Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
27. nov 2009

shaarka presne takéto fľaky mal po sebe jeden čas môj manžel a nevedeli sme prísť na to, čo to je, z čoho to je.... ja som sa bála, či to nie je pleseň, ale nijako ho to nesvrbelo a jedného krásneho dňa to samo zmizlo.... my sme mali podozrenie na pomaranče, pretože vtedy sme ich jedli požehnane každý deň....

lenocka84
27. nov 2009

shaar ja som vyfasovala 2 velke ikea tasky od svagrinej, takze prvy rok teoreticky by som nemusela vobec nic kupovat

shaarka
autor
27. nov 2009

flam, z pomarancov by to mohlo byt len vtedy, ak by sa mi to vyhodilo kvoli tomu, ze som ich prekladala v chladnicke na inu policku 🙂)))))
no a ano, avivaz som zmenila, ale teraz mam silan sensitive, tak to hadam nie je z toho... 😒

shaarka
autor
27. nov 2009

lenoc, oblecko?

flamenga
27. nov 2009

shaarka tak niečo to je určite.... bože, mám pocit, že sa na teba v tom tehotenstve všetko lepí 😖 Môže to byť alergia na čokoľvek... môže to byť plese (ak to aj svrbí, je to také "vypuklé" a suché...) a možno by to mohol byť opäť nejaký prejav tehotenstva... reakcia tela opäť na niečo nové... neviem

flamenga
27. nov 2009

apropo pomaranče.... ja ich zjem teraz každý deň min. 2 lebo mi robia dobre na ten prekliaty žalúdok.... môže to byť problém v takom množstve? 😕 Som poplach, viem 😅

lenocka84
27. nov 2009

shaar ano oblecko

shaarka
autor
27. nov 2009

😀 no ano 😀 ja mam kozne problemy a ty zvracias. kazdy si vylosoval nieco 😀 😀 😀
len som chcela zistit, ci to je zvnutra, alebo zvonka. ci mam zmenit avivaz, alebo sa sustredit na jedlo 😅

shaarka
autor
27. nov 2009

no a teraz sa obzeram uz len po monitore dychu, vysielackach, obzeram sterilizatory, treba nejake plachty a obliecky, mantinel... a kocik. cize tie najdrahsie veci. takze s tymto vaham a rozhodujem sa. casu dost.
dufam 😅

shaarka
autor
27. nov 2009

flam, dva pomarance, pokial ti robia dobre... to by som neriesila 🙂

lenoc a oblecko mas dievcenske, ci chlapcenske, ci unisex ci mix? ja mam vsetko chlapcenske 😒

lenocka84
27. nov 2009

mix,kedze svagrina ma aj babu aj chalana
tak sa celkom vytesujem

vavenka
27. nov 2009

Caute, ako sa mame?

Co nove? 🙂

Shaari takze pedsa monitor aj vysielacky? Toto ja asi nekupujem......

puma.sue
27. nov 2009

shaar, mne tak zacala alergia na kovy... uz sa tu s tym opakujem, ale moze sa stat...

shaarka
autor
27. nov 2009

lenoc, to mas super 🙂

cau vavik 🙂 o monitore som nikdy nepochybovala, pre moj klud som ochotna vysolit prachy.
no a vysielacky som zvazovala, ale nie je to az taka velka investicia (myslim secondhand) a nazorny priklad som mala u kamosky: maly jej zaspal, prelozila ho do postielky, vsetko v absolutnom klude, tichu, potom sme pozatvarali dvere (dvoje) a sedeli v kuchyni, kecali, ona umyvala riad, mali sme radio a secko bolo ok. no a ked sa maly prebudil, hned to bolo pocut a ona isla za nim.
cize vysielacky su super (pre mna) 🙂 ked mi babatko zaspi, nebude ma to obmedzovat v ziadnej cinnosti 🙂 si myslim.

monky1
27. nov 2009

shaarka, ani ja som pri Hanke nekupovala monitor - ten neplanujem ani teraz a ani vysielacky som nemala, ale teraz si asi kupume, lebo svokruska sa prestahovala do domu a tam bude drobec spat hore na poschodi, tak aby sme pripadne poculi, ked bude mrncat a my budeme niekde vonku na hojdacke sunky valat...a naopak my dnu a drobec von 😀

a ani sterilizator som nemala 😒 ....ale planujem si kupit odsavacku mlieka, lebo mala som problemy s dojcenim ☹

lenocka84
27. nov 2009

shaar ano vysielacky su ok ak funguju na 100%
svagrina kupovala 3 a ani jedny nesli ako malii
z 5 pokusov sme poculi maleho len 2x

shaarka
autor
27. nov 2009

cau puma, na kovyyyyyyyy???
ano, mam nove nausky, ale to, co sa strka do ucha, je z takeho isteho bizu neviem coho, ako ostatne... a nic ine nove nemame.
alebo este je mozne, ze je to od opaska? jeden flak mam pri pupku a druhy na boku.

shaarka
autor
27. nov 2009

tak kedze monitor existuje, asi by som bola nervozna, keby som ho nemala.
ak by to bolo pred par rokmi, asi by neostavalo nic ine, ako sa spoliehat na nahodu, na osud.
a vysielacky sa zidu, aj k nasim, aj na chalupu.

a lenoc, to fakt boli take zle? nereagovali na dieta?
a ktore mala tvoja svagrina?

vavenka
27. nov 2009

Shaari hej, tie vysielacky su take ze zamrnci a pocujes..., Ale ked sa rozplace tak ver ze babo pocujes aj cez 2 zavrete dvere 🙂 Kamoska s dvojickami ich tiez ma, ale ona hlavne kvoli tomu ze ked jeden mrnci aby nezobudil druheho.... K jednemu to podla mna do bytovky nieje treba, ale to je len moj skormny nazor 😅
No a ten monitor - tiez si myslim ze je to skor len reklama ako naozaj potreba, rizikove skupiny pre syndrom nahleho umrtia s nedonosene deti, viacplodove tehotenstva, fajcenie pocas tehotenstva a v pritomnosti dietata + zle polohovanie babatka v postielke - a ja sa neradim /dufam/ do ziadnej z tychto skupin, takze mi to pride ako zbytocnost...
Ale jasne, kebyze nemas polroka kludne spat tak radsej obetovat 70 eur......

monky1
27. nov 2009

shaarka, len aby si sa neprestrasila ako par mamin, ktorym zacal monitor signalizovat, ze dieta nedycha, lebo sa nejako dostal bokom - mimo dietatka.....stalo sa im to parkrat a potom ich vyhodili.....zaujimala som sa o to pred tromi rokmi, no mozno technika pokrocila a su uz aj nejake ine, na inom principe
...ale priznavam, mala som strach, ze co ak prestane dychat a ja si budem veselo spat.....som sa nevedela zbavit toho pocitu...a tak sme prvy mesiac spali pri zasvietenej tlmenej nocnej lampe 😀 ....ja viem, znie to choro, ale .....

puma.sue
27. nov 2009

shaar, opasok, gombik na rifliach, aj nausky nove...
cokolvek!
viem co pisem...
aj podprda, ktora ma kovove nejake casti...
a moze sa to kdekolvek vyhodit...
a zvlast u teba teraz, ked si tehoska...

odstranit bizu a tekuty puder na to...

puma.sue
27. nov 2009

resp. odstranit akukolvek pricinu toho, aspon si to odsledujes...

shaarka
autor
27. nov 2009

vavi, tak ako pises 🙂
monky, je to len pristroj. ale ked zacne pipat, tak co? sa mam prestrasit? nie, praveze budem pokojna, lebo to zobudilo aj mna aj dieta. neznamena to, ze mi prestalo dychat a mohlo zomriet 😀 😀 nebudem robit paniku. proste sa monitor ozval a mal na to nejaky dovod, ja vstanem, pohladim si babatko, presuniem, uistima sa, ze je ok, vidim, ze dycha a spim dalej.
pravdaze, ak nebude neopravnene pipat kazdy den 3x 😀

vavenka
27. nov 2009

SA chystame na vidiek, sa tesim, vraj ma draheho svagrina pre mna nachystane veci 😀 dufam ze doveziem plny kufor 😀 😀

lenocka84
27. nov 2009

shaar phillips a nejake dve znacky, kazdy ina, drahe jak hovado, a nefungovali

pipussa
27. nov 2009

kocky, uvazujete nad odberom pupocnikovej krvi ????????

lenocka84
27. nov 2009

pipussa zatial dost intenzivne
min. preto ze mame v rodine dietatko ktoremu by aj teraz pomohla

pipussa
27. nov 2009

ja som za odber, ale muz je skepticky.... ze ved ani my sme nemali taky odber... a ze na Slovensku je to busines, a ze mozu od teba vziat peniaze, ale co ak to vobec nebude pre teba ..... proste nedoveruje tomu. Hm

monky1
27. nov 2009

no shaar, nech ti to aj vydrzi....som rada, ze to beries takto optimisticky...ja by som uz infarktovala, keby ze mi monitor pipa..... 😀

leni, ja som nepocula, ze by tie vysielacky blbli - kamosky ich maju a nestazuju sa - ani jedna...ale vraj ich netreba davat blizko k babatku - myslim priamo do postielky, al. kocika kvoli nejakemu ziarenieu ci co....mozno len svagrina mala smolu

no ja bezim, lebo tu kapustovo f- azulovu polievku snad ani nedovarim...ale odskocim a nahliadnem sem 😉

lenocka84
27. nov 2009

monky tak ja neviem, aj u inych bab hlavne phillips blbol
sme sedeli vonku, deture nce doma spali
mozno zo bolo aj tym ze tam bolo viacero vysielaciek a ze sa bili

ja ich budem max potrebovat na chalupe, lebo doma v tom nasom malom bytiku vobec

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre