Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Správny názor, tak by to malo byť. Ja som mala teplotu hore 9 dní, teda 36,9 a 37 tak na striedačku... a keď prišlo špinenie, tak trošku aj sklamanie. Ale asi to ešte nemalo prísť. Ja som už tiež schovala teplomer, nech ma to nestresuje a hotovo.
Včera bol u nás jeden, čo sa venuje ezoterike a vravel, že bábo vie, kedy má prísť, vie kedy sa má narodiť, vyberie si mammu a ak je čas, potom zíde k nám a vlastne do nás a rastie v brušku.
Ja fakt verím na takéto veci a včera som aj prosila anjelov, nech tomu nášmu bábu dohovoria a nech k nám už príde 🙂

monika2712
2. feb 2012

@lucianak vies co, ja si nemyslim ze hlien je dokaz toho ze prebehla ovulka, dokazom ze prebehla ovulka je v prvom rada bazalna teplota, a to je skutocny dokaz.. samozrejme najlepsie merat cely cyklus aby si vedela, co sa deje, ale ak ti stupala tri dni a stupla nad tu "ciaru" tych nizkych teplot, tak potom ovulka bola.. to ze nemas hlien neznamena ze ovulka neprebehla, ako som pisala, vela zien ho nema vobec, a to predsa neznamena ze neovuluju, kazdy cyklus moze byt rozny, hormony ovplyvnuje vela faktorov, choroby, zmeny, kadeco... ja som nikdy nemala po kyrete kazdy mesiac rovnaky hlien ci priznaky, proste kazdy mesiac bol uplne iny.. takisto aj ovulka bola kazdy mesiac iny den..

kacena85
2. feb 2012

@lucianak ja tiez na to verim, preto som aj bola u tej bylinkarka, kamaratka to rok riesila, velmi chcela byt tehu, potom bola u tej bylinkarky, verila proste ze sa to podari a presne rok na to ako potratila tak ostala tehu...
nieco na tom bude, asi proste clovek si musi uvedomit nejake tie zakonitosti a ked sa s tym tak nejak vyrovna potom to pride....musi a verime 😉
ok tak ja budem teraz este merat do zakroku a utorok alebo stredu urobim test a ide sa na to...jaj to zase budu slzy v ociach juj

lucianak
2. feb 2012

@monika2712 No hej, ale keď som si prečítala tú odpoveď, tak ma to troška sklamalo.Písala som eče do jednej poradne, ale tam zatiaľ nedali odpoveď, tak uvidím zajtra.
ja len dúfam, že ak tá teplota stúpa, tak by mala byť ovu. Veď ten hlien možno ostal na krčku, takže som ho ani nemohla pozorovať. A po tejto ms budem striehnuť, či klže papier tak o 2 týždne 🙂 Doteraz, čo som merala, mi zakaždým pekne stúpala teplota. Ve´d takto som aj 1x otehotnela, na základe teploty.
Takže verím, že snaženie nie je zbytočné a raz sa dočkáme tej vytúženej chvíle...

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Nesmieš to brať takto. Asi nenadišiel ten čas ešte... Ale ja sim tiež nedočkavá. Prestávam sa po tejto ms smedovať, sexik bude pravidelnejší, každé dva dni a nie raz dva, potom 4, zas 3 a a trafiť sa musíme, takže nie je čo riešiť.

monika2712
2. feb 2012

@lucianak no ako nie som odbornik, ale myslim si ze naozaj je smerodatna v prvom rada teplota.. ved anovulacny cykly sa tiez daju rozpoznat len vdaka teplote.

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 a kolky si DC? mne pri poslednom tehu vysiel pozit test (aj to len s mizernym duchom) az v den, ked som mala dostat ms.. dovtedy negativny..

lucianak
2. feb 2012

@monika2712 Aj ja si myslím, vtedy teplota ani nestúpne. No ja som mala iba rastúce krivky.
A ten doki napísal, že sa to dá zistiť z krvi alebo sonograficky. Tak ja si o to asi požiadam, ale to sa asi nedá hockedy. Lebo toho 13.1. budem 16dc a ja ovu zvyknem mať tak od 20dc... no jednoznačne to spomeniem.

lucianak
2. feb 2012

@usacek79 myslím, že ona už ani nepočíta dc...
A čože sa to zasa stalo??? Lebo naposledy, čo sme si písali, tak si bola tehu, šli ste na dofču a potom zrazu, že už nič... ktorý tt to bol teraz?

kacena85
2. feb 2012

@lucianak presne aj ja my to tak mame, nesexujem raz za tyzden ani dva krat takze nam to vyhovuje, nemusime nic sledovat a trafit sa raz predsa musime, jaj len dufam, ze na hysterke nic zle nenajdu 😠

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 moja ja neviem kolky som den cyklu, ked nemam rok ms, ja len tak od ocka mozem sledovat co sa deje teraz.tebe to cca po kolkych dnoch ukazalo??

usacek79
2. feb 2012

@lucianak nuz ja som bola tehotna uz pred dofcou necakane 🙂 otehotneli sme koncom oktobra a po Vianociach som potratila.. takze opat na konci tretieho mesiaca 😒 co sa da robit, musim byt trpezliva 🙂 teraz az v juni zacneme opat, lebo nejako na to nemam chut momentalne 😅

kacena85
2. feb 2012

@lucianak heh ako ma uz poznas?ona uz ani nepocita dc 😀 😀 😀 si ma pobavila

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Musíš myslieť pozitívne. Ja tiež na tú kolono mám ísť a verím, že to bude oki.
Presne, ak je určený cieľ a pravidelný sexik, tak to klapne 🙂

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Veď to by už bolo hádam aj 330, nie? 🙂 Poznám ťa už ako svoju dlaň takmer... 😀

lucianak
2. feb 2012

@usacek79 Teda.... ale asi to bolo na maternicu skoro, keď to opäť odmietla ☹ Asi si treba dať pauzu a potom to bude oki. My sme sa až teraz začali v januáry snažiť. A aký máš názor na to, že ak teplota stúpala, ale hlien nebol, prebehla ovulka?

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 jaaaaj, jasne, uz som v obraze 🙂
no inak ja teda som z toho uz jelen.. akoby si vobec mohla byt tehu, ked nemas ms..? ci? lekar ti povedal, ze by to bolo mozne?
no ak budem pocitat onu suloz uspesnu, ktora bola zrejme 29.10, tak mi to ukazalo II az presne o dva tyzdne.. a to len hovorim mizerneho ducha, ze som to musela vselijako prevracat, aby som ho videla 😀 az po dalsich nejakych 3 dnoch uz to boli jasne ciarky 🙂

kacena85
2. feb 2012

@lucianak heh inak to uz co by bolo ze kolky si den cyklu?no okolo 365 😀 😀 😀 , no moja uz je to viac ako rok

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 no dr povedal, ze je tam miziva sanca ale tak nezobere mi poslednu nadej, lebo som citala kopu pripadov ked baby mali ms vobec alebo sem tam a predsa boli tehu, aj ta bylinkarka mi to potvrdila tak ako sa hovori topiaci sa slamky chyta
my sme mali sex 23 a 29.1.tak to asi este nebude nic zatial vidno...ved co narobim 😒

usacek79
2. feb 2012

@lucianak to si nemyslim, podla mna to nema absolutne nic spolocne s maternicou.. ved predsa maternica drzala ako hluchy dvere, ja som nepotratila preto, ze by to ona pustila - plod proste umrel opat..
a najma je milion zien, ktore otehu ihned po kyrete a su v pohode 😕
je tolko teorii, kedy ma zena opat otehotniet, ze je to podla mna uz len tipovacka, ziadny realny zaklad - ze ci hned, alebo po 2,3,4,5,6...cykloch - cim dalej na zapad by si isla, tym viac by lekari radili necakat vobec - cim viac na vychod, tym dlhsie odstupy davaju..
No ja si myslim, ze hlien nie je uplne nutny, naozaj skor ta teplota a prip. pichanie vo vajecniku, ci iny signal..
ja som tiez nemala hlien pri poslednom tehu 🙂

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Už viac ako rok??? Fuuuuuuuuu, tak to teda je riadna doba... Tak nech sa to už konečne spustí.

kacena85
2. feb 2012

@lucianak ja budem vies jak v soku ked mi konecne dorazi ale tak bolesti som mavala riadne a ms nikde takze uvidim az taka zmena to nebude

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 no tak ozaj este mas cas na testovanie 😉
ani jeden ani druhy termin by este na 90% neboli zobrazene - niektore testy sice trepu, ze uz po 5 dnoch, no je to blbost fakt - idealny na testovanie je prvy den meskajucej ms - teda v tvojom pripade najskor 14 dni po sulozi 🙂 tak sa testni o 0dni a uz by mal byt pozitivny aj v pripade uspesneho 29.1 😵

lucianak
2. feb 2012

@usacek79 Mrzí ma to, že to zasa takto dopadlo ☹ Ale nedá sa nič robiť, treba veriť do tretice. Je to tak ako píšeš, že niektorí odporúčajú aj hneď a iní zas aj pol roka čakať, to sa nedá presne povedať. Mne moja bývala dokina povedala 2-3mesiace, v špitály 3-5, a to sú len KE 😀
Ťažko sa riadiť podľa toho... asi telo samé najlepšie vie kedy...
Ja už radšej nepíšem do žiadných poradní, lebo ma len znervóznia tí doktory, nech idú do čerta... Prečo by mi tplota stúpala, keby nebola ovulka. Keby nebola ovulka, tak by asi nestúpla bt, nie?

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Hlavne, nech už dorazí a potom to bude zažehnané, možno to pôjde hladšie. Treba len veriť.

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 zial tolko casu nemam,9.2 idem na hysteroskopiu kvoli tej ms, ale tak skusim 7.2 a ked nic tak sa ide na zakrok, nic ine mi neostava

usacek79
2. feb 2012

@lucianak no s tou bazalnou je to tiez otazne, niekedy moze blbnut (odporucam pozriet http://www.fertilityfriend.com/cg/index.php?cat=2 toto su anovulacne cykly a v tom sa ani cert nevyzna 😀 )
dolezite je, aby aspon tri dni drzala stabilnu zvysenu teplotu...

kacena85
2. feb 2012

@lucianak ja verim uz roook moja 😒 , ale aj to este nemame vyhrane ked aj dojde ci dojde aj nasledujuce mesiace ale dobre nebudem nad tym polemizovat nema to vyznam

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 jasne, skus uz by teoreticky aspon duusik mohlo byt 🙂

lucianak
2. feb 2012

@usacek79 Teda, šak to nie ovulácia sa sleduje, ale EKG asi... 😀 samé cik cak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre