Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
10. dec 2009

sa porozpravame potom, co moze a co nemoze proti mne pouzit 😉
take sa stalo asi len raz, ze som mu capla... inak len vrieskam... 😀
ale musim si zaklopat, uz dlho sa drzime a tvarime ako holubice prestastne 😀

puma.sue
10. dec 2009

nellie, kde si? co sa stalo??? ☹

siouxie
10. dec 2009

ja som ten tanier s kašou tresla o zem tiež asi pred 13. rokmi 😀
No ja utekám do lesa, po obede mám školu, takže prídem asi až večer. Morálne povzbuďte pani Kidmanovú aj za mňa 😀 🙂 .

vavenka
10. dec 2009

Pui to ja mam teraz taku modu co so mnou obijaju hormony, sa za secko rozrevem a potom mi uz nic ine nezostava len cez slzy hulakat, lebo kebyze nehulakam tak sa od revu zajakam..... Takze musim uznat ze to niekedy vyzera asi komicky, ale tak nepomozem si 😅 😅 Hulakanie v reve je teraz hodne castm javom.....
Ale tak keby mi trdlo nedal dovod tak nehulakam, no nie? 🙄 🙄

shaarka
autor
10. dec 2009

cau sioux, tak utekaj do toho lesa 😀

puma, to ti zavidim, ze plac zabera, - ja placem strasnym sposobom, myslim, ze by ma zbieral zo zeme aj najchladnejsi neludsky tyran, ale MM nie... pri mojej prvej slze sa odvracia a cim viac revem, tym dalej a na dlhsie odchadza - a ja revem este viac... 🙄

siouxie
10. dec 2009

shaar, žeby blbá stratégia... ? 😀
Už padám... 😀

vavenka
10. dec 2009

No na mojho to zatial zabera, kedze to je "novinka" v nasom vztahu 🙂 a v dobrej chvilke som mu aj povedala, ze teraz casto placem a je to tym, ze som tehotna, takze sa snazi byt sucitny... Ale dokedy mu to vydrzi, to netusim 🙂

puma.sue
10. dec 2009

oni su velice husti, ked sa snazia o potomka, ale ked ho uz my nosime pod prsami, tak su aki su a neberu na nas ohlad. nic viac si nezelam viac, len nech si kazdy chlap na svete zazije jeden priemerny cyklus aj s maliarmi... snad by pochopili nase vnimanie... truby... 😠

nellie_
10. dec 2009

no takze on ma taku schopnost vzdy ma do nepricetnosti vytocit.. a take pekne rano to bolo....a zrazu mu zavolali z roboty ze ma dnes vecer jazdu a on zacal nadavat ako sa odstreli a nemoze mat chvilu kludu a vsetci mu idu na nervy a medzitym som mu nachystala ranajky, tak pekne som mu zeleninovy tanier urobila a bagetu so sunkou a syrom a len som sa milo spytala ze ci na tie vianocne nakupy nejdeme a on zacal ziapat ako mu vsetci hucia do hlavy a nemoze mat chvilu kludu a ako sa obesi a on ide prec a ja som zrazu chytila nervy ze co take mu hovorim do kelu tak mna to nenormalne vytocilo ze ako sa to chova zacala som revat, on sa obliekal ze ide von a stale hulakal to svoje tak som mu tasla jednu po chrbate a sla do kuchyne a tam v zaplave nervov som treskla o zem tanier s bagetami a sla do izby a vytrepala som mu celu skrinu ze nech vypadne ze ja chcem mat konecne klud a nemienim jeho vybuchy tolerovat a on si zacal obliekat bundu a to som mu vykrikla ze ked odide (lebo to je pre neho typicke vzdy odist) tak si podrezem zily kusom z toho taniera.... 😅
tak ostal a mna zrazu zacalo napinat tak som letela na vecko vracat ale nic mi neslo nakolko som nejedla on ma takto este nidky asi nevytocil....

uz si viac nezoberem volno ked bude doma..... do kelu toto je typicky on vynervaci, vybuchne a teraz si v klude cita noviny v obyvacke... no serem ho...zbytocna hadka pre nic... a sere ma ze na dlazke v kuchyni je velikanska skara z toho ako som treskla tanierom ze mama neuveri ze mi to len tak padol tanier a este kusky crepin odbili kusok dreva na skrinke na chodbe.... ach jaaaaaaaaaaaaaaj

shaarka
autor
10. dec 2009

siouxie, zial to nie je strategia. placem, lebo musim, inak by som praskla.
strategia je ignoracia, presne to, co robi on, mily neutralny usmev a straaaaaasne vela konickov, telefonatov... ale na to ja nemam zaludok. ja revem, lebo to neviem zadrzat ☹

nellie nicol, no halo. tak co, teraz sa uzmierujete? 😉

nellie_
10. dec 2009

ale asi sa zlakol ked som povedala ze si zily podrezem.... 😀

a neviem prestat revat som cela opuchnuta a roztrasena... bozeeeeee naco vymysleli tycho trafenych chlapov...

nellie_
10. dec 2009

shaar revem presne tak ako to opisujes ty.. a som rozhodnuta s nim neprehovorit a nemienim ho chystat na jazdu ani nic...

puma.sue
10. dec 2009

nicole, chod na tie nakupy sama. vyvetraj sa, nedychaj ten isty vzdych ako on.
mala by si vypadnut, nech vie, ze sa z neho neposeres...
teda ak sa na to citis...
ked sa len po dedine pojdes prejst.
sorry, ale zacal na teba vrestat len preto, ze mu volali z roboty? a ty s tym akoze co mas???
mrzi ma to, ze si sa vynervovala... (nechcelo sa ti vracat nahodou z ineho dovodu? 😉 )

shaarka
autor
10. dec 2009

😀 nellie, jajaaaaj, kolko jedla u nas skoncilo vo wc aj v kosi... taniere neriesim, je mi luto, tu krasnu sadu som si kupila ako som sa odstahovala od nasich, a staci mi, ze mi uz rozbil dva taniere on.

hehe... a doverne poznam aj to, ze nech vypadne a ked odchadza, tak zrazu nech sa neopovazi odist 😀 😀 😀
aaach jaj... nellie, nastastie neslo o nic vazne, ale chlap by si mal uvedomit, ze ty nie si filter alebo absorpcna handra donekonecna... no esteze to dopadlo tak, ako to dopadlo. a teraz si ako dovoluje citat noviny?
sa ukludnuje? a kto ukludni teba?

shaarka
autor
10. dec 2009

pumi, no tak ja by som sa prejst nesla, lebo ja mam v takych pripadoch nervy na dranc, ze by som prizabila aj nejakeho okoloiduceho, keby sa mi motal pod nohami. a okrem toho ako moze ist von, ked vyzera ako vyzera?
to sa neda. da sa len ostat doma a kukat na toho debila (sory, zovseobecnujem) ako sa mu ulavilo, ako pokazil den a ako o 20 minut na vsetko zabudne! 😠 😠 😠

puma.sue
10. dec 2009

ja by som sla, dala by som siltovku, kopec vreckoviek do vrecka bundy, platobnu kartu a kupila by som si nieco pre radost... a mozno aj mp3 do ucha s nejakou veselou zalezitostou...
a urcite by som vyfajcila 150 cigariet 😉
ale to som ja...

nellie_
10. dec 2009

jaj baby este ze vas mam...

no na mna serie zvysoka... a ja sa chystam na neho - uz som doupratovala skrinu aj kuchynu - tiez som mohla rozmyslat ze tym idem sama proti sebe.. ale taketo nervy som este nikdy nechytila.. ale zjavne ho to šoklo ze dokazem takto reagovat... 😅 to sa na mna moc nepodoba toto.....
ale nech, aspon si uvedomi ze ako sa asi citim ked tu tak utoci ako mu idu vsetci na nervy a ked som treskla tanier tak povedal ze ved on tym nemyslel mna... - no tak naco tu ziape ako idiot ja som neni povinna to pocuvat.....

jooooj inak toto museli pocut vsetci susedia, dufam ze budu bonzovat mame.... 😒

puma.sue
10. dec 2009

nicole, nech bonzuju. je to cisto VASA vec!

nellie_
10. dec 2009

pumi no v nasej dedine moc nemam kde ist a isto by som mala take stastie ze by som stretla svagrinu alebo svokru.... 😀
a som tak nemozne opuchnuta a flakata ze nemam chut nikam ist... a keby fajcim tak si hadam aj zapalim a boli ma cely zaludok od toho ako ma vynadrapovalo.. fuj nechutne to bolo.... takto ma vytocit..

som zvedava ci si uvedomi ze co spôsobil a ospravedlni sa mi..... 😔

nellie_
10. dec 2009

inak tusim to pomaha a ulavilo sa mi... este ze nechal zapnuty pocitac tak som sem instinktivne sla..... 😅

puma.sue
10. dec 2009

nicole, hned som ti pisala, aby si sa vyzalovala, ze ti to dobre padne.
a co teraz akoze on robi?

nellie_
10. dec 2009

no prave odisiel.... nabehol sem ze "Juli za chviločku pridem" uplne miluckym hlasom.....
je mi z neho este viac na grcanie....

shaarka
autor
10. dec 2009

😀 😀 😀 nellie, aspon ze tak. by som ti priala sa trosku pohadat s mojim a svojho by si potom do nebies vychavalovala, to mi ver 😀

puma.sue
10. dec 2009

nicole, dobre bude. pokial naozaj o chvilocku pride. ale ty sa NEDAJ OPIT ROZKOM!
nech si fesak uvedomi, co spravil!
zahajila by som tichu domacnost preventivne...
alebo len pracovnu komunikaciu...

nellie_
10. dec 2009

shaar myslis???? 😀 ale nejak tomu nemozem uverit lebo ten tvoj vypada strasne milo - tak ňu-ňu-ňu 😀

no vacsinou sa vie ospravedlnit..lebo toto nebolo prvy krat co som si to zlizla za jeho sefku 🙄 🙄
ale asi si za to aj sama mozem lebo vacsinou som ticho a len si to vypocujem, ale dnes ani neviem preco asi moj pohar trpezlivosti pretiekol a jednoducho som vypenila uz .. ale to jeho hundranie a ten slovniiiiik.. akoze vyberane slovicka len tak lietali.. ako sa zaje... a len do pi... a podobne... 😒 😒 😒
ja to ani napisat neviem... ale ja teda nehresim ale dnes som mu v zapale nervov vynadala do jeb.. tych.... 😅

puma.sue
10. dec 2009

nellie, aky pozicaj, taky vrat... nech sa s tebou takto nebavi a zvlast, ked za NIC nemozes!!!
toto ani ja nemam rada. chapem, ked sa niekto potrebuje vyvrieskat, aj si to vypocujem, nech sa mu ulavi, ale nech mi dopredu povie, co ma caka a nie to otacat vsetko hned proti mne...

pipussa
10. dec 2009

kocky, tehulky...
na AFP krvne testy nieje potrebne ist nalacno, vsak ?????? Normalne sa mozem najest, ze ?

shaarka
autor
10. dec 2009

jaaaaaaaaj jak ja by som uvitala, keby si ten moj schuti zabliakal na robotum, na sefku, keby zahresil tak poriadne! aspon by to vsetko nedusil v sebe a neventiloval tymi svojimi podivnymi introvertskymi vecami! 😠

nellie_
10. dec 2009

nemam chut ani ist varit.. na nic nemam chut.. akurat som bola vyvesit pradlo von... tak som len cakala ktora suseda vyleti ale nic nastastie... 😅 asi im to je trapne.. aj mne by bolo....

anaxamon
10. dec 2009

ahojte babulky ako sa vam tu dari? ja som este stale doma na pn...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre