Skoro 2-ročné dieťa veľmi nerozpráva

sisi0123
25. sep 2022

Dobrý deň chcem sa informovať ci ma niekto stim skúsenosť mam sinceka bude mať 2 v novembri ale este velmi nerosprava par slov povie nechce ani opakovat pomne ket mu poviem abi zopakoval neurobi to ani ma velmi nechape ket mu poviem ze niečo abi doniesol nechape ale nieco chape ket mu poviem stoj lebo spadnes alebo cakaj ideme von alebo ukas aku rospravku chceš nevieme ci je to poriatku aj ket daco chce but sam si to vezme a ket nedotiahne berie mana

sudocek
25. sep 2022

@sisi0123 Môj syn bude mať v novembri tiež dva. Par slov už povie. Aj niečo viac chápe keď mu poviem alebo keď od neho niečo chcem. Ale sú dni keď sním ani za svet nepohnem. Neboj mne naša pediatrička povedľa že je to v poriadku. A každé dieťa je iné.

anjelicek26
25. sep 2022

Ja teda nie som hviezda pravopisu, ale toto je zle cele 🙄 Kazdopadne chod s nim na usne - mozno horsie pocuje alebo ma opuch za bubienkom, tie deti maju problem s oneskorenym nastupom reci riadny. Par slov v tomto veku je fajn, niektore deti su take brzdy, moji tiez az okolo 2,5 roka vsetci zacinali, dovtedy par slov... ale tym, ze vravis, ze nie vsetko chape - skus hovorit jednoduchsie vety, kratsie, drzat ocny kontakt, nech ta dieta vnima, ono toto ked to tak citam tak mozno fakt ten sluch...

sudocek
25. sep 2022

@anjelicek26 Ja som zo synom bola na ušnom aj kade také po vyšetreniach a všetko má v poriadku. Ako hrozila nám hipoxia ale chválabohu je všetko v poriadku.

pribinak
25. sep 2022

Uff, takto otrasne napísaný príspevok som dlho nevidela.
Zober dieťa k pediatricke, choďte na ORL.

Má aspoň nejakú svoju hatlaninu? Používa nejaké vlastne slovíčka, ukazuje prstom?

Keď s ním rozprávaš, čupni si, aby videl tvoje ústa. Používaj jednoduché vety ako daj ruku, daj mi auto, sadni si, …

PS: máš tam veľa chýb, ale aspoň jednu, syn, synček. Píše sa s ypsilonom

sudocek
25. sep 2022

@pribinak prepáč ale ktorý myslíš?Mysliš autorku? Či ja mam zase nejakú chybu? 🤣Prosím neber to v zlom.

anjelicek26
25. sep 2022

@sudocek vsak samozrejme nie u kazdeho je to sluch, ale u vela malych deti ano, stacia jedny sople ci zapal ucha a zapadnu sluchovody a dieta pocuje vsetko ako pod vodou. A potom ma artikulovat a komunikovat, ked polku z toho nepocuje... syna mi museli napokon operovat, jeden sluchovod zjazveny a uplne zarasteny, druhe ucho 40%... tazke srdce som mala na pediatricku, co stale mlela, ze ved komunikuje...no ano v situacii 1 na 1 odcital s pier v tom veku ako profik... ale v kolektive to bolo na depku, mne to uplne doplo az vtedy, ked som pri nom vecer vysavala izbu a on proste nic... pritom ked na neho padlo svetlo co i len kusok, bol hore...

veronikaszabova
25. sep 2022

@sudocek zase si vztahovacna??
Keby @pribinak myslela teba,tak ta oznaci.

sudocek
25. sep 2022

@veronikaszabova Nie niesom. Ja som sa slušne spýtala či tam mám ja niekde chybu. Nič zlé na tom prosím nehľadaj.

pribinak
25. sep 2022

@sudocek nič v zlom, ale ….. ja som tá neoznacila, to znamená že môj príspevok k tebe nesmeroval

Ukludni sa

mimi3008
25. sep 2022

@sudocek mas, ale len 2 v druhom pruspevku..so synom, hypoxia. Ale autorke sa v tomto len tak hocikto nevyrovna🙈🙈🙈

veronikaszabova
25. sep 2022

@pribinak asi sa potrebuje vyventilovat ako vcera - inak nechapem tu jej pripomienku. 🤦

sudocek
25. sep 2022

@pribinak prepáč ja som sa pekne opýtala. Nič zlé som tým nemyslela.

sudocek
25. sep 2022

@mimi3008 tak to sa ospravedlňujem.

doriiis
25. sep 2022

Dalsi prispevok,z ktoreho mi vypadli oci.Ja sa necudujem,ze dieta nerozumie.Ani my dospeli nerozumieme

sudocek
25. sep 2022

@veronikaszabova Nie nepotrebujem sa na nikom vyventilovať. Len som sa slušne spýtala.Nič viac.

veronikaszabova
25. sep 2022

@sudocek neoznacuj ma. Dakujem.

stellarstar
25. sep 2022

@sisi0123 anička mamička by sa mala prv naučiť správne pravopis a potom dieťa riešiť 🙈

sudocek
25. sep 2022

@veronikaszabova Veď som ti len normálne odpovedala.

janinah
25. sep 2022

2r dieťa v rodine nerozprávala skoro nič,potom z nej zrazu šli celé vety,nerobila by som z toho ešte drámu

pribinak
25. sep 2022

@janinah ale on ani nerozumie pasívnej reči, to je dosť rozdiel. Niekedy deti naozaj začnú rozprávať až ako 2.5-3 ročne, ale majú aktívnu pasívnu reč
Jej synček nie

jenn7
25. sep 2022

@stellarstar 2 minuty po tejto tvojej odpovedi si sama dala na stenu prispevok, ktoremu ani panboh nerozumie, ale hlavne ze sa hras na mudru.

sisi0123
autor
25. sep 2022

@stellarstar moja milá ja pravopis ovládam ale ste tu veľmi múdre všetky 😗mala som tam chybí lebo mi na klávesnici preskakuje slová ale netrápi ma čo si myslíte len som chcela rádu ale každý riešil pravopis 😟🙏

jenn7
25. sep 2022

A vy ostatne nerieste matkin pravopis, prisla si tu slusne po radu ohladom dietata a nie po mudre rady od Ludovita Stura

pribinak
25. sep 2022

@sisi0123 ale veď čítaj, rady si dostala, napr zober dieťa na orl

sisi0123
autor
25. sep 2022

@jenn7 ďakujem pekne

stellarstar
25. sep 2022

@jenn7 už som tam dala odpoveď

stellarstar
25. sep 2022

@sisi0123 keby si pravopis ovládala nemala by si toľko chýb to mi ver
Jasné ako vždy chyba je na klávesnici 👍😅

sisi0123
autor
25. sep 2022

@stellarstar jasne ty si na múdra ale netrápi má čo tí hovoríš veľa takých múdrych poznám jasné klávesnica a čo máš stim problém ti si asik páni caputova múdra 🤣🤣😀🙂

luccija
25. sep 2022

@sisi0123 ma iba 2 r co chces od neho?chlapci zacinaju rozpravat vacsinou neskor.Synovec dlho nic a potom v 2,5 sa mu zo dna na den rozplietol jazyk.Co najviac ho motivuj prines auticko a pod...

matullienka
25. sep 2022

@sisi0123 moja zlatá keby si pravopis ovládala tvoj príspevok by vyzeral inak, rovnako aj tvoje odpovede.
2 ročné dieťa nemusí ešte každé rozprávať zrozumiteľne ale aspoň by malo rozumieť tomu co od neho chceš ak nie určite treba riešiť s pediatrom a orl kde je problém