Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
15. mar 2010

inak, vychodniarky, vas nerozculuje pocasie na joj.ke?
tam je akoze mapa slovenska v perspektive a ked chcem vediet, kolko je stupnov hlasenych na zajtra, musim pockat, kym sa pan v obleku odkyve... proste my sme uz vychod jak svina, nas netreba zviditelnovat. zda sa mi, ako keby bolo to pocasie len pre zapad 🙂

slniecko77
15. mar 2010

..nestras...si ale pesimista.. 😒
..verim, ze sa to cele umudri a o chvilu tam mate jar 🙂
..veru neviem co by som robila na dzou mieste, asi este chvilu pockala (par dni) a potom bombardovala Dr. nech nieco so mnou robi alebo ma posle na gyndu

shaarka
autor
15. mar 2010

dzou, keby daco, poslem ti duphaston a nemusis sa im ist prosit o vyvolavacku 😠

dzou
15. mar 2010

a to duphaston je ako vyvolavcka? 😕

shaarka
autor
15. mar 2010

hej, je to takmer to iste, len agolutin mas velku narazovu davku progesteronu a duphaston su davkovane tablety. trosku setrnejsie. agolutin ma silny sedativny ucinok.
teda neviem, cim vyvolavaju MS v UK 😀

dzou
15. mar 2010

no neviem kedze ta pi*a mi tvrdila ze mi predsa nic davat nebude LEN kvoli tomu aby som zacala krvacat 😖 no ale kdybi neco tak sa na teba obratim 😉

slniecko77
15. mar 2010

dzou, asi bola leniva v piatok poobede nieco riesit..to, ze ta necha cakat nic nevyriesi..terab zistit pricinu..no, ale my to tu tiez nevyriesime

shaarka
autor
15. mar 2010

dzou, no ja som to myslela viac ako vtip, ale v podstate je to pravda.
akurat ze neviem, ci sa tabletky daju posielat do UK... daju?
a vyvolanie menzesu je v takychto pripadoch bezny postup. pripadnemu tehotenstvu to neublizi (ak ho este naaahodou na uzv nevidno) alebo pride menzes. len je treba na ultrazvuku vylucit napr. cystu. 😒
mozno by bolo treba vymenit doktora... 😖

slniecko77
15. mar 2010

juuj Shaarka, si to predstavujes lahko...system v UK funguje uplne inak ako si zvyknut a z domova..preto som celkom hakliva ked doma nadavaju na slovenske zdravotnictvo..aj ked objetivne obcas je na co
tu nevidis gynekologa ani ked ti predpisuju HAK ani ked ti beru cytologia...toto je velmi zaujimava krajina 😅

bublinka11
15. mar 2010

Ahojte, prisla som sem kuk, pregnyl v zadocku...myslenie o kus lepsie ako poobede...
A odkaz pre Pipi...mm nemoze v robote dat matros do skumavky, pretoze u mojho Dr. to ide len poobede, a to je prave ten zadrhel...poobede to u mm nejde. Uvazovali...a skusali sme kalkulovat so vselicim...proste to necham na osud, snad v stredu este nebude neskoro... 😎

slniecko77
15. mar 2010

..auuu Bubli...nemam rada muscularne injekcie 😝 brrrr
inak ahoj 🙂 som rada, ze sa na to pozeras z tej lepsej stranky...ved spermie preziju aj 48 hodin....aspon budete mat slecnu 😵

dzou
15. mar 2010

jj slni presne .... malokto chape ako to tu funguje pokial to nezazije 😖 zlaty nasi svk dr

slniecko77
15. mar 2010

dzou ja vzdy ked idem domov idem na preventivku k zubarovi na gyndu, na sono a dam si zobrat krv...tu by som sa toho nedockala

dzou
15. mar 2010

no ja som zatial nebola lebo som mala este celkom dobre skusenosti ale tak uz e e takze najblizsie ked pojdeme na svk aspon ku gynde urcite zajdem

pipimiska
15. mar 2010

bubli,tak to aspon poistite jak baby pisali,ja by som aj nad ranom 🙂

dzou,aj ja by som bola na nervy z toho,uplne ta chapem,obzvlast ked kramujes ako kramujes...neviem ci som ti pisala,alebo som ti kcela napisat,ale moj dr povedal,ze je mozne ze na teste niesu dve ciarky a predsa je zena tehotna,tym ti nekcem davat falosne nadeje,ja len preto,ze niekto tomu neveri 😉

mam znamu,ktora profesionalne cvici,posiluje,normalne si robila testy,neukazalo jej,dalej cvicila,aaa zistila to az niekedy v 5 mesiaci,ked uz nevladala a aj napriek cviceniu prberala..

slniecko dzou,neuveritelna co za zdravotnictvo zazivate,jaaaaj na take mam nervy 🙄 v ramci normy 😉

vavenkos,este makate???sak sa aspon pochval,ze ako to vyzera.. 🙂

slniecko77
15. mar 2010

Pipi, no to vies, iny kraj iny mrav 😝 ja si iluzie nerobim
a ako sa ma Filipko?..prezrad co dobreho budes mat dnes na obed-veceru? nech sa inspirujem co uvarit 😉

dzou
15. mar 2010

ahoj pipi... uz si tusim nieco take pisala... ja stale mam nadej i ked uz mensiu 😒 no neprestavam dufat ze nakoniec na mna vykukne nejake mrno male 😵
a ty vole ty uz mas 35tt wau sak to uz mas z par .... taska do porodnice je uz zbalena?

pipimiska
15. mar 2010

slniecko,no to nieje vobec iste,mm furt vymysla aby sme nasli krajsie meno,ja len uz neviem,kde hladat 😅
na obed okolo pol siedmej som mala kapustnicu,ved aj vy ste mali nie? 🙂 a na veceru,he,este skoro je,nemam dopredu naplanovane 😀

dzou,teraz mi to uz rychlejsie uteka,mam cez den dost nabity program skoro kazdy den,takze aj preto aa taska nem zbalena zatial som kupila len koselu po porode,ale sa uz chystam,aj ked rodit sa chystam tak 39 tt 😅

povedzte mi pekne muzske mena 🙂

dzou
15. mar 2010

tak vies pipi kazdemu sa paci nieco ine 😅 myslim k tym menam 😉

pipimiska
15. mar 2010

slniecko aa som zabudla odpovedat,ze sa ma nas drobcek urcite skvelo 😀 vela sa s nim rozpravam,spievam mu,aj uspavanky v noci o tretej ale on to nejak nerozlisuje,miesto toho aby zaspal zacne tancovat,tak bude po maminee no 😀

pipimiska
15. mar 2010

dzou chapem,ja len ze ci nevytiahnete nejake take neslovenske 🙂

dzou
15. mar 2010

tak my chceme Adama prave preto ze je to svk meno ale aj anglicke 😅

slniecko77
15. mar 2010

..to je fajn ked sa mu u teba paci..len aby potom chcel ist von 😀
mne sa paci meno Martin, Michal, Nathan..ale pravdupovediac nejak som nad menami este nepremyslala..
my sme vcera dojedli kapustnicu a dnes som robila znojemske maso, ale z kuraciny..este zostalo aj na zajtra, takze si hlavu lamat s varenim budem az v stredu
kde su vsetky?? 😅

vavenka
15. mar 2010

Tak konecne 🙂

Zajtra uz len premalovat jednu stenu, lebo ako uschla, tak ostali troska flaky, ale inak to nenormalne dobre vyzera, herec je uveliceny a ja tu krochkam tiez od spokojojnosti 🙂 Zajtra este listy namontovat, garnize, police podavat a mame hotovo 🙂 teda este musim to sklo dat zajtra spravit...

Docitala som vas - Dzou myslim na teba, uz je to fakt na porazenie, dufam ze teda na konci budu // a nic ine....
Shaar pekne od teba ze si karticku vratila, vela ludi by sa na to vyprdlo, trepat sa do banky kvoli cudzej karte...

Kokso mam dost, boli ma cely clovek 😀 som ale nakoniec rada ze sme sa do toho pustili 🙂

Bubli drzim palce, pekne si sa naladila, tento mesiac proste ides za nami do T stavu, takze ci pojdu spermose dnes vecer, alebo v stredu rano, to je jedno, jedna z nich sa istotne dostane do ciela 😉

A teda pocasie bolo dnes super, ked neratam rano - cca od 11tej nadherne svietilo slnko, nejakych 5-6 stupnov bolo, takze ja sa nestazujem 😉 ale uz sa velmi tesim na leto 🙂

Pipi dnes mam pocit ze tu vydrzim este takych 30-40 min a odpadnem do postele 🙂

pipimiska
15. mar 2010

dzou,pekne meno,ale oslavovat meniny na vianoce,to by som malemu neurobila 😅

slniecko,co je to to znojemske maso do frasa? 😝

nooo cau vave,tak super ked ste spokojny,daj potom fotkes na skritizovanie 😀 ja som dnes unavena po prdele,som spala az 4 hodiny v noci 🙄

vavenka
15. mar 2010

Pipi no uvidim, ci sa to vobec bude dat sfotit...
Joj ja som tiez dobita, idem si asi aj lahnut, sa mi tu oci zatvaraju 🙄

Tak pekny vecer 🙂

pipimiska
15. mar 2010

dik a tebe pekne snicky 😀

bublinka11
16. mar 2010

Dobre ranko 😉
To co je za pocko? Tu nasnezilo a vraj od vikendu ma byt 15 stupnov???
Vcera ste toho uz moc nepopisali, tazke pondelky? 😀

vavenka
16. mar 2010

Ranko, aj my tu mame biele rano 😀 😀 ja sa uz nevujadrujem, 16ty marec... Ale tak vsetky tety rosnicky tvrdia, za buducim tyzdnom zacina jar aj co sa pocasia tyka, tak tolko uz vydrzime 😉 len aby mali pravdu.....

Juuj jaku mame peknu obyvackuuu 😅 😅 a mam svalovku! Z pratatnia to uz davno nebolo 🙂

A sa mi take chujaciny snivali - ze normalne som bola nestastna brutalne, a mi trvalo este asi 2-3 min po precitnuti (jasne ze kvoli plnemu mechuru), kym som si na 100% uvedomila ze to bol iba sen, a Vanda je ziva a zdrava v brusku 😖 🙄

bublinka11
16. mar 2010

Jej Vavi ja neznasam tieto sny... 😠 ja mam potom blby pocit este aspon hodinu...
Tak mate krasnu obyvacku???
A akurat pozeram spravy, ze na severe Slovenska napadol meter snehu, to co je? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre