Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
6. feb 2010

vavi tak sme dve prezrate 😅

inak to som bola normalne svedok praskania koze u mojej svagriny... 😅 😅 ale to este ked bola ale v 2-3 mesiaci tak zrazu zacala pistat ze ju svrbi a stipe koza na bruchu a nadvihla tricko a takeeee cervene ciariskaaa az som nechapala ze co to... 😅

preventivne utekaj po olej a natieraj 😀 😀

vavenka
6. feb 2010

Nellie idem idem, si ma vystrasila 😀
Ja zatial klopem, nemam este ani jednu cervenu ciaru na bruchu, ale tak este mame co to pred sebou..... A natieram poctivo, fakt....

nellie_
6. feb 2010

to je tym Vavi,ze natieras.. 😉 🙂
svagrina to podcenila... natierat zacala ked uz bolo neskoro... 😅
ale teraz uz nema tie ciary aspon cervene ale su biele menej viditelne.... ony to asi maju v rodine, lebo aj druhej svagrine tiez tak nenormalne popraskalo brucho,ale ona zas bola tehotna s dvojickami... a to pribrala iba 7kg a dvojicky mali dokopy 5kg doteraz to nechapem ako mohla tak malo pribrat s dvomi... 😀 😀

vavenka
6. feb 2010

Nellie no ja tiez mam strie na bokoch este z puberty, aj mamka ma popraskane brucho, a mne sa zatial drzi, takze to tiez pripisujem kremovaniu.... Fakt mazem ako blazon 😀 😀 2-3x denne.....
Ono zas nieje to ziadna tragedia, ale ked tomu mozem aspon trochu predist, tak to istoze skusim....

Kokso tak to ma super, ze len 7 kg... A nebola taka moletnejsia?

Co mas teraz v plane? 😉

nellie_
6. feb 2010

vavi presne, to kremovanie ma urcite daco do seba.. 😉

ona je praveze stihla, po 3 detoch ma postavu ako modelka az to nechapem... 😅
je stihlejsia ako jej 16 rocna dcera, vypadaju ako sestry kedze svagrina ma iba 34 rokov...
ona si tak na seba dost potrpi a nikdy nezbudnem na den spred 7 rokov, kedy porodila dvojicky a dosli sme za nou do porodnice a ona sedela na lavicke (SEDELA !!!) s prekrizenymi nohami, rozpustene vlasy dlhe po pas, nalicena ako vzdy a ja som nechapala 😀 😀 😀

v plane mam to ze asi hodim sprchu a pustim si bud 2 zameskane diely Zufalych manzeliek alebo Sherlocka Holmesa - ale obavam sa ze pri tych titulkoch zaspim po 15 minutach 😀 😀 a kto mi potom vypne TV? 😕

vavenka
6. feb 2010

Nell tak pozdravujem svagrinu, klobuk dolu 😀 ja teda tiez niesom uplne ze opustena, ale isto viem uz teraz ze mi potrva, kym sa dam naspat do kopy po porde.... No hold co uz 🙂

Ja som vytiahla biely a telovy lak, idem sa pokusit vykuzlit fr manikuru 🙂

Tak jednoznacne manzelky tym padom odporucam 😅

nellie_
6. feb 2010

fíha to sa ti chce serinkat s francuzskou manikurou?? ides si to robit pomocou tych nalepovacich pruzkov? ci to potom skorigujes odlakovacom?

Vavi aj ja to vidim na manzelky... 😀 😀 to je akurat tie dva diely a pojdem spat...
akura lovim co je v telke - aaa Velky tato je dobry film s Adamom Sandlerm a ten maly je taky chutny - mozno si nakoniec pozriem to 😎

a vy co budete porabat s drahym?? ten bol dneska aky zlaty s tym upratovanim 😉 🙂

vavenka
6. feb 2010

No prave tiez nadavame ze prd ide v telke 🙄 🙄 🙄
Toho tata sme videli, tak neviem, mozno sa pohrabem v DVDckach ci tam nie je nieco, co sme este nevideli....

Nie nerobim s pruzkami, ked tak skorigujem odlakovacom, ale uz mam celkom cvik, lebo akonahle sa mi podari dopestovat aspon 3 mm nechty, tak si robim fr 😉

nellie_
6. feb 2010

jaaaj tak ty to uz mas v ruke 😉 😎
ja nastastie mam efekt francuzskej iba ked si dam priesvitny lak.. ale to tu nechcem nejak machrovat 😝 😀
uz som vam tu tusim nechty raz otrcala.. 😀 😀
ale momentalne ich mam odlakovane a cakaju na zajtrajsie povinne spilenie, lebo sa mi na prd pise uz 😀

jak som sa tu fajne zasedela ze cakam na povel z mozgu aby som vstala a sla do kupelky.. ale nejak sa mu nechce dostavit 😀 😀

a uz dlhsie rozmyslam preco stale citim light blue a to mam tu na skrini zavesenu bluzku opratu co caka na vyzehlenie a aka sila ze to tak intenzivne vonia aj po vyprani... 😕 😕 to som si doteraz nejak nevsimla a dolce uz pouzivam hadam aj 6 rokov 😀 😀

vavenka
6. feb 2010

Nell 🙂 no s tym mozgom to poznam, tiez castokrat cakam na nejake znamenie aj cely den 😀
Hej hej pamatam so tvoje nechtiska, hold ja o takych mozem len snivat.... No ale tak nemozem byt dokonala 😀
Ja uz asi 3 roky pouzivam 212 of carrery, mam aj ine vonavky, ale tato je na ppolicke furt 🙂
No drahy vybral nejaky film, tak zatim 😉

lenocka84
6. feb 2010

shaar neodhaluj tu moje meno prosim ta, v prispevku (aj ked nevedomky)

ani ja este nemam ziadne pasy cez brucho, ani popraskane ,klop klop, aby to tak ostalo, mm natiera poctivo, kazdy vecer

vavenka
6. feb 2010

No film zatial nepozerame, som sa zapozerala do kriminalky na jojke 🙂

Lenoc ja som si nevsimla 😕 kde?

No ja pas mam, tu lineu negru tehotensku, ale tak to zmizne...... To zial neovplyvnim 😉

pipimiska
6. feb 2010

caufte,dosla som z kiki a mali tam kocik teutoniu,tak konecne mam uzsi vyber pre kociky tj.teutonia spirit alebo cosmo,concord fusion alebo bolder ...este ten bolder musim najst v kosiciach nech kuknem nazivo 😉

lenocka,ja som nenasla,kde ta tu shaarka vola menom 😕

vave,mne sa ta linea negra paci,take ine,ze sa tak nieco vie samo nakreslit 🙂 ale potom nech zmizne 😀

chrobulka
7. feb 2010

ranecko kamosky 😉

co nove?
drahy zase uteka za sportom. ja idem trochu po obchodoch a ku kamoske na obed = nevarim.
na veceru len na rychlo osmahnem lososo na masle a budem podavat so zeleninovym salatom.
a konecne by som si mohla aj manikuru a pedikuru spravit.
podvecer mame bytovu schodzu - uz teraz sa neviem "dockat" ☹

aaaale, vcera som si kupila rifle (neuveritelne, ze som vo vypredajoch nasla nieco aj pre vorvane) a vysnivane cizmy za smiesne prachy. to je vychoda mega velkosti, jednak konfekcie a aj nohy...

a vy mate co nove?
pochvalte sa a prehanajte...

nellie_
7. feb 2010

dobre ranko 🙂 🙂

ahoj chrobi, dnes mas celkom fajny program 🙂
a super nakup - nove rifle aj cizmy by som veru brala 😎 😎

pipi - super ze ste pokrocili vo vybere kocika 😉

my sme si dnes s maminou povedali ze si spravime len taky lahsi obedik takze pojdem zapiect pangasiusa - dam na nho kopec cibule, sviezu papriku a rajcinu a vela syra a ku nemu zemiaky na masle... 😎
ale to mam cas ist robit, to bude rychly obed.. 🙂

vavenka
7. feb 2010

Ranko 🙂

Pipi tie boldre mali v Nowom Targu, celkom dobre vyzerali, tusim okolo 400,- eur vychadzali....
Idem kuk ake to mas vybrate kociare :🙂

Chrob ahoj, tak super si nakupil, mne taketo nekupy vedia urobit radost na hodne dlhu dobu 🙂 🙂

Ja nove nemam nic, nevarim nic (este mame sosovicovu a vcerajsi hovadzi perkelt s tarhonou), nejdem asi nikam, takze bude nedela stravena na gauci pred telkou 🙂

Vcera sme nakoniec pozreli predsa ten film - s Kevinom Baconom - Rozsudek Smrti... Celkom sa dalo pozriet, aj ked ja take krvaky nemusim....

vavenka
7. feb 2010

Joj a este sa musim pochvalit, som rano vstala, a kralovske ranajky s cajom pomarancovym som mala na stole 😀
Neviem ci mi toho mojho herca v Senci niekto nevymenil, alebo mu nepocaroval 😀 😀 Alebo nieco vyviedol a ma vycitky svedomia??? 🙄 🙄 🙄

Joj a sa mi snivalo, ze mam okolo pupku priesvitnu kozku, take ako ked mate na nafukovacke do vody take okienko z priesvitnej umelej hmoty a pozerate pod hladinu 🙂 a som videla malu vandu, a mala dva zuby!!!!!

nellie_
7. feb 2010

ahoj Vavi.. 🙂
vidis, ten film mame aj my ale ja tiez take nepozeram... ja si radsej stiahnem nejaku romantiku 😀 😀
minule som videla krasny film s Cameron Diaz a bol to asi prvy film pri ktorom som revala asi na 4x pocas celeho filmu.. smutny ale krasny...

ja si prave stahujem nejaky romanticky na poobedie - chystam sa zehlit tak mi treba aspon 2 poriadne filmy nech ma pri tom neslahe 😀 😀

ja som si vcera pozrela dva diely Zufaliek a sokli ma ze tam jednu z hlavnych nechali zomriet.. to co?? 😕 😅

flyangel
7. feb 2010

cauko babenky...ako nedelujete?

nellie_
7. feb 2010

ahoj fly... 🙂 🙂

ja som dala piect pangasiusa a zemiaky sa uz tiez robia a medzitym si klikam po nete 😉
ako som uz spominala, poobede sa chystam zehlit...

a ty ako?? 🙂

vavenka
7. feb 2010

My mame gaucovu nedelu 🙂

Teraz sme pozreli Yes man, som sa bala ze co to bude, Jima Careyho ja moc nemusim, ale som za nasmiala, fajn celkom, na nedelu doobeda 🙂

nellie_
7. feb 2010

vavi Yes man sa aj mne pacil... 😎 😎
tiez ma v nom Carrey prekvapil lebo ja nemusim tie jeho ksichty ked zacne robit.. 🙄

flyangel
7. feb 2010

ja mam navarene od vcerajska...kuracie prsia na prirodno so zemiakovou kasou a k tomu som udusila zeleninku a mame este zelerovu polievocku 🙂 a na olovrant si dame babovku ktoru som vcera upiekla..celkom sa mi vydarila... 😵 nato ze som ju robila prvykrat 😉 mne teraz perie pracka a poobede sa chystam trosku oddychovat a potom pojdeme upratovat do bytiku ktory prerabame..takze asi taky program caka mna..

vavenka
7. feb 2010

Joj a inak Shaarka nakoniec sla na pohotovost tu k do starej nemocnice, jej spravili monitor - Teo secko ok, ale ze doktor ju hospitalizoval - pre istotu 😀 ze na tyzden... Moja zlata, ale ze sa bude dnes pytat domov, nema ani lieky nasadene, nic, ze tam je uplne zbytocne 🙂
Tak mam az vycitky ze som jej tak "fajne" poradila 😖 Pevne verim ze uz poobede bude soma.....

nellie_
7. feb 2010

takze Shaar predsa len isla.... Vavi ty nemas mat preco vycitky, ja som jej tiez radila to iste, ved to bolo najlepsie riesenie, lebo by bola Shaar v strese a takto ju aspon ukludnili 😉 🙂
Verim, ze ju rychlo prepustia, kedze nema ziadne problemy a to môze byt kludne aj doma a nemusi lezat v nemocnici 😉

ale super ze sa ma Teo k svetu a vsetko je ako ma byt... 🙂 😵 😵 😵

vavenka
7. feb 2010

Nell ved hej, hlavne ze maly je ok...
Inak vcera som sa na tu fr maniuru vyprdla, len som buchla priesvitny lak... Ale asponze som ich opilnikovala, lebo uz boli postiepene a pozatahovane 😖

flyangel
7. feb 2010

noo aj ja si myslim ze ked maly Teo sa ma dobre a ani Shaarka nema ziadne tazkosti...moze ist kludne domov...je spravne ze si ju dr.nechal na noc v nemocke ak by sa predsa len vyskytla nejaka komplikacia...pretoze v poslednom case sa stavaju take veci ze zena pride ze pocituje slabe pohyby alebo ma bolesti a je davno po termine a predsa ju pozru a poslu ju domov a nakoniec ked sa vrati je uz neskoro...casto porodnici pochybia svojou nedbanlivostou a nezaujmom voci tehotnej zene...takze si myslim ze dobre si jej Vavi poradila a aj dr.dobre spravil ze ju neposlal hned domov ale mal pocit zodpovednosti,alebo sa uz mozno aj poucil z niektorych pripadov...

nellie_
7. feb 2010

ja sa chystam dnes si ich spilit a nalakovat, ale to az navecer po tom ako si zmyjem vlasy...

prave som si pustila panelak som nevidela tu cast ako Jarmilka zdrhla z ustavu a teraz sa tu sulam na nej s Jankou na tych debatach... 😀 😀 😀 ze Emilova milenka 😀 😀 😀

vavenka
7. feb 2010

Nell ani ja som tu cast nevidela... Ale ukazky vyzerali dobre 😉 A drahy mi uvaril kavicku a vytiahol knoppers 🙂 mnam 🙂 no ja fakt neviem, bud mi ho vymenili alebo nieco spachal 😀

flyangel
7. feb 2010

vavi taaak vidis ako to je,...muzi niekedy maju pocit ze musie svoje polovicky rozmaznavat..tak si to uzi 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre