Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

ivulaa
23. feb 2009

ahoj, ahoooj pridavam sa🙂

alfa333
autor
23. feb 2009

😒 už som sa obávala, že tu budem sama. Ale to je super, že nie. Takže tiež začínate snažilkovať?

ivulaa
23. feb 2009

No, tak snazime sa prvy mesiac....tak som zvedava ako to dopadne 🙂 bojim sa, aby nebol problem otehotniet...beriem teraz prvy mesiad Duphaston, lebo som malaval "mrchu" ako ju tu volaju kazde 2 - 2,5 mesiaca otras na nervy...cysty ziadne, vraj mam jedneho hormonu menej...taaak dufam, ze sa to tymto poriesi a onedlho bude rast brusko 🙂 Bude to prve babosko....taaaaak sa strasnse tesime...aj ked vraj na to netreba tak intenzivne mysliet...no da sa to? 🙂 🙂 🙂

ivulaa
23. feb 2009

Boooze pisem ako retardovana prepac...inak som normalna.... 😅

alfa333
autor
23. feb 2009

Tak to sme s tým snažením na rovnakej úrovni. Tiež sme začali tento mesiac (vlastne už aj v januári, ale to sme vedeli, že sa to ešte nepodarí, pretože sme prepásli tie plodné dníčky 😉 ). V mojom prípade mrska chodí ako hodinky, užívala som HAK asi rok a presne v januári 2008 som ju vysadila. Vsetko bolo ok. Ja mám problém so štítnou žľazou (znížená funkcia), ale bola som minulý piatok na kontrole a dr. znížila mi dávku liekov 🙂 , tak by sa to mohlo zlepšovať. Tento mesiac sme sa tiež veľmi snažilkovali, takže niekedy okolo utorka (budúceho týždňa) by sa malo ukázať, že do akej miery to snaženie bolo 😀 😀 😀 . U nás to bude (dúfam, že čoskoro) tiež prvé bábätko, tak sa teším, ale naskôr si vychutnáme to naše tehuľkovanie, ktoré čoskoro určite príde, že? 🙂 🙂 🙂 Musíme byť VEĽKÉ optimistky

alfa333
autor
23. feb 2009

A tiež píšem ako retardovaná ... ale veď nikto nie je ideálny, no nie? 😀

alfa333
autor
23. feb 2009

Ten Duphaston je v tabletkovej forme?

ivulaa
23. feb 2009

Noooo ja som si povedala, ze tento mesiac sa nebudem stresovat a uvidime...snazime sa snazime....aj sa nejak obmedzujes? nepijes napr. kavu, alhohol...merias si bazalnu teplotu? ja zatial nie...nechavam tomu volny priebeh...juuuuj tak keby sa Vam to podarilo 🙂 a nam tiez 😀 Test mas uz kupeny? 😝

ivulaa
23. feb 2009

Ano Duphaston je v tabletkach...ale beriem ho len od min. utorku - doktorka mi kazala 11. az 25. den po zacati posl. menstruacie rano a vecer 1 tabletku a zatial v pohode...necitim nejake zmeny...a vraj keby som aj otehotnela, tak to ma podporovat a vyzivovat plod a udrzat ho...cize nie je skodlivy...

alfa333
autor
23. feb 2009

Presne tak, netreba tomu venovat prilis vela pozornosti. Myslim, ze nijak extra sa neobmedzujem 😎 .
Kavu pijem jednu za den (to si myslim, ze je v pohode), alkohol len prilezitostne (ale uplne v normalnej miere) .... a na meranie bazalnej teploty nemam cas a pravdupovediac ani chut. Tiez sa snazim tomu nechavat volny priebeh 🙂 . Testik mam, minuly mesiac mi mrcha meskala 3 dni (tak som si kupila vyhodne balenie 2 v 1) a jeden mi ostal. A ten bude urcite s // . A uvidis, aj budeme tehuľkovať spolu 😅

alfa333
autor
23. feb 2009

Takze ak by sa Vam podarilo, mohlo by to plod udrzat. 🙂 Super... Drzim palceky, aby Ti zabral a vsetko sa upravilo tak ako ma 🙂 . Inak ja som asi od minuleho leta zacala uzivat Calibrum baby plan a kyselinu listovu, tento mesiac som si nekupila dalsie balenie, ale asi by som znovu mala 😵

ivulaa
23. feb 2009

Juuuj to by bolo super 😀 ale nejak mam taky pocit, ze v mojom pripade to nebude hned tento mesiac 🙂 uz si sa predtym zapajala do nejakych for?

alfa333
autor
23. feb 2009

Tak ked to nebude tento mesiac, tak buduci... alebo dalsi. Pride to v pravu chvilu, uvidis 🙂 . A do ziadneho fora som zatial nepisala, lebo som sa na ziadne necitila. Preto som zalozila prave toto ... Mam radost z toho, ze sme v zaciatkoch a da sa popri tom pokecat o vselicom, co zivot so sebou prinesie,no nie? 😉

ivulaa
23. feb 2009

Ja tiez beriem kyselinu listovu...pomaly koncim balenie...neviem ci to mozem brat jedno za druhym....to prve malo 60 tabliet...ale asi ano, opytam sa pripadne v lekarni...

alfa333
autor
23. feb 2009

Myslis ako kazdy mesiac? Myslim, ze ano, nemalo by to uskodit, je to len doplnok a ak by prislo babo, je to len plus 🙂

ivulaa
23. feb 2009

Tak tak je to fajn, ze si ho zalozila....Ja som pozerala, prebehla ocami viacere....ale tiez som sa na ziadne necitila a ked som videla to Tvoje - nase🙂))) tak to nejak prislo samo...mala som pocit, ze musim odpisat 😉 😉 a mozem sa opytat z ktorej casti SR si? nie je to nic podstatne...len som nejak zvedava....🙂))

ivulaa
23. feb 2009

tiez si myslim, ze kyselina listova je len plus...

alfa333
autor
23. feb 2009

Super, ze sme si nasli spolocnu temu 😀 , som z Mt a mame tu poriadne vela snehu

alfa333
autor
23. feb 2009

Urcite ano 🙂

ivulaa
23. feb 2009

🙂 🙂 takze vela snehu, no my to iste a snezi, snezi...ja si kurim v krbe....tak je to OK...mala by som zehlit, taaak sa mi nechce...mozem sa Ta opytat, po sexe robis aj nieco specialne ako "nohy hore" a tak 😒 a ako casto sa snazilkujete? citala som niekde, ze je dobre kazdy 2 den inde ze hocikedy a tak...teda nemusis mi odpovedat....

alfa333
autor
23. feb 2009

Idem sa pomalicky presunut domkov (pretoze pisem z prace). Neviem, ci sa mi dnes este podari nazriet, ale zajtra rano urcite. Tak zatial Ti zelam pekny zvysok dna 🙂

ivulaa
23. feb 2009

ok tak pekny den prajem...ja zajtra budem na nete asi len rano do cca 9.00 hod. a potom az vecer...tak zatial!

alfa333
autor
23. feb 2009

😀 😀 😀 neviem preco, ale tie "zvlastne praktiky po sexe" ma privadzaju do vybuchov smiechu. Nic take nerobim 😉 . A snazilkujeme vzdy, ked mame na to chut a myslim, ze to zatial nie je potrebne uhanat do nejakych nacasovanych extremov. A v pohode sa pytaj 😉

alfa333
autor
23. feb 2009

ok, tak zajtra a vela chuti do zehlenia 😎

ivulaa
23. feb 2009

Mas pravdu, tiez si myslim, ze je to trosku chore....mozno su to tie "neskorsie stadia" ked uz prichadza zufalost, ze stale nic....aaale my OPTIMISTKY, nam sa to podariiiii 😀 tak este raz pekny den...

alfa333
autor
24. feb 2009

Dobre ranko Ivulaa 🙂

alfa333
autor
24. feb 2009

...Teba to zehlenie poriadne zmohlo 🙂 alebo zeby snazilkovanie? 😀

ivulaa
25. feb 2009

ahooooj Alfa🙂

prepac, vcera som bola cely den prec, mala som nejake vybavovacky....ale dnes som cely den na prijme🙂)) Ako sa dari? Okrem ineho som si kupila vcera testy🙂))) jeden som si spravila - nevydrzala som to 😀 ...a zatial nicivo 😖 ....hmmm....ale aj tak by to bolo este skoro....

ivulaa
25. feb 2009

Haloooo halooooo.... 😖

monana
25. feb 2009

Ahojte, aj ja sa k vam pridavam. My sa tento mesiac zaciname tiez "snazilkovat". Vsetko nechavame na nahodu, len som si vypocitala plodne dni. Drzim vam palce. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre