Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
5. nov 2009

Ja som vyhrala 22 eur 🙂 jupiiiii 😀 😀

ejasmeja
5. nov 2009

vav! blahozelam! 😀

scarlette
5. nov 2009

vavenka to bude riadny zur 😀
baby idem s detmi von lebo ma z mojej mami porazi... 😠

anaxamon
5. nov 2009

jeej vavi parada, taka sumicka uz veru potesi 😉

vavenka
5. nov 2009

Ale som zabudla dodat ze za 10,- som podala 😀 😀
Hej, potesi, po 100 rokoch som nieco vyhrala.... Juuuj ale dobre som isla, 4 cisla som chytila a 2 ma len tak lizli 😅

anaxamon
5. nov 2009

vav za desat euro tiket? to si teda riadne natipovala...ale mozes si furt povedat ze si bola ziskova tenokrat

scar, no ked ta ide z vlastnej porazit, to neni bohvieco... 🙄

scarlette
5. nov 2009

anax ale uz je u nas tri tyzdne a je prilis akcna, chce robit 10veci naraz, ked jej nieco poviem tak o minutu spravi uplny opak, sto krat sa ma spyta to iste a podobne uz vrcim tak ideme radsej vonku na hodinku nech sa vyvetram a nevybuchnem, len sa musim najest

anaxamon
5. nov 2009

aha tak, no to bude asi ponorkova choroba☹ hlavne ak ste v nejakom byte...a nejaka diskusia a urcenie pravidiel na nu nezaberaju?

cerstvy vzduch ti isto pomoze, ale hlavne nezabudni potom aj ju poslat si vyventilovat hlavu 😉

shaarka
autor
5. nov 2009

eja, co tolko vykricnikov?? 😀
vavi, dobry biznis 😵

puma, ja neprezradim, lebo este by som sa s vami musela podelit, no. 😀

ejasmeja
5. nov 2009

som excitovana 🙂 to vies, sama v posteli a chora sa moc nevyburim, takze aspon takto cez vykricniky sa "odventilujem" 😀 😀

puma.sue
5. nov 2009

shaar, ty si to nebola, pokial si to nebola podat v presovskom kraji samozrejme... 😀

ja som len 3.70 vyhrala, ale aj to je lepsie ako hrdzavym klincom do oka...
stale si hovorime, ze ked neprsi, aspon kvapka 😉

anaxamon
5. nov 2009

ja som drobaky vyhrala minulu stredu, nemozem zakazdym🙂))

co mam dnes na veceru varit? francuzske zemiaky alebo vyprazanu slamu v cesticku? 😕

puma.sue
5. nov 2009

anax, ty tu salamu nejak casto robis, alebo sa mi to len zda?
ja budem rezne prazit. polovica je v nemecku na otocku, dorazi okolo 21.30, tak nech ma co do zaludka.
zo vcera zostal demikat... a mam zemiakovy salat a tie rezne spravim kuracie...

anax, sprav to, s cim je menej roboty, alebo ako sa ti chce.
inak, ked mas ten dietny salam kupeny (predpokladam, ze by si ho bud vyprazila, alebo ten isty dala do francuzakov) mohla by si aj falosny gulas spravit. to mam ja v plane buduci tyzden... cerstvy chlebik k tomu a rychla vecera je hotova... 😉

puma.sue
5. nov 2009

kedze tu nellie nie je, tak aspon jeden odo mna (aj ked, nemam rada vtipy, tento som musela, je pre mna prudko aktualny 😀):
>> Svokra varí v kuchyni guláš. Malý domáci kocúrik prichádza a žobre
>> kúsok
>> mäska:
>> - Mňau, mňau!
>> Svokra ho odtláča nohou:
>> - Choď preč!
>> Kocúrik sa opäť túli a opäť prosí mäsko:
>> - Mňau, mňaaau, mňaaaaauuu!
>> - Vypadni! - odtláča nohou kocúrika svokra.
>> Kocúrik opät svoje "mňaaauuuu!". Svokra sa definitívne nasiera a
>> odkopáva kocúrika z kuchyne. Do kuchyne prichádza zať.
>> Svokra:
>> - Sadni si, milovaný zaťko, dám ti výborný gulášik!
>> Zať si sadá za stôl, svokra mu naberá guláš.
>> K zaťovi sa tmoli kocúriček a labkou si prosí kúsok:
>> - Mňau, mňaaauuu!
>> Zať:
>> - Tu máš, maličký, daj si kúsok mäska z gulášika!
>> Kocúrik radostne a pahltne žerie mäsko a mrtvo padá na zem.
>> Zať svokre:
>> - Ty suka špinavá!!! Otráviť si ma chcela!!!
>> A už jej aj prijebáva poriadnu na rypák, až menovaná letí do kúta.
>> - Yes!!! - pomyslí si maličký kocúrik, pootvoriac očká.
>>

anaxamon
5. nov 2009

puma no dost cast to robim bo je to rychle...

falsony gulas? vies, to by sme nejedli ani jeden...moj muz castokrat ani len moj klasicky nechce jest bo povie ze to nie je gulas ale gulasova polievka... 🙄

asik sa spytam jeho co chce🙂)

a vcera ked som dosla domov, tak akurat dovaril veceru, bolo 21:45 ked som dosla... 😝

puma.sue
5. nov 2009

my teda tak neskoro nezvykneme jest...
ale tieto jeho nemecke skolenia su vynimka, v lietadle toho vela nezje, takze pride domov ako cenkovej decko. a co moze byt pre hladneho chlapa lepsie ako rezen??? 😀

+ pride kamos na klebety, tak aj on si isto da...

ejasmeja
5. nov 2009

Puma, tak tento bol dobrý! 😀 😀 kde sa da zohnať taký kocúrik? alebo si vycvicim toho svojho? 😀 😀

puma.sue
5. nov 2009

neviem, ja by som mala zacat adama nejak prevychovavat 😉
ale uz som ticho radsej, lebo pojdem do pekla za tieto reci... 😒

puma.sue
5. nov 2009

inak, ten vtip mi poslala moja mama s dovetkom: "uz vies, preco nechcem kocura??? ;- )"

ejasmeja
5. nov 2009

inak ja mam prave jedneho maleho zleteho kocurika, no teda nasa macka ma 😀 , ktoremu hladame novy domov, tak keby si chcela... 😉 😉 😉

puma.sue
5. nov 2009

mam adama (psa), dakujem, asi by nemal dlhu zivotnost u nas 😖

anaxamon
5. nov 2009

puma, no je to o tom, ze ked nemas kedy predtym..ako som vcera pisala...a vtip je perfektny 😀

puma.sue
5. nov 2009

anax, totalne chapem. mna sa tiez z casu na cas podari nejest...

sweetberry
5. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/group.php?vGrou...

asom si porevalaaaa telatko 🙂))) mamine som poslala ma dnes narodeniny.

puma.sue
5. nov 2009

sweet, preco si prilozila tu linku?
preco si si porevala?

sweetberry
5. nov 2009

jejda truba som nie tu linku som chcela 😀 😀 to preto lebo sem nakukujem v rzchlosti

https://www.youtube.com/watch?v=uldRlkEZYdk
shaarka
autor
5. nov 2009

sweet, nic v zlom, ale nemam rada take 😔
ale mamku mam velmi rada 😵

shaarka
autor
5. nov 2009

puma, to je jaky vtip?! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
5. nov 2009

baby, dnes poradna ok, Dr. bola malovravna, takze kedze mlcala, beriem to tak, ze je secko ok.
a povedala nam pohlavie... 😉

shaarka
autor
5. nov 2009

joooooooooj kde ste? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre