aj mi robievame... a z bezlepkovej muky su este lepsie ako klasicke... 😎 😎 😎
a ja mam rada este - ono to volame ze "ičilske" to su susienky z kakaoveho cesta a zlepuju sa takou super plnkou z mletych orechov a rumu - a mačaju sa v cokolade.. mnam.. minuly rok som ich prvy krat piekla sama a boli super...

a my este robievame aj take zlepovane oriešky takou plnkou slahanou nad parou co ide do parizskych rozkov...
no uz sa tesim na tieto kolaciky ja kôli nim milujem vianoce... to vzdy hned rano si nalozim plny tanierik a v posteli pred telkou vyzieram kazdy den pocas sviatkov to mam taky ritual 😀 😀

puma.sue
2. dec 2009

nicole, ty posli recept na icilske

siouxie na tie vanilkove

a moj, ty si to premysli a posli tiez nieco...

linecke spravim asi aj ja, ale len z kupeneho cesta...

nellie_
2. dec 2009

rozkaz pumi.. doma vam ho sem hodim... 😉 😎 😎 su fakt super.... 😵 😵

ja som vam ani nepisala ze co ma caka v piatok... sokovane som sa dozvedela ze patrim do zoznamu medzi nas obchodny tim.. v piatok sa presuvame do jedneho hotela a tam bude porada a po nej hrame bowling.. pride mi to divne, lebo este som nebola na ziadnej akcii odkedy mame tohto noveho sefa a vymenenych obchodakov.. ani sa moc netesim, lebo so starymi obchodnym timom sme boli super partia a vzdy bola sranda a s tymito no neviem neviem... 😅
jedine na co sa tesim je ze si znova zahram bowling lebo je to jediny sport v ktorom som fakt dobra az sa sama tomu divim... 😀 😀 a som ochotna obetovt mu moje krasne nechtiky na pravej ruke.. 😀 😀

siouxie
2. dec 2009

pumi, pošlem cez IP, len nie hneď 🙂

nellie, tie rumové vyzerajú dobre, tie môžeš poslať aj mne 😀. A vanilkové z bezlepkovej to verím - sú tiež také "vlhké"? Ja do nich dávam vlašáky, niekto dáva mandle...

Pumi, ak by si ale mala trocha viac času, to linecké je veľmi jednoduché cesto, nie je to nejako pracné. Len musí hodinu postáť v chlade.
A ešte mi napadlo, obidvoje - vanilkáče aj linecké, nepečiem dlho, musia byť biele, nie ružové, lebo potom sú už vysušené 🙂

jé, monky, prvé spoločné Vianoce? To bude pekné 😵

nellie_
2. dec 2009

siouxie my ich robime tiez s vlasskymi orechami.... 😉
a hej su take super vlhke.. ale podla mna tu vlhkost ma na svedomi to ako dlho ich pecies.. lebo ked sa nechaju dlhsie tak potom su sypke.. ale mne to nevadi ani ked su sypke...hlavne nech nejake su 😀 😀 😀

a este so segrou robievame vzdy "šuhajdy" neviem ci sa to tak vola oficialne.. 😀 😀

monky1
2. dec 2009

ozaj a co varievate na stedry vecer? klasika - ryba salat kapustnica, alebo aj nejake zvlastnosti? rodicia mm zvyknu robit aj pirohy, u nas zase bobalky a maja babka robi kapustniky k polievke - a prave tie pre mna znamenaju prave vianoce ....este som ich nerobila - ani dokonca neviedla, ako sa robia, ale zistim a budem robit urcite......len do tych pirohov sa mi nechce - neznasam tuto cinnost, hoci by som v nich spala

puma.sue
2. dec 2009

mon, u nas nie je kapustnica, ale sosovicova kysla polievka (hovori sa, ze kolko mas sosoviciek v tanieri, tolko peniazkov ta caka dalsi rok 🙂 ) kapustnicu mavame az na silvestra.
a robi sa u nas kapor + file, resp. pangas. a salat zemiakovy. 2 druhy, lebo ja nezjem ten, kde je aj mrkva a hrach... ja len taky si robim ze cibula vajcia a zemiaky (+veeeela majonezy samozrejme) 😉

monky1
2. dec 2009

vidis, puma, na sosovocu som uplne zabudla - nasi robia aj taky husty privarok, z kt. treba zjest aspon za lyzicku, aby sme boli bohati - toho roku asi navarim plny hrniec a budeme ho jest cely vecer, lebo treba nam kuchynsku linku a nove spotrebice 😀 😀 😀 ...a inak u nas tiez nie je klasika kapustnica, ale jucha s klobasou, hubami, cesnakom a mrvenickou - a k tomu tie speci tenke kapustniky

bublinka11
2. dec 2009

Caute 🙂 ja by som chcela vediet, preco Puma vola Nellie Nicol???

puma.sue
2. dec 2009

ahoj bubli, lebo ked sme rozoberali akych mame velkych chlapov, nellie pisala, ze ten jej je od nej nizsi o hlavu, ze ich v dedine volaju nicole a tom (akoze chapes uz? 😀 )
a nellie sa to nicole celkom zapacilo...

bublinka11
2. dec 2009

No to sa paci aj mne 😉 mna tiez kedysi volali Nicol, ale z celkom ineho dovodu 😀

puma.sue
2. dec 2009

z akeho? akeho? akeho?

nenatahuj bubli 😀

nellie_
2. dec 2009

bubli hej aj ty si bola Nicol??? 😀 😀 😀

my mavame na vianoce - hrachovu polievku zaprazanu na masle, hribovu kyslu, salat majonezovy a kapor vyprazany a este "makove pupačky" tak sa to u nas vola.. 😀 😀
a este vzdy na stedy den pecieme super kolac co sa vola "štedrák" 😎

bublinka11
2. dec 2009

Nellie skoro ako u nas...ja musim stedrak piect manzelovi, ale to si doniesol zvyk zo svojich rodnych krajov 😀 😀
My mame kapustnicu, ale bielu, so smotanou a kapra so salatom...
No a Nicol...tak ma volal jeden chlapec, lebo som mu pripominala prave uz spominanu Nicol...ale neviem cim, mozno nosom 😀 😀 😀

lenocka84
2. dec 2009

aaaaaaaaaaahojte
ako sa mavate?

nieco nove?

monky1
2. dec 2009

nic leni, varime a rozoberame Stedry vecer....ty sa pochval 😉

lenocka84
2. dec 2009

monky stedry vecer?
jaaaaaj ani nehovor, som zufala ze to je za 22dni a ja furt nic nenakupene
pochvalim sa, pribrali sme 1kg

monky1
2. dec 2009

leni -zaaaavidiiiiim....ja sa radsej nechvalim 😒

lenocka84
2. dec 2009

kukes kludne aj na foto
som dnes pridala
a uz sa tesim na utorok na 3D aj poradnu
uvidim krpca

monky1
2. dec 2009

leni, ides na to male 3D? budes mat zazitok 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre