2x missed abort a výsledky z hematológie v poriadku

16. sep 2021

Ahojte, mám za sebou v priebehu 1 roku 2 x missed ab v 1. trimestri bez akcie srdca a vývinu plodu. Bola som na hematolgickom vyšetrení a všetko mám v poriadku, poslali ma na reprodukčnú imunológiu, ale váham nad tým, dosť som o tom čítala a nie som úplne stotožnena s tými ich liečbami a hlavne cenami (prečo práve na tomto musia zarábať?). Je tu niekto komu sa po potratoch podarilo donosiť práve vďaka reprodukčnej imunologii? Ďakujem za pomoc a odpovede

amelie2017
16. sep 2021

Bola si na genetike? Problem moze byt aj tam.

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrisa213
17. sep 2021

Mala som 1 MA v 8tt. O pol roka na to som mala 2 MA v 7tt. Hematologia v poriadku. Štítna v poriadku, genetika v poriadku. O 2 mesiace na to som zvova bola tehotná a teraz ma 3 mesiace krpata 🙂 vtedy mi hematologicka dala ze hneď ako otehotniem znova mi dá preventívne fraxiparine na prvý trimester.

zuzkacik4
17. sep 2021

Este daj predtym vysetrit stitnu zlazu, aj tam moze byt problem...no a uz potom ak nie to, tak slusit este tu repro..

autor
17. sep 2021

@petrisa213 jeej ďakujem za podporu 🙂

autor
17. sep 2021

@amelie2017 robili mi genetické vyšetrenia na hematologii, neviem či to je to iste čo myslíme, ale to bolo v poriadku

autor
17. sep 2021

@brrrrrciatko ďakujem 🙂

brrrrrciatko
17. sep 2021

No pozrite si ci vam robilina hematologii syndrom lepuvych krvnych dosticiek.. To musite zvlast vyziadat a ak nie tusim v martine to isto robia

janka7291
17. sep 2021

Neviem, odkial si....ale čo sa týka repro, tak v PO, majú ozaj super prístup....taky ludsky, aspon moj pocit zatial....

ekoell
17. sep 2021

ja som bola na repro, hematologia v poriadku genetika v poriadku. endokrinologiu riesim od 1 potratu, mam autoimuntny zapal stitnej zlazy, takze uzivam eurhyrox. jedine co mi nasli bolo na repro, specificka celularna odpoved voci partnerovym antigenom a deficit vitaminu D, mala som sa liecit kortikoidmi, avšak vysla mi zla cytologia a nasledne ma cakala konizacia. potom som sla na kontrolný odber na repro, specificka celularna odpoved v normalizácii a vitamin D v norme. takze liecbu kortikoidmi som nezacala. aktualne som tehotna v 17 tt, na zaciatku mi na repro odporučili utrogestan a picham si clexane. ano je drahá ta reprodukcna imunologia, ale neľutujem ze som tam sla. plati sa preto lebo robia testy ktore nase poisťovne nepreplácaju, maju vlastne laboratórium kde si krv vyhodnocujú sami.

autor
18. sep 2021

@janka7291 Ano čítala som, ale to mám príliš ďaleko, asi 4-5 hodín cesty, ale dakujem

autor
18. sep 2021

@ekoell ďakujem, nehovorím, že je zla, ale teda neviem či by som chcela brat kortikoidy a podobne lieky, ak by mi aj niečo zistili, držím palce 🙂

ekoell
19. sep 2021

ja som sa snazila iba povedat svoju skusenost 🙂 ja som tiez nechcela tie kortikoidy a chvala bohu som sa tomu vyhla. sice neviem akym zázrakom. 🙂

petkasaurus
19. sep 2021

A ten syndrom lepivych krvnych dosticiek nerobia na hematologii automaticky? Mna to vysetrenie caka, len nechcem tam mudrovat.. Dakujem

luci_ba
20. sep 2021

v mojom prípade som tiez presla 2x skorým potratom. Moj gynekolog mi ako prvé poradil reprodukcnu imunologiu. Hned tam mi vyšli zvysene hodnoty a zacala som liečbu. Počas toho som si samozrejme na vlastne rozhodnutie išla dat vyšetriť štítnu zlazu aj hematologiu - všetko Ok. Aktualne som 27. týždeň 🙏 a zo zaciatku som brala liecbu z reprodukcnej imunologie. Z môjho pohľadu teda repro im. ma opodstatnenie. A áno, bohužiaľ pekne na tom ryžuju, dokopy som tam nechala za všetky odbery za ten rok možno aj 400e

petkasaurus
20. sep 2021

@luci_ba ahoj, to je povzbudzujúce, ja tam idem v novembri.. Mozem sa spytat za ako dlho sa podarilo? Ale ty si asi nemala problém otehotniet.. Drzim palce aby ste to dobojovali do uspesneho konca.

lucka010522
16. aug 2023

Ahoj, prosím, našli ti niečo? Ako si prosím dopadla ?🙏🏼

joannita
16. aug 2023

Nie, napriek reprodukcnej imuno 3x potrat. Podla mna vyhodene peniaze a tie kortikoidy co do mna napchali ani nehovorim.
Oni sami nevedia co presne zabera, len robia pokusy, je to cele v plienkach este.
Citala som raz o tom studiu, ze zeny, ktore mali napriklad vysoke hodnoty NK buniek a cytokinov (ale prisli im na to pri uplne inom vysetreni, neriesili potraty) bez problemov vynosili deti.
Neverim reprod. Imuno.

lucka010522
16. aug 2023

@joannita ach, to ma mrzí😞. Robili ti aj iné vyšetrenia ako repro?

joannita
16. aug 2023

@lucka010522 dakujem, uz je to par rokov, som ok 🙂 ❤️
Ano robili mi vsetko, imuno, hemato, endokrinologia.....proste vsetko. 11 rokov sme sa snazili.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre