Aký je váš názor na tehotenstvo v 49 rokoch?

fabinko
2. sep 2019

Aky je Vas nazor na tehotenstvo v 49 rokoch.....?

sara07
24. okt 2019

@maminuska berieš to len z pohladu mr , ano to máš pravdu s tým s tebou suhlasim
pri mr fakt treba super učitelku ale ono netreba niekedy špe, pedagogiku študovat aby neprišla na niektoré , vedz že niektoré maminy by uč strčili do vrecka aj bez študia
také adhd, pas, asperger pokial ich správne nezaujmeš proste vyrušuju ale tam to nie o tých detoch ale o tom ako podá uč tu látku vedz že je rozdiel ked sa pokus diktuje sucho a urobí a rieši , jasné že to nepíšu, maju "blbé" doplnujuce otazky , nerobia atd , ked ich to zaujme a tak to doslova žeru
všetko je to len o ludoch a ich profesionalite nie o systéme, štáte , zákonoch
keby si mala super uč by si sa divila čo to dokáže
ale bežný učitel má volnost , má možnosti , metodika mu to umožnuje aby zaradil aj prvky špec pedagogiky do vyučby ,netreba občas ani pomôcky, stači tabula a krieda , každé jedno učivo sa dá brebrat na xy spôsobov, sám si môže korigovat rozsah, tam ubrat tam pridat, ako oni maju totálne užasné možnosti ale ich nevyuživaju odrabkaju, odučia čest vynimkám

eliska13
24. okt 2019

@sara07 Moja suseda začala robiť asistentku na ZŠ povedala, že rodičia by neverili ako sa učitelia správajú, podceňujú, majú sarkastické poznámky na deti.Mozno náhoda, lebo ide o učiteľku po 50 tke, ktorá nemá svoje deti, empatiu a potrebuje si dokazovať svoju dokonalosť.Deti by mali byť podporované a nie zhadzovane a utiahnuté do kuta

maminuska
24. okt 2019

@sara07 Lenže vieš koľko je rodičov ktorí fanaticky trvajú na tom aby ich MR dieta bolo integrované a vzdelávané v bežnej základnej škole ? Je ich dosť , ja som kedysi patrila medzi nich . Takže veľmi dobre viem ako takíto rodičia myslia , pripustiť si že moje dieťa je iné a nezvláda to je mimoriadne ťažké .
Tu nejde len o redukciu učiva , ale aj o časový rámec prebratia toho redukovaného učiva, podania napríklad sčítania a odčítania a nehovoriac o kolektíve bežných detí ktoré časom takéto dieťa vylúčia " lebo nie je s ním o čom ".
Učiteľ má 45 minút aby vysvetlil deťom , rôznym deťom ... intelektovo nadaným , priemerným aj podpriemerným učivo . Už to je dosť , aby zaujal tých nadaných a vysvetlil to tak aby to pochopili aj podpriemerný . Do toho má ešte vkladať prvky špeciánej pedagogiky ..ako kedy to má urobiť ? Základom je aby dieťa malo normointelekt ..to je podľa mňa alfaomega k integrácii a také vnímanie ktoré mu umožňuje bežné vyučovanie v ZŠ.

sara07
24. okt 2019

@maminuska ale ano osobne takých rodičov poznám peknu skupinu, neviem prečo ale nejak pri mr je to asi najtažšie nejak a ano tvrdo trvajú na integracie v bežnej škole
a asitent ktorého tieto deti maju by pomoholo niekomu inému kto napr nebude mat narok na ivadlidny z mladosti také adh ...
ale to je aj otázka školy, ano spadová škola je povinná ho prijat ale pokial nemá vhodné podmienky má možnost dietatu poskytnut zo zákona 2 hod tyždenne a ostatné sa uči doma, ale mu určit počet hodín do tyždna ale, rodičia si idu tvrdo, neskutočne

floretine
24. okt 2019

@maminuska ja viem veľmi dobre, kedy sa začal robiť plošný screening u novorodencov a to, že to bolo neskôr, rozhodne neospravedlňuje to, že s nimi vyslovene odmietali niečo robiť akonáhle si pozreli v karte dieťaťa, že matka kŕmi na družstve na dedine hydinu a otec opravuje kombajny. A že tých ambulancií prešli mnoho.
A inak hovoríš hlúposti - poškodenie mozgu by nebolo takého rozsahu, k akému nakoniec došlo, aj keby začali s diétou neskôr, napríklad po 1. roku života. Pretože pri fenylketonúrii dochádza k poškodeniu neurónov dlhodobou akumuláciou metabolitov fenylalanínu, ktoré organizmus nedokáže odbúrať - čím skôr ho vyradíš, tým menej poškodenia vznikne. Takže keby sa im trochu venovali a prišlo by sa na to skôr, tak by neboli tam, kde sú. Druhá dcéra tiež nemala žiadnu perfektnú diétu, lebo sa fenylalanínu sa pri vtedajšej dostupnosti potravín nedalo vyhnúť úplne, poškodenie je tiež, ale zvládne sa o seba relatívne postarať, takže rozdiel je to poriadny.
To, že ich vysterilizovali je neospravedlniteľné, to sú praktiky identické s tými, aké zaviedli počas 3. Ríše v Nemecku.
A ten argument, že aj teraz poisťovňa nepreplatí pobyt/lieky, tak to je žiaľ dôsledok toho, kto o tom navrchu rozhoduje, ale nie je to problém systému ako takého, pretože na Slovensku nie je kapitalizmus. My sa akože hrozne tvárime, ako tu prebehol prevrat a je po socíku, ale pritom hierarchia funguje stále veľmi podobne na princípe "veľkých zvierat" a sú tam stále tí istí. Na Západe to funguje úplne inak. Ale to je o ino a na dlho.
A aj keď poisťovňa nepreplatí, stále máme preboha tú možnosť si kúpiť lieky svojpomocne, objednať zo zahraničia, neexistuje, že vám jednoducho povedia, že robte si čo chcete, ale žiadnu výživu nedostanete, pretože v Československu neexistuje. Teraz je to otázka LEN peňazí.
Kedysi keď vám povedali že nedostanete nič, tak ste nedostali nič, lebo nebolo a nemohli ste to ani nikde zohnať. A nepomohli ani peniaze.

sara07
24. okt 2019

@eliska13 ano máš pravud žial su aj také učitelky , lenže podla seba viem že aj ked si zdrava tak ja tak uč vie ta zhodit, nadat, ponižovat, strapnovat atd , nejak by som to nebrala že sa vršia len na detoch s diagnozou

maminuska
24. okt 2019

@floretine nepíšem hlúposti . Mozog bol poškodení , do roka už riadne. Na to aby sa dieťa normálne vyvíjalo , musí byť zásah výživový urobený už v takmer novorodeneckom veku . Samozrejme čím dlhšie to pôsobí tak tým je to viac, to nepopieram .
No a čo sa týka peňazí ... chýbajú LEN peniaze alebo chýbajú hlavne peniaze , ktoré keď nemáš si to nekúpiš , ani keby to bolo u nás . Proste nemáš , nedostaneš. Ponižujúco žobreš nadácie, ludia sa skladajú . Pobyty v Adeli , Renoma .... nuž zabudni , možno jeden do roka ak sa cudzí a rodina vyskladá ,ale často ich potrebuje 4 . Ale tak poďme do kapitalizmu , len nedávno a možno aj stále v USA , nemala si poistku , no tak zdochni . Na Západe je to rovnako a horšie, a bude to horšie, lebo ten systém neutiahne ľudí ktorých si tam naťahali , zdravotný systém je v mnohých západných krajinách hrozný napr. Taliansko , Grécko

miriam11
24. okt 2019

@fabinko ak už sa stalo, že 49 ročná nečakane zostala tehotná, tak veľa šťastia, nech všetko dobre dopadne. Ale ak len rozmýšľa, či sa na to dat- priveľký risk.

natakar
13. feb 2020

@tomaas mudro napisane a pravdive..vlastna skusenost🤔

tomaas
13. feb 2020

@natakar ahoj, vlastne áno, stačí mať otvorené oči 🙂 (. ďakujem Natakar

natakar
16. máj 2020

@zuzuxxxx krasne napisane..mate dobre ❤

natakar
16. máj 2020
katuska74
15. jún 2020

@ladyblcha pekne napísané aj ja budem mat 48 a mam zatiaľ podozrenie ze sa pritrafilo prvú dcérku sa mi tiež podarilo splodiť v máji no pred 15 rokmi vtedy som mala 32 no ešte je skoro robiť test je len 19 dní no menzes nedosiel

katuska74
15. jún 2020

@tomaas to bolo mile

extempore
15. jún 2020

@katuska74 pravdepodobne len klimakterium

katuska74
15. jún 2020

@extempore vravia ze aj počas toho sa dá otehotnieť no nehľadám sa ak sa podarí poteší ak nie co uz

katuska74
15. jún 2020

@katuska74 nehadam sa

katuska74
15. jún 2020

@extempore no ani príznaky klimaktéria nemám

extempore
15. jún 2020

@katuska74 možno toto je prvý príznak... veď uvidíš 🙂

katuska74
16. jún 2020

@extempore veď to ak bude bude co boh sa to bude

jitka0071
29. júl 2020

@katuska74 môzem sa spýtat ako to dopadlo?

majla1234
25. júl 2021

@fabinko v pohode, ja som tiez neplanovane otehotnela v 49 a to som brala antikonc. zhruba 1 mesiac a lieky proti alergii antikoncepciu nulovali udajne a tak som v prvom trimestri. Dolezite ako sa žena nastaví psychicky. Takže, žiadne obavy , nech sme zdraví hlavne 🙂 Síce neočakávané teho ale z lásky. Samozrejme sa tešim 🙂

silviaeli
21. sep 2021

@radka2010 och🤦🏻‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre