Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
3. dec 2009

pumi tak to by som brala aj ja
mne treba ist aj ku kozmeticke

puma.sue
3. dec 2009

leni, ja idem asi po dvoch rokoch, mam strach z kadernikov...
uvidim, ako zajtra dopadnem...

lenocka84
3. dec 2009

preco z nich mas strach?

puma.sue
3. dec 2009

lebo mam take specificke vlasy, strasne brckave, ale zvyknem si ich zehlit.
a vzdy ked poviem, ze chcem skratit tak, aby som to dostala do copu, odchadzam z desivym "zvlnenym" ucesom a neviem s tym spravit NIC
mam zle skusenosti z historie, radsej som sa doma strihala sama. ale teraz uz musim ist, lebo to mam hrozne...
strasne znicene vlasy a potrebujem to odborne prestrihat aj nafarbit...

lenocka84
3. dec 2009

aha
no pekne
tak potom sa necudujem

puma.sue
3. dec 2009

po rokoch som si nasla kadernika, ku ktoremu som chodila 3x do roka, lebo mne strasne pomaly rastu vlasy...
lenze robil v jednom z najdrahsich studii v ba a potom po par rokoch siel do toho najdrahsieho. a tam uz za nim odmietam chodit... :(

lenocka84
3. dec 2009

preboha to si kde chodila?
ja mam tu u nas kadernicku a je velmisikovna
mne sa malokedy paci styl ako ma ostrihaju, ale u tejto to je ok

puma.sue
3. dec 2009

ja mam dlhe vlasy a primarne aj chcem dlhe, resp. polodlhe.
chcem si to dat do copu, to je cele...
ale niekedy to proste neodhadnu spravne a som v pipaku...

vavenka
3. dec 2009

Joj Pumi inak ja presne to iste, raz sa 100 rokov sa furt odhodlam ku kadernicke, sak treba raz za cas od odbornika upravit hrivu, a FURT ma tak zohavia..... 🙄 🙄 Takze ti velmi dobre rozumiem....
A teraz co som v tom tak - furt rovnaka farba - a stale mi inak chyti, uz mam na hlave asi vsetky odtiene, ale tak uz vidim jak kadernica zacne dzubat ze juj, trochu ostrihame, a tie horne su znicene, dame postupne, aj ofinku zastrihneme, po bokoch trosku skratime, a ja truba furt poviem ze ako myslite a potom pindam 2 mesiace
😀

puma.sue
3. dec 2009

jaj vavi, keby som len dva mesiace pindala, ale mne strasne pomaly rastu vlasy ☹
snad to zajtra nejak prezijem...

puma.sue
4. dec 2009

dobre ranko,
vobec, ale vobec mi nie je trapne, ze som vcera pisala posledna a dnes ako prva 😉
dufam, ze sa coskoro niekto pripoji...

siouxie
4. dec 2009

čau pumi 🙂
Na koľkú sa chystáš?
Ja tie moje špagáty volám burina, lebo tak rastú, ale tým pádom musím chodiť dosť často. Teda teraz, keď ich mám krátke, hneď to začne vyzerať inak, ako bolo pôvodne myslené 😀 Kým boli dlhánske, tak som ich nechávala, iba končeky mi zastrihávali, teraz sa to už nedá.

Čo budeš návšteve variť?

puma.sue
4. dec 2009

ahoj sioux...
som myslela, ze tu dnes budem trpiet samomluvou 😉

mam z toho trochu krc, co ma dnes caka, ale prezijem... aj horsie uz bolo 😉

kedze navsteva neje bravcove, cely vikend bude kuracie a teda v nedelu budem kotkodakat...
dnes urobim perkelt s haluskami
a vyvar - taku klasiku...

zajtra budu rezne a zemiakove pyre... samozrejme kuracie rezne...
este aj parky na ranajky sme hydinove kupovali.
moj chlap chcel strasne francuzske zemiaky, lenze do nich ide klobaska, ze ano? a ta zvycajne byva bravcova...
ale asi mu spravim trochu, nech si da to, na co ma chut...

siouxie
4. dec 2009

😀 ja robím francúzske bez klobásky 😀 😀
no budeš to mať trocha hustejšie, ale nakoniec bdude možno príjemne a veselo 😉

puma.sue
4. dec 2009

ja sa budem motat v kuchyni... mne je jedno co bude - uz mi je asi vsetko jedno ☹
nie som najlepsie naladena, vstala som asi hore ritou a ani to pocasie mi zrovna nepridava...
francuzske bez klobasy nie su francuzske - pre toho mojho

siouxie
4. dec 2009

vyzerá to vonku nechutne, to máš pravdu, ale predsa len je o čosi lepšie ako včera, aspoň čo sa stupňov týka. Keby sa tá nechutná hmla rozplynula, bolo krajšie na svete 😀
Ale neboj, hádam sa ti nálada v priebehu dňa zlepší 😉 Možno po kaderníčke... 😀 😀 to bolo sprosté, prepáč. 😀 😀

puma.sue
4. dec 2009

dik sioux, vidim, ze sa dobre bavis, ale nevadii....
ja sa s tym nejak popasujem.
idem vencit, potom nakup a potom kadernica, myslite na mna pocas obeda...
ozvem sa ked pridem..., pomoooocccccc

siouxie
4. dec 2009

ale čosi, to zvládneš. Držím ti palce. 🙂 🙂

bublinka11
4. dec 2009

Pumi aj ja ti drzim silno palce! O kolkej ides? Cakame info... 😉
Ja idem presne takto o tyzden, ale ja sa moc moc moc tesiiiiiiiim, ja mam moc rada, ked sa mi niekto hrabe vo vlaskoch 😀

vavenka
4. dec 2009

Pumi kokso som asi 15 min rozmyslala koho cakas na navstevu (sa mi nechcelo hladat) - ale som si spomenula, svagrovcov, vsak? 😀
Inak ten perkelt z haluskami znie skvelo, ja som si vcera uz nachystala do pacu masko na kurkove rezne, takze dnes uz len vyprazit a zemiaky do truby....
aaaa idem si farbit vlasy - neznasam to !!!!

Bubli ja tiez milujem ked mi niekto naraba s vlasmi, aj cely den by sa mi mohli hrat, som tak zneuzivala kamoskine dcery, ked sa chceli hrat, strcila som im hreben do vlasov a hrajte sa 🙂 im sa to chvilu pacilo, ale ked po desiatich minutach chceli sa hrat radsej na doktorky, tak som kategoricky odmietla, ze co vymyslaju, sak sa hrame na kadernicky 😀 😀 😀

dzou
4. dec 2009

ahojte 😉 babyyyyyyyyy pomoooooooooc ako sa robi spagety bolognes? ja som to este nerobila a nechce sa mi hladat na nete a vy mi urcite hodite nejaky zaruceny recept 😅

dzou
4. dec 2009

uz maaaaaaam tak nemusite pisat 😅 a ako sa inac mavate? ja mam dnes volno 😀

anaxamon
4. dec 2009

ahojte ako tu? co nove?

shaarka
autor
4. dec 2009

aaaaa.hojte 🙂
dnes mam MM doma, tak uz odmrazuje chladnicku, bol vonku s jellou a prave je v obchode 😉 sikuliak. no kedze sa ja musim setrit, tak je to samozrejme, ze? 😀
navarene mam, upratane tiez, takze dnes len light veci a vecer do krcmy 😀

vavi, dik za vysvetlivky 😵
a pume drzime palce! 😵
a pipimiske gratulujeme k morfo UZV a skodaaaaaa ze nebolo vidno pohlavie. nechces prist k mojej Dr.? ta uvidi 😀

puma.sue
4. dec 2009

seruste secky, kere som dnes este nezdravila 😀
zelenina nacistena, maso rozmrazene a nachystane.
o pol hodku sa zacina moj masaker po dvoch rokoch - zbohom dlhe vlasy ☹
myslite na mna

a aby malo nebolo, este mi aj moja skvela teta volala, ja proste nemozem mat pokojnu dovolenku! vvvvvrrrrrrrrr 🙄

anaxamon
4. dec 2009

pumi a to sa ides dat uplne nakratko? nechce sa mi to moc dozadu hladat ak si uz pisala...

ja si tiez pestujem co najdlhsie, len moje maju problem ze dost padaju 😖

shaar do krcmy ides? este ze sa tam uz nefajci co? 😀

puma.sue
4. dec 2009

anax, nie na kratko, ale teraz mam tak po lopatky a pojde to po plecia na postupno podla mna. co je pre mna kratke 😉
mam ich strasne suche - tym ze som brckava asi ako jacko za mladi... len je pravda, ze si vlasy nicim zehlenim... lebo o tie kucery sa neda starat, to sa neda rozcesat, ani nic ☹
pre mna je trauma uz to, ze idem kadernicke... nebola som asi 2 roky, ale povedala som si, ze uz musim, lebo mam tie vlasy v dezolatnom stave...

shaar, krcma? a coze sa deje???? 😀

anaxamon
4. dec 2009

ja by som si mala zehlit aby boli ake take a nezehlim bo nemam na to trpezlivost, ja ich zopnem do copu a kaslem na dalsiu upravu, bo ja mam vlasy pol po mame co ich ma jak afro a pol po ocinovi co ich ma jak droty rovne...to znamena ze ja mam take rozlietane droty co sa trochu vlnia...najlepsie su tak na druhy den po umyti, vtedy mozu byt aj bez gumicky..

som zvedava kedy mi zacne byt doma dlho 😅

shaarka
autor
4. dec 2009

no krcma, fajci sa tam, ved raz do tyzdna, jak furt... ci? 😅 imunitu treba pestovat.

vavenka
4. dec 2009

no, farba na hlave, to bola fuska ...
Aj ja som dnes v krcme - 3 kamosi oslavuju 33ky 🙂
A zajtra som tiez v krcme, mikulasska party v ramci otvorenia novej casti krcmy 🙂 majutel bude snehulienka (ma asi 130 kg) a jeho kamarat cert (ten ma zas asi 55 kg), sa tesiiimmm, bude super, dufam 😀

A pevne verim ze sa tam fajcit nebude a fajciari budu chodit von 🙄 🙄

Shaari dobra vyhovorka na imunitu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre