Má alkohol vplyv na ovuláciu ?

ruzicccka
1. jún 2018

myslite si ze alkohol nejako vplyva na Ovulaciu ?
Nemyslim pravidelne kazdy den - vikend
Byt v alkohole ale obcas ak je svadba narodeniny ci grilovacka a vy si chcete vypit viac nez Pohar vina ale zasa nie tolko aby ste nevedeli o svete 😁
A teda ak Ten cas aj cakate ovulaciu je lepsie sa alkoholu radsej Vyhybat alebo to nema ziaden Vplyv ?
Nepijeme casto v UK skoro nikdy len prilezitostne maximalne pohar Vina takze som to nikdy nejako neriesila a pre istotu ak som vedela .. ze bude je ovulka ak sa Nieco konalo som pila ten jeden pohar aj celu noc ...
Ale teraz to je trosku ine kedze po roku a pol cestujeme v july na slovensko tesim sa ako nikdy predtym ze sa konecne odreagujem navstivim priatelov rodinu a mozno aj na chvilu zabudnem nato ze sa snazime o babo a ze sme uz o jedno bohuzial prisli 😪
Len som rozmyslala ze ..
Co ak sa Nieco bude diat ( ideme na svadbu rezervovali sme si chatku ideme na narodeniny ) atd ..je toho viacej
Ze co ak ten cas budem prave mat ovulku alebo ju ocakavat a si Nieco dokaslem alkoholom ?
Vobec mi zato Alkohol nestoji ak by som vedela ze to skodi aj ked sa pije len obcas
Ale na druhej strane tento krat by som si chcela uzit konecne
Je to premna dovolenka Takze so vsetkym co k tomu patri 🙂

sonicka96
1. jún 2018

v obdobi ovulacie si treba dat vinko a uvolnit sa 😉 lepsie sa vraj plodi...my sme tiež spodili babo keď sme si trošku vypili 🙂 a keď trošku tak myslim 3 poháriky vína... aby sme ma tu nenapadali že som alkoholička

lilyianka
1. jún 2018

@ruzicccka zaujímavá téma.. .ale alkohol určite nemá vplyv na ovuláciu.. keď raz je tak je....praveze po poháriku či dvoch vínka sa človek viac uvoľní a odreaguje

beky1813
1. jún 2018

Prva sa nam podarila po riadnej zurke do rana 😂 uzivaj si zivot a neanalyzuj kazdy pohar vina 😊

ruzicccka
autor
1. jún 2018

@sonicka96
😁😁
Ja pijem vino v pripade ze .. pit nechcem ale
Su narodeniny tak aby sa nepovedalo tak pijem
Jeden pohar vina celu noc ... alebo
Ak mam ovulku a teda cely cas od kedy sa snazime o babo sa .. nejako
Vyhybam alkoholu ...
Ale teda ak pit chcem dokazem Vypit
Vela ( pijem vodku )
A niesom alkoholicka
Rada si obcas Vypijem
Normaaalne 🙂

ruzicccka
autor
1. jún 2018

@beky1813
Jej to je super 🙂
No mam v plane si toto leto uzit ..poriadne
Ale zase musim Mysliet na vsetko ale je to super ze to nema ziaden zly vplyv na Ovulku

sonicka96
1. jún 2018

@ruzicccka Myslím že môžeš kľudne bez stachu sama vypiť fľašu vína a neublíži ti to iba sa uvolniš, aj tvoje telo a pôjde to lepšie.
Však koľko deti sa dnes narodilo vďaka alkoholu 😂

majba
1. jún 2018

Ešte po oplodnení asi týždeň je dobre dat si každý deň pohár vína pre lepšie uhniezdenie. To nám povedali po Ivf. 😊 po pozitívnom teste už nie.
Držím prsty.

ruzicccka
autor
1. jún 2018

@sonicka96 vies co dam si dam na slovensku urcite hej 🙂
Tesim sa na to ... aj ked tu uz budem vyzerat ako uplna alkoholicka ale ...
Tesim sa 😁😁😁😁😂

ruzicccka
autor
1. jún 2018

@majba to vazne to som nevedela ...

sonicka96
1. jún 2018

@ruzicccka ako doma👌 veľa šťastia prajem

ruzicccka
autor
1. jún 2018

@sonicka96 dakujem tak trosku v kutiku duse
Si namyslam ze ak sa Budem venovat inym veciam sa nam zadari a budem tehu .. vies v kutiku duse
Si namyslam vselico 👏😁😁

lubik87
2. jún 2018

@majba tak to je riadne doporucenie 🤔 prave alkohol a výrazne červené víno spôsobuje potrat a rýchlejšie privodí menzes.....asi v ktorom kraji aký dr......
@ruzicccka

sonicka96
2. jún 2018

@ruzicccka hlavne netreba strácať nádej a veriť že raz sa to podarí. 🙂 hocičo môže ovulaciu ovplyvniť,fajčenie,váha,alkohol,štitna žľaza,psychicky stav človeka 🙂 vôbec sa nad tým nesmieš pozastavovať, rob všetko ako doteraz,pi alkohol kolko len chceš, ja keď som bola "mladšia" som sa opijala ako troska. Teraz som dospela a kym som nebola tehotná tak som si vypila,však na oslave alebo párty keď nemáš vodičák prečo nepit. A ni ho,za 24 dni budem držať svoje prvé ,zdravé,bábätko v rukách 🙂 držím palce nech sa vam to podarí 🙂

majba
2. jún 2018

@lubik87 jedno Z najúspešnejších centier v Brne. Verím lekárom. A viem, že takisto maju aj skúsenosti. Inak, neviem či to mne pomohlo ale každopádne mám dve zdravé deticky.

lubik87
2. jún 2018

@majba možno ide skôr o to aby žena bola uvoľnená a nie v napätí..lebo už som všeličo počula ale toto nie 🙂

amelie2017
2. jún 2018

Tak nam sa zadarilo akorat v mesiaci, ked som si povedala, ze to odlozime o 2 mesiace, ze nechcem ist na dovolenku tehotna. Jedna tequila party a na gauci si cmula nohy skoro polrocny kvietok 😀

rybka16
2. jún 2018

Keby alkohol zastavoval alebo odďaľoval ovuláciu, polovica ľudstva by sa nikdy nebola narodila. :D Nemyslím si, že sa toho treba báť, keď ide o príležitostnú konzumáciu. A hlavne netreba riešiť takéto "drobotiny", lebo si len robíš zle na psychiku, je to zbytočný stres, že či môžem to a ono, a skôr ten stres má vplyv na plodnosť, než nejaký pohár vína.

wieruska1
2. jún 2018

1. Dieta: po prezurovanej noci na dovolenke
2. Dieta: po vianocnom vecierku

Pohar vina mam k veceri nie k zabave 🙈😂

montemotherone
2. jún 2018

@ruzicccka nuž, na uvoľnenie je to určite super. Na druhej strane, alkohol je pre náš organizmus toxický, nech si kto chce čo chce hovorí 🙂 Je to len na tebe. Ja keď som sa "snažila", skôr som detoxikovala ako sa len dalo. Aj v bežných potravinách a vzduchu je toho dosť aj bez cigariet, či alkoholu.

ruzicccka
autor
2. jún 2018

@montemotherone
No to keby som .. to mala brat az Takto vsetko co je vo vzduchu...a v jedle tak neviem ako by som to zvladla kedze sa uz snazime 2 roky

sussah
2. jún 2018

Nam doktor ked sme boli na umelom oplodnení práveže radil dať si pohár červeného vínka po vklade embryjka.

lienka737
2. jún 2018

@ruzicccka ked sa budes venovat inym veciam, ani Ta nenapadne nejaka ovulka. Pokial ano, tak v tej hlave to mas stale.
A samozrejme, ze urcite je lepsie dat si vinko a nemysliet, ako ratat ovulku a NEDAT si

ruzicccka
autor
2. jún 2018

@lienka737 po 2 rokoch snazenia sa a po potrate sa neda z dna na den ...zabudnut
Aj ked by som to veeelmi chcela na Slovensku maximalne nebudem
Riesit ovu a tehu testy ziadnu ovulku ..
A budem si uzivat ...vsetko co pride samozrejme v hlave to asi budem mat ..
Ale .. urcite si nebudem odopierat vsetko kvôli tomu ze
Chcem byt Tehu
Som si povedala ze toto leto bude moje posledne bez deti tak si ho uzijem ako za slobodna 😂😂

ukulela
2. jún 2018

@lubik87 odkial mas taku info? mne napr prave odporucali trocha cerveneho kvoli nizkemu tlaku ... okrem toho prve dni /tyzdne nie je krvny obeh matky ani prepojeny s dietatom, tak sa veci z krvi matky ku plodu ani nedostanu.

lubik87
2. jún 2018

@ukulela si daj do vyhľadávača spojitosť červené víno a potrat..veď to je stará klasika..tepla vaňa a víno v začiatkoch tehotenstva..a medzirečou tvoja životospráva je priamo úmerná ku kvalite vajíčka a tým pádom aj zdravie plodu....môj názor....ale.kocka vyššie písala že jej to doporucili takže asi to zachvilku bude v povinnom balení pri tehotenským teste :P

ukulela
2. jún 2018

@lubik87 ale to su litre cerveneho. v kombinacii. uz si spominam na scenu z pasla kone na betone 🙂 ja netvrdim, ze sa treba nalievat. cele tehotenstvo som sa vinu vyhybala pomaly aj nealko pivu. ale stale problem s nizkym tlakom, zelezom, jedla som tabletky, az mi sestricka na porodnici hovori, ze som si mala dat v poho deco vina ... a pri druhom zas tlak 90/60, a to mi uz na poradni vravela, ze si mozem dat na tlak. samozrejme sa neprelievat a ani pravidelne. no ja non stop soferujem, tak si netrufnem ...
co sa tyka kvality vajicok a zivotospravy suhlasim, no v pripade zakladatelky, garden party s flasou vinka jej vajicka ani ovulaciu neohrozi. radi sa o ovulacii, nie o tom, ci pit , ked zisti, ze je v tom.

montemotherone
2. jún 2018

@ruzicccka práve preto som sa snažila vyhnúť aspoň tym toxínom ktorým sa dalo. Asi si to nepochopila. Ale ako vravím, je to na len tebe

miadi
3. jún 2018

kludne si uzi party na SK podla mna ti to skor pomoze ako uskodi..prave ked sa uvolnis a zresetujes tak skor sa moze zadarit.. kamoska vyrobila na silvestra babo 🙂 a isto vela ludi tiez na dakej party oslave. Drzim palce raz sa to isto podari

ruzicccka
autor
3. jún 2018

Dakujem vam zienky 😌👏

monika1791
11. jún 2018

@ruzicccka Nám sa malý zadaril večer po oslave a zo 3 poháre vína som určite mala 🙃🍷 takže v tom nevidím problém

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre