Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
3. feb 2010

mne uz za chvilu pride herec tak ked sa vytratim tak pekny vecer a vidime sa zajtra 😉

vavenka
3. feb 2010

Slni vsakze? 🙂 🙂 tie dievcenske su na zozratie 😀
No ja som merala asi rok? Ale nie kazdy mesiac poctivo..... A trosku aj lutujem ze som merala, lebo ovulu som mala pravidelne relativne a taak som sa na to namotala ,ze az 🙂 a zbytocne stresy.....

Dzou vidim ze taktika je do detailov premakana, to je super 😀

Slni a ty si ako na tom teraz?

😅

pipimiska
3. feb 2010

vave,pieknee 🙂
mne sa tiez viac pacia pre kocku,da sa s tym viac vyhrat,vetsi vyber,vetsia skala farieb 😉 pre slecnu uz bolo secko vymyslenee,takze som viac menej na zaciatku 😅 ale uz som sa prestelovala a teraz cakam na novu jarnu sezonu 😎
pre chlapcov bolo secko v januari vyrabovaneee,neviem ci sa malo zasobuju,alebo sa pre chalanov nakupuje viac ..

pipimiska
3. feb 2010

dzou,tak aj tebe 😎

vavenka
3. feb 2010

Inak asi to bude tym ako je clovek naladeny - moja dvojickova kamoska chcela dievcatko velmi, tak poskulovala po dievcenskych, teraz uz aj vacsinou v tych obchodoch maju rozdelene chlapcenske a dievcenske regaly....
Potom sa chvilu spamatavala z toho ze caka 2 chlapcov 😀 a teraz uz jej tie ruzove suknicky pridu take prehnane sladke, uz ked ide okolo dievcenskeho regalu tak len ponad plece cskne 😀 😀 a nadrzana je na zelene mikiny a autickove dupace 😀

dzou
3. feb 2010

hej vavi 😀 no ako pisem udivime 😅 a ved aj preto ja uz nemeriam.... merala som 4mesiace.... 1x ovu na 14dc... 3x na 15dc... takze uz nemmeriam.... viem ze je cca v strede mam aj ovu bolesti tak kaslem na to ......... a hlavne mm si prial aby som s tym skoncila ... prenho to bolo take umele.... no chlapi...

slniecko77
3. feb 2010

..ja som 17DC a vyzera, ze ovula bola 15..ako som predpokladala...sa oneskorila o dva dni
..hm, Vavi asi na tom stresovani nieco bude, lebo mne sa tiez snivaju kadejake hovadiny odkedy meriam 🙄 a nemozem poriadne spat..ale zase to meranie ma nieco do seba, clovek si len utvrdi ako jeho telo funguje..fakt vekom svoje telo poznam viac a viac
..ale je strasne ake je meranie BT navykove 😀

vavenka
3. feb 2010

Dzou to je pravda... Moj ani neviem ci vedel, ze som merala, lebo som sa to snazila robit nenormalne tajne 😀 tak asi nieco tusil, ale nikdy o tom ani slovo nepadlo....

dzou
3. feb 2010

hej no tu v UK maju takeeeeeeee super.... pre chalanov a praveze vselijake farby .... a take frajersje veci a babske neviem preco ale videla som len a len ruzove 😎 co je podla mna o nicom .... to by chodila len ako cukrik.. ale tak ja som az tak vela este nepozerala ked to bude aktualne a budem aktivne kukat tak dam vediet 😉

vavenka
3. feb 2010

Slni no mi nieco hovor 😀 kurna...
Sak som sa pristihla pri myslienke ze: kurna sak musim merat, sak co ked teraz otehotniem a nebudem mat vitazny graf? Akoze uz som debilnela z toho 😀 😀

slniecko77
3. feb 2010

..Dzou, ale je vela odtienov ruzovej, cervenej, bordovej, malinovej.....dievcenske su aj kremove, biele, zlte...
..ale vsak to je jedno..len nech to je zdrave 😵

dzou
3. feb 2010

no moj vedel ... som mu povedala... ale ako sa nebudil... a grafy som mu neukazovala a ani som mu nehovorila kedy je ovu ... alebo ze uz bola.... ale chcel aby som s tym prestala...... tak prvy mesiac potom ako mi to povedal som uplne ze tajne merala 😅 😀 ale uz nie ...
podla mna ho to velmi znepokojilo kedze som mu hovorila ze ja ovu pekne pravidelne mam cize to je ok... takze mam pocit ze teraz sa tak trochu trapi ci nie je problem v nom 😒

vavenka
3. feb 2010

Slni jasnee, ja na dievcenske veci nedam dopustit samozrejme, to len tu tie vochechule, co su na chlapcov zatazene, budu dehonestovat cukrokovske farby.. Cs 😀 😀

dzou
3. feb 2010

presne sak my aj tak chceme prekvapko takze ja ako tehu budem kupovat neutralne 😉

pipimiska
3. feb 2010

heh,ja som merala asi 3 dni zaradom a potom som sa na to vykakala 🙂 problem bol v tom ze ja vstavam nerovnomerne 😀

vavenka
3. feb 2010

Joooj pipi kde ty a bazalka 😀 😀 u teba neprichadza do uvahy 😀
Mi odlahlo, dajak sa mala Vanda nehybala uz asi 3 hodiny, konecne ma zacala teraz okopavat....

slniecko77
3. feb 2010

..to by bolo, keby otvorili liecebnu pre zavislacky na BT merani 😀 😀 😀
..vidis o tom by som mohla napisat rigorozku...vsak je to tiez zavislost 😀 a budem mat aj empiricke skusenosti 😎
..aj ja si hovorim to o vitaznom grafe 😉
..moj to vie, ale nijak nekomentuje..dokonca je sem tam zvedavy ako vyzera graf a otvorene sa o tom rozpravame

pipimiska
3. feb 2010

slniecko,doplnam farebnu skalu pre dievcatka,este fialova modra tirkisova aj siva aj zelena aj cyklamenovaa,lososova 😀

vavenka
3. feb 2010

Slni 😀 😀
no to je fakt, a v teme grafy BT je ich tam pozehnane 🙂 ja dufam ze uz v zivote nebudem musiet strcit teplomer do susky.....

pipimiska
3. feb 2010

a nemozem mat fialovy kocik pre chalana?ved to nieje cisto panska farba 😀

vavenka
3. feb 2010

Dzou a to fakt by si nechcela vediet pohlavie?
Ja som sa nemohla dockat, kedy sa uz male ukaze 🙂

vavenka
3. feb 2010

Pipi asi zavisi od toho aka fialova...
Ale myslim si ze v pohode aj pre chlapca aj pre holku 😉

pipimiska
3. feb 2010

aj ja som bola frajerka ze kcem prekvapenie,ale nevedela som si predstavit,ze budem kupovat secko neutralne 😅

pipimiska
3. feb 2010

vave,a to je vela ze 3 hodiny? 😀

slniecko77
3. feb 2010

..ja som tiez zvedavec a chcela by som to vediet dopredu...teraz existuje vysetrenie kedy ti zo vzorky krvi zistia pohlavie uz od 12 tt
..mm zvedavy nie je, chcel by sa nechat prekvapit..ale vraj ked to budem vediet ja chce to vediet aj on 😀
..no veru a mala by som aj material na vyskum...keby sa vsetku baby z BT grafov zapojili a vyplnili dotaznik 😀
..no ale dost uz bolo vtipkovania na taku vaznu temu ako je plodenie 😀 😀 😎

vavenka
3. feb 2010

Pipi 😀 😀
Slni hej, pocula som aj ja o tom teste, ale tu na SVK to je este dost drahe a do toho 20tt uz tolko clovek vydrzi 🙂

vavenka
3. feb 2010

Joj! Som nejak vyhladla....
Mam vycitky ist vymetat chladnicku pomaly o poldvanastej ☹

pipimiska
3. feb 2010

slniecko,hej uz sa da,ja som sa na to pytala,dr. mi povedal,ze to robia zatial len v blave 😉

dzou
3. feb 2010

hej zatial som tak rozhodnuta ze chcem prekvapko.... snad vydrzim 😉
a v mojej teme v julovkach si jedna baba teraz dala robit ten test z krvi je 11tt a vie ze bude mat chlapca 😉

slniecko77
3. feb 2010

..no len v BA, ale mozes tam zaslat krvnu vzorku..len to bude asi komplikovanejsie..ale zase je to 100%
..ja by som asi za to peniaze nevyhodila
..nemaj Vavi...Vandiska je hladna treba ju nakrmit 😉
..Pipi a ty kedy budes mat veceru?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre