3 roky sa mi nedarí otehotnieť

nina296
20. aug 2020

Ahojte, pár dní rozmýšľam, či sa aspoň tu vám zverím, pretože nemám komu:( 3 roky sa snažíme s manželom o dieťatko, konečne sa nám v roku 2019 podarilo a bolo z toho biochemické tehotenstvo. Toľko sklamania a plaču, prečo práve my:( mám krásne manželstvo a každý deň vstávam s nervozitou, čo bude ďalej, či sa vlastne staneme niekedy rodičmi. Veľmi ma ubíja aj to, že sme chceli z partie jediní dieťatko a už sú všetci rodičmi a my stále nič. Nevládzem sa už nad tým zamýšľať a nevládzem ani chodiť s kamarátkami von, pretože stále hovoria o deťoch, mňa to ničí. Nevedia dokonca, že sme podstúpili IVF, 2 vklady nevyšli a ja nemám silu ísť na ďalší. Mám 31 rokov a bojím sa, že čas uteká veľmi rýchlo...tie 3 roky som zvládala v pohode, že veď sa raz podarí, ale po pravde to IVF ma ničí, čakať 2 týždne, či sa embryo uchytí atď. Prosím vás, mali ste niečo podobné a podarilo sa vám potom bábätko?

cecilkaa
21. sep 2020

Uplne rozumiem, je to tazke. My sme sa snazili viac ako 2 roky. Vsetci naokolo, vsetky kamaratky maju deti a uz dlhsie ma nebavi sa s nimi ani stretavat lebo vsetci len o detoch.. A clovek ma tolko lasky na rozdavanie a dieta neprichadza. Ak mozem poradit, treba popracovat na vacsej psychickej pohode. Existuje tzv. Fertility koucing alebo hoc aj sedenia s psychologickou. Mne pomohlo aj to ze sme kupili psa, odporucam malinke steniatko, nebudes mat cas poriadne mysliet na tie nezdary a zazijete kopec zabavy. U nas su zdravotne problemy na oboch stranach, preto sme zacali riesit IVF. Druhy pokus zda sa ze ma sancu na uspech aj ked som este len v 1. trimestri ale verim ze to pojde dobre. Podarilo sa nam to v cykle ked som sa prvykrat zmierila s tym ze ak sa nepodari do 35-ky, zacneme riesit adopciu a ze dietatko proste mat budeme 🍀 drzim palce

nina296
autor
27. sep 2020

@arcanne2 ďakujem pekne za podporu🙏🏼🍀

janetinka27
27. sep 2020

@nina296 este si mlada, neboj sa,este nie je cas na nahlenie🙂 vsetko pride a potom to bude tu. najviac ti skodi ta nervozita a stres. hovori sa to lahko, ale rozumiem ti,ja mam 37 😉
nepoddavaj sa strachu,strach ta zazeniedo tmavej skryse a to nie je zivot. zivot je plny krasnych okamihov,prezivajte spolu tie,ktore prave teraz prebiehaju a uz nikdy sa nezopakuju. ked pridu deti,nebudete mat tolko casu na seba. teraz je to krasne a potom to bude tiez krasne.nezatvaraj oci pred vynimocnostou tohto obdobia,uzivajte si jeden druheho a co ma prist,to pride 😘

luckamjar
27. sep 2020

@janetinka27 mna drží v nádejí len MK kde vidím, že aj staršie ženy sa nevzdávajú a je im dopriate. Ja mám 32 a v mojom okoli som už považovaná za starú 😔. U lekára detto. Snažíme sa 4 roky, mám za sebou 4 potraty a lekari už nevedia čo so mnou, tak počúvam, že to je vekom 😔.

nina296
autor
27. sep 2020

@janetinka27 ďakujem,to si hovorim,že sme zdraví,mám dobrého manžela a že si môžme ešte užívať,lebo potom sa budeme skôr prisposobovat len dieťatku😊

nina296
autor
27. sep 2020

@luckamjar Tak isto sa upokojujem aj ja,že nie som jediná,ktorá toto prežíva a ešte aj tým,že všetko je tak,ako má byť. Niekomu je dopriate hneď a niekomu neskôr a verím,že raz sa nám všetkým podarí🍀

arcanne2
27. sep 2020

@nina296 inak ked ti mam povedat pravdu, teraz.s.muzom casto spominame ako nam bolo super, kym sme boli 2, uzivali sme si, stale kdesi vonku. Uzili sme si ozaj jeden druheho, nas vztah to utuzilo. Keby sa dal vratit cas, uzivala by som si to este viac. Samozrejme teraz je to o inom, sme stastni, ze mame zdrave dieta, tesime sa z kazdeho dna, tiez krasne obdobie. Ale viem, ze ten strach a neistota, ci budete raz rodicmi, zabijaju. Uzivajte si kym ste mladi, tieto chvile sa uz nezopakuju 🙂

nina296
autor
27. sep 2020

@arcanne2 ďakujem pekne🙏🏼✊🏼

bebotka
27. sep 2020

@nina296 hlavne nezúfaj, viem ľahko sa to hovorí, ale tiež som prechádzala niečím takým ako ty. Za desať rokov som mala tri potraty kedy som otehotnela spontánne, ale bábatko sa udržalo len do 6 týždňa, dva krát sme boli na IUI, dva krát na IVF a nič ani som len neostala tehotná. Po tom druhom umelom som si povedala, že do toho viac nejdem. Kto to nezažil nepochopí koľko to stojí človeka sily, nevov, strachu a nakoniec ten pocit ked sa to nepodarí, proste človek nemá chuť ani žiť. Po tých 10 rokoch sme sa rozhodli, že skusime adopciu, vybavili sme papier, chodili na tie sedenia, zaradili sme do poradovníka. Nechápem ako, ale po roku som otehotnela znovu a udržalo sa, síce som tri krát na začiatku krvácala, narodila sa predčasne v 34tt, ale mali sme doma zázrak na ktorý sme čakali 12 rokov. Ked mala malá štyri mesiace som otehotnela znovu, ako ani náhodou by som nečakala, že tak ľahko by som mohla otehotnieť. Slečna číslo dva sa narodila rok a šesť dní po prvej. Po druhej sme si dávali pozor, a nejak výpočty zlyhali a otehotnela som znovu. Tretia slečna má rok, druhá dva a prvá tri, nuž 12 rokov nič a za tri roky tri baby a to ja mám pcos, muž oligoastenoneviem čo proste záver na klinike bol normálnom cestou nikdy neotehotniete.

nina296
autor
27. sep 2020

@bebotka až mám zimomriavky❤️ To je krásne,že sa vam nakoniec podarili tri dievčatka😊 to je to,že sa to ľahko hovorí,ale viem,že vy ma tu chapete...ďakujem za podporu🙏🏼

marselita10
27. sep 2020

@nina296 ja odporucam absolvovat hormonjogu a cvicit kazdy den. Po pol roku cvicenia sa podarilo otehotniet. Inak sme sa snazili 2 r , neuspesne.

nina296
autor
27. sep 2020

@marselita10 ďakujem🙂

loovina
28. sep 2020

@bebotka to sa často stáva že keď sa žena rozhodne pre adopciu že buď otehotnie hneď, alebo keď už má adoptovane dieťa doma. Moja teta tak tiež otehotnela, má jednu adoptovanu dcérku a jednu vlastnú. Je tam veľmi vysoké percento v prípade adopcie že žena otehotnie ešte pred ňou, alebo po nej. Je to aj logické, lebo žena sa rozhodne prijať cudzie dieťa, dat mu nehu, na štartujú sa hormonálne procesy a odrazu je tehotná.

klsmat
28. sep 2020

Neviem, ci mate nejaky zdravotny problem alebo nie. My sme mali prve dve deti do tridsiatky a velmi sme chceli aj tretie. Snazili sme sa 4 roky prirodzene. Tiez som si stale sledovala plodne dni a ovulaciu ... Nakoniec sme otehotneli, ked som to vnutorne vzdala a zmierila sa s tym, ze babo mozno nebude. Stahovali sme sa z bytu do domu a crtalo sa mi nove zamestnanie, tak som sa tesila z tych novych veci v mojom zivote a pri milovani som uz nemyslela na to, ze chcem otehotniet ale tesila som sa cisto iba z manzelovej pritomnosti. U mna to bolo jednoznacne o psychike. Otehotnela som hned do mesiaca od toho, ked som zrusila stres a poznam viacero zien, ktore otehotneli po tom, co zmenili pracu, byvanie alebo nieco ine v ich zivote, co ich stresovalo ( napr. aj snazenie sa o babo) a zmierili sa zo zivotom. Drzim palce, nech sa aj Vy stanete rodicia vytuzeneho babatka. Pre info, treti krat som otehotnela, ked som mala 37 rokov. Dodrzujte zdravy zivotny styl a verim, ze sa Vam podari 😍

hederamonstera
28. sep 2020

No je lahsie sa zmierit s tym, ze dieta nebude, ked uz zena nejake ma ;) (na margo prikladov s adopciou a 2 detmi)

luckamjar
28. sep 2020

@hederamonstera súhlasím, keby sa mi toto deje a už mame aspoň jedno dieťa, tak to už daaaavno vzdám! Ja obdivujem ženy čo idu cez mŕtvoly a žijú v depresii že nemôžu otehotniet keď riešia druhé dieťa. Ja by som sa takto už netrápila ani za nič.

hederamonstera
28. sep 2020

@luckamjar ale tak zasa ako ony mozno nechapu nas, my teraz nechapeme ich 🙂

luckamjar
28. sep 2020

@hederamonstera ja viem, ako pisem, majú môj obdiv že toto podstupujú 🙂

squirrels
28. sep 2020

Ja som mala dvakrát spontánny potrat, kým lekár prišiel na to, že mám problém so zrážanlivosťou krvi. Pri ďalšom tehotenstve mi okamžite nasadil injekcie na riedenie krvi a bola som sledovaná na hematológii. Narodil sa krásny chlapček a po ňom dievčatko a po ňom ďalší chlapec... 🙂 Všetky tehotenstvá od začiatku do konca na injekciách, ale stálo to za to. Len na povzbudenie, že sa netreba vzdávať ;) Držím palce a teš sa z toho, že máš - ako píšeš - krásne manželstvo. Koľké by chceli aspoň to...

nina296
autor
29. sep 2020

@squirrels ďakujem krásne🙂 som objednaná aj ja na hematológiu, tak možno tam bude problém

nina296
autor
29. sep 2020

@klsmat ďakujem🙂

luciavit
5. okt 2020

Hlavu hore, držím pěsti, mně velmi pomohla paní Korčeková, https://www.fertilitycoaching.sk/ Jak psychicky, tak, že se mi konečně po 3 letech podařilo otěhotnět, je to hodně v hlavě..

nina296
autor
6. okt 2020

@luciavit ďakujem pekne

jaja8_9
6. okt 2020

@luciavit ta online knižka vám pomohla po prečítaní?

simw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loovina
14. feb 2021

@simw Pekný projekt, Držím palce.

hederamonstera
14. feb 2021

@simw super dotaznik. Sranda je, ze keby som ho vyplnala pred rokom, tak by som davala uplny opak ako ked ho vyplnam teraz - mne moj potrat a neplodnost zmenili zivot k lepsiemu - lepsie pocedane moj pohlad na zivot 🙂

simw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre