Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka33
13. feb 2009

správny postoj jaru 😉

jarulai
13. feb 2009

no dúfam, že mi to aj vydrží 😀 ale budem sa snažiť zo všetkých síl 😉

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulcek
13. feb 2009

Hallou..Už ste tu toho popisali.Ja som mala užastnu noc.O 2.00.som išla na wecko a potom som nemohla do 5.00.zaspat.Zase tie užastne myšlienky..,,Milujem"taketo noci 😠 😠 😠
Lucka,ako bolo v divadle??Inak,aby si bola v obraze,ešte som nedostala 😠 A to ma včera bolelo brucho ako das.Dnes rano som zakašlala a ako keby mi do vajca ihly pichali ☹ Tak neviem či to nie je prechladnutie.Bojim,bojim...
Lauritka,tak to si neviem predstavit 3 krat take niečo podstupit.A nemaš ešte babatko??Snažilkujete??
Jarulai pridavam sa,ale neviem na ako dlho 😒 Manžel ma dnes 29 rokov,tak som mu napisala do SMS že nabuduci rok mu darujem na 30-tku krasny darček:Male mimi. 🙂 🙂 🙂

lucka33
13. feb 2009

ahoj janul, neboj už dostaneš, keď máš bolesti 😉 Mne včera do večera ms zmizla 😕 Ostalo len také jemné oranžové špinenie, aj to bolo vidno len na papieri... A večer keď som si vyzliekla nohavičky s vložkou a obliekla sa do pyžama, tak na wcku zase krámy, tak zas sa prezliecť, no šaškovala som tam jak pako 😕 Takže dnes mám už normálne krámy a aj bolesti brucha a krížov 😒 No ale aspoň už je to tu. Kedy po skončení ms mám ísť k lekárovi? Viem, že sa nemá ísť nejak hneď po, tak o nejakých 5 dní od skončenia už môžem???

janulcek
13. feb 2009

Nepovedal že mam prist po MS.. 😨 Ja som už bola koncom januara na kontrole.

lucka33
13. feb 2009

tak vieš janul ako to je - každý dr. má iné metódy 😒 Ja pôjdem na prvú kontrolu po laparke až teraz po skončení ms.. Ale tak som myslela, že všeobecne po krámoch, kedy sa chodí k dr. aby to už nebolo nejak ovplyvnené ms, aby nebolo ešte moc skoro?

jarulai
13. feb 2009

jalamik, ja budem mať o mesiac už 28 - tiež som si predstavovala, že už budú okolo mna krpčiatka behať. hold, niekto si musí počkať, čo narobíme. ale vraj v "neskoršom" veku si žena to materstvo inak vychutnáva, mali by sme byť už zrelšie, rozumnejšie, zodpovednejšie... 😀 😀 😀 ale takto sa nám predlži mladosť - moja mamina hovorí, že na detoch žena najviac vidí ako starne /lebo decká rýchlo vyrastú/.takže sme v najlepšom veku 😉

janulcek
13. feb 2009

Lucka tak to neviem.Baby ale chcem sa spytat,boli ste už na sono prsnikov niekedy v živote???Ja ešte nie a chcela by som,lebo že vraj po 25-tke ma každa žena preventivne ist na sono prsnikov..A moj ma na to neposlal.
Jarulai,ale že vraj tie staršie baby su až prehnane upete na dieta.A myslim že je to pravda.poznam take ktore mali neksor dieta a je to tak.ALe aj priliš mlady vek sa mi nepozdava.Najidealnejšie matky že su 24-ročne a ten vek že nie je ani priskoro,ani neskoro...Ale timto sa riadit asi neda...

janulcek
13. feb 2009

Lucka do maja nie až tak daleko..ja to vydržim.Tak či tak ideme 30.maja na svadbu..tak sa nebudem o to pokušat hned 1.maja. 😉 A chcem si prejst tími 3-4 cyklami.Ale ako vidim,zajtra bude 6 tyž.od zakroku a ja som ešte nedostala.Tak aby som nemala v maji ešte len druhy cyklus 😠 😠 😠

jarulai
13. feb 2009

janulcek, možno máš pravdu, no ked mi to nebolo doteraz dovolené, ked sa nepodarilo, tak čo mám robiť? ja by som bola na to babo upnutá asi aj keby som ho mala v 18-ke 😀 ja som totiž odjakživa véééélky milovník detičiek 😀
mne urobil sono prsníkov moj gyndoš hned na vstupnej prehliadke 🙂

jarulai
13. feb 2009

a ozaj, čo sa týka toho čakania, kým budeme mocť zase snažilkovať: na nete som čítala rozhovor s gyndošom o missed abortion /zamlknutý potrat/ a on tam vravel, že prakticky je to možné už hned po prvej MS, no odporúča sa počkať 3cykly aby sliznica maternice úplne spevnela a mohla prijať oplodnené vajíčko. ako ale vidieť, sú ženy, ktoré otehu aj skor ako po 3cykloch a bábo donosia 😉

desmodka
13. feb 2009

ahojte baby, pridavam sa k vam do klubu bojovnic... v stredu som prisla o fazulku v 4 tt ☹ , vsetko sa zbehlo tak ryychlo, ale chceme rychlo zabudnut nemysliet nato... a hned ako sa bude dat tak sup sup na snazenie a dufat ze sa to podari co najskor

baby kedy po kyrete ste dostali mrchu???

janulcek
13. feb 2009

desmodka...to Ti je individualne.Lucka dostala po 5 tyž.a ja mam zajtra 6 tyž.od kyret.a ešte nič.Takže treba len čakat 😖
A je mi ti luto že si sa musela priradit medzi tie,čo prišli o mimi ☹ ☹

janulcek
13. feb 2009

Je to tak Jarulai,toto všetko som vyčitala v nejakej literature,alebo v nejakej štastike,že kedy je naidealnejšie..Lenže doba je taka aka je... ☹
A zase som počula aj take pripady čo sa tyka kedy znovu otehotniet,že baba to strašne silila.a zakaždym ked potratila,po prvej menzes znovu ostala a znovu potratila,takže to je individualne...Radšej počkat,ako si zase vyčitati,no nie???Už tie tri,štyri mes.nas nezabiju.. 😉 🙂

jarulai
13. feb 2009

janulcek, ty ma stále strašíš nejakými negatívnymi správami. ved ani ja to nechcem siliť - druhý krát by som to už nechcela zažiť. tiež plánujem počkať tie 3 cykly - pre istotu. už ked som vydržala tie 2roky predtým, 3mesiace ma nezabijú. mne doki povedal, že počas celého dalšieho tehu budem na PN, možno aj v nemocke a budem pichať injekcie /trombofília, tá za to zrejme aj može 😠 /
desmodka...je mi to lúto, že si si tým tiež musela prejsť. ono to má vždy rýchli spád. ja som sa tiež ani nenazdala bola som po zákroku ☹ no od dnes som sa rozhodla prestať na to myslieť a zaoberať sa len pozitívnymi vecami 😉

twiti
13. feb 2009

Ahojte uz som sa dlho nezapojila,ale stale som tu..
Janulcek mne robil doki sono prsnikov tiez pri preventivnej prehliadke a robi to kazdy rok.
A ja nemam ani 25 mam 24 a uz mi to robil aj ked som mala 23.
Ja sa tiez pripajam k tebe janulcek myslim ze pockat na neuskodi. Ja si tiez pockam aspon do maja, juna, potom to skusime znovu.
Len tiez dufam ze mrcha pride skor, nie ako tebe janulcek je to uz dost 6 tyzdnov, myslim ze uz kazdu chvilu dostanes.
Majte sa babule.

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulcek
13. feb 2009

Twiti,bruško boli od včera a nič. 😠 No musim ja ist znovu za tym doktorom že chcem sono prsnikov.. 😠
Ale jarulai,ja som to myslela tak,že som sa to len dočitala 😉 A to čo som napisala,že je pravda že su aj take pripady..bohužial..ved aj ja myslim len pozitivne,teda snažim sa.To som len reagovala na to,čo si pisala o tom gynekologovi a že suhlasim s tym,že je lepšie trošku počkat 😉 .
Jarulai,tak tebe zisitli tu trombofiliu???Prosim napiš o tom niečo bližšie,ako Ti na to prišli a tak.Moja kamoška potratila vo 4 mes.našla si na nete taku česku Intrenet.stranku,kde pošleš svoje sliny do toho centra,vlastne ako DNA vzorka a oni Ti spravia vyšetrenie na trombofiliu a na geneticke poruchy..Doniesla to k lekarovi a ten bol pekne vyčumeny z toho,bude to tiež odporučat pacientkam...A jej zistili tiež tu trombofiliu.Proste patrala po tom,čo mohla byt pričina.Ten test sa da objednat,stoji do troch tisic Kč.

jarulai
13. feb 2009

no ja som si poplakala tak poriadne utorok /ked mi mužík odišiel na týždnovku a zostala som doma sama/ - vtedy to na mna tak dolahlo. takže mi nemal ani kto odporovať 😀 ale už som si povedala dosť, aj tak tým nič nezmením. mám za muža úžasného človeka, lúbime sa, tak prečo by sme si nemohli urobiť dalšie bábo? život máme pred sebou a premrhať drahocenný čas rozmýšlaním a trápením sa nad tým čo bolo, nemá zmysel. takto to teraz vidím ja

lucka33
13. feb 2009

babule, za to môžu hlavne hormóny, ja som tiež tak 2-3 týždne po oper. bola hrozne náladová, chvíľu vysmiata a o chvíľu bez nálady, chcela som byť sama, bolo mi smutno, do plaču.. Ale prešlo to a teraz je už ok. Psychicky som s tým vyrovnaná, s nikým o tom nehovorím (iba tu s vami 😉 ale to je iné), aby som sa v tom nerýpala, veď na čo o tom hovoriť, nič sa tým nezmení.... Prekonáte to, po prvej ms nebudete mať na mysli nič iné, len ako o pár mesiacov otehotniete, nebojte 😵

jarulai
13. feb 2009

janulcek, ja viem, že si to myslela dobre 😉
no už v decembri mi doki zobral krv na zistenie nejakých vrodených markerov na trombofiliu a posielali sme to do BA, do nejakého výskumného centra alebo čo/to si už nepamatám/. bral mi to preto, lebo som užívala femibion už 9mesiacov, posledné 3cykly aj clostylbegyt /to je na stimuláciu vaječníkov, ak nepoznáte/ a nič nepomohlo. aj mužík bol v poriadku, takže nasledovalo toto. výsledky boli až na konci januára /ked som už mala tehu od dokiho aj potvrdené/ a vyšli pozitívne. na jednej strane som si aj priala aby boli pozitívne, lebo inak by ma čakala laparka a tej som sa hrozne bála. no keby som vedela, že to bude mať takýto koniec ☹ no k veci...vačšinou tehu babám dávajú lekári na toto ascorutin aby sa zabránilo vzniku zrazenín a dalších komplikácií. no moj doki mi povedal, že ked užívam femibion, nemusím sa báť. zrejme to aj on podcenil 😠 teraz rozmýšlam, že možno to mám po mamine, kedže aj ona o prvé mimi prišla

janulcek
13. feb 2009

Aha.Dik za vysvetlenie.Tato babena to zobrala do vlastnych ruk a objednala si ten test.Mam si to aj ja objednat???Rozmyšlam nad tym!!Aj ked to nemam po kom mat,ako ty napr.po mamine.Dobre že si vysvetlila aj tie lieky,ja to nepoznam.

jarulai
13. feb 2009

janulcek, neviem. a keby si požiadala svojho gyn.? budeš síce možno vyzerať premudrelá ako ja včera 😀 ale prepláca to celé poisťovna. indikácie, žial, na to máš. ved mu povedz nech ti zoberie krv, aby si si bola istá, či je všetko v poriadku. ja rozmýšlam, že požiadam aj tak ešte o nejaké genetické testy, lebo muž mal uja aj sesternicu mentálne postihnutých, ja zase mám bratranca trošku zaostalého a toho sa hrozne bojíme obaja

jarulai
13. feb 2009

babulky, želám vám všetkým krásny víkend, skvelého valentína a v pondelok som tu zase. užite si to a vela pozitívnych myšlienok a radosti vám všetkýmprajem /aj sebe 😀 /
pa-pa

lucka33
13. feb 2009

ďakujemeeee 😵 aj tebe jaru peknučký víkend!!! 🙂

jarulai
13. feb 2009

dakujem 🙂 ja valentína presúvam na stredu, bo moj mužík dojde až utorok v noci domkov, ale už sa teším 😵 😵 😵

lenka_66
13. feb 2009

tak zhruba som si precitala co pisete.bolo tu vela otazok. hlavne sa neobvinujte.
ja mam za sebou 3 MA.pri druhom tehu som mala ist na rozhodujuci usg.pomylila som sa a sla som do inej casti (porodnu salu)mala som stastie v nestasti.cakala som sice asi 20 minut a so mnou na chodbe 2 medici.siel okolo dr.tak ma zobral na usg aj ked som mala byt v inej casti nemocnice.zobral aj tych 2 medikov a zacal im tam vsetko vysvetlovat.aj ked vysledok bol pre mna zly aspon som sa neobvinovala ako pri 1 tehu.
velmi zjednodusene : sam plod vie ze by nebol schopny zivota tak odumrie.
jasne ze on to tam vysvetloval asi 20 minut.nakoniec som prisla nato ze to bol jeden z najlepsich lekarov na prenatalnu diagnostiku dr.dankovcik.
moze byt ze ste prechodili chrobu abo tak , mozete mat inu chorobu moze to byt hoc co.
lekar si vacsinou nechava 1 tyzden poistky az tak vam povie ze je koniec.cize ak tam ste v 7tt a on vidi ze nic pridete o (vacsinou ) tyzden a bud sa potvrdi ....
mne po 3 MA zistili tombofiliu.ta moze byt vrodena abo prechodna.picham si injekcie a zatial sma v poriadku KLOP-KLOP.
pre dr. je to bezne preto nezacinaju s vysetreniami hned ale az po 2 pripadne 3 pokuse

lenka_66
13. feb 2009

inac je tu tema trombofilie .vela zname tiez poznam az sa divim ci to je novy druh choroby.pytajte si papier na hematologiu.len tam to mate najistejsie

janulcek
13. feb 2009

Bože,aj ja som mala termin na 10.augusta..bohužial ☹ Ja neviem či si nekupim ten test.Sice stoji 3 tisicky,ale handbim sa ist k doktorovi s tym že chcem aby mi na to zobral krv.Aj tak by to nespravil,si myslim..
Lenka prajem vela štastia....nech maš pekne tehotenstvo a krasne zdrave babatko.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre