Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
23. máj 2009

anax,ja urcite niesom 😀
fly,presne zahada,aaa na ultrazvuku mam nizku sliznicu,na 9,ty den 5 cm,nizka ze?

shaarka,jaasne ja akoze som strasne rada ze chodim prave do empire,aa fakt je neuveritelne ze sa to tak dobre zapametava,paci sa mi ze sa nemusime ucit doma...
len tie otazky ma trapia,lebo ked sa napr.manzela kcem pytat otazky,ktore tam kladu,neviem slovosled..ale aj to sa da riesit,otvorim si doma ucebnicu a naucim sa to sama 😉

shaarka
autor
23. máj 2009

neboli, mame to dmoa. ale este sme to nepozerali
zeby teraz? idem spachat nejaku lakocinku a sup na filmik.
potom sa ozvem 🙂

anax, tak co, ozval sa ti niekto na to opatrovanie deti?

pipimiska
23. máj 2009

anax,ja som ten film vydela doma na notebooku ,mne sa velmi pacil,velmi 😉

pipimiska
23. máj 2009

anax,aj ten bol perfektny,sedem zivotov ,nejak tak by sa mal volat,saarka tak sa vola ze?

pipimiska
23. máj 2009

shaarka,kukni ho 😉

shaarka
autor
23. máj 2009

hej, v originali Seven Pounds. uzasny. silny. som revala. booooze.

pipimiska
23. máj 2009

shaarka,aj ja 😀 ..ale ja som az dychat nevedela...

anaxamon
23. máj 2009

ee nikto sa neozval...ale to preto ze som ho dala len sem na bazar a nikde inde.. ale nejako nesilim

takze film stoji za kuknutie, tak asik nan pojdem🙂)))

flyangel
23. máj 2009

pipi dufam ze sa to uz nebude opakovat...ja som asi pred rokom tiez mala krvacanie mimo cyklu a nevedel dr.ze preco...si myslel ze mam mimomat.tehu ale mylil sa...nic nezistil...a potom sa to uz neobjavilo..

pipimiska
23. máj 2009

anax,mne sa pacil 😉

aaa ten sedem zivotov si videla?..ten je este lepsi 😉

pipimiska
23. máj 2009

fly,ano?mne sa to stalo tiez raz pred 3mi rokmi pri milovani,sme sa domilovali a zacala som krvacat,tiez to pripisovali ovulke,ale co ja viem,tolko krvi,ja tomu neverim..vtedy hovorili,ze by to mohol byt polyp skryty...d vtedy bol pokoj,az teraz

anaxamon
23. máj 2009

nie ani ten som nevidela, naposledy sme boli v kine na filme madagaskar dva, ak sa nemylim...u nas idu filmy s jemnym oneskorenim kedze je to miestne kino...nemame radi velke multikina...najviac sa ale tesim ked uz budu predstavenia na amfiteatri 😵

flyangel
23. máj 2009

pipi ale toto nebolo po milovani...ale po sexe sa mi tiez stalo ze som krvacala a to silno...ale uz asi 2roky dozadu

anaxamon
23. máj 2009

idem dovarit obed a naobedovat sa a pridem..🙂 dufam ze bude o com pisat bo k teme gyn. problemy nemam co pridat... 😎

pipimiska
23. máj 2009

fly,aspon niesom sama 😝 😀

anax,to ti akoze mame zavidiet ze ti nemas gynek.problemy?ok,zavidim 😀 😀 😀 😀

anaxamon
23. máj 2009

pimpi ked mam nerozpisujem sa o nich ale idem k dr. a riesim ich a liecim ich 😉 pride mi priliz osobne pisat o gyn. problemoch nanete..takze preto nemam co pridat 😉

pipimiska
23. máj 2009

anax,no to je jasne,ze sa problem ma riesit u lekara,ved ho aj riesime ked je,aj ho liecime...len ked doktor povie ze nic nevidi...a ty mas problem,tak je dobre poradit sa aj s inymi,pretoze si myslim,ze lekar nieje boh,aj on sa moze zmylit,aj on moze nieco priehladnut...a predsa nemozem navstivit piatich gynekologov...
mam jednu hrcku pod bradou uz niekolko rokov asi osem rokov,niekedy je vecsia a niekedy sa zmensi...pytala som sa na to viacerich lekarov a kazdy povedal nieco ine... 😉

anaxamon
23. máj 2009

neviem, ale s hrckou ta maju poslat na rengen resp. ultrazvuk, aspon kazdy normalny doktor by to mal spravit, resp. odobrat vzorku 😉 ale zas neviem uz co mas za sebou, tak nebudem radit 😉

mne jednoducho pride prliz intimne sa na nete (takomto v podstatne verejnom) bavit o gyn. problemoch...vsetko ostatne budis 😉

pipimiska
23. máj 2009

anax,v pohode chapem aj teba,mne je zas jedno,pretoze skoro kazda znas,ktora tu chodi,ma nejaky problem...

aa prave ze ma s toumalou hrckou nikto nikde neposlal..1.doki,zevraj je to nasledok toho,ze mam nieco so zubom,druhy ze je to cysta,treti doktor ze je to zvecsena uzlina,a nepamam co povedal stvrty,ale tiez nieco ine..ja uz na nu kaslem,nemozem riesit kazdu prkotinu 😉

shaarka
autor
23. máj 2009

anax, no, anonymita ide trosku bokom, ked si piseme o suskach, hliene a type krvi 😀 ale zas - komu sa to chce citat? myslis, ze je uchyl, ktory ta prenasleduje a hlada kazdy jeden prispevok?

a okrem toho, kaslem na to. 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. máj 2009

pipi, inak aj moja segra ma este stale (!!!) hrcku na sanke. na kosti, co ti smeruje od ucha k brade, na lavej strane. seriozne ju citit aj vidiet.
ze zapalena slinna zlaza (bola na cisteni niekolkokrat), ze zuby... ale secko ok, nic nenasli, nevedia ani co to je. ober nerobili, to je pravda, ale nevyzera, ze by to bola hrcka ako taka, myslim utvar 😠 nerastie, neboli, len tam je. 😀

shaarka
autor
23. máj 2009

anax, tak musis vyprovokovat nejaku inu temu tym, ze nieco sama zacnes a cakas, si sa baby chtia. ved vies. poznas to 😀 😀 😀 mas nieco, s cim sa chces pochvalit, podelit, postazovat? 😵

anaxamon
23. máj 2009

shaarka nie nemam nic cim sa chcem pochvalit, podelit, postazovat...tak vas budem asik aj nadalej len citat...

no a anonymita na tomto serveri v mojom pripade uz vazne nehrozi avsak mam milion skusenosti a viem ktore temy tu radsej nikdy nebudem (niektore ani nemozem) rozoberat, a toto je jedna z nich 😉 takze tak...tak ak nejaka ina tema bude dojdem sa zapojit...

shaarka
autor
23. máj 2009

anax, myslim, ze sme rovnako prezradene - aj ty aj ja 😅

anaxamon
23. máj 2009

😀 no ved to...ja sa niekedy az cudujem ze mi este nik na ulici nespoznal a nevynadal 😲 😅 hlavne po takych dnoch ked som sa s niekym musela velmi usilovne dohadovat.. 😔

shaarka
autor
23. máj 2009

aaale prosim ta.
ved toto je LEN internet 😉 prave som sa nadzgala cesnakom 😀

anaxamon
23. máj 2009

este ze cez obrazovku nejdu pachy, ja by som potom pachla po acetone, prave som si nalakovala nechty 😀

shaarka
autor
23. máj 2009

jaka farba?

anaxamon
23. máj 2009

nedefinovatelna? 😕 alebo taka ruzovo priesvitno nenapadna 😀

nathali
23. máj 2009

ahoj holky ako ste sa dnes mali snad ste si sobotu uzili 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre