Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
7. dec 2009

lulu som lenivá čítať všetky príspevky - čo sa týka dr. a aj si myslím, že skôr mi poradí niekto kto mal problém ako niekto kto doteraz nič neriešil. doteraz som ani ja na ňu nemohla povedať krivé slovo. preto som sa tu popýtala 🙂
porozmýšľam, poprečitujem aspoň niečo a rozhodnem sa. možno budeme spolu sedieť v čakárni s veľkými bruškami 😉

som zvedavá koľko ampuliek budú brať mne 😕 no na genetiku mi brali len jednu,chvala bohu, ale modrinu mi urobila aj tak 😒

micicka
7. dec 2009

ahoj optimistka, vítam Ťa medzi nami. Keď sú to len mierne bolesti myslím, že by to malo byť ok. hlavne záleží na tom, či sa aj fyzicky namáhaš, alebo len oddychuješ. mňa po námahe tiež pobolievalo brucho. a to špinenie, keď to postupne ustáva malo by to byť ok, ešte by som počkala 2-3dni a potom radšej behnúť k lekárovi.

alebo hneď zavolaj a uvidíš, čo ti lekár povie, za to nič nedáš a budeš kľudnejšia 😉

cukor
7. dec 2009

optimistka......no rozhodne by som isla k lekárovi.ja som potratila v apríli a tiež so asi tyžden špinila a potom ma museli ešte raz čistit.možno ti tam niečo ostalo.chod k lekárovi nech sa na teba pozrie.

lu.lu.
7. dec 2009

ahoj optimistka- podla datumu nemas este ani 2 tyzdne po kyrete. 10-14 dni spinenie je v norme. ja som po zakroku skoro vobec nekrvacala, ale potom asi na 5. den som zacala spinit a to trvalo asi 18! dni, co je dost dlho. isla som na ultrazvuk, lebo tiez som mala trosku sem-tam take pichanie( hlavne po namahe) a tam mi povedali, ze je tam mala zrazeninka, ale ze to vyjde pri prvej menzes. tak myslim zatial si v norme, pokial sa citis dobre, nemas teplotu, silno nekrvacas.....keby sa krvacanie ale zosilnovalo, tak radsej chod k lekarovi. kedy mas ist na kontrolu?

slnieckokati
7. dec 2009

ahote kocky, ahoj optimistka, mne robili kyretaz 29.11 a tiez este stale krvacam, ale len vlmi mierne. nemozem to ani prirovnat k menstruacii, ale skor len k tamemu spineniu. bolesti ale nemam. suhlasim s micickou, zavisi to od toho, ci sa fyzicky namahas. ja som na PN a snazim sa co najviac oddychovat.
Dnes som sa zacala naplno venovat skole. uz mam takmer dokoncenu 1 seminarnu pracu. do konca tyzdna chcem zvladnut este min. 2. co robkate? uz ste doma z prace?

micicka
7. dec 2009

ahoj baby, hlásim sa 🙂 som sama doma, naložila som si všelijaké dobrôtky na tanier a oddychujem. ako sa dnes máte?

slniečko veľa zdaru pri písaní prác. ja som v lete dokončila druhú výšku, to bola úľava 😎 bolo to popri práci namáhavé, ale z každej urobenej skúšky som sa strašne tešila.

velvet26
7. dec 2009

caute baby... 😉
tak uz aj ja vegetim po robote...taka som dnes unavena...fuj, pol dna som bola na porade a potom uz robila klasika..no stihla som ist dat vyvolat tie svadobne fotky...budu v stredu hotove a aj ramceky k nim aj kupim...tak som spokojna..
vitam optimistku..ahoj medzi nami...na to krvacanie, resp. spinenie sa opytaj radsej svojho lekara, aj na kontrolu kedy mas ist..ja som krvacala len jeden den..no nebolo to dobre, lebo mi tam ostali zbytky a potom mi davali vyvolavacky..no pomohli...tak lepsie podla mna ked takto spinis, ide to z teba von..

velvet26
7. dec 2009

lulu..kedy budes mat vysledky hemato?
slniecko, sikulka si..super, urcite stihnes aj tie dve este tento tyzden napisat.. 😉

inak, dnes mi dosiel ten jonasov vypocet..celkom pozitivny, mam tam tusim 7 mesiacov z 11,kedy je mozne pocat zivotaschopne dietatko...aj v januari, aj vo febrari, marci a a aprili je to mozne..a my chcem zacat v tom februari...tak fajn, a malo by to byt vo februari dievcatko, v marci chlapec..inak....uz som to studovala, do toho sa musi potom aj pozapisovat aj menstruacny cyklus..tak pevne verim, ze uz coskoro prvy menzes dojde.. 🙂

misiatko.p
7. dec 2009

ahojte zienky...teskali sme sa na babatko a dnes nam mudr na kontrole povedal, ze je mrtve..v 11 t.t.,,,.v jeden den som musela vybavit interne aj anesteziologa bo zajtra o 0730 idem na kyretaz...tie sucine pohlady neprajem zazit nikomu, vzdy ma rozplakali...esteze tam bol so mnou manzel, lebo inak neviem ako by som to niesla...

velvet26
7. dec 2009

pise tam ten jonas, ze niekedy su vhodne napr. len 4 mesiace z roku, niekedy ani jeden...aaa nie 7 ale 8 mesiacov tam mam vhodnych, tak fajn...inak, napr. maj nemam vhodny, no aj tak mi tam vypocital, kedy sa treba snazit a co to bude..tak mu zajtra zavolam, ze co...aj ked, verim, ze v maji uz budem daaavno tehotna.. 🙂
aj tam je, ze ci sa babo narodi cez den alebo v noci a ake pohlavie bude mat nase druhe dietatko, napr. ak by sa nam zadarilo vo februari bude to to dievcatko a druhe dieta bude tiez dievca..tak by sme mali dve baby.. 😀

velvet26
7. dec 2009

ahoj misiatko...to mi je moc luto...ze si to aj ty musela zazit... 😔
presne viem ako sa citis, aj vsetky baby, co sme tu sme to zazili...vies, ja som revala u dr. ako besna...tak sa nepremahaj, poplac si..ulavi sa ti..
zajtra ti drzim palce...nebojkaj, dobre to dopadne..nemas sa coho bat...napis nam potom, ako sa mas, pomozeme ti, co najrychlejsie sa z toho dostat..

misiatko.p
7. dec 2009

ahoj velvet26 🙂 , ani neviem co mam pisat, stale len rozmyslam nad tym ako je mozne, ze nam umrelo..ale asi to tak malo byt a ja tym rozmyslanim uz nic nezmenim....dufam, ze ma zajtra aj pustia domov, nemam naladu travit co i len minutu naviac v nemocnici.
Teba to moc bolelo po zakroku?...ani neviem ci budem na pn alebo ma poslu do roboty

velvet26
7. dec 2009

ahoj misi..
no urcite budes pn...ja som bola dva tyzdne, niektore baby tu boli menej, niektore viac..ved uvidis, co ti povie dr...verim, ze ta skoro pustia domov, mne robili zakrok o 7 hod. rano a o pol 9 som uz aj isla domov..
bolesti som mala len prve hodiny ale to len take ako ked ti zacina menzes prvy den..vobec nic strasne,nemusela som si davat ani tabletku od bolesti, nic...

velvet26
7. dec 2009

no a ta psychicka bolest je omnoho horsia...uplne viem, ako sa citis a ze stale premyslas, ze preco, co sa stalo..vsetkym nam to tu vrta v hlave, preto si vacsina z nas povybavovala vysetrenia...pojdes aj ty, ci este o tom si sa asi nebavila s dr..len sa nenechaj odbit, ze po prvom raze sa nic neriesi..skus trvat na tom, ze tie vysetrenia chces...
ved aj my, co sme tu sme ziadne problemy ani choroby doteraz nemali, no vela veci je skrytych a zisti sa az po odbornom vysetreni..odporucam endokrinologiu, hematologiu, infektologiu a mozno aj imunologiu..pisali sme si o tom par stranok dozadu, tak ked budes mat cas, urcite si precitaj..

micicka
7. dec 2009

ahoj misiatko, zdravím ta a je mi luto, ze aj ty musis zazivat nieco taketo. držím ti zajtra palce,neboj zvládnes to. a plač je asi najlepší liek, no a potom ešte čas, ktorý to všetko aspon trosku zmierni. zakroku samotneho sa nemusis bat. mna robili az poobede okolo 16-tej, tak domov som isla az na druhy den hned rano.
a bolesti neboli silne, len trosku pobolieva brucho, to učite zvládneš 😉

micicka
7. dec 2009

ahoj velvet, ja som dnes mala akoby zazrakom menej prace, ale ani to nie je bohvie čo 😖 fotecky budes davat pod vianocny stromcek, ci len tak si dala urobit?

velvet26
7. dec 2009

presne tak ako pise micicka, fyzicka bolest nie je..to je nic, trva to len par minut a budes uspata..len ta psychika trpi...kazdopadne, plac kedykolvek budes chciet, nedrz to v sebe...a cas je najlepsi lekar..naozaj uvidis sama, ze kazdym dnom ti bude lepsie a lepsie..a aj toto forum je skvele aj baby co su tu vratane mne ti pomozeme...ja by som bola na tom urcite horsie..keby som si tu nepisala.. 🙂

misiatko.p
7. dec 2009

...tak to by bolo super keby ma za dve hodky pustili domkov...to by bolo fajn...a uprimne, dnes som bola taka otrasena z tej spravy, ze som nevedela hadam ani kedy som sa narodila a nie este aby som myslela na ine vysetrenia...musim sa trochu otriast a urcite si potom precitam stranky o tych odbornych vysetreniach, co si mi poradila. Dakujem. Ani som totiz nevedela, ze sa take daco robi.
idem si este splnit bojovu ulohu - takze sa idem oholit dole, lebo mi nie je prijemna predstava, ze sa nejaka cudzia osoba ohana ziletkou okolo mojich citlivych miest

micicka
7. dec 2009

tak tak misiatko plakat plakat plakat a vsetko tak zo seba vypustit von, ked sa budes premaha, bude to o to horsie. aspon menej vycikame ako hovori moj drahy 😀 - to len na odľahčenie, ja uz dva mesiace placem, ale citim to tak, tak preco nie 😢

velvet26
7. dec 2009

misiatko, jasne, teraz si este v soku..no neboj, bude vsetko ok...
a hej, s tym holenim, radsej to urob..aj ked si myslim, ze by ta nikto neholil tam... 😀
tak sa drzkaj..budeme na teba mysliet..

micicka
7. dec 2009

ysetrenia so daj urcite urobit, ked sa vratis z nemocky, prid medzi nas a poradime ti, ja som sa chcela na vysetrenia vykaslat, ale vdaka babam tu, hlavne velvet, ktora si vsetko ihned vsetko vybavila, som predsa len zacala vybavovat, ja som sice zacala od konca - od genetiky, a asli sa male odchyky, takze idem na hematologiu...

micicka
7. dec 2009

juuuj zase robim kopec preklepov, prepacte a to ani nepijem 😀

velvet26
7. dec 2009

micicka...tak tak...ja som to hned zacala riesit..chcela som vyuzit aj to, ze som bola este na pn a mala na to cas...a hlavne, som to nechcela nechat len tak, ze islo o nahodu...aj ked veriiim, ze to nahoda len bola..
ozaj, a co ty, ake su tie odchylky, co ti povedali, ci az zajtra ides k dr.?

micicka
7. dec 2009

to holenie asi nie je potrebne, ja som sice bola "na kratko" ale nikto nic take na mna neskusal, nastastie.

micicka
7. dec 2009

idem az zajtra poobede, takze vecer napisem. som aj ja zvedava, aj ked viacej asi budem vediet az po tej hematologii, tam chcem ist co najskor, tak snad v stredu rano

misiatko.p
7. dec 2009

fjuu...tak to vyzera, ze to bude este boj na dlhe lakte...tolko vysetreni...som z toho sprostucka...to sa robia preto aby sa zistilo, ze preco babatko umrelo?...no budem si to musiet pozriet...len taku otazku mna nevzdelanej v tejto oblasti: Co tam mozu zistit?
micicka - myslim, ze si posmoklim aj ja este dost dlhu dobu
najhorsie je, ze v rotote som to musela povedat, lebo robim na rizikovom pracovisku...a teraz tie pohlady, ked im poviem ze sa mozem vratit spat do sluzby...no neviem

micicka
7. dec 2009

misiatko ja som to najskor nikomu nechcela povedat, v praci to teda vie len jedna kolegyna, ale kedze dlho trvalo kym ma zobrali na salu, zacala moja rodinka stresovat a snazili sa nieco vybavit, takze sa poobvolavali vsetci znamy aj neznamy. a dalsia vec, ludia co neveli, co sa stalo sa napr pytali, ci nechceme mat deti a tak, neprijemna je jedna aj druha situacia.

vysetrenia sa robia preto, ci ty nemas v tele nejaku poruchu aby sa pri dalsom tehotenstve dala vyliecit, alebo obist. napr. telo moze vytvarat protilatky proti plodu a tak, ale nevyznam sa. skus sa aj v nemocke popytat, co by ti odporucili a potom hlavne tvojho dr.

velvet26
7. dec 2009

misiatko, ja som bola na tom tak isto ako ty, isla som hned na pn a vsetci vedeli, ze som tehotna a este aj moji klienti, co su v podstate cudzi ludia, tak ten navrat..no bol velmi tazky, aj som mala slzy prve dni v praci casto, no snazila som sa byt silna, uz je to lepsie..idem dalej, taky je zivot..zvladnes to neboj..
skus sa uz aj zajtra spytat dr. na tie vysetrenia, ked budes po zakroku, lebo pred..na to nebude cas..

micicka
7. dec 2009

mne najviac vadilo, ked mna vsetci lutovali, to ma este viac rozplakalo. ale zvladnes to, neboj sa. nie je to lahke, ale si silna osobka a zmaknes to. zajtra to asi nebude lahke, ale potom uz bude lepsie a lepsie, aj ked to pojde pomaly 🙂

velvet26
7. dec 2009

presne tak ako pise micicka, len si poplac, ci doma, ci v praci, mas na to narok, no a hlavne nezabudni chodit sem medzi nas.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre