Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

madeline
27. júl 2009

no pekne, si na man zabudla, to uz som davno pytala a ty nic 😉

flyangel
27. júl 2009

cauko...no super shaari ze ste v poriadku a nic sa vam nestalo 🙂 ako inac?ja mam dovolenku tak si to uzivam..

madeline
27. júl 2009

ahoj fly

nelynka
27. júl 2009

mad ale posielala som kazdemu link kto chcel, urco aj tebe 😖

madeline
27. júl 2009

ved to, ze ja som cakala a nic, hmmm? asi sa stratilo v sieti 😉

madeline
27. júl 2009

fuha, tak to riadna zmena 😉 krasne su, ale neni ti teplo?

nelynka
27. júl 2009

ne ne neni, supnem do gumicky alebo vrkoca a pohodka 😀

madeline
27. júl 2009

jasik, lebo ja ked uz mam dlhsie vlasy, tak mi zavadzaju, ale presne gumicka to isti 😉

nelynka
27. júl 2009

tak mne uz zavadzali kratke xixi..
no uvidime co bude dalej, ako dlho to s nima vydrzim este 😀

shaarka
autor
27. júl 2009

nely, posli aj mne. ci to su tie, co si ukazovala? nevadi, pozriem este raz. musi to byt super, mat taku hrivu. aj ja by som chcela. ale mam dost kratke teraz.
cau made, fly, ako ste sa mali, kym som tu nebola?
ja som mala nejaku divnu mykozu, ale canesten, candibne nepomohli, ani probiotiky, tak som zasla do lekarne a vypytala si nieco na inej baze a toto konecne pomohlo:
http://www.docsimon.de/article_images.php?actio...

fly, ty mas dovcu a si doma? hlivies pred telkou?

😀

nelynka
27. júl 2009

shari prosim posli mi mail, nejako mi zmyzol z adresara...
hej su to tie ale mam uz nejake ine fotky aj xixi 😀

madeline
27. júl 2009

shaar - ja cakam na ms, tehu testy negativne a tak pojdem tento tyzden ku gyndosovi 😒

flyangel
27. júl 2009

Shaarka no ahojky 😉 no chystame sa s mm niekde do Madarska na par dni,tento rok k moru nejdeme 😒 No a chybala si nam tu shaari...ano shari o fungicidine som aj ja pocula ze veeelmi pomaha na mykozu-ked ju budem mat najblissie aj ja si ten krem uz kupim....vraj je aj lacny 🙂 Nely a co si si dala pricesok?

nelynka
27. júl 2009

fly nie, mam nadrabane vlasky...

shaarka
autor
27. júl 2009

made, nejaky dlhy cyklus?

fly, dakujem 🙂 a myslim, ze to bol asi iny typ mykozy, lebo sa to uplne inak prejavovalo (prepacte za opis, ale nic nebolelo, nesvrbelo, len zapachalo 😅 ) tak som bola rada, ze cosi zabralo! uz som sa videla, ze ani na pohodu nepojdem. kvoli hygiene.

nely, poslem IP

nelynka
27. júl 2009

shari uz som poslala 🙂

flyangel
27. júl 2009

Nooo tak nely to musi vyzerat dobre 😉 ja mam dlhe vlasy,az po zadok skoro 🙂 viem shaari to este stale to bolo,tak dlho to trvalo?ci to znova?no vies aj mykoza moze byt kvasinkovo-bakterialna a bakterie asi vytvarali hnilobny proces...ale ze krem aspon pomohol 😉

nelynka
27. júl 2009

fly tak uz aj ja mam, po pas 😀 😀 😀
ale si uz necham dorast svoje, sice to potrva par rokov, ale uz si necham, vela ludi ma uz ukecavalo a dvaja zasadny ked povedali tak to tak aj urobim 😀

shaarka
autor
27. júl 2009

fly, http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
velmi som nemrala, nedalo sa 😅

nely, idem kuk

nelynka
27. júl 2009

shari len kukaj ale sa nevykukaj 😀 😀 😀

flyangel
27. júl 2009

no mne rastli vlasy az 4roky na takuto dlzku 😉 a dost sa o ne bojim..takze ak aj dam podstrihnut konceky len par centakov... 😵 ohh shaari..zaujimavy graf 😎 a co bude potom v oktobri ta laparka?

shaarka
autor
27. júl 2009

a nemas nejake ze predtym a potom?

madeline
27. júl 2009

shaar - 45, uz som sa konecne dovolala a objednala na zajtra na uzv

shaarka
autor
27. júl 2009

fly, v stredu chcem ist na gyndu, ak sa mi podari (mame poradu) a dohodnem sa s Dr.
trosku sa obavam, ze ci ju neporazi s noviniek: ze som min. cyklus ani po pregnyle 10 000 nemala ovu, ze nemeriam BT kazdy den, ze som tento cyklus vysadila clostil a ze som si este ani duphaston nedala...
no ved uvidime. taky mam z toho zly pocit. preco nefunguje vsetko ako ma?

hej, a laparka v oktobri, len som akurat pozrela do kalendara, ze 9. a 23.10. mam zubara, ide mi robit korunku, ci co, na zub, ktory je viac plombovany ako ozajstny 😀

shaarka
autor
27. júl 2009

fly, posli aj ty fotku nejaku s takymi dlhymi! spavas v cope?
made, bazalku nemerias? a co uvidi Dr. na UZV?

nelynka
27. júl 2009

shari mail 😀

fly ale z akej dlzky ti rastli? uplne z kratuckych?

flyangel
27. júl 2009

No tak shaari ten dr. ta asi nepochvali...nikdy nic nie je tak v zivote ako si to clovek predstavi.. ☹ ohh tak poto na laparku akurat by si mohla ist koncom oktobra...nuz a po laparke asi potom do Car?

madeline
27. júl 2009

shaar - nemeriam a uvidi, ze ci som v poriadku a ked hej tak mi pichne agolutin 😀

shaarka
autor
27. júl 2009

made, jasne 🙂
fly, tak vysadila som, lebo naco sa pchat hormonmi, ked ovu nie je. a este aj preto, aby som cim skor mohla ist na dalsi odber krvi kvoli ŠŽ, a to musim by cista po clostile, aspon 1-2 mesiace. tak naco to odkladat?
no a duphaston som nenasadila, lebo ovu nebola a ja mrchu naozaj nepotrebujem. ved naco? kludne bez nej vydrzim do septembra a potom nasadim D tak, aby som na laparku isla po skonceni MS. hm?

a co keby sa mi podarilo objednat sa na laparku 12.10.? to by malo byt ok, nie? (medzi zubarom a zubarom)

flyangel
27. júl 2009

Shaari nikdy nespavam v cope...mam ich len volne rozpustene...nejaku foto ti potom poslem ale budem si musiet sfotit fotakom...nely no narastli mi z dlzky ze ledva som ich mala po plecia....ani tolko nie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre