Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

janka1
11. jún 2009

ked im to nepovies a pridu nato sami , alebo bude niekto taky sikovny a vytruby to moze sa stat, ze dostanes padaka bez milosti co je aj v ich prave kedze si v skusobnej dobe , vsetko je vec dohody medzi tebou a zamestnavatelom

tatulienka
11. jún 2009

kati,ja viem,ale nemozem to povedat...ved ma vyhodia..a ked som podpisovala zmluvu,som nebola tehu..a nevedela som,ze tak skoro budem...tak co mam robit?

kpn
11. jún 2009

Joooj janka tesim sa z tvojich 12 aj z toho, ze drobcek sa zahral na akrobata.

Ja hoc na vcerajsi smutny dnik som sa i nasmiala. Bola som s krsniatkom je uzasna, nadherna juuj tak ma to potesili, uz sama chodi a je zabavna.

A byt janulka to je spojenie, tragedie, smutku, depresie a apatie zaroven. Tolko problemov i s kuchynou az som sa dnes od zufalstva a neschopnosti nieco zmenit rozplakala.

kpn
11. jún 2009

Tatu teraz to neber v zlom, ale pre mna ak sa na teba mam pozerat ako na zamestnanca si neseriozny clovek. To ze tvrdis, ze vtedy si baby necakala ta neospravedlnuje, ak vies a je pravdou, ze ste sa on snazili s cielom otehotniet. Takze je to vypocitave z tvojej strany. Ale tak jasne ak nie je ina cesta tatu....kazdopadne si dostatocne tvrdohlava a rozumna aby si sa vedela spravne rozhodnut. V zivote sa musis naucit robit kroky, za ktorymi si budes stat a niest za ne zodpovednost a nezhadzovat vinu na ine okolnosti 😉

janka1
11. jún 2009

tatu nic to je ta nevyhoda skusobnej doby, len cakat ako sa to vyvinie 😉
aky mas vztah so zamestnavatelom, da sa s nim pokecat, dohodnut????skus to

kpn
11. jún 2009

Janka a kuchyna ... uz je osadeny digestor, sklokeramika a drez, problem bol ale so stenami, bo su neskutocne krive ... a pracovna doska im na 90 cm utekala do priestoru aj 2 cm. No proste mam toho uz plne zuby

janka1
11. jún 2009

nooo ako citam katka, tak je to s tym bytom nie velmi lahkeeee 😒 😠

tatulienka
11. jún 2009

kati,ale to je pravda,ze ked som podpisovala zmluvu,tak som nebola tehu..a to ze sme sa snazili o babo zamestnavatel nevie a to je moja vec,nie??ja viem,ze to neni seriozne,ale teraz akoze nemam vobec ist do roboty?alebo co?

jani,ani som s nim nebola v kontakte...

kpn
11. jún 2009

janka veru nie, ale co uz ☹ ... neostava nic ine ako zatnut zuby a cakat pripadne pomahat ako sa len da... uz ked som vydrzala do teraz hadam nehodim slucku na krk 🙂

Tesim sa ale na dnik janka ked budes vediet pohlavie 😀

fyalynka
11. jún 2009

katkaaaa, ahoj moja 🙂
no vidim, ze mas toho plne zuby 😝 aj u nas su neskutocne krive steny, to sa cloveku az rozum zastavuje
ako to mohli takto stavat 😕
nestresuj sa prosim ta, vsetko sa do poriadku a ty budes stastna ze mate krasny bytik 😉

janka1
11. jún 2009

katka ja ja a neviem sa ho dockat aj ked je to sialene , pretoze tak ci tak porodim /ak porodim/ len to co tam je aj teraz , nic sa tam v pohlavi nezmeni, ale v dnesnej dobe by sme chceli vsetko hned :-

tatu asi si to nepochopila, to , ze si otehotnela je tvoja vec , ale aj to , ze ked dostanes nahodou vypoved/ co ti vobec neprajem, prave naopak/ bude tvoja chyba 😉 bez ohladu nato ci si to vedela pred podpisanim z,uvy , alebo nie , pretoze kazdy jeden clovek , ktory sa zamestnava VIE , ze je tam skusobna doba 3 MESIACE a v tej dobe mozes dostat vypoved kedykolvek bez udania dovodu!!!!!!! takze ti muselo byt jasne, ked si planovala tehotenstvo, ze si v skusobnej dobe a mozes nasledkom tehotenstva prist o praacu 😉

kpn
11. jún 2009

Tatu neber to ako utok... ja som v tychto veciach ina... snazim sa uvazovat dopredu a nie riesit veci ked sa udeju. Ties sa pokusame o baby, a nevedala som ci bude job alebo ako sa to vyvinie,...tak som sa stala samoplatcom...co si v podstate mohla i ty, aby si dosiahla potrebny pocet dni. Ja by som si so sefom/kou sadla a otvorene sa s nou porozpravala ako sa veci maju. Ved aj oni su ludia a vzdy sa da dohodnut na rozumnych rieseniach. Takto si budes musiet davat pozor na to co v praci povies, na to ako si budes riesit volno pocas navstev u dokiho a podobne veci suvisiace s tehotenstvom... utajovanie skutocnosti vyzaduje koopec energie a budes ju potrebovat na prijemnejsie veci ... ved ty si mas tehotenstvo uzivat 😉

janka1
11. jún 2009

taky je zakon 😉
tak ako pise katka a pisala som vyssie aj ja sadni si so zamestnavatelom radsej teraz ako potom budes chodit do prace s vycitkami , lebo sa budu do tvojho porodu na teba pozerat nepekne, ze si ich podviedla 😉

janka1
11. jún 2009

ahojky fyal 😉 😉
co fajne si davas pri TV 😉

fyalynka
11. jún 2009

baby, ja som bola pri prvom tehu v rovnakej situacii ako tatu...a sefke som to povedala hned, este som nemala
ani zmluvu 😀 a zobrala to v poho...nakoniec aj tak z toho nic nebolo... 😔

kpn
11. jún 2009

Fyalik ahoj zlatko...veru veru, myslim, ze problem krivch stien nie je iba v novostavbach, ale i v starsich bytikoch. Co si clovek nurobi sam, abo na to nedohliadne, tak to tak i bude vyzerat. Zial s tymto sme ozaj nepocitali. A presne ako si spomenula a ja si to opakujemtiez, ze cochvila sa stahujeme a bude to dobre, len teraz je toho na mna vela a nemam energiu riesit vsetky problemy...potom ma to trapi atd atd. Tesim sa na obdobie po buducom utorku.

A co ty? uz si nasla sparing partnera na cvicenie?? ci ten mamut bude ozaj ukamenovany po behu do KE? 😀

fyalynka
11. jún 2009

janka, nedavam si nic 😝 😀
ale pojdem si dat musli s mllieckom...nejako mi vyhladlo 😀

janka1
11. jún 2009

fyal to mi je luto , ale bolo to spravne 😉 tak by som to riesila aj ja 😉
radsej to poviem a dohodnem sa ako to mam tajit a potom chodit do prace s nechutou

tatulienka
11. jún 2009

jaaaj,ja neviem co teraz...ja viem,ze to bude odo mna nefer,mne ani tak nejde o tu matersku,ale o to,aby som sa mala kam po materskej vratit...ved by som v podstate mohla robit do januara...

janka1
11. jún 2009

tatu nemyslim, ze to mas povedat hned zajtra 🙂 ale ked to budes mat potvrdene dr. 🙂

fyalynka
11. jún 2009

mne to prislo ferove voci nej, ale to je jedno...kazdy mame inu situaciu a svoj rozum a rozhodnutia 😉

fyalynka
11. jún 2009

to ze z toho nic nebolo som myslela z tehu...v tej praci robim doteraz 😉

janka1
11. jún 2009

nooo moja len aby si sa mala kam vratit 😉 miesto ti drzat musia , ale ked prides spat po materskej ti mozu dat vypoved hned 😉

janka1
11. jún 2009

ja som pochopila fyalynka 😉 zas az tak ma to tehotenstvo napostihlo 😀

tatulienka
11. jún 2009

jani,ja viem...ale budem sa mat kam vratit...a takto si budem hladat znova robotu?to je jedno,vidim,ze u vas pochopenie nenajdem...oznamit to zamestnavatelovi mam povinnost vtedy,ked pojdem na matersku...cize 6 tyznov pred terminom...

kpn
11. jún 2009

Tatu ak im to nepovies, a dostanes zmluvu na dobu neurcitu, moze sa stat, ze i oni s tebou potom vybabru a po tvojom navrate po materskej ti mozu oznamit, ze pracovne miesto resp poziciu zrusili pre nadbytocnost prip,. zlucenie s inou poziciou a ides do hajan. Isto je rozumne sadnut si so sefmi po tom ako to budes mat aj ty potvrdene od doktora.
A k tomu, ze mozes robit do janura...no ano ak bude vsetko prebiehat podla normy a budes zdrava a i babo sa bude dobre vyyvijat,, co ak skoncis na rizikovke? To ta nechcem plasit, isto bude vsetko v poriadku tatulik, len skus rozmyslat i viac do buducnost (nemusis hned konat, len sa zamyslaj)

A co vy s bytikom tatu. sa tesim, ze nakoniec jedna stena biela vam to ozvivla a zda sa vam to pekne...kedy sa chystate robit kuchynu a zvysok a vlastne sa i nastahovat?

kpn
11. jún 2009

Tatu to ze u nas pochopenie ako to ty oznacujes nenajdes, vyplyva pravdepodobne z nasej skusenosti s pracou ako takou a nejakymi moralnymi zasadami.

janka1
11. jún 2009

tatu ty tusim baozaj nechapes , ze mi sa do teba nenavazame , ale ti radime 😉
co mame pochopit, ake pochopenie hladas? chces od nas pocut to co si ty myslis a potom to bude pochopenie?ved mi ti chceme pomoct 😉
to co pises vyssie nie je pravda moja ak to teda neoznámis vo firme pocas skúsobnej doby, bude sa na teba vztahovat ochranná dobaa ale musís vsak hned po skoncení skúsobnej doby oznámit skutocnost, ze si tehotná písomne, inak z pracovnoprávneho hladiska nebudes povazovaná za tehotnú. Ak by napr. zamestnávatel vytusil (na základe oblecenia, nevolnosti, rastúceho bruska), ze si tehotná a dal by ti výpoved skôr, nez by si to oznámila písomne, výpoved by bola platná. Písomné oznámenie musí byt podlozené lekárskym potvrdením. Takze ti to nestaci oznamit 6 tyzdnov pred porodom.

A myslime to tu s tebou v dobrom

fyalynka
11. jún 2009

janka, zas tak som to nemyslela, ze by ti to nepalilo 😀 ale ja som myslela, ze som napisala jak tatar 😀

tatu, my sa snazime ti len poradit, ale vies ze rozhodnutie je len a len na tebe 😉

jane1
11. jún 2009

caute

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre