Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
15. dec 2009

vavi no inak fakt.. vecne neuspokojitelne tvory sme 😀 😀 😀
tak ja si to vazim ale mohol by troska zvolnit tempo, lebo od tej inkriminovaj hadky je straaaaaaasne mily aj ked spolu volame a stale ma vola "milacik" co teda predtym a kazdy nas hovor ukoncuje vetou Lubim ta... co teda sme si tiez az tak casto nezvykli hovorit... 😀 😀
no ved ja stale hovorim ze - vycitky su svine.. 😀 😀 😀

nellie_
15. dec 2009

jesus pisem jak tatar ked to spetne citam..... ale snad pochopite co tym chcel basnik ... 😀

som to tam nedopisala poriadne s tym milacikom.. lebo on ma tak nezvykne volat... vacsinou som "bubino" 😀 😀

shaarka
autor
15. dec 2009

caute 🙂
tak mojmu som dnes rano povedala, ze som konecne tvrdo spala a chcela som dodat, ze ako dobre, lebo predosle dve noci nestali ani za prd. a MM ma predbehol, ked sucho poznamenal, ze vie, ze som tvrdo spala a ani dodavat nemusel, ze som straaaaaaasne chrapala a on sa nevyspal.
ma spanok jak strazny pes, no co mam s tym robit? ale aby rano vstal a urobil nieco uzitocne, to nie. radsej sa bude nervovat a prevalovat az kym nevstanem aj ja 😀

pipi, aj my sme zacali tatinom a tatikom 😀 uvidim, ci sa to zmeni 😀
a hej, postielka je kupena, u nasich v dielni stoji rozlozena. matrac je len taky jednoduchy, tenky, obycajny, tak este uvazujem, ze tento vezmeme k nasim na chalupu a my kupime nejaky lepsi.

puma.sue
15. dec 2009

helou, vavi, som v praci, samozrejme. kde inde ja mozem byt? 😀

a baby, vazme si tie chvile, ked su prehnane mili, lebo "na kazdeho raz pride..."... treba ich chvalit a mojkat a hyckat... aj ked, ja mam na mojho strasne nervy tieto dni, ale nepomozem si, aj tak si spravi po svojom...

a musim sa pochvalit, ze padruh volal so svojou mamou a ta mu hovorila, ako ma jeho brat vychvalil, ze som sa o neho a jeho rodinu uzasne starala ked u nas boli... tak snad pochopi, ze som neni uplna truba... 😀

vavenka
15. dec 2009

Shaari 🙂 🙂 ja chrapem len ked som natahana 😀 zato moj ked sa prevali na brucho, tak vie pekne zapilit.... Chalabohu ho vtedy len postrcim nech sa otoci na bok a je to.... A co, hlavne ze si sa dobre vyspala..
Pumi no svata pravda, treba ich chvalit, presne ako male deti, za dobre skutky odmeny, pochvaly - bohuzial je to tak......Shaari a s postielkou si spokojna?

nellie_
15. dec 2009

ahoj shaar.... 🙂 🙂 takze aspon ty si sa tiez super vyspala 😀 😀

pumi no vidis to... "svagor cakatel" ti robi jaku dobru reklamu 😉 😀 😀

shaarka
autor
15. dec 2009

postielka je taka obyc, nema ani nic vyrezavane, ani farbu (inak by som chcela bielu), proste taka klasika, ale neriesila som. ucel splni a keby sme vyhrali milion E tak potom kupim inu 😀

shaarka
autor
15. dec 2009

pumi, tak aspon ze nejaka vyhoda z toho vikendu. ale tak stacilo, nie? a overit, ci si taka super ostala, mozu najskor po roku 😀

vavenka
15. dec 2009

Shaari no sak jasne, ja tiez nebudem kupovat paradoty, nieje momentalne penazi nazvys na zbytocny prepych 😅

siouxie
15. dec 2009

dobré ránko 🙂
shaar, k tomu ockovi - nemá nejaký koníček? my mu kupujeme väčšinou nejaké rybárske potreby a oblečenie, lebo to si sám veľmi nekupuje.
A pumi, blahoželám k príjemnej satisfakcii 🙂 😀
Aj u vás je tak krásne a taká strašná kosa? Ja musím dnes dokončiť jednu prácu a potom bežím do školy, takže dnes les nebude ☹

shaarka
autor
15. dec 2009

cau siou, aj u nas je krasne (slniecko a mraz), len od severu ide nejaka ciernava 😒
no a jasne, ocko ma konicek - chalupu. domaci majster. ale co sa tyka tohto konicka, tak ma fakt nic nenapada, mam pocit, ze ma vsetko, resp. neviem o nicom, co by mu chybalo...

siouxie
15. dec 2009

Tak prípadne niečo obnoviť (náradie), alebo nejakú knihu na túto tému...Alebo zo srandy nejaké oblečenie - také chalupárske - poriadne hrubý sveter, teplé papuče, menčestráky, traky ... trepem, ale niečo také praktické a pritom vtipne naservírované...?

puma.sue
15. dec 2009

dakujem za pochvaly baby, ale presne ako pise shaar, NAJSKOR po roku. skor ani nahodou.
neviem, ci som vam pisala, ale potenc svagrinej v piatok zistili zapal pluc. dosla k nam chora ako svina, aj na malu sa uz nalepilo. nastvana som bola, ze su taki bezohladni ☹

siouxie
15. dec 2009

fúha, teraz je tých zápalov pľúc nejako veľa... 😖

puma.sue
15. dec 2009

ale chapes siou, ze oni k nam dosli chore a chrchlave?
mala ma iba 2 rocky a nesla s nou k lekarovi, aj ked chrchlala ako stary hrniec. nehovoriac o tom, ze s malou cestovali z prahy... stara dostala taky zachvat kaslu v noci, ze som myslela, ze ideme na pohotvost. je to od nich bezohladne aj voci nam, ze prisli na navstevu chori... ja by som to v ziadnom pripade neurobila... 😢

siouxie
15. dec 2009

no to ani nehovorím, myslela som, že to u vás ešte nevedeli. Toto strašne neznášam. Už keď sú hlúpi voči sebe je dosť a nie že ešte aj bezohľadní k okoliu. 😠

shaarka
autor
15. dec 2009

siou, dik, no nieco budem musiet vymysliet... nic z toho sa ale nehodi na mojho otca 😠

puma.sue
15. dec 2009

baby, riesite darceky pod strom?
my si nevieme poradit s mamkou...
chcela penazenku, mame, aj nejake handry, ale strasne brat rozmysla nad pekarnou...
ak ju niekto mate, vyuzivate ju?
je ten chlieb dobry? co vsetko sa v nej da piect?
pripadne dajte tipy, na co pri takej pekarni hladiet... dik

siouxie
15. dec 2009

pumi, ja nemám, ale všetci, čo ju majú a používajú ju, sú max. spokojní. Aj sem baby písali, že majú a je super, takže ti jurčite napíšu viac. Ako tip na darček je to výborné.

Mne sa ju nechce kupovať, máme už rárohov plnú kuchyňu 😀 . Chlieb si viem upiecť aj v teplovzdušnej trúbe, ktorú mám strašne dobrú a kupovanú aj na to. Jedine, že by mi niekto dal pekárničku ako darček 😀 . Ale fakt neviem, kam by som ju už dala.

shaarka
autor
15. dec 2009

do rury 😀

puma.sue
15. dec 2009

shaar, ty si aka vtipna?

no cakam, ze sa niekto ozve, co to ma. aj moji kamosi su spokojni...
ved uvidime este, ako to dopadne. sa len obavam, aby to nebolo u nas tak, ako napr. s fritezou, ze nas to bavilo pol roka (ano viem, ze je to nezdrave, ale napr. hranolky alebo vyprazany karfiol je len v tom super 😉 ) a potom to skonci v pivnici. daju sa napriklad tie zmesky chlebove z Lidla do toho davat? len sa pytam... netusim ako to je...

shaarka
autor
15. dec 2009

puma. no som, len som dala teraz taky jednoduchsi, nech vacsina pochopi
😀 😀 😀

anaxamon
15. dec 2009

ahojte🙂

pumi, nam nasi kupili na tieto vianoce pekarnicku, teda zazelali sme si ju. Som velmi zvedava ako sa nam bude v nej piect a kolko casu stravime ucenim sa kym to bude jedle🙂

My s manzelom sa na nu uz dost tesime, objednali sme si taku co sa v nej pecu aj bagetky..na tie sa dooost tesime🙂

Osobne sa ale nechystam do nej kupovat zmesky z obchodov, kedze sa mi to zda potom uz drahsie ako kupeny chlieb v obchode...

po vianociach ti mozem napisat aj prakticke skusenosti

siouxie
15. dec 2009

pumi dajú, väčšinou ľudia asi pečú z tých zmesiek.

A inak, určite je zdravšie fritovanie ako klasické vyprážanie.

puma.sue
15. dec 2009

anax, v rakusku stoji kilo tej zmesky 0.99 EUR a spravis z toho 2 polkilove chleby, nehovor mi, ze to zozenies lacnejsie, ked budes kupovat muku zvlast, drozdie a neviem co do toho ide.
ja som z tych rakuskych zmesiek piekla chlieb aj v rure a bol super...

nellie_
15. dec 2009

pumi tak ja ti vrelo doporucujem pekaren... 😉 😉
ja som vam ju tu uz ospevovala tusim.. mame ju doma si 3 roky - kupili sme ju mamine na vianoce ale bola to z nudze cnost, kedze jej akurat vtedy zistili celiakiu a asi len pred pol rokom sme si zacali piect aj klasicky chleba a je uzasny.... fakt.. uz ani nekupujeme normalny, lebo tento je aj po 5 dnoch uplne makkucky a neverili by ste ze uz je "stary" 5 dni 😉
nam sa osvedcili zmesy na pecenie z Lidla - stoja nejak 1,15 Eur a su z nej 2 chleby... 😎 😎

my tento rok kupujeme pekaren svokre.. sme sa jej na nu zlozili aj so svagrinami 🙂 🙂

nellie_
15. dec 2009

anax urcite je chlieb z tych zmesi lepsi ako ked si ho zarobis sama - osobna skusenost 😉
jednak je to jednoduchsie, lebo pridas iba vodu a je to.. a chutovo sa to neda porovnat...
ale zas na druhej strane, mozno sme mali zly recept... 😉
no ja zostavam verna Lidl zmesiam... 😎

puma.sue
15. dec 2009

dakujem nellie... stale nejak vaham...
nie je to lacna zalezitost...
na co si treba davat pozor pri tej pekarni?
ake ma mat parametre?

nellie_
15. dec 2009

taky najhlavnejsi je aby mala 2 metličky na miesenie... a inak ani neviem 😅 ... my sme mamine kupili ETU lebo tu mali aj jej zname - celiaticky a vychvalovali ju a musim zaklopat ale ide super.. a to na nej pecieme 2-3x to tyzdna... ako kedy.. 🙂

a ved teraz nie su az take drahe tie pekarne uz.. ta so svagrina kupovala svokre vysla tusim 50 eur ale neviem znacku...

nellie_
15. dec 2009

a po dlhej dobe jeden na dnes... 😀 😀 😀 😀 starsi ale dosiel mi zas pod ruku.. dufam ze som ho uz sem nedavala.. 😅

Traja teplí po tom, čo sa naobedovali v mexickej reštaurácii, navštívia svoj obľúbený bar. Sedia popíjajú, zrazu prvý z nich sa uprdne. Celkom potichúčky. Za chvíľku vetry dôjdu aj na druhého. Opäť ticho, tichučko. Až zrazu ten tretí pustí fazulu z tela von a je to veru poriadna rana. Bar stíchne, všetky hlavy sa otočia a teplí takmer unisono:
"Aaale čo... Panna!"

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre