Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
4. jún 2009

Ahoj nel ty si este tu???? 😅

nelynka
4. jún 2009

ahoj jane, jasne ze som tu 😀

janemari
4. jún 2009

Dnes tu bolo nejako mlkvo 😅

nelynka
4. jún 2009

hejhej, to zato ze som ja lietala kade tade 😀

janemari
4. jún 2009

A co inak nove?Ja po starom,mrcha stale nikde,unavena z roboty a este zajtra a tesim sa na vikend.

nelynka
4. jún 2009

tak ani ja nic nove..drahy vikend robi tak idem oddychovat a hlaat zase nejake ponuky do prace..a uvidime 🙄

nathali
4. jún 2009

baby to som rada nespite 🙂 ja som pred chvilockou prisla s prace a kedze som sama doma ☹ este sa mi spat nechce tak s vami pokecam 😀

janemari
4. jún 2009

No ja budem upratovat v sobotu lebo nam idu prerabat kable takze bude zase naprasene a bordelu 😖 Ale v nedelu to uz bude hadam ok.a budem oddychovat.Ide ja spat bo rano zase vstavam.Zelam dobru nocku.Hadam zajtra tu bude veselsie 🙄

nelynka
4. jún 2009

papa jane

nathali
4. jún 2009

tak sa maj krasne
nel si tu alebo uz aj ty spinkas????????

nelynka
4. jún 2009

nath som vedla v teme

nelynka
5. jún 2009

nikde nikto 😨 😨

nelynka
5. jún 2009

ta kde ste setkyyyyyyyyyyyyyy ☹ ☹ ☹ ☹

flyangel
5. jún 2009

caute kočky..no som doma...mam zápal maternice 😢 ☹ to bude bud bakterialny zapal,alebo som dakde nachladla ale ved jedine na opekacke ale to som bola taka naobliekana ze až ...tomu neverim že mám také nešťastie...niektore maju vzdy hole kríže a bruchá a ja co stale davam na seba pozor mam taky zápal hnusný 😖 😠 😠 mám 18mm dominantny folik a som 13DC takze ovulku ocakavam okolo 16dc...a mám myom ktorý od min roka a posl.mesiacov narástol o 40mm takze teraz ma skoro 2cm.. ☹ 😖

nelynka
5. jún 2009

fly neprijemne spravi, dufam ze budes coskoro OK ☹

flyangel
5. jún 2009

nely aj ja dúfam...som z toho teraz nešťastná... ☹ neviem čo robiť..mám 21 a už mám tolko zdravotných problémov za sebou ako nejaka stará babka

nelynka
5. jún 2009

fly..v dnesnej dobe sa tomu necuduj..
ja mam tiez 21 a tolko toho za sebou ako ani 40rocna zena niektora povedat nemoze..
ale to su bezne veci, ktore suvisia s rychlim zivotnym stylom dnesnym..

flyangel
5. jún 2009

no ved toto... 😔 musím dobrať liečbu a uvidíme potom ako to bude s tehu...lekar mi odporucil brat len anflogistiká-na zápal a ak budu bolesti pretrvávat tak potom az brat atb...

flyangel
5. jún 2009

heh a super bude ze po atb budem mat zas urcite mykozu

nelynka
5. jún 2009

tak...neviem co mam na to povedat..
vela sil prajem..
mne nejako pobolieva stale hlava ale ni tak ze migrena a usi poslednu dobu a neviem z coho...

tinika
5. jún 2009

fly to aj mna vie nastvat ze kocky chodia s holymi chrbtami a ja tiez teplo ako ty a tiez mam furt problemy s moc. cestami
držim ti palce nech sa vyzdravies

flyangel
5. jún 2009

dakujem baby...no je to nespravodlive tini-my sa chranime a sme chore a tie nic. zdrave ako mak 😠 ...inac ako ide tehu?nely moze to byt z prievanu..ja som mala toto nedavno zapal ucha a hlava ma bolela tiez z toho..

nelynka
5. jún 2009

tak moze byt..
len neviem dke by som ho chytila ked ani von poriadne nebeham.
ale tak mozne to je...

flyangel
5. jún 2009

no ved ani ja som nevedela kde som to nabrala a predsa...

nelynka
5. jún 2009

ta hlavne sa teraz vyliecit cim skorej..
ake priznaky ma zapal maternice? ta nieco bolelo alebo nieco?

flyangel
5. jún 2009

Nely...už 4.ty den ma boli podbruško a tiež aj kríže až do chrbta cítim tu bolesť...v utorok som mala slabé špinenie nuž a pri gyn vyšetrení ma pri stlačení bolela maternica aj na usg videl niečo takze tak...

nelynka
5. jún 2009

aha..
dobre vediet

flyangel
5. jún 2009

no takze budes vediet ak by si podobne priznaky dakedy mala...ale dufam ze to nazazijes..

nelynka
5. jún 2009

hej hej..
no dneska je to tu strasne, normalne sa nudim..

a neviem sa rozhodnut co uvarit starkemu..
ci zapekany karfiol a zemiakovu kasu alebo svieckovu na smotane 😖

nelynka
5. jún 2009

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre