Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
11. feb 2010

no inak fakt to tu je klan Zuziek 😀 😀 😀
uz som v pohodlicku rozcapena na gauci a notebookujem

a sulam sa co zas robi MM...premenoval si moju segru v mobile na Riša a dal sa ako utajeny a teraz jej stale prezvana ako sibnuty a smeje sa jak decko 😀 😀 😀
on ma rad taketo vtipky.. dneska ma cely den takyto - mna ako naplasil ked som dosla domov, schoval z chodby topanky aj bundu a lahol si pod postel ale zradil ho telefon lebo mu zazvonil - este ze tak lebo keby na mna vyskoci tak ma porazi z neho 😀

no uznajte, na co by mne bolo este jedno dieta?? 😀 😀 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

pre mna je muzske cislo jedna martin, potom dlhooo nic a potom marek a matus a matej (mame aj priezvisko na m tak si tak lahodim ze jaka parada) akurat martin by oslavoval meniny s manzelom a este ak by nahodou ako ma na shaarka v pase motyka vystrelila a hned teraz po antibioikach sa nam zadarilo tak sa este aj narodi dakedy v novembri je je akurat kolo menin plus manzel ma na zaciatku novembra narodky...no haluska

a dievcenske dlhoooo nic potom marina(ale to mi manzel nedovoli) a potom ela ale tu uz ma sesternica a potom elena ale to mi asik neprejde a potom zaplotom....lebo potom je miriam po sesternici co pred dvoma rokmi umrela na rakovinu...hm takze tak 😲

nepacia sa mi dvojpismenkove mena a ani neviem preco

anaxamon
11. feb 2010

prepanakrala a tvoj muz ma prosim ta kolko rokov?? zabavy jak hovado (to nema byt urazka) az mi slzy vybehli...ale zas nad to cistenie vane u nas doma to nema 😉

vavenka
11. feb 2010

Zuzi to boli tiez moje favoritky, kym som nezistila ze ked prides do skolky a zakricis jedno z tych mien, tak sa otoci minimalne 5 copatych hlavok 😖 - mam na mysli teraz tovj vyber dievcenskych mien.....
Takze som presedlala na iny system vyhladavania - a nasla som si srdcovku - Lujza 🙂 ta mi ale doma nepresla, potom je este v zalohe Violka, Gretka a momentalne to vyhrava Vanda 😉
Chlapcenske nemam, nejak som nad nimi neuvazovala, ale teraz ked tak premyslam - ked sme so Shaarkou boli na glukozove testy, bol tam ze maly Rafael - celkom sa mi paci to meno... A potom este Alexander... 🙂

siouxie
11. feb 2010

anax, anča, ale teda si ju použila smutne... ☹ 😒

nellie_
11. feb 2010

anax co potom ako sisky vypadaju hlavne ze su super... 😉

segra nacala bonbonieru tak vyzierame a dali sme si hruskovy dzusik..akurat sa segra bije s MM o jediny marcipanovy bonbon... no uznajte kde to ja zijem???? 😀 😀 😀

moje vysnivane mena boli Adrian a Laura... ale lauru mi MM znechutil ze on "husenicu" (larvu) nechce a uz ze ked sa nam tak dlho nedari tak ak bude prvy chlapcek tak chce po nom Lubosa.. ale mne sa to meno paci tak pohoda 🙂

anaxamon
11. feb 2010

siou teraz to nebolo za ancu ale mala som asik toto pouzit 😢

zuzana36
11. feb 2010

nelli tak to mas doma ozaj veselo 😀 nudit sa nebudes asi nikdy, anax a co povies na elisku? a aj matusko je fajn a ake je dvojpismenkove meno?

siouxie
11. feb 2010

vavi, jé, prázdniny so strýcom Rafaelom 😀 A mne sa z filmov páči Rafaela, tuším hlavne v Portugalsku sa používa, ale teda nepoužila by som to asi (a už vôbec nie k môjmu nechutnému priezvisku).

anaxamon
11. feb 2010

zuzi eliska je pre mna cisto ceske meno a nejako k nemu neinklinujem ale to sa tazko sudni k priezvisku sa hodit moze

dvojpismenkove su ako si napisala emma a ella 😉

nellie_
11. feb 2010

anax MM mal pred 2 tyzdnami 27 😀 😀
on je taky srandista a preto je aj velky milacik nasej rodiny.. vsetky moje tetky a sesternice boli nim uchvatene ked sa spoznali.. ze mi to zavidia lebo ze ja sa musim stale smiat pri nom 😀

siou ta anca anca je tu uz kultova 😀

anaxamon
11. feb 2010

rafael sa mi nepaci pripomina mi to korytnacky turtles viete co myslim ze? 😀

siouxie
11. feb 2010

nel, som zvedavá čo povieš, keď bude mať 46 😀 lebo takýto z toho nevyrastie, ver mi 😀 😀

nellie_
11. feb 2010

u nas v dedine je jeden Rafael a volaju ho Rafik 😅

aj tak u nas boduje meno Tea Kamila (kamilkovy čaj 😀 😀 😀 )

siouxie
11. feb 2010

anax, tak to mi nenapadlo, ale máš pravdu 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

nell tvoj muz je len par dni mladsi odo mna ci ako?? ja som tiez mala 27 😅

a tak lepsie ked je srandista ako by si sa s nim mala nudit a riesit nejake tazke filozoficke otazky nie? 🙂

zuzana36
11. feb 2010

no babulky odmlcim sa, deti chcu veceru 🙂

nellie_
11. feb 2010

siou ale zas on vie byt aj prudko seriozny ked treba 😉
a aj ked sme spolu uz 10 rokov tak to mam na nom rada.. sice niekedy by som ho najradsej aj utrieskala ale jednoducho to uz ku nemu ide take chovanie 😀

anaxamon
11. feb 2010

rafik to je strasnee u nas sa povie rafik ked ti vyfuci guma na biku a ides len na "rafiku" 😀 😀

vidis siou a hned som ti pripomenula co s cim suvisi 😀 😀 😀

inak ja sa tak zlumpujem cez tu pn a budem uplne zavisla na mk sak tolko som za tymito strankami sedavala naposledy ked som este adminovala 😀

vavenka
11. feb 2010

Nellie 😀 😀 tvoj muzik je teda fakt podareny 😉 ten moj zbehol na kofcu s kamosom - vraj len na chvilu, tak som zvedava ......

No idem tu pracku nalozit lebo to dnes fakt nespravim 😀

nellie_
11. feb 2010

anax presne tak.. vravim ja ho mam rada takeho aky je... 😉

hej tak ste obidvaja januarove 83-jky 😉 😉 my sme sa teraz vekovo dorovnali ale ja uz v maji budem mat 28 😀 ja to stale hovorim - som starsia, vyssia, mudrejsia 😀 😀 (tuto vetu neznasa 😀 )

anaxamon
11. feb 2010

vavi no len aby ti to aj oprat dnes stihlo

zuzi tak jest treba aj ked v takom veku by sa uz aj same mohli obsluzit a mamku nechat pekne zavislacit tu s nami 😀

anaxamon
11. feb 2010

nell pekna veta... u nas ju nemozeme aplykovat, manzel je o desat rokov starsi ,vysoky rovnako a mudrost je relativny pojem 😀

ale inak uz by aj mohol dojist slubil ze do osmej dojde no idem mu cinknut ze co a ako

nellie_
11. feb 2010

ja sa chystam umyt si škutiny nech sa sušia... ale jak sa mi super sedi s tym notebookom na gauciku... 😀
len tu nejak prehliadam niektore prispevky nie je to take prehladne ako na PC lebo bez mysi sa mi nu na prd pohybuje...

anax ono je to tu veru prudko navykove... 😀 😀

siouxie
11. feb 2010

nel, časom si zvykneš 😀 a nebudeš prehliadať 😀

siouxie
11. feb 2010

a propos, kedy mi ukážeš tvoju avatarskú fotku vo veľkom fotmáte? 😀 😀

slniecko77
11. feb 2010

..tak uz som spat...ste toho zase popisali 😉
..som kupila v polskom sklepe truskawkove gule...no som zvedava ako budu chutit 😕
..no dobre Siou, dam tej smotany teda viacej..aj ked ti poliaci mali len 30% 😠 no co uz, snad sa podari aj z takej
..vidim, ze ste rozoberali mena..mne sa paci, Ela, Nina..ja nemusim moc dlhe mena, kedze moje sa ledva do koloniek v tlacivach zmestili 😀
..Nellie..bodujes 😉 som starsia, vyssia, musrejsia 😀

vavenka
11. feb 2010

No ste dali mojmu Rafaelovi teda 😀
Sak Rafael Nadal jaky fesak, ten sa vam s tymto menom nespaja? 😉

Ja neviem, aj tak mam pocit ze budem mat same dievky - teda dve dievky, takze si mozte robit spokojne srandu 😀

siouxie
11. feb 2010

slni, o to viac, keď je menej tučná, tak, aby ti pekne stála 😀 😀 gule budú isto dobré 😀 😀

siouxie
11. feb 2010

vavi, ja som len mala asociáciu, ale pekné meno 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre