Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
30. aug 2009

cau jane 🙂 uz sa ti da prispievat?

nellie, bolo to fakt super, strasne zlata bola, vo vode krochkala a knucala, tak sa snazila 😀

janemari
30. aug 2009

shaar nemusis 😉

nelynka
30. aug 2009

shari viem si predstavit ako vyzerala, my sme nasu dostali do vody raz a odvtedy sa len potapa 😀

nellie_
30. aug 2009

nely - potapa??? 😀 😀 😀

janemari
30. aug 2009

shaar este mi to obcas blbne ale da sa. 😎

nelynka
30. aug 2009

nellie hej potapa, aj maly tiez..hodime do vody kamen alebo nieco a normalne sa potopi a vylovi ho 😀
ale samozrejme voda neni hlboka 🙂

ja uz mam aj mm doma, konecne

nellie_
30. aug 2009

nely to musi byt super... 😎 😀 😀
tak tvoj uz dosiel... ten môj az nejak okolo osmej asi...

lenocka84
30. aug 2009

caute baby
tak uz som doma a konecne sa mozem kuk aj medzi Vas

shaarka
autor
30. aug 2009

ten moj je jak male decko 🙄
co ide dnes v telke?

mata1001
30. aug 2009

ahojte baby,mozem sa pridat?

lenocka84
30. aug 2009

shaarka niiiiiic,ako staaaaaale 😀

nelynka
30. aug 2009

no a uz sedi a cumi do telky jak furt, ale vytiahnem ho aspon na vychadzku dneska 😀

flamenga
30. aug 2009

shaarka čo zase? 😅

nellie_
30. aug 2009

no dneska fakt nedavaju nič... 😒 😒 este ze mam zasobu filmov co si mozem pustit na DVD 😀
shaari a coze ten tvoj poraba ked je jak male decko???
aj moj dneska bol, cely den hral nejaku trapnu hru a potom zdrhol na fotbal...uzasna nedela 😠 😠

lenocka84
30. aug 2009

mata no jasneeeee prečo nie???
napis nieco o sebe 🙂

mata1001
30. aug 2009

lenocka co mam napisat.snazime sa o babo uz 8 mes a nedari sa kvoli mojim zdrav problemom.chodim ku dr ako na klavir a stale nic....tabletky jem ako cukriky .... takze tak.
vy sa ako dlho snz?

nellie_
30. aug 2009

mata ake tabletky jes????

ja tu teraz asi budem najstarsia snazilka medzi vami... 😅 toto je nas 20-ty snazilkovsky mesiac.. no ale snazilkovsky ako snazilkovsky.. malokedy sa strafime do ovule.. 😀 😀

lenocka84
30. aug 2009

fuu to je uz sllusna doba
my sa nejako nesnazime, len sme si prestali davat pozor, tak uvidime co z toho bude,a ci vobec nieco 🙂
aspon zatial to az tak moc neriesim,ked sa podari tak bude,a ked nie tak neskor

mata1001
30. aug 2009

nellie dneska zacinam s clostilom a okrem toho este estrofem a lutenyl.padaju mi vlasy,trochu som pribrala ale nie vela,narastli mi prsia-co moj drahy hovori ze to vobec newa 😀 😀 😀 a mam straaasnu zmenu nalady.to asi z tych liekov.

lenocka84
30. aug 2009

nellie 20 mesiacov sa snazite o babo???to nemyslis vazne

nelynka
30. aug 2009

nellie na mna stale nemas 😀 😀 😀

nellie_
30. aug 2009

lenocka no hold myslim to vazne.... 😅
vies, niekedy to nejde len tak na povel 😉

mata aj ja som bravala clostil.. mam za sebou asi 7 cyklov s nim....

nelynka vy kolko vlastne sa snazite?

flamenga
30. aug 2009

lenocka sú tu aj baby, ktoré sa snažia 7-10 rokov, možno aj viac.... a pritom sú obaja zdraví, len to proste nejde 😔

flamenga
30. aug 2009

my sa snažíme "len" rok... a pripadá mi to ako večnosť večitá.... 🙄 😠

lenocka84
30. aug 2009

ty koki a ja tu placem ze po prvom mesiaci nic, tak psssst uz som ticho 😅

mata1001
30. aug 2009

nellie a stale sa nedari?moj dr ma stale tlaci na laparku a ja sa branim zubami,nechtami.stale dufam ze to pojde aj bez toho.teraz 11.9.pojdem na folikumetriu,tak uvidim ze co mi povie.a tebe ten clostil vobec nepomohol?

nelynka
30. aug 2009

nellie teraz to bude 2roky aj mesiac, ale to je este vpohode 😀

lenocka84
30. aug 2009

flamenga to bol pripad mojej mami, v prvom mnzelstve, obidvaja zdravi a aj tak nic
a potom ked sa rozviedli a nasli si inych partnerov obidvaja mali deticky

flamenga
30. aug 2009

lenocka 😲 snažíte sa mesiac? Hanbi sa 😀 ale nie.... chápem ťa.... aj ja som bola nenormálne sklamaná po prvom mesiaci snaženia keď došli krámy... teraz mám pocit, že túžba síce je obrovská, sklamanie tiež, ale už to až tak neprežívam, keď dojde krvavá pomsta 😅 ako v prvých mesiacoch.... asi si pomaly ale isto proti týmto každomesačným sklamaniam vytváram korytnačí pancier.....

nellie_
30. aug 2009

no u nas to bolo tak, ze 12/07 vysadila som HAK... nemohla som dostat menzes tak samozrejme vyvolavacka a tak to bolo asi do marca 08, potom mi nasadila clostil a robila uzv ci rastu foliky.. po clostile som zacala mat ovu, ale aj tak sa babo nezadarilo... tak som clostilovala - s prestavkami samozrejme do oktobra 08, v novembri som bola na laparke - mata1001 vôbec sa toho neboj, nic to nebolo...a to ja som iny strachopud 😉
na laparke zistili ze je vsetko v poriadku, drahy ma spermiogram ukazkovy.... no a po laparke som este tento rok mala v januari a februar clostil a od marca uz ovulujem uplne bez hormonov a uz mam nabehnuty cyklus.... ale drahy mi robi sofera ze chodi do zahranicia a tak sa nam nedari byt spolu tak ako by sme chceli a tento rok sme ovulu plne vyuzili asi len 3x 😉

sorry, troska som sa rozpisala... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre