Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
9. jún 2010

kive tak to bych se asi taky bála mít otevřený okno mít doma kočku. Doma když jsem měla u našich pokoj nahoře v patře tak sem se taky vždycky bála a kocour se tam chodil schválně vyhřívat na parapet 😎.

kive jo jo budou ho tu teď stavět protože tady přibývá pořád víc a víc dětí, už je jich tu fakt hodně ☹. Ale kdo ví jestli ho využijeme, až totiž dítko trochu povyroste budeme se muset koukat po jiným bytě, protože tohle je jen 1+1. A tady silnice je, ale jen taková malá co vede do nějakejch takovejch zapadlejch vesnic. Dlavní na Plzeň je kousek dál a od toho nic slyšet není a byt a okna máme navíc úplně na druhou stranu takže vidíéme jen stromy, les a je tu krásný ticho a klid 😵. No a my si byt tedy museli koupit sami takže ho máme od začátku v osobním vlastnictví a je po rekonstrukci takže i zateplenej i nová fasáda, teplo je tu pořád. Akorát tedy máme velikou hypotéku a platíme navíc šílený peníze za topení, který ani nezapínáme, s tím je tu trochu problém 😠. Ale tedy z jakýho je dům roku to fakt netuším 😀. Ale je to bývalý hotel, který až asi v roce 2005 tuším předělali na byty a rozprodali 🙂.

kkamca
9. jún 2010

No my bydlíme -je to sídliště,ale jen 5 paneláků.Kolem máme také pěknou zelen a pro děti idealní místo.Aut tu projede poskrovnu,takže klučika občas už pouštim samotného na hřiště-skoro hřiště-začínají nám ho budovat.Takže do budoucna by to tu mohlo být fajn i pro ty menší dítka.Jinak tu moc žádné vyžití nemáme a děti se tu vyloženě nudí.Je tu 1 obchod mají ho vietnamci,ale aspon něco,protože do městečka je to 15 km. 😝 Zas druhá strana bez auta jsme tu vyřízení a o práci-že tu není ani nemluvím.
Jinak máme taky kočičáky 2-jeden britský a 1 perský.Ted byli vyvalený na balkoně,ale koukala sem jak sem od rána svíti slunce,že už se ztahují do bytu.Jazýčky ven--blbci- 🙂
Kive my bydlíme ve 2 patře a ten peršan nám vypadl ,když byl ještě kotátko,ale vše v pořádku-nic se mu nestalo.
Na ujaře to bylo děsné-jak lítaly ptáci -kocouři měli pohotovost-taky jsem se bála,aby nevyskočily. 😒

kive76
9. jún 2010

no to mě gigina - na kočka... zlobí, když otevřu na balkon...ona tam vběhne, a čučí na konci balkonu dolů...a to jí radši hned vyháním...jo když sedí v květináči s takovou trávou to mi nevadí...to je její tráva, tak jí tam baští 🙂 no jo s tou hypotékou je to zlý...to mi bychom tuplem nevyšli...no já bych taky nevěděla, z jakýho je roku, ale kvůli posouzení hodnoty nemovitosti toho bytu kvůli dědictví jsem to musela najít, zjistit, ono se to pak ocenŃuje tak nějak namiň, než jsou ted nový baráky...právě že barák je takhle starej...

vendulak
9. jún 2010

Kami tak to máte asi taky prima místo k bydlení 🙂. A 15km do města je podle mě v poho. My to máme cca 13km. Ale tedy auto máme oba, takže je to v cajku. A ono to základní je všechno tak nějak i tady, ale děsná drahota, takže nakupovat jezdíme normálně do Plzně, vždyť je to kousíček.
Holky já vám ty kočočáky závidím 😵, mám kočky taky hrozně moc ráda, ale bohužel po nich rýchám, otekám, mám vyrážku i s práškama na alergii 😒. Ale jsem šťastná za našeho pejska, moc ho miluju a nikdy bych ho za nic nedala 😵.
No když už jsem nakousla ty alergie, já teď měla docela problém, že po otěhu mi doktoři v CAR řekli prášky na alergii okamžitě vysadit a pak i po potratu že jestli chci otěhotnět tak se mám domluvit na něčem jiným. Tak sem s velkým sebezapřením k alergoložce šla a řekla jí to (měla jsem strach aby to nevykecala, je to v rodným městě a je to tam děsná drbárna) co se stalo a tak. A ona na to že mi tedy nic dát nemůže. A nenapsala mi ani žádný prášky ani žádný kapky nic. A to už ani těhotná nejsem že jo. Tak sem po revizi začala brát zbytek prášků, protože i tak mi bylo dost zle natožpak se trápit ještě s alergií, no ale pak ten zbytek došel a já nevěděla co, protože alergie se mi zpustila tak šíleným způsobem jako ještě nikdy, a já nebyla vůbec schopná snad ani žít. Tak sem nejdřív myslela že bych zašla normálně k praktickej doktorce, aby mi ty prášky napsala, ale zase to by neřešilo nic do budoucna, kord třeba v těhotenství kdy se tedy ty prášky nemůžou, tak jsem našla novou alergoložku tady na té naší straně Plzně a objednala se k ní, a jdu tam zítra, tak mi držte palce, aby mě taky nějak nevypakovala, protože já teď funguju jen díky pár práškům co mi přenechala kámoška 😒.
Tedy holky, já se tak těšila, až bude sluníčko že i na tu duši a nervy to bude lepší, ale je mi dneska tak šíleně smutno že mám chuť se jen přežrat a zalézt do postele a nic nevědět 🙄 ☹.

kkamca
9. jún 2010

Vypadalo ,že sprchne a jako nic..tak snad přes noc něco spadne.

markizo kde jsi?'

markiza
9. jún 2010

ahojte,

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............48DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................28DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............16DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ................................................................13DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................13DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) .........................................................................10DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, kyselina listova + vit. E).......................................7DC

markiza
9. jún 2010

@kkamca , napisem hned ako bude klud.... teraz sme prisli domov od 9.00 hod..

janaol
9. jún 2010

ahoj holky, řešíte bydlení a vedro? Tolik jsme chtěli sluníčko a teď nadáváme, že? Já mám teplo ráda, ale jen u moře, tady ve městě to fakt nemusím. Taky bydlíme v paneláku - 3 patro, a vyhřátý panelák je fakt hnus. Ale máme dodělanou klimatizaci (v ložnici), takže se alespoň vyspíme, jinak je to tedy výheň. Za 10 dnů odlétáme na dovču, tak si musím na ty vedra připravit. A co beruška? Už dlouho tu nebyla?

beruska81
9. jún 2010

Hoj holky jsem zde.
U mě nic nového, jen práce, ve volnu se hodně věnuju malému, dneska jsem posekala zahradu, vyplela skalku, už to fakt potřebovala. Docela jsem se i přismáhla, jéé jak já miluju sluníčko. Ale když jsem v práci tak mi to vedro leze krkem, ale jinak super.
Jani dovolenou závidím, taky bych hned někam vyrazila, ale teď to nějak nejde.
Jo přece jenom mám novinu, budou se k nám stěhovat naši. Taťka je po mozkovce, mamka bez práce, živil jí taťka no a teď jsou úplně bez prostředků, takže prodávají dům a půjdou k nám 🙂

markiza
9. jún 2010

@janaol , kam sa chystate na dovcu? urcite si ju uzijete ako sa patri a kto vie, mozno sa z nej vratite traja 😵

@beruska81 , vitaj spat. som rada, ze si sa ukazala. ked spominas tatku, ako sa mu vodi? ked pojdu vasi ku vam ako to budes riesit s dochadzanim?

@kkamca, boli sme dnes cely den mimo. najskor hned po deviatej s malym na zapise do skoly a takmer hned odtial sme isli do nemocnice po vysledky, potom nas tatik pozval na obed a dosli sme domov bolo takmer sedem...

moje vysledky z nemocnice potvrdzuju zdraveho chlapceka bez poskodeni, 4.7 cm velkostou zodpovedal 11-12 tt 😢 ako z neba prsalo, tak som si ja opat od srdca poplakala a mozeme ist dalej...

kkamca
9. jún 2010

Jani ,beruško čauky.. 🙂

markizo a už vědí proč tomu tak je,proč ty MA? 😔

markiza
9. jún 2010

@kkamca , neviem vobec nic. na otazku ake vysetrenie mam podstupit mi bolo povedane, ze ziadne nie su potrebne, lebo uz mame dve deti a medzi prvymi dvoma a tretim zamlknutym tehotenstvom sa nam narodil syn... takze vlastne nic nemoze byt zle... mam uzivat kyselinu listovu a o dva mesiace sa mozeme zacat snazit o nase tretie (sieste) babatko... skusim zistit ci by bolo mozne urobit nejake vysetrenia na svk.

markiza
9. jún 2010

@kkamca , ten tvoj grafik vyzera velmi slubne, ci nie? moc sa nevyznam, ale tak mi padol do oka... ten pokles na 5 a 6 den by mohol znamenat uhniezdenie... drzim ti moc palce!!!

kkamca
9. jún 2010

markiza:No graf je ustálený ,ale myslim že to mohl klidně ovlivnit clostil nebo léky na štítku..Možná Vendy bude vědět..bo já zatim tápu a štítku léčím měsíc a půl zhruba.

Teda ale hlava mě bolí fest a je mi až zle.
Krásně tu zapršelo. 🙂

vendulak
9. jún 2010

Marki je mi moc líto, že si dneska musela zase tak trochu znovu prožívat co se stalo ☹. Jdi obejmout dítka a přitul se k manželovi, přece jenom ty chlapy jsou naše opora a já pořád věřím, že s nimi to zvládneme 🙂. A vy se zanedlouho dočkáte vašeho třetího a my prvního ze třech 😅. A holky taky, kamča druhého ze třech říkala, ne? 😅 😉 A všechny holky tolika kolik si jen přejí 😵.
A nevím jak to máš s pojišťovnou a ani nevím jestli v SR to je jako tady v ČR, ale u nás myslím už po druhém potratu či zamlklém posílají na genetiku kde zjišťujou proč tomu tak je. Jednou ne, to berou tak že se to stává každé třetí těhotenství tak pro ně z lékařského hlediska asi nic nového pod sluncem. Ale když je to víckrát tak to pak už fakt na genetice zjišťujou. Na potratovej diskuzi je jedna holčina co zrovna teď jde zase na genetiku, ta měla teď MA počtvrté ☹, a byla tam právě už po druhém potratu a teď jdou znovu. Tak třeba by vám tady opravdu spíš pomohli 😉.

kkami, já se jako nějak až moc v otázkách štítky taky nevyznám. Léčím jí od ledna. A dřív jsem chodila tady na koníkovi na diskuzi o ní, ale po potratu mi tam jedna holčina dost ubližovala a navíc jsou tam teď už jen a jen samé těhule a baví se tam jen o tom takže tam už nechodím. A myslím si že na ten graf to ale vůbec vliv nemá. Ty máš taky sníženou fci, ne? A díky té bývají třeba teploty nižší (ale není to pravidlo) a léky, tedy u nás Letrox by jí třeba časem až se štítka srovná měli zvedat. Ale mě tedy přijde že poovulační teplota 36,7 není nijak moc 😒. Samo je to normál, nemají jí všichni vysokánskou, já taky ne, taky mívám kolem 36,7. Ale prostě že Letrox na to vliv s největší pravděpodobností vliv vůbec nemá. Každopádně pokles tam opravdu máš, i když možná trochu brzy, ale kdo ví...my určitě držíme palce!!!! 😉

vendulak
9. jún 2010

Jinak holky jdu pomoct přítelovi s koupáním děěěsně špinavého pejska 😅 a jdeme pak do hajan. Takže přeji všem dobrou noc! 😉

markiza
9. jún 2010

@vendulak , beries nejake vitaminy?

vlastne vsetky, beriete nejake vitaminy?

markiza
9. jún 2010

@vendulak , dakujem. no u nas je to tak, ze vysetrenie robia az po troch po sebe iducich potratoch alebo az piatich ak je medzi nimi nejake uspesne tehu... ale skusim nieco najst. na slovensku budeme dlho, tak tam ako samoplatca mozno skor pochodim... neviem.
aj ja tebe moc zelam to vase prve vytuzene miminko a hned potom aj dalsie... vsetkym tuziacim snazilkam...

markiza
9. jún 2010

dobru noc 😉

kraskanz1
9. jún 2010

ahojte baby tak v piatok idem na folikulo metriu mam stres ze co bude.. 😒 vajecniky pichaju a bolia ako pred mrchov tak dufam ze aspn nieco narastie mam nafuknute brusko..co myslite ???mozu to byt priznaky ovulacie??? 😎

markiza
9. jún 2010

@kraskanz1 , podla mna mozu... drzim palce!!!

kraskanz1
9. jún 2010

dakujem pekne keby aspon narastol folik nech mam nadej ze sa to da a da sa ta ovulacia vyvolat...nechcem hned tehu staci ovulka

kkamca
10. jún 2010

Dobré ráno.

markiza
10. jún 2010

dobre ranko 😵

kive76
10. jún 2010

ahojky, markizo, tak já beru akorát ty kyselinu listovou jinak nic...

markiza
10. jún 2010

ahoj @kive76 , dik.

markiza
10. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............49DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................29DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............17DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ................................................................14DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................14DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) .........................................................................11DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, kyselina listova + vit. E a C).......................................8DC

markiza
10. jún 2010

@vendulak , na stitke myslis simaslu?

kraskanz1
10. jún 2010

caute baby bola som dnes na folikulometrii mala som ist v piatok ale musim byt v robote tak som to riesila dnes a doky povedal ze nic nenarastlo voliky su tam ale nenarastli ☹ ..a povedal ze bolo by dobre spravit laparoskopiu co myslite pomoze to??mate s tym skusenosti??? 😔

markiza
10. jún 2010

@kraskanz1 , tak to ma mrzi 😒
kkamca ma teraz za sebou laparku. ja som len pocula, ze laparka moze vsetkemu pomoct... inak neviem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre