Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
18. jan 2010

no uz som zvolnila tempo trocha.. takze teraz sa mi uz bude dat aj sem preklikavat... 🙂

ja som zvedava ako dnes svagrina dopadne na poradni, ci ju pojdu zasivat alebo nie... 😅
aj pri Tobim to tak mala ze musela 2 mesiace do porodu lezat v nemocnici lebo sa jej zacali kontrakcie a otvarala sa, ale ze teraz ked ma maleho tak ze ju radsej zasiju a nebude musiet tolko byt v nemocnici.. tak som zvedava...

joj ale ten maly hned by som si ho zobrala.. 😀 😀 😀 vcera som sa bala ked vstal ze aka bude reakcia, som za nim dosla do izby, tak vstal a pozeral ze kto to je a vravim ze ci ho vezmem von z postielky tak ze ano, vytiahla som ho nakukol do obyvacky a ze " kde je mamina" a to bolo vsekto viac si na nu nespomenul a bol fakt zlatucky... 😵 😵 😵 sa mi paci ako ich pekne vola, mamina a ocino.. ziadne mama a tata.. 😀

bibi24
18. jan 2010

Uz som tu aj jaaa, tiez som pracovala a porada a tak...A uz som aj napapana, som taku dobrotu robila cez vikend. Bravcova panenka, zemiakove pyre a k tomu tekvicova omacka z oranzovej tekvice, mnam. Ja srasne lubim tekvicu, ale viem, ze vela ludi nie..aj ked to podla mna nikdy neochutnali.

Nellie, ano, vonku je nadherne, teraz byt tak niekde v lese, alebo na nejakej chate 😵

A kolko ma ten maly Tobi rokov? Ja sa takto vytesujem, ked chodime k svagrinej, ale nas maly Matej ma len 9 mesiacov 🙂

vavenka
18. jan 2010

ja tiez akurat dumem co navarit....
nejake masko a ryzu by som si dala... idem cosi na nete pohladat 🙂

bibi24
18. jan 2010

Ja som inak robila aj ten salat s porom, jablkami, mrkvou, atd. co ste tu nedavno davali recept a bol fajny 😉

A Flam, robila som aj to z Telerana, ta zapecena kapusta s pyre a tiez to bolo mnam 🙂

No, mne uz sa nechce pracovat 😀 Ja sa urcite zabijem, kym dojdem na tu taliancinu v tom pocasi 😀

nellie_
18. jan 2010

ja som si dnes nebrala obed, ja zohrievane pecene kura nemozem jest - lebo mi to nenormalne smrdi 😅
uz od decka ma to napinalo ked som to zacitila.. kazdy sa mi smeje ale hold nepomozem si - nedam to do seba ani keby mi na krk stupili 😀 😀

takze dnes si daco rychle aj ja zbucham ked dojdem domov.. mozno len nejaku cestovinu, kedze MM nie je doma tak nemusim nic zlozite vymyslat... 🙂

Bibi Tobias mal teraz v januari 2 roky.. 🙂 je to fakt take najkajsie obdobie dietata uz je s nim taka sranda a to ako rozprava ma vzd dostane.. 😵 😵
aj vcera som ho obliekala, dala som mu pancusky, a on uz dopredu hovoril - teraz gateeee, a bundu a papiču... 😀 😀 😀
on inak hovori dost čisto pochomolene slova ma len - "ention" televizor, Ila-Julia a "domdom" - domov.. inak hovori vsetko uplne cisto.. 😀

nellie_
18. jan 2010

bibi ani mne sa uz nechce nic robit.. prekvapivo som vsetko postihala a taka som bola nejaka nabudena ze som si zhanala skatule po kancloch ze idem velice triedit sanony a vyhodit co nepotrebujem, lebo tu toho mam naskreckovaneho jak trafena... ale nejak ma uz prechadza chut ked tak na to pozeram.. 😀

Vavi si naburana na Mimibazare? 😉 to je moja naj stranka na recepty.. ja ani kucharske knihy nemienim kupovat vzdy odtial cerpam inspiration.. 😀

bibi24
18. jan 2010

nellie, tak to je krasne s takym babom 😀 Uz sa tesim, ked aj nase krstna bude v takomto veku 😉 teraz toho este moc nenakeca, jedine mamamamam 😀

Ja inak vo vseobecnosti az tak nemam rada zohrievane jedla, ale tak niekedy sa neda, ked treba podojedat.

anaxamon
18. jan 2010

caute babule, ste tu nejake vymrete za posledne hodiny...ste sa sli zapadniarky hrudovat a vyhodnarky co ineho? 🙂)))))))))))))))))

aku mate temu?

vavenka
18. jan 2010

Nellie nejak som sa zapozerala do fotiek na fb kamosovych, tam vycapil fotose svojho 9 mesacneho syna, tak som sa nevedela vynadivat 🙂
Az som maso zabudla vybrat 😀
No idem na to......

anaxamon
18. jan 2010

no kedze ste pri vareni tak pridam aj ja kusocek🙂

cez vikend sme si z muzom rozdelili variace dni, on varil v sobotu ja va nedelu🙂

on spravil zapekane rybie file s besamelom, syrom a dusenou zeleninou a ja klasicku slepaciu polievku a peceneho zajacika, ktory ale potrebuje este upravit na salat s bulgarom a zeleninou 😝

shaarka
autor
18. jan 2010

anax, no vy ste jaki gurmani! 😵

inak dobry den 🙂 KE hlasia zas sychravo, tak jesenne... rano poletovali nejake biele veci, ale len tak, aby sa nepovedalo 🙂 som bola na krvi, u vavy, na endoske, v tescu a som hotova. taaaaaka prechadzka! 😀 😀

anaxamon
18. jan 2010

shaar to si nevedela? 😀 sak ja temer furt len o jedle vypisujem, ked vypisujem

ja sa musim objednat na diabetologiu len neviem na nete najist cislo do pk na diabetologiu a tak som nasla dajaku dr. v ba a som zvedava ze az tam zavolam na kedy ma objedna.. 🙄

nellie_
18. jan 2010

anax ahoj 😉

bibi to si potom jak ja s tymi ohrievancami 😀 😀

vavi, to chces varit obed v noci ako pipi? 😀 😀 😀

anaxamon
18. jan 2010

vavi pozeram ti do pasu, zeby uz meno definitivne rozhodnute?

awoj nel 😵

vavenka
18. jan 2010

Nellie 🙂 sak ten moj aj tak skor ako o piatej nedojde, takze pohoda... Aj ked hovadzinka sa dlho robi... Ale sak co, ma tam este karfiol, kebyze nevydrzi 😅 😅

Anax no je tam to "zatial", ale uz ju tak obaja volame.... Sice - tak 3 tyzdne dozadu sme ju volali Gretka 😀 uvidime ako sa to nakoniec vyvinie 🙂

Cau shaar 😵 😵

nellie_
18. jan 2010

ahoj shaarka a 1/2-čný shaarko... 😎 ci este len 1/4-ový? 😀 😀

a ja uz mam 2 plne skatule papieru vytriedene... 😀 😀 hyperaktivna som jak diva svina volaka.. 😀 😀 😀
rozmyslam co budem dnes robit.. som sama doma asi sa pridem sem vyskytovat a stiahnem si nejaky film alebo co... teraz vecer nejak skapal pes v telke.. mam asi deficit po Panelaku 😀 😀

bibi24
18. jan 2010

Vavi, Vanduska je velmi pekne, nechajte si uz toto meno 😵 🙂

A snezi a snezi a snezi...od vcera vecera 🙂

anaxamon
18. jan 2010

a do paze..uz pol roka skumam kde v okoli ba je automat na mlieko a dnes zistim ze je uz par mesiacov v trnave a ako naprotiven sme v trnave v sobotu boli 😠

flamenga
18. jan 2010

aj vám ide ten kôň tak pomaly? 😠 🙄

anaxamon
18. jan 2010

flam veru veru aj nam a to rano nesiel voobec 😖

shaarka
autor
18. jan 2010

to kto ma mat na to trpezlivost?
aspon mam spravenu manikuru, ale uz mi dochadzaju nervy na MK 😠

flamenga
18. jan 2010

shaarka mne už došli, ale nudím sa.... ale dvíha mi to tlak toto 😀

nelynka
18. jan 2010

aaahojte zienky, ako sa mavate?
aj mne ide kon strasne pomali a stve ma to kuaaa 😲

anaxamon
18. jan 2010

mozno uz tajne prechadzame na novu verziu 😀

nellie_
18. jan 2010

a ja som to nejak nepostrehla ze to ide pomaly... 😅

anax to by si si kupila to mlieko??? ja teda nie... 😖 😖 moj svokor robi na druzstve a nosieva to mlieko surove domov a ja len to zacitim hned ma napina.. ja by som to veru pit nemohla...take neosetrene... 😅
ja som zastanca uz tepelne upraveneho mlieka ja by som sa take nedonutila vypit...
a inak aj my tu v meste ho mame.. sme mali prvi na slovensku ten automat na mlieko 😀

nellie_
18. jan 2010

a mate vy pravdu, aj mne to ide pomaly... 😅
no idem asi zasa pokracovat v triedeni sanonov... 😀

anaxamon
18. jan 2010

nell si pis zeby som si kupila, setkymi desiatimi, mne cerstve surove kravske mlieko strasne chyba...to z krabice mi coraz viac prestava chutit..vies ja som vyrastala na gazdovskom dvore, minimalne jedna krava v staji..chyba mi to a moc.. 😅

a teraz uz viem od kial si 😀 😀 😀

bibi24
18. jan 2010

Hej, aj mne ide, no otras 😠

Nell, ja som vcera pozerala Sedem zivotov s Willom Smithom...strasne smutny film, som plakala ako male dieta na konci 😢

nellie_
18. jan 2010

anax tak ked si na to zvyknuta tak pohoda... 🙂
aj MM to vzdy sloprnďa ked sme u svokrovcov, to len mne sa smeju aka som fajinova... 😀
a keby viete ako trpim ked svokor dojde z roboty a smrdi prascami a kravami to len sa modlim v duchu nech sa idem poumyvat a poprezliekat.... na toto som veru fajinova... 😅
hold nevonia mi to veru... 😀

anax to je mi jasne ze uz vies... 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

Bibi hej to je smutny film ale super bol aj ked tak smutne skoncil... ☹
Wilko Smith je dobry herec... 🙂
ja som vcera pozerala Nezvratny osud 4 - dobra pakaren... 😠
a inak odporucam vam film Orphan, dobry napinak... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre