Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
2. mar 2010

no vidim, ze preberate novy dizajn Kona..mne sa tiez nepozdava, zda sa mi neprehladny
..a FB mi lezie cim dalej tym viac na nervy 😅
..ale mam tam svoj ucet, tak ak budes Siou potrebovat pomoc, ozvi sa 😉 snad ti nepokazim statistiku 😀

siouxie
2. mar 2010

a to je čo? 😀

siouxie
2. mar 2010

slni, to bolo na shaarku 😀

slni, ďakujem, bude mi potešením 😀 😉

vavenka
2. mar 2010

Siou nevies co je dzivo? 😉

Kokso ja seriem aj cele danove priznanie, clovek pozrie televizne noviny a ma po nalade....

A ked vidim toho hnusneho modrookeho sefa Slovenska, ze jaky on je nenormalne socialny, jak sa on bije do prs ze nehodla zvysit dochodkovy vek, a ja sa mozem zacat triast, z coho budem zit, ked uz nebudem vladat pracovat 😠

siouxie
2. mar 2010

eee 😀

vavenka
2. mar 2010

dzivo je akoze super bomba fasa 🙂 proste dzivo 🙂

Mas dzive vlasy, dzivo tancujes, a tak 😀

siouxie
2. mar 2010

a slni, zabudla som dodať, si veľmi vhodná adeptka na výskum, bude ma zaujímať ako sa to (lezenie na nervy) prejavuje.

Ha, mm práve vyrába banánaový koktejl (robíme teraz každý deň 😀), to som zvedavá... 😀

siouxie
2. mar 2010

vavi 😀 nerozumiem reči vášho kmeňa 😀 😀

vavenka
2. mar 2010

Siou heheheheehheeee a crievka to zvladaju?

Ja som tiez FB active, takze pokojne sa pytaj 😀

vavenka
2. mar 2010

Siou to niic, ale vyznam si dufam pochopila 😉

siouxie
2. mar 2010

vavi, s tebou som počítala 😉 😀

črievka áno, ale mm po prvom raze nariekal, že ho bolelo celú noc brucho. Trulo, sa nalial... takže odvtedy mne zostane viac 😀 😀

vavenka
2. mar 2010

Siou 😉

no cerstve ovocie+ mlieko je zakerna kombinacia, aj ked nenormalne chutna, takze treba opatrne, hlavne na vecer 🙂

vavenka
2. mar 2010

Shaar preco si si zmenila tt? 🙄 Tak sme si tu pekne spolocne rovnako hoveli 😉

siouxie
2. mar 2010

mne to ani nevadí, ale on je trúba, nemá dno. ale odvtedy si dáva pozor. Už sníva o jahodovom. Ale spravil dobrý 😀

shaarka
autor
2. mar 2010

hu!
siou, robite mliecny? aj my zvykneme bananovy, ked uz su take dost hnede 😀 kvapnem 2 kvapky kokosovej aromy umelej, pridem cukor a skoricu, posypem grankom 😀 mnaaaaaam

vavi, napisala som si taky, aky mam v tehu knizke, podla akeho pojdem na matersku a tak. i ked viec verim tomu podla ovulacie, ved vies. ale myslim, ze ked pojdem k porodnikovi do novej, tak sa bude riadit tym, co napisala mikula a nie tym, co mu budem tvrdit ja. 😒

siouxie
2. mar 2010

schiza, schiza 😀 😀

fúú, vy tam toho dávate, my len banány, mlieko a vanilkový cukor. 😀

shaarka
autor
2. mar 2010

jooooj, no kokos a granko, no. 🙄

dzimi9
2. mar 2010

ahojte baby ja sa len chcem spýtať môžem byť v tom aj ked som presne na den dostala men.????

shaarka
autor
2. mar 2010

dzimi, ano

dzimi9
2. mar 2010

shaarka dakujem a kedy najskôr by som si mohla urobiť test? 🙂

siouxie
2. mar 2010

shaari, čo si otrávená, vieš na čo som tú schizu myslela? 😉 😀 😀

shaarka
autor
2. mar 2010

no na TP, nie?

dzimi, no ak si uz dostala menzes a napriek tomu myslis, ze si tehu, tak testovat urcite mozes.

siouxie
2. mar 2010

neviem, čo je tp, ale tp to nebolo. 😀

siouxie
2. mar 2010

aha, tp! nie, nie na to, na koľkých miestach sa bavíme 😀 😀

vavenka
2. mar 2010

Jaj, to si aj ja mam zmenit podla TP?
Lebo u mna ide mikula podla poslednej MS, aj ked mam TP od dankovcika o tyzden skor 😅 ale sak kaslat, aj tak to realny TP neovplyvni 😀 len sme si tu tak pekne s rovnakymi tt kvasili 😉

Dzimi testuj kludne, ale mas tak 1-2% sancu ze si v tom..... Ked si normalne dostala menzes v normalnej intenzite, tak najskor niesi tehotna 😖

Vy si pisete aj na novom konovi? 😀

siouxie
2. mar 2010

vavi, už nikde 😀 keby som nemala studené nohy, išla by som sa osprchovať, ale nemám chuť vyliezť spod deky 😀

vavenka
2. mar 2010

Siou nechoood, tu pekne kvas so mnou 😀

shaarka
autor
2. mar 2010

vavi, tak mikula sa z nejakeho dovodu priklonila k uzv od dankovcika... i ked videla graf, i ked jej zo zaciatku vsetko sedelo presne podla ovuly. nechapem.
takze ak tebe nechala TP podla PM, tak nechaj tak.

ja len kvoli tomu, ze mam ist na prietoky a tak, a keby sa ma pytali, ze ktory som tt, tak asi by som mala povedat uz to, co mam v tehu knizke, nie? a nie to, co si myslim ja 😀 😀 😀

vavenka
2. mar 2010

Kua citam si o masirovani kozky medzi suskou a ritnym otvorom a nechapem 😠

No asi som polodement, ale nepochopila som ako to mam robit 😀 kto ma chut tak nech si precita
http://www.pronatal.sk/masaz.htm

Ale je to taka odborna tehulovska, tak nechcem moc zatazovat 😖

shaarka
autor
2. mar 2010

vavi, novy kon? skusili sme nejake talafatky, len tak 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre