Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
5. okt 2009

spotting cize spinenie moze byt sposobene bud samovolne cize len tak z nico nic zacnes spinit-to je najcastejsie sposobene -ovulaciou
-vykyvom hormonov a pri hormonalnych poruchach
-pri endometrioze
-prasknutie cievky
-myomy maternice
-aj pri zhorsenych Pap vysledkov-cize zmeny na krcku maternice a aj pri uhniezdovani
alebo samozrejme kontakne krvacanie napr. po sexe alebo po gynekologickom vysetreni-je to pri prasknutej cievke
-dalej pri natrhnuti a poraneni sliznice posvy
-a aj pri eroziach a zmene na krcku maternice

alzbeta.hod
5. okt 2009

no tak z tohodle vyšetření mám asi největší strach... ☹ ne nebyla jsem na vyšetření ale snažíme se 15.měsíců

dzou
5. okt 2009

a je to dedicne? lebo teraz ma napadlo ze mamina ma krc.zily a teraz uz mesiac maroduje lebo ma zapal ciev a az teraz ma napadlo ze jej tusim aj povedali tu trombofiliu, aj injekcie si pichala do brucha ale uz nie lebo mala na ne nejaku alergiu ci co.... no dufam ze sa cim skor uzdravi

flyangel
5. okt 2009

no ja idem pomalicky kocky...do sprchy a pozriem kto postupil v super star 😀 papa dobru noc

alzbeta.hod
5. okt 2009

děkuji za vyčerpávající odpověď... moc si toho vážím... jestli to bude jak předminule tak by to mělo zhruba během 3 dnů přejít. Já se budu loučit, jdu odpočívat. Pa pa pa zítra tu budu snad dřív.

vavenka
5. okt 2009

Dzou ano je to dedicne..... 😖
Bru noc dievcata....

dzou
5. okt 2009

hmm... tak sa musim spoliehat na to ze moje sestry maju deti tak snad aj ja ... 😉

dzou
5. okt 2009

jedna sice raz potratila ale to preto ze ma rhneg. a dr to nejak prehliadli 😖 ale uz ma 2 synov 😉

vavenka
5. okt 2009

Dzou na sak jasne, ja som to tiez len zdedit musela od nasich a som tu, takze az taka katastrofa to nebude 😅

dzou
5. okt 2009

no to dufam... 😉 a inac ty budes doma cele tehu?

vavenka
5. okt 2009

Dzou no asi uz ano, najprv som myslela ze pojdem do roboty, ale akurat dosla teraz kolegyna z materskej, takze to vsetko tak dobre vyslo a lekarka nema problem mi vypisat PN, takze asi uz ostanem 😅

lenocka84
5. okt 2009

aaaaaaahojte
alebo teda dobry vecer
ako sa mame?

dzou
5. okt 2009

tak to mas dobre vav hlavne ak to aj budete financne stihat....ja dufam, ze budem v pohode kedze treba aby som chodila do prace 😝
ahoj leni 😉

lenocka84
5. okt 2009

ahoj dzou
ako?
co takto vecer?dnes nejde panelak

dzou
5. okt 2009

no sak ja ani nekukam... 😉
so kukala fotecky a mas krasny testik 😉 aj ja uz chceeeeeeeeeem

lenocka84
5. okt 2009

dzou to som dnes len tak ze ci nahodou, este sa to ani nenapilo ako malo a uz tam bola ciarka
ty koki a ze po prvom skuseni, stale tomu neverim
😀

vavenka
5. okt 2009

Lenoc pekny test 😉
Dzou no ved socialka daco da, ked budem PN 😉 a zas mam v praci dost stresy, tych par eur mi za to nestoji....

dzou
5. okt 2009

jaj no ja som zabudla ze vy naprvykrat sup a bolo 😀
vav sak hej ale mne e e ... tu mi nezplatia nic moc , zamestnavatel nemusi platit PN ak nechce... 😝
inac viem ze tu shaarka uz asi nie je, ale priznam sa ze a zteraz som si citala prvu stranku tejto temy .... a taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne si to napisala.... velmi mi to pomohlo 😉

dzou
5. okt 2009

som dnes mala super den... bola som s autom na MOT(daco take ako stk) a preslo v poho akurat stierace sa mu nepozdavali, ale mam ho 😀 a potom som este predala konecne jedno auto pre kamosa ktory chudak si kupil auto a o 2 dni prisiel o robotu a siel sp5t na SVK a bedarilo sa nam ho predat 3 tyzdne a dnes konecne som ho predala 😝

ereska
5. okt 2009

Ahojte Lenocka ak sa smiem spytat kolky den cyklu ti uz testik ukazal slabu ciarocku??? 🙂

shaarka
autor
5. okt 2009

cauteeeeeeeeeeeeee 😀

shaarka
autor
5. okt 2009

ja by som chcela odkazat alzbetke, ze mojim pozorovanim mam len smutny verdikt, ze to bohuzial ovu nebola a tiez nebola ani minuly cyklus a za vsetko moze super duphaston 😒

shaarka
autor
5. okt 2009

to uz tu nikto nie je? 😠

dzou, dakujem, tak mi isla slina 😀 😀 😀

shaarka
autor
5. okt 2009

baby, posielam nejake lahke cviky na rano:
http://www.chilloutzone.to/video/kings-firecrac...

pipimiska
5. okt 2009

kde iny koncia ja zacinam 😀 😀

shaarka,to bolo nieco neskutocne 😵 milujem taketo veci az mi do placu islo 😅 vauu
rano to samozrejme vyskusam,len potrebujem este niekolko dievcat z KE aby sme to zrealizovali 😀
ale ty isto este nespis ,ze nie?😝
bola som si upiect u svokry zemiacky v supke v rure a potom su tak fajne aj s maslom a kyslou kapustou 😵
este nemame ruru,bo nasu sme dali jej,ale uz mam vybratu novu..

pipimiska
5. okt 2009

dnes zacal na jojke nejaky novy slovensky serial ,tak kuknem do archivu,ze co to 🙂

tinika
6. okt 2009

ahojte, to cely den tu nebol nikto??? ja som tiez chcela pozerat ten novy serial, ale nahravam si panelak a prvy krok a teda uz nemozem ine pozerat, taka je nevyhoda magia

dzou
6. okt 2009

hej cely den blbol konik.......mali problem s hostingom ci co 😅 ale uz je to nastastie ok, akurat som si kukla sex in the city...nikdy som nebola nejaky fanda serialu ale film sa mi pacil.... 😉

tinika
6. okt 2009

dzou no predchvilou este blbol aj mne

dzou
6. okt 2009

hej dlo im to trvalo kym to spojaznili...rano som bola taka nahnevana...a zajtra robim, tak tu nebudem moct byt 😠
inac ako sa mas? ako pokracuje bytik?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre