Ako vyriešiť problém so stolicou po pôrode?

24. jan 2020

Ahojte som 3 týždne po pôrode a strašne ma zspieklo. Zasita som až po konečník, bojím sa aj tlačiť 😭 cítim ako keby mam v konečníku loptičku, ktorú neviem dať von. Tlači ma stále na veľkú ale cez tu tvrdú stolicu to nejde, mam pocit ze tam mam kaktus. Čipky, čaje, strava nič nezaberá. Myslíte, z by mi klystir pomohol?

samrolka2019
24. jan 2020

Ahoj, urcite odporucam tuto vodu - Zaječická horká voda. Moze sa v tehotenstve aj po nom, ja davam mojmu synovi uz 2 roky. A to trpel 8 dnovymi zapchami, neraz sme boli na pohotovosti. Zabralo jedine toto. Ja som tehotna prave a uzivam ju pre zapchu

predajmamina
24. jan 2020

@samrolka2019 ahoj..a to je voľno predajné prosím ťa ?

saskia_98
24. jan 2020

Daj si guttalax. Ja som bola tiez tak pozasivana a prvy mesiac sa inac ani nedalo bez tohto tu, lebo som mala pocit ze mi stehy roztrhne. A papaj vela susenych sliviek/slivkovych kompotov a vela vela vlakniny..

autor
24. jan 2020

Bojím sa tlačiť že mi dotrha stehy

saskia_98
24. jan 2020

Daj si guttalax, to ti vsetko rozpusti a vyjde z teba "voda" nic nebudes citit. Lepsie ako cipky..

lyci
24. jan 2020

potom zacni jest psyllium. vo vode je z neho taky sliz a pekne z teba stolica vyklzne a netreba silno tlacit. najlepsie je v takej zelenej skatuli od Dimice. Ostatne sa mi zdaju suche

autor
24. jan 2020

Áno aj psylium už užívam 2 deň a nič :@

lyci
24. jan 2020

to psyllium potom preventivne kazdy den. teraz musis zo seba dostat tu tvrdu niekolkodnovu. ak glycerinovy cipok nepomohol, tak skus ten klystir

autor
24. jan 2020

A klystir zmakcuje?

kvietocek05
24. jan 2020

Glycerinovy cipok, kupite v lekarni. Uvolni za par minut

sisabe
24. jan 2020

Veľmi dobry je cas senny list plus čipok. Držím palce nech to pomôže

elenatomasova
24. jan 2020

Z preháňadlami opatrne keď kojite..je to nepríjemné ja som to zažila pri 1 dieťati,pri ďalších 2 som si dávala pozor aby sa mi to nestalo.Su to už roky dozadu len som na to nezabudla až na pohotovosť som išla.Tam klistir...

nattulka
24. jan 2020

Ja som to bola po porode zapecena 4tyzdne...nic nezaberalo, ani cipky...zistila som ze to mam zo zeleza, ak nejake beries, tak ho vysad...nakoniec mi pomohlo zjest narychlo za misku susenych sliviek...ak ti nic naozaj nic nepomoze, chod na pohotovost :(

janage
24. jan 2020

A vela vela pit, inak ten phylisium posobi opacne a zapcha ta. Vyborne je aj kysle mlieko. A zajecicka horka sa da kupit uz bezne v supermarketoch poror pit po malych mnozstvach a postupne.

biela_sova
24. jan 2020

Ahoj, skus struhanu mrkvu a jablko (za jeden polievkovy tanier) plus vlakninu 2x denne.zarucebe to zmakci stolicu. Kazdy den az kym sa Ti stehy upokoja. A na tento akutny stav skus v lekarni, ci sa priklonia ku Guttalaxu ci ku klystiru.

tukanec
24. jan 2020

ahoj. ja mam tiez problem so stolicou po porode. mne na zaciatok zabralo - cajovu lyzicku lanovych semienok vecer zaliat vodou - normalny pohar a rano vypi a semienka zjedz. rano zas zalej a vypi vecer. mne to pomohlo uz na druhy den. ale ked som mala naozaj tvrdu stolicu a neslo to ani cez slzy, spravila som si klistyr. ale stolica bola len mierne zmakcena ( prepac za detaily ale mozno pomozu). este dalsia vec co mne velmi pomaha je jablkova stava z lidlu. taka velka krabica. to mi uplne najviac zabera. skusala som sj z kauflandu ale ta z lidlu ma ine grady. mne inak nepomohli ani cipky ani slivky ani jablka, nic...

autor
24. jan 2020

No Baby mam potom a pritom stačilo tak málo.... Bože ta úľavaaaaa

autor
24. jan 2020
samrolka2019
25. jan 2020

@predajmamina ahoj. Ano v kazdej lekarni to maju. Po ovoreni musis dat do chladnicky. Ja davam sebe 150ml na lacno a synovi 40ml na lacno ale jemu to miesam 1x1 s Bilinskou kyselkou. Ta neutralizuje tu horkost. Zajecicka zmakcuje stolicu a robi ju pravidlnou. Precitaj si na nete o nej. Hotovy zazrak

miriam11
25. jan 2020

Skus ten gutallax. Každé ráno po zobudeni nalačno vypi deci vlažnej vody, každý deň doobeda zjedz jablko. Nezabudni na vlákninu.

predajmamina
25. jan 2020

Gutalax nie...alebo ak áno tak len výnimočne. Z neho " leniveju" čreva

saskia_98
25. jan 2020

@predajmamina ja som bola prvy mesiac po porode len na nom a nemam pocit aby mi zleniveli creva 🤔🤔🤔

predajmamina
25. jan 2020

@saskia_98 mesiac nie...ale myslím že časté užívanie určite áno

simuskaaa123
25. jan 2020

Ja som bola na veľkej presne týždeň po pôrode. Sili ma 2hod ale radšej som sa tam nekukala. Tiež som sa bala o stehy ale spolubývajúca povedala ze proste šiju nás kvalitnými materiálmi :D každý deň pijem zelené acidko a dosť to pomaha

klaudia1212
25. mar 2023

@samrolka2019 ahknzta voda pomôže aj na makku stolicu ci

klaudia1212
25. mar 2023

@samrolka2019
@samrolka2019 ajojzzmakcune stolicu ta voda prosím

samrolka2019
26. mar 2023

@klaudia1212 ano zmakcuje, preto treba skusat davkovanie. Mne vyhovovalo 70ml, a pritom moj maly syn musel az 40ml. Odporucam pit par dni v rovnakom case, potom aj vyprazdnovanie bude chodit v rovnakom case.

klaudia1212
26. mar 2023

@samrolka2019 ja kakam každý deň ráno v rovnakom čase a to dobeda až 3x len potrebujem tu stolicu úplne makku
@samrolka2019

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre