Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
3. feb 2010

Siou ano ano ano, priozzky !! Mnam !!! To bolo take ze som sa zabit za tym isla !!!!
(slina az po klavesnicu mi prave vybehla)
Slni ale sak do leta este daleko 🙂 🙂

siouxie
3. feb 2010

slni, nemáš čo, naozaj. Okrem toho, ja som ho kedysi takýto nemala, v puberte som mala o 10 kíl viac 😅 . Ale potom postupne to nejako odišlo a už dobrých desať rokov mám furt rovnako. A teším sa z každého pribratého kila (chvíľu). 😀
Ale je to na palicu, lebo furt sa musím obmedzovať kvôli mm, ten je ako malé decko, keď mám ja, musí aj on, tak radšej nemám 😀

siouxie
3. feb 2010

vavi, aj u nás ich v meste stále predávajú 😉 Také čerstvé, teplé... mňam. Ale aj ťažké... potom nemusím zase zopár rokov 😀 😀

slniecko77
3. feb 2010

..Siou a ty vies ako spravit ju ovocnu penu z bielkov? ak by ta to neobtazovalo 😀 napisat mi recept...kujeeeeem
..hihi siou si ma pobavila, ze co mas ty musi mat aj on 😀 moj zase nevie s jedlo skoncit az je vsetko prazdne 😎

vavenka
3. feb 2010

Siou hej, tazke su jak swina, na travenie....
Ja som nejak na to uplne zabudla, len minule som na nich natrafila v nejakej Balle, ci Milkagre alebo kde, uz sa presne nepamatam, ale som ich zhrabla rychlostou svetla 🙂

siouxie
3. feb 2010

slni:
z 2 bielkov ušľaháme nad parou tuhý sneh s 2PL kryštálového cukru a postupne prišľaháme k snehu cca 150g ovocného džemu

siouxie
3. feb 2010

a ešte mám aj takýto: 4 bielky, 2 polievkové lyžice cukru, 2 lyžice ovocného džemu. Bielky vyšľaháme na bohatú a hustú penu a pridáme lekvár a cukor.

slniecko77
3. feb 2010

...dik uz opisujem 🙂
..a nezdrcne sa ten bielok nad tou parou?

siouxie
3. feb 2010

slni, no nemal by. Ale ja to ani väčšinou nerobím nad parou, stačí naozaj dobre vyšľahať a dnešné šľahače to spravia výborne. Musí byť poriadne tuhý. 😉

slniecko77
3. feb 2010

aha...lebo mne sa to nejak zdrclo a boli v tom male gulocky hmoty a chutilo to divne...ale nedala som do toho cukor...no snad nabuduce sa podari 😎

siouxie
3. feb 2010

vavi, dávala som monky pred pár dňami parížsku tortu. Nechceš? To sto pro tvládneš a je naozaj perfektná. Nie je to žiadne cukrárske umenie, je veľmi jednoduchá. 😉

siouxie
3. feb 2010

slniiiiii 😀 😀 😀 mojaa, to fakt? 😀 😀 si zlatááá 😀 😀 😀 Vieš čo, nabudúce to vôbec nerob nad parou, kašli na to. Dobre, dobre dlho šľahaj POSTUPNE pridávaj cukor a na koniec džem (ak chceš taký krém) a bude ako lusk, uvidíš 🙂 😵

vavenka
3. feb 2010

Siou jasne, fukni do IP pls, nech to potom nemusim hladat.... Zeby som sa zas vytiahla pred hercom? 😀

siouxie
3. feb 2010

tak mi to napadlo, vav... posielam 😉 😀 😵

slniecko77
3. feb 2010

..dik Siou 🙂 nabuduce sa pokusim ako radis, vsak hovorim, ze som lava na taketo veci
..Vavi aj mne poslala Siou ten recept, hodlam sa ho spravit na Valentina...tak podam hlasenie ci sa podarilo 😉 pri mojej sikovnosti hehe

siouxie
3. feb 2010

slni, ja tiež nie som žiadny fitipaldy v kuchyni... neboj, torta je ľahučká a dobrá a mimochodom, dobrý nápad na valentína. Síce asi aj budeme práve oslavovať všetky narodky, takže by som ju tak či tak robila 😀

vavenka
3. feb 2010

Vy mate genialne napady, jupi, na valentina robim tortes... Siou dik, idem prestudovat co secko mi na to treba 🙂

dzou
3. feb 2010

caute zienky ako zijete? co nove? siou cakam prehlad sprav 😀

siouxie
3. feb 2010

vavi, neľakaj sa, nejde tam žiadna múka, ale... ORECHY 😀 😀 😀 prosím ťa, nestrúhaj ich už, dobre? 🙂 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

čau džou 😀

tak, dnes to tu veľmi nežilo, chúďa pipi oddnes pichá (do brucha), bola na hematológii ☹, ale našťastie na to prišli a zachytili, takže bude aj s baboško ok. 😵
nell už asi sexuje s mužíčkom (dnes sa vrátil od vás). 😀
shaar tu pobudla len doobeda, chrob nakukla a uletela teraz večer. 😀
Anax a bibi to su aj s vav doobeda držali pod kontrolou. 😀
Vavenka okrem toho dobre nakúpila (zase) 😀
A teraz pečieme 😀 😀

dzou
3. feb 2010

jaaj no pekny prehlad ...kujeeeeeeeeem 😀
takze pipi picha? no chudatko... a akoto ze jej na to prisli az teraz 😕
vavus a co si nakupila zase?....
a co peciete?

siouxie
3. feb 2010

džou, tak šišky, torty, čo len chceš... 😀
a ty si dnes mala ako?

dzou
3. feb 2010

jeeej sisky by som si dala... to zavolam mamke asi ako sa robi ci mate nejaky dobry recept?
ja tak jak vzdy v praci... teraz uz oddych mm je na obedke tak lenoskam...chcela som ist na taebo ale mm ma auto lebo jeho je v servise... jaj no tak som sla domov na buse a 20min som na nho cakala 😠 keby som sla na aute o tom case co som nastupila do busu by som uz doma kavu pila 😠 tak som vymrzla...snezilo.... ZASE 😠 ale inac sa mam dobre 😀 a ty?

siouxie
3. feb 2010

ozaj, joe, ako sa ti vlastne šoféruje na pravej strane? 😅 😀

dzou
3. feb 2010

jasne 😀 ja by som uz ani nevedela opacne 😀 na svk som si robila vodicak ale jazdila som vlastne skoro nic 😀 akurat asi 2x z karlovky na devin 😀 teda po vodicaku.... potom som asi 2r.nejazdila vobec
no a tu uz jazdim 3-ti rok takze mne to pride uplne normalne a dakedy sa mi stane ze kukame nejaky film a ja idem povedat ze to co debili idu v protismere 😀 😀 😀 a to oni dobre idu 😀 😀 😀

dzou
3. feb 2010

jaaaaj ty si sa pytala ako sa mi soferuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som prelozila otazku ze CI soferujem.....
no dobre sa mi soferuje ako pisem som zvyknuta.... a ked som sem prisla som nejazdila vobec som bola skoro rok len spolujazdec a a potom sa uz mm nasral ze ma nebude furt vozit do roboty tak som sadla a prislo mi to normalne... ani do dveri som nebuchala a nehladala paku 😀 😀

dzou
3. feb 2010

ale zase dakedy ked idem taka zamyslena k auto tak idem sadat na ''nasu'' svk stranu 😀

siouxie
3. feb 2010

džou 😀 😀 inak, šišky robila slniečko, len niekam zmizla, práve... 😕 😀

dzou
3. feb 2010

aha.... ona vzdy nieco dobre vari a vypeka 😉
a inac co my dojdu tie kamosky... tak ked pojdu sp5t mm bude mat ranku tak ich budem musiet odviezt ja na letisko do Birminghamu... tak trosku bojim bojim.... no uz som zvladla aj dlhsie cesty no tam som este nikdy nebola... tak sa len modlima aby nahodou este nesnezilo 😖

siouxie
3. feb 2010

tak hádam už nebude, ale daj si radšej náskok, aby ste sa nemuseli hnať. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre