Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sekina
5. dec 2009

lu.lu ja som myslela, ze boli vygulaní z toho co sa deje okolo, nie vulgarni, to skor vychodnari sa nezapreli... 🙂 pa zatial.... 😀

slnieckokati
5. dec 2009

sekina, ja som skor schudla. Vsetky nohavice mi boli volnejsie a teraz tiez, co ma veeeelmi tesi... 😀

slnieckokati
5. dec 2009

lulu, moj manzelik tiez nie je Slovak. On je z Maroka. Vo februari odchadzam za nim do Casablanky. 🙂 🙂 🙂

lu.lu.
5. dec 2009

jaaj vygulani, neviem citat 😅 ale anglicania ani od vulgarnosti nemaju daleko, nedavaju si veru velmi servitku pred usta

lu.lu.
5. dec 2009

slniecko- z Maroka? vau, exotika 🙂 a chcete tam aj zostat zit? ci radsej slovensko? tak to znamena, ze si teraz sama? 😖

slnieckokati
5. dec 2009

ano som sama.... ☹ o to tazsie to manzel prezival, kedze nebol pri mne, robil si vycitky, ze ma tu nechal samu...zatial chceme zit v Maroku. Casablanku som si hned zamilovala. Mame tak krasny bytik pri mori, no sen. Mozno keby bola situacia v Europe ina, zostali by sme na SR. Momentalne ma manzel obavy, ze by sa tu nezamestnal a myslim si ze opodstatnene. V Case sa mu pomerne dobre dari, takze nemusim pracovat, len sa sustredit na tehulkovanie.... 😀 😀 😀

lu.lu.
5. dec 2009

slniecko, tak to sme na tom veelmi podobne 🙂 ...moj tiez nebol pri mne ked som zistila, ze babatko sa nevyvija- bola som na slovensku pozriet nasich. ale kyret mi robili v anglicku, no tie prve(a najtazsie) dni som bola bezz neho.
bytik pri mori, to znie fajn. my mame more asi 5 minut pesky, tak sa nestazujem 😉 , ale myslim, ze pocasie na casablance je asi lepsie ako v anglicku, hmm?
ja tiez nepracujem, ale ztoho dovodu, ze je tu momentalne si dost tazke zohnat pracu.....
ale pozor! konecne som sa odhodlala si urobit vodicak- som to dlho odkladala, a minuly tyzden som sa z minuty na minutu rozhodla,ze idem na to,,,,,,,,,,, vypisala som formulare, odfotila sa a uz mam doma tzv . provisional driving licence- cize napr. moj priatel ma moze ucit jazdit, ale od januara si zacnem robit lessons.jaaaj sa tesim 😅

lu.lu.
5. dec 2009

ok, idem nieco uvarit na veceru a potom sem mrknem, co nove 🙂 .pa zatial

ivanap6
5. dec 2009

Ahojte babulky, tak som si riadne počítala a teší ma, že nálada stále lepšia.
Dnes je to piaty deň od kyretu a tento víkend trávim u rodičov na dedine, som myslela, že mi to pomôže, ale tieto posledné dva dni mi je horšie ako po operácii. Stále mi je do plaču a nemôžem sa ani vyplakať, nechcem pred rodičmi, som rada že oni sa už konečne s tým zmierili ako tak... musím sa poriadne držať.

Zhruba o týždeň majú byť výsledky z hystologie - aj vám to robili? Som zvedavá, či zistia či to bolo z tej chrípky. Vám niečo zistili z hystol? A o dva mesiace by mali byť nejaké dalšie výsledky, tak dr.hovoril, ale bola som vtedy v strese, tak neviem presne o aké výsledky ide. Neviete mi v tomto poradiť?

cukruska1920
5. dec 2009

Ahojte babulky

ivka...z hystologie sa nikdy nic nezisti... tam ti len napise ze sa jednalo o plod ale pricinu potratu tam nenapise..takze je to onicom

slnieckokati
5. dec 2009

ivus, ja som 6 dni po. a histologia by mala byt v priebehu nasledovneho tyzdna. netusim, o akych vysledkoch mohol tvoj Dr hovorit. Predpodkladam, ze baby budu vediet. Musim sa priznat, ze ja sa v tychto veciach, nazvoch, skratkach, vysetreniach velmi nevyznam... 😕
podla mna by si ten smutok a plac nemala v sebe dusit. Poplac si, ulavi sa ti, ja som tiez mala zly den. Dnes sa citim lepsie, plakala som len raz, ked som citala diskusiu zo vcera, kde sa baby rozpravali o fotkach z ultrazvuku. Ja fotku nemam, ale velmi dobre si pamatam, ked som prvy krat zbadala na obrazovke malicku gulku...

slnieckokati
5. dec 2009

cukruska, to fakt??? ja som myslela, ze sa z histologie nieco dozviem. ze ci som babatko potratila, lebo sa mu nevyvyjalo srdiecko, alebo nieco podobne....

velvet26
5. dec 2009

ahoojteee.. 😉
lu.lu..jasne, ze nevadi, ze si si pozrela fotecky..som ti chcela ten nick aj tak este raz poslat, nech si kuknes..
tak dakujem za mily kompliment.. 😵
sekinka, tebe som ho poslala do ip...aj ja som taky zvedavec ako ty..
a pocuvajte, vazne nas je tu dost levic a aj bycica je medzi nami..aj moja mama je byk.. 🙂

ivka, presne tak, len sa vyplac,ked sa ti chce, ulavi sa ti..a baby, vobec to nie je ziadna hanba alebo co...ved ste len tyzden po...to ja som revala kazdu chvilu... 😔
a z tej histologie sa naozaj nic nezisti, ako pise cukruska, napisu ze sa jednalo o plod...mne to dal dr. precitat, tiez som z toho moc mudra nebola, co som si zapamatala bolo, ze bol bez anomalii a nejakych chyb..tak potom fakt neviem, mozno to bolo nejakym virusom alebo...ved uvidime, vysledky budu za chvilku..

cukruska1920
5. dec 2009

slni...mam to za sebou dvakrat tak zato to viem...nikdy tam nebolo nic napisane... iba ze plod v pociatocnom stadiu vyvoja a to je cele... nenapisu ti tam ze si potratila preto a preto..robi sa to len zato ze to je standardny postup

micicka
5. dec 2009

ahoj kočky, tak na chvílku vás idem pozrieť.

lulu tá neistota je fakt na nič. už teraz som nerovózna, ale vydržím.

slniečko najlepšie "zbaviť" sa všetkého čo ti pripomína tehotenstvo, rýchlejšie to prejde.

no ja som včera táááák plakala, jasné, e aj to víno k tomu prispelo, ale aspoň to išlo von

velvet26
5. dec 2009

a slnieckokati...hmmmm..domcek pri plazi,to je taky moj sen...normalne ti to zavidim..parada a este ani nebudes musiet pracovat a venovat sa potom len babatku...to aj ja by som take prijala.... 🙂 😵

velvet26
5. dec 2009

a kde ste sa s manzelikom zoznamili?
micicka, to aj ja som mala dnes taku slabsiu chvilku, vlastne kazdy den sa taka chvilka najde..no uz nemam zachvaty placu ako predtym...ale to je normalne, ze vy este mate...ved vsetko chce svoj cas...
a ja to mam este aj o to horsie, ze mam v robote tehule, kolegyne..co otehotneli po mne...ale zelam im to samozrejme...ved aj ja budem dufam coskoro tiez... 🙂

ivanap6
5. dec 2009

no to je úžasné. Že ide o plod to vieme aj bez nich. Jedine že by to bol mimozemšťan 😠
Ja mám fotku plodu doma uloženu radšej v škatuli v skrini, je to foto z 10tt ked bolo všetko ok, srdiečko bilo a o pár dni som dostala tu chrípku. Ach nechcem na to ani myslieť. Potrebovala by som byť teraz sama, ale mama sa stále motá okolo mňa, asi pôjdem zajtra radšej do BA za drahým, i ked aj on je nešťastný ked ma vidí neštastnú ☹ Túto noc som ani nespala, mama mi dala o tretej ráno nejakú tabletku na spanie, ale nechcem sa napchávať chémiou... Zajtra snád bude lepšie. U mňa je to tak, že chvíľu celkom dobre a potom otočka o 180stupnov...

micicka
5. dec 2009

baby píšete ako rakety, veď nestíham 😀

lu.lu.
5. dec 2009

tak ja som navarila....riadne mnamka, sa musim pochvalit 😀 .....ja inak nie som ziadne kucharka, mamina sa vzdy smiala,ze si ani manzela neudrzim, ale co to som sa poducila 😉

cukruska1920
5. dec 2009

ivi...u mna to bolo kriticke do tej prvej mensturacie...potom to uz bolo lepsie ale stale si nato este spominam...ale verim ze bude lepsie..a vsetky sa dockame babetiek 😵

micicka
5. dec 2009

dom na pláži to by som chcelaaaaa.

idem sa postarať o moju polovičku, prišiel z brigády u kámoša, tak ho idem "nakŕmiť". neskôr si vás snáď stihnem dočítať 😉

velvet26
5. dec 2009

ivka, ved to...taky zaver histologie by sme aj my vedeli dat..
mne dr. nieco vysvetloval z tej histologie, ze niekedy su pritomne len dva..neviem co a ja som mala tri..neviem co...hodnoty a ze to bolo v poriadku, ze ked su dve tie hodnoty to nie je dobre...fakt som si nezapamatala ten nazov, co hovoril...no aj tak je to v tejto chvili uz jedno... 😒

lu.lu.
5. dec 2009

a konecne sme dnes kupili vinko, tak si o chvilu dam....a od pondelka cakam mrsku 😎

lu.lu.
5. dec 2009

ta histologia- robia ju aj koli tzv. molarnej gravidite, to znamena,ze sa placente zvrhne a vtedy je aj hcg velmi vysoke, ze vraj je to nieo ako rakovina placenty,ale je to velmi zriedkave....

velvet26
5. dec 2009

aj ja som inak taka kucharka, ze par jedal viem spravit ale manzelikovi to chuti...je spokojny, tak hadam sa nerozvedieme hihi..
inak, vratim sa k tym pripravam na svadbu, tak my sme sa rozhodli v januari min. roku a v auguste bola..tak vsetko v pohode sa povybavovalo..

slnieckokati
5. dec 2009

babyyyyy, my mame len byt a nie dom... 😀 😀 😀 lulu, co dobre si uvarila?

velvet26
5. dec 2009

slniecko, ci byt, ci dom...to je jedno je to v maroku a pri moriiii... 😀

lu.lu.
5. dec 2009

no ved ani ten moj si pochvaluje, sa boji stazovat 😀 ,by si sam varil
slniecko- varila som take bravcove filetky na poriku, sampinonoch, okorenila, podusila a k tomu ryza s kesu orieskami. som tam len tak pohadzala, co som nasla a fakt sa vydarilo 😉

velvet26
5. dec 2009

lu.lu...heeej, tusim o tom ten dr. hovoril, ze to nie je anembryomola, to ze je zle, vtedy su tie dve hodnoty, ja som mala tri..ze to bolo dobre...no vidis, som si spomenula.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre