Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
27. jan 2010

Shaari este sa neobjednavaj, pockaj na mikulicu, ci sa to nebude dat spojit s prietokmi v 30tt.....

shaarka
autor
27. jan 2010

vavi, chcem sa objednat do 28tt, ako pisala muranska.
a kebyze idem 30tt, tak mozno usetrim jednu cestu (jednu navstevu), ale platit budem tak ci tak.
som zvedava, co mi povie sestra

vavenka
27. jan 2010

Shaari no uz ako chces....
Drzim palce na dnesny velky den 😵 😵

shaarka
autor
27. jan 2010

dakujem 😅

martina05
27. jan 2010

Ahojte, neviem či si na mňa ešte pamätáte, prišla som Vás omrknúť ako sa Vám darí ..... My pomaličky rastieme ...najbližšia kontrola nás čaká 12.02.2010 ..Zatiaľ všetko ok, chodím na predpôrodné prípravy, dokončujem v práci čo sa dá a snažím sa užiť si posledné 2 mesiace. Inak nákupy ma ešte len čakajú, okrem šiat pre malú nemáme zatiaľ nič, takže kočík, postieľka atď. nás ešte len čakajú. Už ich máme vybraté, len kúpiť ...

Vavenka vidím, že máte vybraté rovnaké meno ako mi ... teda zatiaľ 😀 😀 - Takže 7.2. máme meniny 😀 😀 Naše okolie sa s tým zmieruje len ťažko, ale kašlem na nich ... Mne sa Vanda páči už dávno, a Eva ako druhé meno má byť po mojej nebohej svokre, ktorá zomrela keď mal MM 10r.

A Shaar, pozerám že ste zmenili Bruna .... Ak by bol náš drobec chlapec, bol by tiež Teo ev. Teodor

shaarka
autor
27. jan 2010

cau mati, no jasne, ze si pamatame! 😀
a to je nejaka nahoda s tymi menami, ze? ci si si to teraz dodatocne vymyslela? 😀 😀 😀

ale to ubehlo, ze? 31tt... fiha... a na ake predporodne pripravy chodis?
aj ja by som rada 😵 a nakupovanie je supeeeer! moze potvrdit 😀 my mame okrem monitora dychu a poporodnych vloziek/gatiek hadam vsetko 😀 😀 😀
som rada, ze ste ok. skoda, ze nemas fotecky v albume, pokochala by som sa 😉

martina05
27. jan 2010

Shaar, v tomto prípade nejde o fabuláciu, s tými menami je to realita ... No asi preto, že Vanda a Teo sú fakt super mená, iné,pekné, zvláštne, a pritom "neokukané" - no teda aspoň podľa mňa - no a máme dobrý vkus 😀 😀

Ja chodím 2x týždenne na cvičenie pre tehotné do Femina Centra v NR a potom na psychofyzickú prípravu a tam je to sranda, býva to každý druhý piatok a teraz máme hodiny a s oteckom, takže MM si to "užíva" 😀 😀 Keď mal ísť prvýkrát na prednášku o prvej dobe pôrodnej bol úplne v strese, no potom zistil, že je tam viac chlapov tak sa ukľudnil. Vydesila ho len debata o masáži hrádze a nástrihu 😀 😀

Inak s tými nákupmi ste fakt dobrý, ja sa ešte stále nevim rozhodnúť aký ten monitor kúpime. Máte už vybratú aj konkrétnu značku ?? Najskôr som si chcela požičať od kamošky Nanny ale potom sa na nete dočítala, že má garantovanú životnosť 2 roky a volala som výrobcovi. Tam mi potvrdili, že by sa to malo po 2 rokoch používania otestovať a vymeniť podložku a keď som si zrátala náklady vyšlo ma to pomaly to isté ako nový prístroj ... teraz špekulujem nad Angel Carom ...
Kočík máme vybratý ten Gesslein F6 a postieľku - hlavne nie moc drahú ...Inak jednorázové popôrodné gaťky mám zase ja, vianočný dar 😀 😀 MM mi vždy kupoval nejaké prádlo, tak to bola tento rok taká recesia ...
Kupovala si aj také tie veci ako baldachým, kolotoč, polohovaciu podložku a pod.???

shaarka
autor
27. jan 2010

no ja som co sa tyka monitorov za nanny, je hadam najlacnejsi a nevidim na nom ziadne zapory. a to ze ma zaruku 2 roky, je hadam normalne, nie? chystam sa ho pouzivat 1 rok, takze cca po 3/4 roku pouzivania vycapim inzerat, ze kto ho chce na ten dalsi rok a mozno sa mi aj cast nakladov vrati.
aj ja som citala, ze to treba po 2 rokoch otestovat alebo vymenit podlozku. neprekvapuje ma to a dokonca kvitujem, ze to vyrobca dava do sveta a netvrdi, ze je to nekonecne nezavadny vyrobok 😀 😀
ostatne mi pridu predrazene a ryzujuce z materstva 😒

a inak dobry vianocny dar si dostala 😀 MM by si na nieco take netrufol 😀
baldachyn ako taky nemame, chystam sa najst nejaku peknu latku, najlepsie lacny zvysok 🙂 a usit z toho zaclonu nebude problem, ani pre mna, co viem prisit len gombik. kupili sme drziak, to sa mi zdalo prakticke. kolotoc nemame, stale cakam, ze natrafim na nejaku vyhodnu kupu a pravdupovediac este ma ziadny nezaujal, vsetky mi pridu viacmenej gycove. ak sa mi podari prehovorit segru, tak mozno nejaky usije. viem, bola by to strasna robota, ale bolo by to odlozene ako spomienka na cely zivot. segra vystudovala babkarsku scenografiu totiz 😉 len neviem, ako by sme spojazdnili nejaky hudobny strojcek, ci co 😀
lehatko mame, tiez z druhej ruky, mam v albume.
este zhanam drevenu ohradku, lebo mame psa, ale zatial som teda uspesna nebola a obavam sa, ze budeme musiet vysolit za to strasne prachy. 😒

vavenka
27. jan 2010

Martinka no ahoj, jasne ze si ta pamatame 🙂 🙂
Kraaasne meno si pre dceru vybrala 🙂 no my to mame tak na 90% uz rozhodnute za Vanda, ale este stale je v hre Gretka a Alexandra... Ja som hrozne chcela Lujzu, ale doma mi to nepreslo 😖
Ja mam tiez uz dost pokupene - v podstate mi treba uz len zastavit sa v lekarni pre sudocrem a detsky olej a v zdravotnickych potrebach pre ortopedicke gate a jednorazove prebalovacie podlozky a mozem ist rodit 🙂 a este plienky do porodnice.... Hej a nausnicky, som sa prave dnes dozvedela ze v nemocnici, kam chcem ist dorit, prepichuju uska, takze chcem to urcite vyuzit.....
Monitor dychu nechcem, takze v tomto ti neporadim 😖
A musim shaarke dat za pravdu, nakupovanie je super 😀

vavenka
27. jan 2010

Hej a ja som tiez presne kupila len stojan na baldachyn a chcem kupit nejaku zaclonovinu.....

shaarka
autor
27. jan 2010

sak tie sumy, to je daco nenormalne! 😖

shaarka
autor
27. jan 2010

de ste? 😲

vavenka
27. jan 2010

sak tu 🙂
ancaaaa 😀 😀

anaxamon
27. jan 2010

dneska pozeram ze su tu len tehulky🙂) aspon mate spolocnu temu

ja som si prihriala obed a akurat sa ladujem, opekana ryza so zeleninkou,maskom a vajickom🙂)

siouxie
27. jan 2010

anča, anča 😀

ja si varím obed a tak som sa nas...rdila 😠 😠 😠 😠 Ale neskutočne.
Ten k. Galbavý zase pred voľbami prišiel so svojou obligátnou témou - agresívne plemená psov. Pri minulých voľbách sa to podarilo stiahnuť z návrhov zákonov, teraz zmenil rétoriku, už ide o hyperagresívne plemená psov.
To je taký nesuveriteľný tupec... odkedy sa rozdeľujú plemená psov na neagrísivne, agresívne, hyperagresívne (megaagresívne??? 😠 ).
Ale je jasné, o čo mu ide... tam je vysvetľovanie základných znalostí z kynológie úplne zbytočné 😔

Takže mám za sebou nádhernú, aj keď pomerne krátku prechádzku s mojím hyperagresívnym psom, aby ste vedeli... 😀 🤐 😔

anaxamon
27. jan 2010

siou ty mas ake plemeno? viem ze si to uz spominala ale si nepamatam

na tomto clanku som sa celkom zabavila...http://www.sme.sk/c/5211026/tomas-popp-kupujete...

prote podobne nazory nezdielam a nikdy nebudem a verim ze podobnych ludi je na svete malo, lebo extremistov nemam rada 😠 vsetko odtial potial...

siouxie
27. jan 2010

anax, ridžbeka.

Poppa som čítala. A teda ani zďaleka sa s ním nezhodnem v mnohých veciach, ale v niektorých veciach mal naozaj pravdu. Ľudia serú na všetko okolo seba, zaujímajú sa len o seba max. najbližšie okolie. Je im absolútne jedno, čo tlačia do hláv, odkiaľ to pochádza, ako to vzniklo...

Cituje tam jednu naozaj veľmi poučnú knihu od Zygmunda Baumana, ktorú som asi pred rokom čítala.
Tiež nemám rada čierno-biele videnie (asi preto nie som veriaca 😉 ), ani extrémy. Ale je pravda, že toho opačného extrému, je v našej spoločnosti, žiaľ, oveľa, oveľa viac...

Ten článok má veľmi, veľmi nešťasntý názov, ale práve preto, ho je dobré prečítať celý. V mnohom nesúhlasím, opakujem (pre istotu) ešte raz 😀

siouxie
27. jan 2010

a tými opačnými extrémami som mala na mysli správanie sa ľudí, ktoré som popisovala v prvom odseku 🙂

anaxamon
27. jan 2010

siou je pravda ze vela ludi nevie odkial je to co konzumuju, avsak tak ako pises cierno biele videnie nebolo a ani nikdy nebude dobre...

siou dnes mas to sono?

siouxie
27. jan 2010

anax, ja som len chcela povedať, že ani to čierno-biele videnie z opačného póla názorov... 😉

Mám to dnes, som zvedavá, koľko bude stupňov večer, keď odtiaľ pôjdem 😀 . Teraz máme nádhene teplúčko, -3 😀 Ráno vraj bolo u nás -17...

lenuska85
27. jan 2010

Ahojte siou a anax 🙂
Siou presne to iste ma rozculilo ked som citala clanok co chce presadit Galbavy. Takze sa zapojim do peticie:
http://www.psiadusa.sk/pet02.htm
My sme chceli ako druheho psa argentinku ale ked si presadi tento nezmyselny zakon, tak ma porazi. A nechapem aj ako mohli do zoznamu zaradit RR! My ho mame na vychode a vobec to nie je agresivne plemeno preboha. 😠

anaxamon
27. jan 2010

kde je minus tri?? ja ked som rano sla tak na digi tabuli ukazovalo -11, bolo sedem rano...a -17, to si niekde v karlovke ci kde? 😨

siouxie
27. jan 2010

Lenuš 😀 som vedela, že ťa prilákam 😀 😀

Ono ani jedno plemeno nie je agresívne. sú plemená, ktorých chov patrí do rúk skôr skúseným kynológom a chovateľom a nie vypatlancom. Ja sa. žiaľ, tiež radšej vyhnem pitom a stafom, ale ani u nich nemôžem povedať, že sú agresívne plemená. Pes je iba taký, ako ho (ne)vychová majiteľ. Určite, treba problémy riešiť, ale takto plošne a ešte aj neodborne (hyper, mega...) to je chrapúnstvo. Ale je to jeho klasická predovlebná agitka, už ho sledujem 10 rokov 😔

siouxie
27. jan 2010

Anax, mínus tri mi ukazuje teplotu comp (to je asi teplota Ivánke na letisku, myslím). -17 bolo u nás ráno (asi o pol siedmej), som takmer v centre mesta. Je pravda, že už keď som vstávala ja, bolo -11, okolo obeda -7 a teraz je asi najteplejšie 😀

anaxamon
27. jan 2010

kocky ja sa do psikov nerozumiem vobec, my sme doma na orave mali temer vzdy poulicnu zmesku, a myslim ze az raz budeme mat s manzelom psa tak bude nejaky podobny🙂) aj takych chce zaradit do tej mega hyper kolonky? 😨

bibi24
27. jan 2010

Ahojte....

u nas rano bolo na teplomeri v aute minus 15,5 😉 A vraj v zahorskej bolo rano minus 18. Osobne mi to je inak jedno, ci je vonku minus 6, alebo minus 11...ja ten rozdiel uz potom necitim. Kosa ako kosa 😀

Mna dnes este caka taliancina a vecer ideme na Avatara. Prave som spraskala cestovinky, mnam a oddychujem medzi pracou. 🙂 Aha a este som sa stihla rozculit, lebo v case, ked sme chceli ist na lyzovacku je uz obsadeny termin (lebo mam opozdenych kamaratov, ktori sa nevedia vynadrit). 😠

Tot strucny report mojho dopoludnia 😀

anaxamon
27. jan 2010

bibi a inak vies ze mas pravdu? ked je pod minus desat uz to ani ja nerozlisujem, na nos je mi tak ci tak zima a sopliky mi mrznu tak ci tak 😀 😀 😀

ides na avatara aj ty uz konecne, uz budeme ten film mat napozerany asik vsetky 😀 😀 😀

siouxie
27. jan 2010

bibi, tak to setsakra rozdiel -6 a -11 😀

anax, to asi nie 😀 😀

anaxamon
27. jan 2010

ok siou..ale tak snad to nepresadi.... 😉

uz sa tak zacinam tesit na vikend, uz coby bol piatok poobede...to by bolo superne 😀

siouxie
27. jan 2010

a čo sa chystáte robiť?
ozaj, čo teplota? 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre