Cítim sa tak strašne zničená

nevludna
11. feb 2019

Ahojte,

Potrebujem proste vypustit paru:( je mi neskutocne smutno a zda sa mi, ze to ani casom neustupuje.
Pred 2 tyzdnami som musela ist na kyret v 13tt kvoli tomu, ze mojmu babatku uz nebilo srdce. Neviem sa nejako cez to dostat, uz neplacem ale len tak nejako prezivam. Moj mm je moja uzasna opora a uz ho nechcem trapit mojim trapenim, tak to pred nim skryvam, preto pisem aj tu.
Ja neviem, viem, ze mi napisete, ze to priroda tak chcela (ale preco vobec teda vzniklo? To ma hrozne nici, ze moje vadne telo stvorilo zivot, ktore vytvorilo zle a zabilo ho tym), ze to je lepsie ako keby sa narodilo chore (stale ma pri tomto nici myslienka, ze preco vlastne vzniklo).
Stale ma trapia myslienky, ze tu nie je, ze som ho zabila, ze proste som videla to srdiecko a potom uz nie. Neviem sa cez to dostat. Tak moc mi chyba (ano, pre mna to uz bolo moje/nase babo, nasa laska). Tak moc to boli😪 Stale sa snazim nejako vyplnit cas (praca, varenie, domacnost) chcem este nejake hobby ale neviem sa sustredit na nehake ine cinnosti, ktore nie su povinne.
Neviem co mam robit.

loliki
11. feb 2019

Dobre, ze si napisala. Aj ja som to zazila. Si dobra a milujuca matka. Tvoje telo ho chranilo a zivilo, kym sa dalo. Mozno sa presna pricina zisti, mozno nie. Ja som si v tom obdobi precitala knizku Nebo nie je vymysel. Su tam pekne myslienky. Verim, ze ta to boli. Je mi to luto, zial stavaju sa aj take veci.

nevludna
autor
11. feb 2019

@loliki dakujem❤️

fedorcek
11. feb 2019

Ahoj, ja som to prezila 3x, sice v skorsich tyzdnoch, ale viem presne, ako sa citis. Mozno sa zisti pricina a ty sa budes vediet cez to aspon nejako preniest. V kazdom pripade na to ides dobre, treba si zamestnat hlavu najst si nejaku aktivitu, ktora aspon na chvili odputa myslienky. Je to tazka situacia, ale ste na to dvaja, tak to urcite zvladnes. Drzim palce.

selest
11. feb 2019

Prezili sme 2x v 12tt a 8tt a je to velka bolest. Ludia to asi myslia dobre ale vety typu ze bolo v neporiadku ze je to takto lepsie alebo ze to priroda tak chcela nepomahaju. My sme predsa chceli aby bolo v poriadku a aby bolo zdrave. Taketo reci mi len pohorsili. Boli to predsa moje deti a chcela som aby zili 😕mali sme plany a predstavy ake budu ked pridu na svet aj ked tu boli s nami len kratko. Je tazke sa s tym zmierit ze uz nebude nic. Daj babatku meno, pomodli sa zan ak si veriaca ak nie tak len proste posli pusuniekam mozno do neba. A rozluc sa ako sa lucime s niekym kto nam umrie. Smutok je v poriadku vyplac sa ak treba. Samozrejme nie je dobre sa priliz utapat v nestasti ale je to kratka doba a mas pravo sa citit ako sa citis. Prajem ti aby si s laskou spominala na svojho drobceka a aby ta bolest bola cim dalej mensia. ❤

nevludna
autor
11. feb 2019

@selest dakujem, presne, kazdy chce, ze jeho dietatko bude zdrave stastne a podobne:(( preto ma tiez bolia tie reci, ze bolo chore, vadne :(( meno ma, moje oblubene a neviem ci ho mozem dat druhemu (ked bude). Dakujem ti a tiez mi je luto, ze si si tym presla❤️

nevludna
autor
11. feb 2019

@fedorcek dakujem❤️❤️

saoirsa
11. feb 2019

achm moja 😢 mňa to tak mrzí, ...bodaj by sa toto nikomu nikdy nestalo.. zapál si sviečku, spomeň si naň a ver, že sa jeho dušička len musela vrátiť tam odkial prišla,lebo z nejakeho nám neznámeho dôvodu ešte neprišiel jeho čas narodiť sa, ale ono sa ti vráti a kludne mu daj to meno ktoré si mala vybrané 😘

nevludna
autor
11. feb 2019

@saoirsa ach, ty si ma tak rozplakala❤️ Ale v dobrom, asi toto som potrebovala pocut, dakujem ti, ani nevies ako😭❤️

lyduska13
11. feb 2019

@nevludna ahoj, dnes som samovolne potratila v 7tt, a presne viem ako sa citis.....nespim nejem nemam ziadnu utechu...bolo tak lubene...musime to nejako preboliet...nase babatka boli dokonale,kazde jedno je...su to nasi anjeli...tiez sa neviem stotoznit s tymi slovami...musime sa naucit s tym zit 😞😞 myslim na teba....

nevludna
autor
11. feb 2019

@lyduska13 aj ja na teba. Je mi to moc luto. Posielam ti vela vela sil z mojich sil, zvladneme to❤️❤️

lyduska13
12. feb 2019

@nevludna nedokazem sa sustredit na nic, miesa sa vo mne pocit hnevu zlosti samoty a asi vsetkych pocitov....lutosti....posielam ti vela vela sil ❤️

nevludna
autor
12. feb 2019

@lyduska13 ano, presne tak isto sa aj ja citim. Neviem, co na to povedat :( len ze mi to je luto:( ale Saoirsa to tak krasne napisala. Ze ta dusicka proste caka na ten spravny okamzik. To ma trosku povzbudilo.

domculik
12. feb 2019

@nevludna v prvom rade mi je to velmi luto. Registrovala som tvoje tehotenstvo od zaciatku, v suvislosti s temami, ktore si tu vtedy riesila, a verila som, ze to urcite dotiahnes do uspesneho konca. Nedavno som videla dokument, v ktorom ten pan rozoberal, ze nic nie je nahoda. Prenesene na teba, dusa mala nejaky dlh z minuleho zivota, ktory musela splatit, prejst ocistou tymto sposobom. Prajem ti vela lasky a sily, podobne aj lyduske
@lyduska13.

eliska13
12. feb 2019

@nevludna tvoje telo nie je vadne a nezabilo tvoje dieta nehovor o sebe tak skaredo.Chapem tvoj smutok nebran sa pocitom

majkapple
12. feb 2019

@nevludna ja som si tym presla 2x na tretikrat zial mimomaternicove :(...prisla som o lavy vajcovod a prist 2 hodiny neskor tak uz tu nie je ani mna...ta bolest je hrozne znicujuca...a o to je to horsie ze nemame este deticky a teraz uz mam len polovicnu sancu stat sa niekedy maminou ;(...ale nevzdam to nikdy...proste som sa vnutorne presvedcila byt silnou....drzi ma myslienka ze moji mali anjelici ma tam hore cakaju a teraz na mna este davaju pozor kym raz nebudeme spolu....mozno to bude niekomu na smiech ale mna drzi ta myslienka se vsetko zle sa raz musi skoncit 🙂...prajem ti vela sily <3

nevludna
autor
12. feb 2019

@domculik
@eliska13 dakujem❤️

@majkapple to ma velmi mrzi. Ale urcite bude dobre. Poznam dve zname ktore kvoli mimomaternicovemu tiez prisli o jeden vajcovod a maju ted babatko 🙂 bude dobre❤️

evitka83
12. feb 2019

@nevludna nemaj taky pohlad na to, ze tvoje vadne telo ho zabilo. Plod sa tvori s nejakou genetickou vybavou. 50/50 matka a otec. A v drvivej vacsine aj ten maly organizmus citi, ze nieco nie je v poriadku a ukonci vyvoj sam. Je ok to presmutit isty cas. Ale postupne sa treba vratit do zivota, ty budes najlepsie citit kedy. Ja viem, ze teraz ti to tak nepride, ale casom sama pochopis a zmieris sa s myslienkou, ze to tak zrejme malo byt a je to tak lepsie, akoby sa malo male trapit. Poznam to sama, prezila som to 3x. Bola som 4x tehu a mam jedno dieta. Po jej narodeni som sa s tym zmierila. A najviac som pochopila vyznam toho, co sa stalo, ked som bola s dcerou na rehabilitacii a vedla mna bola maminka s 5 rocnym dievcatkom, ktore malo tazku formu DMO a nevedelo ovladat ani svoju hlavu, tazke parezy vsetkych koncatin a maminka b slzach, ze co raz s jej dietatom bude, ked ona tu uz nebude a ze keby vedela, co ju a jej dceru caka, ukoncila by to sama. Co teda musi byt velmi tazke pre matku povedat o svojom zivom dietati.
Asi nic ako cas ti poradit neviem. Ja som tomu dala volny priebeh. Chvilu som skratka plakala, kricala, kopala, ked sa mi to stalo 2x zdemolovala som byt. Moja hlava sa dostala na dno a do stavu, ze uz skratka nedokazala produkovat dalsie slzy a vtedy som sa zacala pomaly zbierat. Chvilu som bola ako bezprizorna a neviem ako casom som sa dostala do normalu. Drzim ti palce

vondolina
12. feb 2019

pozeráš sa na to z nesprávneho uhla a hlavne to, že si toto celé budeš dávať za vinu, tým nepomôžeš nikomu a najmä nie sebe, to si musíš uvedomiť :/

27ivana
12. feb 2019

@majkapple ak ta mozem povzbudit, neboj, nemas polovicnu sancu otehotniet. V tychto pripadoch sa velmi casto stava, ze vajecnik kde nie je preruseny vajickovod preberie funkciu toho bez vajickovodu. Priroda je silna.
A k potratom, ja som si bohuzial tiez presla tymto 3 krat. Prebolelo to a teraz mi tu behaju dvaja certici a stacilo tak malo. Zistit pricinu. U mna to bol problem so zrazanim krvi, cize s injekciami som dotiahla tehotenstva az do porodu.

majkapple
12. feb 2019

@27ivana dakujem za podporu...ja pevne verim ze aj nam to raz vyjde...na hematologii pricinu nezistili....z ich strany som uplne v poriadku...chcem aby ma lekar poposielal aj na ine vysetrenia ale nie je velmi ochotny kedze podla neho to bola len hlupa zhoda nahod...ale nedam sa odbit...mozno je problem v tom ze nemozeme mat chlapceka lebo napr. ja mam styri sestry a mamina mala tiez jeden potrat ale nevedela pohlavie...a moje sestry zatial vsetky maju len same dievcata...ziaden chlapec...tak mozno ci prave v tom nebude problem...len keby sa na to takto pozeral aj moj gynekolog

27ivana
12. feb 2019

@majkapple je to mozne, ze vytvaras protilatky proti chlapom ale to ti nikto nepovie. Neviem ci aj na to existuje nejaky test. Drzim palce!

moonka1
12. feb 2019

@27ivana podla mna nieco take nejestvuje, to neni sanca zsitit :/

loliki
12. feb 2019

@27ivana existuje aj alergia na manzelove spermie, su problemy so zrazanlivostou krvi, co to moze sposobit, vselijake geneticke vady, niektore veci sa daju riesit, tak ako prijimame dobre veci, musime mat silu prijat aj tie zle.

tana85
12. feb 2019

@majkapple pises o mne? uuuplne ten isty pribeh. a vies co? dnes mam dve zdrave krasne deti. nevzdala som to, prave naopak

@nevludna 2 tyzdne je este velmi skoro citit sa s tym vyrovnana. mne to trvalo snad rok. prve 2-3 mesiace som bola strasne placliva, rovnake myslienky ako ty, nechcela som tu dusicku pustit lebo mi chybala, to prazdno bolelo. ale postupne to polavovalo, zacala som nan mysliet s laskou a vdakou, ze aspon na chvilu mi doprialo byt mamou. neskor mi povedali, ze to bol chlapcek. je to este cerstve, dopraj si truchlenie ak to tak citis, len tak sa mozes neskor pohnut vpred

tana85
12. feb 2019

@majkapple u nas v rodine detto - mama z 3 sestier, ja mam tiez len sestru a mama pitratila chlapca v mladosti uz niekedy v 2. trimestri, ja som prve tiez potratila chlapca. moja hemato vsak neveri nahodam a sice nic extra z krvi nevyslo, ale nasadila fraxiparine a hop, mam aj dievca aj chlapca

majkapple
13. feb 2019

@tana85 mne tiez na hemato povedala ze sice nevidi dovod nieco nasadzovat ale ze aj ked nic nezisti tak nasadi pre istotu a nevie ci to je nahoda alebo co ale vela zien takto vynosili zdrave babatka ked si pichali fraxik a nemali podla vysledkov nic zistene

jakkubova
13. feb 2019

@nevludna Je to presne tak, ako píše @saoirsa, jeho dušička odišla späť do neba a vráti sa, keď príde správny čas. A hlavne, tvoje telo nie je vadné. Tentokrát to síce nevyšlo, ale raz ti tvoje telo dá úžasné deti, po ktorých túžiš.
Viem, že je to ťažké, ale všetko má svoj čas. Tak, ako je teraz čas smútku, príde čas radosti. Netlač na seba a ver, že to prejde. Nebude to hneď, takéto veci sa dejú postupne. Pôjde deň za dňom a pomaličky to bude lepšie a lepšie. Viem, že máš teraz v srdci smútok, ale mysli na to, že tam máš aj lásku. A tá nikam neodíde, lebo raz ju odovzdáš svojmu dieťatku, keď ho budeš držať v náručí.
Držím palce aj keď viem, že to zvládneš. A ak by bolo veľmi zle, tak vieš, že tu na MK ťa podržíme. ;)

dracikdrahosko
13. feb 2019

Ahoj,
viem presne, čo prežívaš. My sme prišli bábätko hneď v začiatkoch...Keď som išla na prvú prehliadku na potvrdenie tehotenstva, lekár mi povedal, že som tehotná, no niečo nie je v poriadku. Dal mi lieky na udržanie tehotenstva, no bolo mi jasné, že je to 50 na 50. Keď som doma začala silno krvácať, vedela som, koľká bije...O bábätko som prišla priamo v ordinácii lekára. Mala som však jedno šťastie - nemusela som na výškrab, lekár povedal, že to vyzerá dobre a vraj sa príroda o ostatné postará. V tomto nešťastí som bola vďačná aj za to, že som nemusela do nemocnice. Samozrejme som prvé dni preplakala, no pomohlo mi, že som svoje pocity a myšlienky hodila na papier. Mám ho dodnes. Veľkou oporou mi bol môj milujúci manžel, ktorý stál v tej chvíli pri mne a tiež rodičia a svokrovci, ktorý ma skutočne podržali. A tiež náš malý synček Adamko, ktorý v tom čase mal jeden rôčik a svoju mamičku veľmi potreboval. A toto bol hlavný dôvod, aby som sa vzchopila a šla ďalej. Jednoducho som sa nemohla poddať trápeniu a to mi pomohlo. Postupom času to prebolelo, no vždy, keď si svoj príbeh prečítam, neubránim sa slzám. Aspoň takto na svojho nenarodeného drobca spomínam...Verím, že som Ti troška pomohla...

tana85
13. feb 2019

@majkapple totiz, vravela, ze o krvi toho este vela nevedia, cize to, ze nic nenasli znamena len tolko, ze este o takom probleme zrejme nevedia

nevludna
autor
14. feb 2019

Dakujem dievcata. Je to so mnou ako na kolotoci :((

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre